Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2015. 11. 19. 10:44
Előzmény: #2515  Törölt felhasználó
#2520
"esetleg egy link a bérleti díjakról, kamatokról? "

KITCO - Detailed Gold and Silver Lease Rate Charts
link

pitcairn2 2015. 11. 19. 10:38
Előzmény: #2515  Törölt felhasználó
#2519
"ez az arany bérbeadás azért szerintem többeket is érdekelhet itt a fórumon.
visszakerestem, de semmit nem találtam róla. "

talán csak béna voltál...

"GOFO represents Gold Forward Offered Rates; it is published by the London Bullion Market Association (abbreviated as LBMA) at London time 11:00 am on its website. These are rates at which contributors are prepared to ___lend gold__ on a swap against US dollars"

link

Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 10:29
Előzmény: #2515  Törölt felhasználó
#2518
(#2302) Re: Money supply es inflacio...
Értékelés: +3
előzmény (#2292: thinkerr) | válasz erre | vasárnap, 09:03
"...Jelen allas szerint nallam az arany ezust kombo nyomott aron valo tarazasa amit mar harom eve folyamatosan veszek joval atraktivabb befektetes mint egy ingatlan mert boven extra profittal kecsegtet."

a pénznek időértéke is van, amit a befektetők 95%-a (vagy még több) egyáltalán nem vesz tekintetbe. :))

a fenti mondatod alapján te már eleve 3 év hátrányból indulsz... ha meg még azt is hozzávesszük, hogy 2012-ben jellemzően 1050-1100 GBP között volt az arany unciája, ahonnan folyamatosan csúszott lefelé a mostani 700-as szintre, akkor azt mondhatjuk, hogy ez a befektetés nagyon "nem-intelligens"... legalábbis a Ben Graham által lefektetett elvek alapján biztosan nem az.

A fizikailag felhalmozott arany és ezüst semmilyen értékképző munkára nem fogható, osztalékot, kamatot nem fizet, tárolásáért fizetni kell. Ha pedig esetleg "kölcsönadnád", ahogy az itteni down-under "alapkezelőnk" javasolta korábban, akkor onnantól a kockázatodat nem ismert mértékben növelted... ergo ugyanott vagy, mintha spekulálnál a papírarannyal. Aki magánszemélyként ennek ellenére a felhalmozása mellett dönt, annak egyetlen, tulajdonképpen már szektariánus hiedelem az alapja: hogy később akad majd olyan balek, akire drágábban (és nettó nyereséggel) rásózhatja a készletét. Tehát tulajdonképpen abban reménykedik, hogy valamilyen irracionális hype révén az arany ára elszakad a fiat pénzekben denominált napi cserearánya által determinált általános árszínvonaltól.

Nagyon erős szektás hitre van szükség a fizikai aranyba fektetők részéről ehhez a fajta "biznisz"-hez...

))
daxlisgyuszi

junius 30-an van vege az ado evnek nalunk, majd elarulom, hogy mekkora hozamot ertem el a nemesfemek berbeadasabol....(mert az is egy tetel lesz a taxreturn-nel)
(nincsenek lapkaim, Pamp Cast barjaim vannak, mert az Good delivery Brandnek szamit)....

Gratulalni tudok, hogy megprobaljatok tonkreteni a forumot....
(persze ez nem csak a forumra igaz hanem sajnos a legtobb magyar emberre....,na ez az 1.-ik ok amiert eljottem mo-rol..)
Nem baj ha megdoglott az ember tehene ha a szomszede is...
;)

pitcairn2 2015. 11. 19. 10:27
Előzmény: #2515  Törölt felhasználó
#2517
az __amatőr__ ingatlan bérbeadást egyébként szembeállítjátok az amortizációval és az egyéb költségekkel?:)

csak kérdem, mivel én általában két verzióról hallok a témában:

1:) megbízható (baráti) bérlő __baráti__ (azaz nem piaci) áron bérel...
2.) rövid úton lelakják a lakást és kurva nagy __bukta__ a történet...
pitcairn2 2015. 11. 19. 10:23
Előzmény: #2515  Törölt felhasználó
#2516
"mit csinál vele az aki bérli? "

manipulálja a piacot:)

egyébként a goldbugok nem hisznek ebben mivel lényegében így indult a részleges tartalékolású bankok arany-monetizálása is

a nagyobb aranypiaci szereplők hót ziher, hogy foglalkoznak ilyennel (nemcsak a jegybankok)

Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 10:06
Előzmény: #2488  Törölt felhasználó
#2515
előzmény (#2425: Kisvuk) | válasz erre | Ma, 07:55

ez az arany bérbeadás azért szerintem többeket is érdekelhet itt a fórumon.
visszakerestem, de semmit nem találtam róla.
kinek adod bérbe az arany és ezüst lapokat?
én kitől bérelhetek?
belinkelhetnél erről valamit.
esetleg egy link a bérleti díjakról, kamatokról?
mit csinál vele az aki bérli?
biztonságban van nála?
az SPDR miért nem adja bérbe a birtokában lévő fizikai aranyat? ha bérbe adja miért nem fizet osztalékot a GLD?
neked milyen hozamot sikerült elérned fizikai nemesfémek bérbeadásából?
hol hasonlíthatok össze ilyen hozamokat?
előre is köszönöm!

Tazsomaru

:)
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 10:02
Előzmény: #2512  pitcairn2
#2514
>Ha véletlenül eszedbe jut valami,
próbáld magad visszafogni.<

))
pitcairn2 2015. 11. 19. 09:55
Előzmény: #2505  Tazsomaru
#2513
az indiai "gold bond" programról napok óta linkelgetek neked...

Sovereign gold bond: Scheme to open on Nov 5, will offer 2.75% interest
Programme to offer bonds worth 2 gms of gold, up to a maximum of 500 gms
link

megjegyzem ennek ijesztő implikációi lehetnek, mivel Indiában cirka 20 ezer tonna arany van a lakosság kezén...
pitcairn2 2015. 11. 19. 09:47
Előzmény: #2510  Törölt felhasználó
#2512
inkább térjünk vissza a "hű-de-hej-de-okos" mondókád __lényegéhez__...

szóval

non-stop azt vinnyogod, hogy az aranypiac sérülékeny az állami beavatkozással szemben, ellenben azon "nagyvonalúan" felülemelkedsz, hogy ezt lényegében az ___összes piacról___ el lehet mondani...

pl. államosítások, extra adók meg hasonlók...

miért kéne ezek után téged komolyan venni a személyeskedő produkcióddal együtt, murugya kartárs?!
pitcairn2 2015. 11. 19. 09:41
Előzmény: #2503  Törölt felhasználó
#2511
annyiban igaza van "jól tájékozott gyulánknak" (vak tyúk is talál szemet...), hogy abban az esetben ha nem akarod a bankban tartani az általad megvásárolt aranyrudat 18% ÁFÁ-t (vagy inkább értékesítési adót kell fizetned)

"Russian citizens who want to buy gold bullion, should be aware that under current Russian law, each bar of gold is regarded as a property, the sale of which is subject to VAT. Currently, the amount of this tax is 18%. In addition to VAT on the sale of its former owner is obliged to pay state income tax equal to 13% of the revenue from the sales contract.

___Ease the tax burden of the buyer___ may only leave bars for safekeeping in the Savings Bank under the contract of opening a metal account (1st paragraph of Article 5 of the RF Law "On Value Added Tax» N 1992-1 dated 06 December 1991). ___When removal of gold bullion from certified store this exemption is void.___"

(Гражданам России, желающим купить золото в слитках, следует учитывать, что по действующим закона РФ каждый слиток золота расценивается как имущество, продажа которого облагается НДС. В настоящее время размер данного налога составляет 18%. Кроме НДС при продаже бывший его владелец обязан уплатить государству подоходный налог, равный 13% от суммы выручки по договору купли-продажи.

Облегчить себе налоговое бремя покупатель может, только оставив слитки на ответственное хранение в Сбербанке по договору открытия металлического счета (1-й пункт 5 статьи Закона РФ «О налоге на добавочную стоимость» N 1992-1 от 06 декабря 1991 года). При выносе золотых слитков из сертифицированного хранилища данная льгота утрачивает свою силу.)

link

Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 09:40
Előzmény: #2509  pitcairn2
#2510
Remek. Akkor fektess Oroszországban fizikai aranyba vagy vegyél "rubelben allokált" ETF-et a moszkvai tőzsdén. A nettó nyereséget váltsd vissza USD-be vagy HUF-ba, hozd haza és élj belőle mint Marci Hevesen.

))
pitcairn2 2015. 11. 19. 09:30
Előzmény: #2502  Törölt felhasználó
#2509
több mint 9 éve teljes mértékben konvertibilis a rubel...

30 June 2006
Oil-rich Russia makes rouble convertible
link

és gondolom gond nélkül ki is lehet vinni, elvégre két kézzel szórják a pénzüket az orosz újgazdagok a világ minden táján...

pomperj
pomperj 2015. 11. 19. 09:03
Előzmény: #2503  Törölt felhasználó
#2508
1)A Dollar tovabb erosodik. Az aug.24 melypont ota 1-2-3 hullam formalodott, most (iii of 3) vegen jar, talan mar (v of 3) hullamban van.
Innen egy oldalazo (4) hullam, aztan (5) jon. Mindenkeppen az eddigi 1.046 top fole kell menjen. De nem fogadnek meg arra, hogy eleri az 1.00 szintet a nagyon nepszerutlen EURO elleneben.

Ez meg 2-5% meretnyi emelkedest jelent.

2)Az arany szokasosan USD-vel szemben mozog. Szoval ott meg egy eses kellene, a tobb honapja formalodo ED formaba eppen bele is ferne az (5) hullam vege.
Ehhez most kellene egy pici korrekcio fel, aztan egy 15-30 pontos eses GLD-ben.
A vege tovabbra is 1050 tajan lehet.

3)Ezust eleg hasonlo. Ott 14.0 szint ala varnam az utolso eses veget.
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 08:19
Előzmény: #2505  Tazsomaru
#2507
Natasha meg a hairdressertől ("jajj elfelejtettem oroszul!") hallotta még Vlagyivosztokban...

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 08:16
Előzmény: #2504  seri2
#2506
:ÐÐÐ

epic speech

))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 19. 08:09
Előzmény: #2503  Törölt felhasználó
#2505
Az arany bérbeadásáról is tőle hallottál?
Nem gondolom, hogy csupán megint csak félre akartál vezetni.

...

valakinek valami ötlet?
hogy lehetne bérbe adni "befektetési" aranyat?
seri2 2015. 11. 19. 08:05
Előzmény: #2503  Törölt felhasználó
#2504
Komolyan Te nagy ember lehetsz,csak a nygy emberek képesek beismerni tévedésüket. :D
link
:DDD
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 07:51
Előzmény: #2497  pitcairn2
#2503
Tevedtem, az egyik ismerosom felesegettol hallottam ezt korabban....(aki orosz szarmazasu)
Bar tul nagy jelentosege nincs szamomra, mint ahogy annak sem hogy a vilag masik 100-120 orszagaban lehet-e vasarolni aranyat vagy sem...
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 07:51
Előzmény: #2501  pitcairn2
#2502
Aha... :ÐÐ "rubelért allokált" )))) "moszkvai értéktőzsde" :ÐÐ)))

nagyszerű lehetőségek!!

))
pitcairn2 2015. 11. 19. 00:38
Előzmény: #2498  Törölt felhasználó
#2501
és persze erről se feledkezzünk el:)

Oct 21st, 2013
FinEx launches gold ETF on Irish and Moscow exchanges

link

kb. néhány perc alatt bárki __rubelért__ allokált arany ETF-be szállhat be a Moszkvai Értéktőzsdén keresztül:)

igen érdekes az, hogy a fantasztikusan "informatív" cikkedben egy szó sem volt erről:)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek