Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2018. 08. 15. 09:38
Előzmény: #8817  Vazsmegyei
#8820
Egy "gazdasági" érdek irányítja a folyamatokat......
nem köthető senkihez sem személy szerint.....ki van ez találva rendesen.....
.
a probléma inkább az, hogy ez a "gazdasági érdek" nem a Földön élő lakosság nagyon jelentős számának az érdekében hanem egy nagyon szűk kisebbség érdekében tevékenykedik!
signal2
signal2 2018. 08. 15. 09:37
Előzmény: #8812  pampa
#8819
Egy cikkben sem találtam az állampolgárságára vonatkozó információt. Szólj, ha te igen!
Vazsmegyei 2018. 08. 15. 09:35
Előzmény: #8814  signal2
#8818
Van egy másik tényező is a vitában: nem megbántásként írom, de lehet hogy te sem érted már, miket hozol fel érvekként a migráció indokaként! 
Egyébként logikus következtetéseidet elhagyva, többször zsákutcába jutottál már a Pampával folytatott eszmecserében! Persze ezekre nem emlékszel, mert az elkerülhetetlen terelésekkel szépen el lehet lavírozni a vitában!
Vazsmegyei 2018. 08. 15. 09:25
Előzmény: #8800  peter_s
#8817
Ezen logika szerint a világpolitikát is egy személy irányítja csak nem tudjuk ki az a fennséges uralkodó!
Ami G. Soroshoz köthető az egy Nyílt társadalmat alapítványokon keresztül végző "civil" és nem kormányzati tényezők magánhadserege!
-
Nem kell már mindent Soros úrnak egyedül végezni! Vannak strómanjai és megfizetett munkatársai, akik ugyanolyan névtelenek, mint maga a nyílt társadalom alapítvány támogatottjai. 
Hihetetlen, hogyan tudják mégis védeni a nem létező Soros-terveket!!! 
Már nem csak G. Soros úrral kellene foglalkozni, hanem a támogatottjaival és korrupt politikai strómanjaival is! 
pampa 2018. 08. 15. 09:19
Előzmény: #8814  signal2
#8816
akkor zárjuk rövidre, pontosítsunk,hogy tiszta legyen.....
.
szerinted azt a mostani londoni terrortámadást brit vagy migráns követte el?
pampa 2018. 08. 15. 09:17
Előzmény: #8813  signal2
#8815
Nem ugyanaz!
Az ausztrálok képesek megvédeni a tengeri határt!
Ahogyan mi is miután megépítettük a kerítést!
Előtte is megvédhettük volna, hiszen erre JOGOT biztosít az ENSZ !!!! de nem éltük ezzel a lehetőséggel mert minket ezért elítéltek volna....ellenben Izrael és az USA-val szemben!
.
de maradjuk a görögnél, beengedte mert nem tudta megállítani az érkezőket...rendben, fogadjuk el.
Miért szállította komppal a kontinensre?
Mert ez  tette lehetővé, hogy elinduljanak Európa más országa felé?
Amennyiben behajózta őket miért nem oda vitte vissza ahonnan eltévedtek?
signal2
signal2 2018. 08. 15. 09:13
Előzmény: #8812  pampa
#8814
Továbbra is világosan létszik, hogy nem érted...
signal2
signal2 2018. 08. 15. 09:12
Előzmény: #8811  pampa
#8813
Ott van: nem voltak felkészülve arra, hogy napi több ezren jönnek. Mi miért nem tartóztattuk fel a rajtunk keresztülmenő többszázezer migránst? Miért nem figyelmeztettük őket a határon, hogy olyan határhoz közelednek, ahova nincs jogosultságuk belépni? Bocs, de ugyanaz a szitu. ha tetszik, ha nem.
pampa 2018. 08. 15. 09:11
Előzmény: #8809  signal2
#8812
persze.....
.
a migránsok által elkövetett terrortámadás stat adatában ő nem fog szerepelni!
ahogyan a német migránsok által elkövetett szexuális támadás stat adatában sem fog szerepelni pl. az a marokkói aki más német állampolgár.
pampa 2018. 08. 15. 09:09
Előzmény: #8807  signal2
#8811
 A visszafordítást meg nem akarték, ez tény, mivel a gumicsónakok túl voltak terhelve és tengeri hajózásra alkalmatlanok voltak."
.
Itt van a "kutya" elásva!
Miért engedték belépni a csónakokat a görög vizekre?
Ott voltak, látták, hogy érkeznek a gumicsónakok.... miért nem figyelmeztették őket, hogy olyan határhoz közelednek aminek az átlépésére nincsen jogosultságuk ezért forduljanak vissza?
.
peter_s 2018. 08. 15. 09:06
Előzmény: #8806  pampa
#8810
Én hoztam ide, és akkor mi van?
Nem én találtam ki, ezt mondják a TV-ben, parlamentben, írják az újságban, sőt a hatalmas, fényességes miniszterelnök véleménye is ez. Mi a baj azzal, ha elhiszem és én is osztom ezt az álláspontot?
A múltkor még én voltam a sorosbérenc mert nem hittem el, most meggyőztek és elhiszem, most meg ez a baj... Ejj, soha semmi nem jó! 
signal2
signal2 2018. 08. 15. 09:05
Előzmény: #8805  pampa
#8809
"Ezt sem migráns támadás.....hiszen angol állampolgár követte el......"
Ezt a felvetést nem értem. Továbbra is az számít, hogy bármely csoportot is vizsgálsz a társadalmon belül, abban a csoportban magasabb-e a bűnelkövetés aránya. Nem az, hogy egyáltalán követ-e el bűncselekmény. Mert az MINDEN társadalmi csoportban előfordul.
peter_s 2018. 08. 15. 09:02
Előzmény: #8805  pampa
#8808
Angol állampolgár biztosan nem követhette el, mert ilyen állampolgárságot sehol a világon nem adnak senkinek.
Brit állampolgár esetleg...
signal2
signal2 2018. 08. 15. 09:02
Előzmény: #8799  pampa
#8807
Itt a Frontex 2015-ös jelentése:
http://statewatch.org/news/2016/jul/eu-frontex-2015-activity-report.pdf
.
Habár összességében hiányzik belőle az önkritika és Görögország elítélése, kivehető belőle, hogy mi történt. a tengeri átkelések 2015 januárjában erősödtek meg, és a görögök erre egyáltalán nem voltak felkészülve. A jelentés szerint hónapról hónapra növekvő számban, júliusban már napi több ezren érkeztek. Az EU a Frontex költségvetését csak április végén emelte meg háromszorosára, illetve akkor kezdtek neki a megoldások kidolgozásának. És az is igaz, hogy leginkább az emberi élet mentésére koncentráltak. Semmi olyan nem szerepel benne, hogy hadihajókkal vagy akármivel útját állták volna a csónakoknak. 
Úgy becsülik, hogy 2015-ben 885 ezer ember kelt át az égei tengeren. Azt gondolom, elég világos, hogy ennyi ember bármiféle kérelmét elbírálni és ellátását biztosítani pár görög szigeten lehetetlen. A visszafordítást meg nem akarték, ez tény, mivel a gumicsónakok túl voltak terhelve és tengeri hajózásra alkalmatlanok voltak.
Erre jött rá a macedón kormány azon határozata, hogy 72 óráig kvázi legálisnak tekint minden migránst, amely alatt vagy el kell hagynia az országot, vagy be kell nyújtania a menedékkérelmet. Természetesen tovább mentek.
pampa 2018. 08. 15. 09:01
Előzmény: #8804  peter_s
#8806
Látod te hoztad ide Sorost!
Szerinted Soros áll a migráció szervezése mögött.....
.
én pedig a választ keresem arra, hogy miért nem védi Európa a határát?
Miért az országoknak kell visszatérni a belső határok védelméhez és így feladni a schengeni rendszert...
pampa 2018. 08. 15. 08:59
Előzmény: #8803  pampa
#8805
"Még nem derült ki, mi motiválhatta azt a férfit, aki tegnap hajnalban a brit parlamentnél a biztonsági kordonokba hajtott autójával. A gépjármű három embert sebesített meg. A letartóztatott férfi hallgat, a rendőrség terrorizmus gyanújával vette őrizetbe."
.
Ezt sem migráns támadás.....hiszen angol állampolgár követte el......
peter_s 2018. 08. 15. 08:58
Előzmény: #8803  pampa
#8804
Szerintem Soros nem engedte, hogy védjék a schengeni határokat.
Görögországban is ő irányít, ennyire egyszerű szerintem :-)
pampa 2018. 08. 15. 08:38
Előzmény: #8800  peter_s
#8803
Volt határvédelem azon a szakaszon?
Hiába hosszú a határ csak egy kis részén érkeztek ahol gumicsónakkal be lehet kockáztatni az átkelést.
Szerinted miért nem védték a görögök az érintett szakaszt?
pampa 2018. 08. 15. 08:36
Előzmény: #8801  sanya10
#8802
Nem.
A nemzetközire.
sanya10 2018. 08. 15. 08:33
Előzmény: #8799  pampa
#8801
Orbánc médiára gondolsz?!

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek