Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 08:03

SZOMBAT: MUNKA, VASÁRNAP: PIHENÉS :))  

Végre idáig is eljutottunk! :)))
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 16. 00:44
Előzmény: #316  ujonc
#320
egy ilyen gazdasági portál fórumán elvárható lenne, hogy az ide írogatók egy kicsit szélesebb látókörrel rendelkezzenek...
ennek alapján pláne "érdekes", hogy rajtam nyugat európai bérezést kérsz számon, ez rosszindulat is tudatlanságot feltételez.
megjegyzem, hogy az utóbbi 2 évben több embert vettem fel, és nálunk a kezdő fizetés messze több volt, mint máshol, és nálam pl fizetett a szabadság, (sok helyen nem...) de fizetem a BKK bérletet.. és volt karácsonyi pénz is... úgyhogy fikázz tovább nyugodtan, keresd a fogást, rajtam nem találsz... aki jól, azt igyekszem megbecsülni.
ujonc 2015. 03. 16. 00:43
Előzmény: #318  kata311
#319
Sajnálom, ha így gondolod!
Megkérdezhetem, hogy te dolgoztál valaha az általános munkarendtől eltérő formában?
kata311
kata311 2015. 03. 16. 00:39
Előzmény: #311  ujonc
#318
az átlagos családok nagy része nem a kávézók meg az éttermek miatt megy a plázába
hanem hogy a gyerekkel EGYÜTT vegyék meg a nekik szánt cipőt ruhát, választhassanak a gyerekek is, ne anyuka vegye meg hétköznep este, aztán két nap múlva vihesse is vissza, mert kicsi a nadrág, vagy nyom a cipő
persze nyitva lehetnek a kisboltok, igen, az órás meg a ridikülös
de minek is állok le veled, véded a védhetetlent
Törölt felhasználó 2015. 03. 16. 00:39
Előzmény: #315  ujonc
#317
szerinted hogyan tudtam részben megoldani a nyitvatartásokat....? de ha a bezárt üzletek kieső forgalmát is bele számolóm, akkor már nem biztos, hogy jobban jártam, csak közben megszakadtam..

miért erre van szükség egy normális gazdasági életben, egy normális szabályozói környezetben? normális és elfogadható-e, hogy 3 nappal a hatálybalépés előtt bezárnak kiskapukat (pl. világörökségi területek kivételét), amikor akár az adott boltok munkabeosztása is megtörtént, vagy a akár a (romlandó) árut is berendelték...?
ujonc 2015. 03. 16. 00:39
Előzmény: #313  Törölt felhasználó
#316
Rendben!
De te ugyan úgy nem tudod, hogy én hogyan és mikor dolgozom. Kiből induljon ki az ember, ha nem magából? Egy órabéres munkahelyen természetes, hogy szeretnék az emberek a ledolgozott órákkal növelni a havi jövedelmüket. Bár szerintem van az a pénz, ami mellett inkább azt mondja, köszi, de a hétvégém szent. De mint itthon általában, gondolom nálad sem a nyugat európai bérek a dominánsak. Így tehát marad a magas óraszám a kielégítő fizetés reményében. És azt is gondolom (cáfolj meg, ha nem így van) az ilyen alkalmazottadnak nem sokáig lenne maradása.
ujonc 2015. 03. 16. 00:32
Előzmény: #310  Törölt felhasználó
#315
Érzésem szerint meg pont a vasárnapi zárvatartás miatt nőtt meg a forgalmatok.
A kávézós melós az szerintem ott van minden reggel és nem is gondolom, hogy ő volt, aki megdobta a forgalmadat.
A családi vállalkozás érdekes kifejezés. Nekem kapásból egy olyan gazdasági tevékenység jut az eszembe ahol a család tagjai vesznek részt a tevékenységben. Amit viszont te leírtál az alapján vannak az alkalmazottak meg te több üzlettel. Nem gondolkodtál egy olyan megoldásban, hogy az üzleteidben az arra legérdemesebbet bevedd 20%-os tulajdoni hányaddal (bevásárolná magát)? Onnantól kezdve ő is dolgozhat vasárnap és a forgalom után (nyereség után) kapja a fizetését (vagy egy részét).
kata311
kata311 2015. 03. 16. 00:29
Előzmény: #307  Törölt felhasználó
#314
ja, a kollégáid nyilvánvalóan a több kereset, a megélhetés miatt harcolnak a vasárnapi munkáért
szóval mind a vásárlók, mind a dolgozók oldaláról több érv van a nyitvatartás mellett
ez a kdnp zsarolja a kormányt valamivel?
mert minden kiskaput még az utsó pillanatban is bezárnak, és még húznak, még húznak rajta egyet
Törölt felhasználó 2015. 03. 16. 00:28
Előzmény: #311  ujonc
#313
B.ZD +, ne magadból indulj ki, te nem tudhatod, hogy ki milyen élet-munka-egyéb helyzetben van, és másnak miért jön jól, hogy este 10 és reggel 6 között valamint vasárnap és ünnepnap is tudja esetleg ilyen-olyan szükségleteit kielégíteni...
ne legyél már ennyire korlátolt... hol élünk??? a vezér megmondja, hogy mikor sz.rhatsz és csak akkor fogsz ezután?
eddig sem volt kötelező ilyen időszakban dolgozni vagy kinyitni, akkor most miért...???
Törölt felhasználó 2015. 03. 16. 00:26
Előzmény: #307  Törölt felhasználó
#312
kellett (bocs)
ujonc 2015. 03. 16. 00:26
Előzmény: #309  kata311
#311
Ugye nem gondolod, hogy a beosztásnál az az elsődleges szempont, hogy családos vagy-e vagy sem?
A szombati vásárlással nem lesz több házimunka. A két nap és az arra eső házimunka menyisége változatlan. Azt akarod mondani, hogy úgy tudtok vásárolni, hogy ha áprilisban minden hétvégén esik annyit vesztek, hogy májusban a szép időben csak kiránduljatok? itt is eldöntheted, hogy szombaton bevásárolsz-e vagy kirándulsz. Annyi a különbség, hogy vasárnapra a kirándulás marad a két alternatíva közül. Már ha nem egy "kivételezett" pláza közelében laksz. Ahol ugyan úgy tudsz vásárolni vasárnap is, mint eddig.

link
Törölt felhasználó 2015. 03. 16. 00:24
Előzmény: #308  ujonc
#310
eddig is nyitva voltunk a legtöbb helyen ünnep nap (vasárnap mindig...) sokan nem tudtak kinyitni... sokan nem készültek erre időben fel... és LEGFŐKÉPPEN AZÉRT, MERT K.RVA NAGY IGÉNY VAN RÁ!!! NE AZ ÁLSZENTEK MONDJÁK MEG MI KELL A NÉPNEK!!! AKIKNEK FOGALMUK SINCS A VALÓ VILÁGRÓL!!! Jöttel be hajnalban hozzánk munkások, akik akkor végeztek, és örültek a kávénak... meg a sörnek... és sorolhatnám még, hogy miért...
kata311
kata311 2015. 03. 16. 00:16
Előzmény: #304  ujonc
#309
ugye nem gondolod, hogy a családanyákat minden áldott vasárnap berendelik?
és megoldható a szombati együttes bevásárlás, persze, jó nagy tumultusban, de akkor vasárnapra marad a takarítás, mosás, stb egyéb házimunka
és hányszor van olyan, hogy ápriliban minden hétvégén esik, akkor el lehet menni a plázába, májusban meg kirándulni, mindenki elöntheti el, melyiket választja
ujonc 2015. 03. 16. 00:15
Előzmény: #307  Törölt felhasználó
#308
Mivel magyarázod a rekordforgalmat?
Törölt felhasználó 2015. 03. 16. 00:14
Előzmény: #283  kata311
#307
családi vállalkozás vagyok... a feleségem ma otthon volt a kettő gyerekkel, miközben én dolgoztam kb 18 órát. több üzletünk van, eddig mind nyitva volt vasárnap is, most a többségük nem tudott kinyitni. én a családos, dolgoztam ma (is), miközben a még nem családos vagy a már nem családos kollégák közül páran otthon pihentek (ami persze önmagában nem baj, sőt) node: a kollégáim 90% esetében alig tudom őket visszafogni, hogy ne akarjanak már annyit dolgozni, gyakorlatilag összevesznek azon, hogy kinek mennyi óráa van egy hónapban..., most egy kicsit nehezebb nekik az óraszámot összeszedniük... igaz én ezt igyekszem órabér emeléssel kompenzálni... a mocskos kizsákmányoló vállalkozó...
megjegyzem, rekord fogalmunk volt, azaz úgy látszik, hogy az embereknek szüksége lenne a vasárnapi nyitva tartásra és áldottak minket, hogy vannak akik meg tudták oldani... k.rva nehezen sikerült, és nem is tudom mi lesz az első betegség vagy szabadság esetén... szerintem a harrach ma nagyon sokat csuklott, és nem azért mert ennyit kellet dolgoznom... amúgy is sokat dolgozom...
az itteni hozzászólók és fikázók és seggnyalók meg kapják be... fogalmuk sincs a való világról. de a bagázsnak sem.
ujonc 2015. 03. 15. 23:52
Előzmény: #305  ujonc
#306
Bocsánat! Egész pontosan "hosszabb sorokat kivárni"
ujonc 2015. 03. 15. 23:51
Előzmény: #295  exmnbs1
#305
De miért is nincs?
/bár az imént sorbanállást emlegettetek/
Nem a vásárlók kocsijai állnak a parkolóban?
Ha előbb végez, előbb gurul. Másként látod?
ujonc 2015. 03. 15. 23:48
Előzmény: #302  kata311
#304
Ez a talán nem hangzott eléggé meggyőzőnek. Pedig a törvény előírja a folyamatos, megszakítás nélküli munkarendben dolgozók pihenőidejét.
De jó, elfogadom.
Ezek szerint most sem minden hétvégén a bevásárlás a program. És megoldható lesz ezeket a bevásárlásokat a szombati napon megejteni, vagy nem?
ujonc 2015. 03. 15. 23:43
Előzmény: #286  Törölt felhasználó
#303
Értem!

Tehát akkor volt egy Fidesz hívőzés, amiről kértem valamiféle igazolást.
Volt egy komcsizás, amiről kértem valmiféle igazolást. És volt 10. bukta utánizás, amiről szintén kértem valami hivatkozást. Ezek ugye nem az érveid között szerepeltek. Ezek felett te szépen elsiklasz, aztán meg pont te követelőzöl hasonló helyzetekben itt a fórumon másoktól. Mit mondjak, ezért nem biztos, hogy érdemes volt tanulnod. Ezek papírtól független dolgok.
kata311
kata311 2015. 03. 15. 23:36
Előzmény: #298  ujonc
#302
talán nem minden vasárnap lennék műszakban
és akkor még mindig választhatok, hogy kirándulok, vagy a családdal EGYÜTT vásárolunk
berlini
berlini 2015. 03. 15. 23:34
Előzmény: #221  Törölt felhasználó
#301
Ha van öcséd, akkor az is szégyelheti magát egy ilyen alak miatt mint te.

Topik gazda

lvegh
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek