Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 04. 12:44
Előzmény: #4698  Törölt felhasználó
#4700
És ha menet közben kaptál kamatot, azt visszafizeted?
Törölt felhasználó 2015. 04. 04. 12:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#4699
Szerintem az a legtisztább, ha bemész, mert akkor rögtön szólhatsz, ha valami nem stimmel.
Törölt felhasználó 2015. 04. 04. 12:38
Előzmény: #4696  Törölt felhasználó
#4698
A szándék kötvény vásárlás volt, de cserébe nem kapott semmit, vagy csak részben kapott. A pénz a zrt-nél maradt, ematt lehet mondani, hogy az űgylet semmis. Ha én kötvény _szándékozok_ venni, de részvényt kapok egy rendszer hiba miatt, akkor mi van? Ha te részvényt "szándékoztál" venni, de kötvényt kaptál volna, akkor bele törődsz?
Törölt felhasználó 2015. 04. 04. 12:33
Törölt hozzászólás
#4697
Törölt felhasználó 2015. 04. 04. 11:46
Előzmény: #4693  InvJonny
#4696
Tök igazad van, rohadtul nem egyértelmű a dolog. Csendes azért nyomatja ezt ennyire, mert ez az érdeke: vett egy szar kötvényt és most talált egy jogi rést, ami alapján jó eséllyel nem bukja el a pénzét. Megértem, hogy ebbe kapaszkodik, én is pontosan ezt tenném a helyében!

Az más kérdés, hogy közgazdaságilag nincs igaza (jogilag se tudjuk még, de a politika miatt végeredményben gyakorlatilag 100%, hogy az lesz, amit írt), az ő szándékolt tette kötvényvásárlás volt, ennek volt tudatában is menet közben. Ezért pedig nem jár BEVA biztosítás, mint semmilyen más befektetés után sem.
Törölt felhasználó 2015. 04. 04. 11:40
Előzmény: #4692  csendben
#4695
Az egyenleg közlőn a kötvény átlag ára szerepel, nem az eladási ár. Gondolom ez alapján adják majd a bevát.
nagivan 2015. 04. 04. 11:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#4694
A bennfentes információt a mai naptól nevezik életösztönnek?
InvJonny 2015. 04. 04. 11:35
Előzmény: #4692  csendben
#4693
Eléggé nagy lovon próbálod oktatni a népet ahogy látom. Pedig a kérdés rohadtul nem ilyen egyszerű szerintem.

Ezen gondolkozz el:

"A Beva a kártalanítást pénzben nyújtja. Ha a kártalanítás értékpapír után jár, összege az értékpapírnak a felszámolás kezdő időpontját megelőző száznyolcvan nap átlagárfolyama alapján kerül kiszámításra. Tőzsdei vagy tőzsdén kívüli árfolyam hiányában a kártalanítás alapjául szolgáló árat a Beva igazgatósága állapítja meg, szükség esetén szakértő bevonásával."

Jelenleg annyit tudni, hogy a Kibocsátó csődeljárás alatt van, felszámolásról egyelőre szó nincsen sehol. Arról meg hogy mit ér a kötvény...

Szerintem is Beva lesz, de nem értem mire fel oktatod itt a népet, mintha tök egyértelmű lenne a dolog. De lehet csak nekem nem az.
csendben 2015. 04. 04. 10:13
Előzmény: #4684  InvJonny
#4692
"A beva abba kapaszkodhat, hogy a 150 mrd QH kötvény (már ez is nehezen állja meg a helyét), illetve emellett nem ér semmit a kötvény"

Alapvető tévedés: a QH kötvénynek a felfüggesztés pillanatában is volt jegyzett értéke.

A fiktív kötvények eladásakor pedig egyszerű csalás történt.Mint ilyen,törvénytelen.Ebből adódik,hogy a megkötés előtti állapotot kell visszaállítani. Magyarul: számlákra visszatenni a leemelt kötvényértéket.

Ami a lejáratkor (kamattal újra kötött) új kötvényeket illeti: ha ezeket a legelső kötési értékig ismerik el,akkor abból az következik,hogy az utánuk megfizetett minden közteher is elveszti jogalapját!
bigyula 2015. 04. 04. 10:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#4691
"...működött úgy az életösztön, mint a miniszterelnökben..."

Eze Te el is hiszed? Hogy "életösztön"? Ha, ha, ha!

Törölt felhasználó 2015. 04. 04. 10:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#4690
Az elmúlt néhány évben bedőlt 10 takarék+bank, 3 brókercég. Egytől egyig szín magyar tulajdon. Becsületes magyar vállalkozók. Melyik agy nélküli Fidesz hívő hiszi még el Orbán dumáját, hogy nagy bankok helyett ezekre kellen alapozni az egész gazdaságot? (2008-ban beomlott volna az egész ország, ha ilyenek lettek volna a kulcsszereplők).

Sarpac
Sarpac 2015. 04. 04. 10:02
Előzmény: #4680  InvJonny
#4689
Egyet értek! Húzni kell több vonalat is attól függően ki milyen kockázatot vállalt a magasabb hozam érdekében és így kártalanítani.

Pl. BC ügy legeslegelős sorban a hozzá kapcsolódó 4 bankfiók folyószámlásait aztán a betéteseket, utána jöhetnek a különböző kötvényesek illetve részvénytulajok.
Csak sajnos úgy fest, hogy BC ügyfelek kapnak kártalanítást a bankot meg az OBA fizeti 30milláig és szevasz. Na most sok önkori pénztárak vagyona is ezeknél a bankfiókoknál volt, és véleményem szerint ha így lesz akkor az alapjában véve fogja az egész bankszektort megingatni mert még a csapból is ez fog folyni utána.
Törölt felhasználó 2015. 04. 04. 09:14
Törölt hozzászólás
#4688
Törölt felhasználó 2015. 04. 04. 07:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#4687
Bocsánat!
link
Egyáltalán nem örülnék neki.
Nem vagyok érintett, de figyelemmel kísérem az eseményeket és ezt a fórumot is, pontosan azért, mert együttérzek veletek.
mahatma2 2015. 04. 04. 07:03
Előzmény: #4667  BudFox
#4686
Bennem is felmerult az altalad vazolt forgatokonyv. Abban azert remenykedem, hogy TCs-t valahogy ki akarjak menteni ill. kisebbiteni a felelosseget. Ha a rv-k nincsenek akkor ott a sikkasztas vagy mas torvenyi tenyallas vitathatatlan, melyet T Cs-nek mint balhe vinnie kell. Ott mar a buntetesi tetel rendkivul sulyos. Persze a csaladdal meg lehet zsarolni azt a ferget. Majd meglatjuk. Jelen pillanatban nem hinnem, hogy a politika erdeke a helyzet tovabbi eszkallalasaban lenne erdekelt. Varom nagyon a fejlemenyeket.
Törölt felhasználó 2015. 04. 04. 01:28
Törölt hozzászólás
#4685
InvJonny 2015. 04. 04. 01:17
Előzmény: #4680  InvJonny
#4684
A fiktív kötvény pedig valószínűleg Beva, bármennyire is próbálja majd kihúzni magát ez alól a Beva.

Ha a fiktív kötvény Q H kötvény, akkor a Beva tag Értékpapír Zrt-nek tessék kiadnia...Beva. Az egyetlen ingoványos terület az lehet, hogy a kötvény mennyit ér jelenleg...
Ha a fiktív kötvény nem Q H kötvény, akkor lehet akármi, de mindenképpen az Értékpapír Zrt-vel szembeni követelés, ügyfélpénz, tessék kiadni, helyreállítani az eredeti állapotot...Beva

A forgalomba hozatal szabályozva van, mint ahogy az Értékpapír Zrt is, a Beva pedig azért van, hogy a tisztességes beva tagok helytálljanaj egy másik Beva tag által okozott "károkért".
A beva abba kapaszkodhat, hogy a 150 mrd QH kötvény (már ez is nehezen állja meg a helyét), illetve emellett nem ér semmit a kötvény, tehát oké, hogy nem tudja kiadni, de ez nem probléma, mert nem ér semmit a csőd miatt. Lehet hogy emiatt nem volt a csőd bejelentve?
Törölt felhasználó 2015. 04. 04. 00:09
Törölt hozzászólás
#4683
InvJonny 2015. 04. 03. 23:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#4682
Sajnálom, nagyon remélem meg lesz minden pénzed, befektetésed! Te erről nem tehetsz, "rosszkor voltál rossz helyen", te vagy (ti vagytok) az igazi áldozat, ha netán valamiért hiányzik az ügyfélvagyon (remélem nem).
Szívből kívánom, hogy legyen meg minden, ez tényleg katasztrófa.
Szerintem azért húzódik a dolog, mert a háttérben megy a játszma arról, hogy a 150 milliárd micsoda...Ha kötvény, akkor lehet nincs gondod(mert megvan minden), viszont ha az értékpapír zrt-nél ügyfélvagyonnak minősül, akkor viszont nincs meg az ügyfélvagyon és ez téged is érint. Gondolom ezért nem mondanak még semmit.
Törölt felhasználó 2015. 04. 03. 23:51
Törölt hozzászólás
#4681

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek