Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 10. 09:14

Varga nem menti fel a NAV elnökét  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerint akkor lenne feladata a NAV elnökének ügyében, ha valaki végre már elárulná neki, melyik az az ügy, amiért az USA-ból kitiltották Vida Ildikót. Valaki megvádolta a NAV vezetőjét anélkül, hogy bármiféle...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=206197
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
SBob 2014. 11. 11. 11:36
Előzmény: #134  goapsy1
#140
ebben igazad van. Tényleg kérdés, hogy ki és főleg miért hozta nyilvánosságra. Mert ha tényleg csak az a néhány ember tudott róla, akkor nyugodtan titok maradhatott volna az idők végezetéig is. Eddig nem írtam véleményt, hogy szerintem miért történt ez az egész. Az egyik feltételezést éppúgy elhiszem, mint annak ellenkezőjét. Főként, hogy vélhetően egy harmadik lehetőség az igazság.
Szerintem ez politikai ügy. Ráadásul nem is csak egy konkrét okra vezethető vissza és még csak nem is ellenünk irányul legfőképpen. Olyan több legyet egy csapással a miheztartás végett. A fő háttér ok az orosz-amerikai érdekütközés. Csak szövetséges országként mégsem lehetett nyílt szankciót hozni, de szerintem mindenki érti, illetve annak veszi, amitől a legjobban fél. De ez csak az én sejtésem erről az ügyről.
akkoriis 2014. 11. 11. 11:36
Előzmény: #137  bigyula
#139
jaja.. csak neki volt "pechje" :)
akkoriis 2014. 11. 11. 11:35
Előzmény: #135  SBob
#138
"Az USA teljesen jogosan is meghozhatta ezt a döntést"
Ha ezt írod a 123-as hsz-ben és nem ezt:"Én ebben a kérdésben nem tudok dönteni, mert nincs hiteles információm."
Akkor teljesen másként jön le a dolog... így okés... Viszont usa nem adhat ki saját törvényei alapján semmit... emberi jogokra hivatkozva! Ha betámadják usa-t h hazudik (mondjuk egy nyomozás az ellenkezőjét bizonyítja mint amit usa állít) akkor sztem más lenne a helyzet..
nyilván z fikció
bigyula 2014. 11. 11. 11:29
Előzmény: #131  akkoriis
#137
És Vida csak egy a 6 (vagy több) közül...
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 11. 11:28
Előzmény: #133  akkoriis
#136
Dehogy, épp az előző hsz-ben írtam le.

Nyilván arra megy ki, hogy meggyengítse a fideszt, akik annyira mélyen belemásztak Putyin seggébe, hogy az már veszélyezteti Amerika érdekeit.

A korrupt idióta fideszesek jól elszálltak, azt hitték, az idők végezetéig azt csinálnak, amit akarnak.
Csak azt felejtették el, hogy az usa titkosszolgálata "kicsit" profibb, mint az impotens hazai ellenzék.
SBob 2014. 11. 11. 11:27
Előzmény: #127  akkoriis
#135
nem írtam soha azt, hogy ez nem lehet jogos. Ezt csak te írtad. Kérlek olvad el az első írásomat itt. (nem volt túl régen)
Az USA teljesen jogosan is meghozhatta ezt a döntést. Ha ez így van, akkor semmi problémát sem kellene, hogy okozzon az, hogy a olyan bizonyítékot tárjon fel, amivel végre börtönbe lehetne dugni egy korrupt vezetőt. Hidd el, hogy okozna némi örömet nekem, ha a NAV elnök dutyiba menne.
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 11. 11:25
Előzmény: #129  SBob
#134
" Viszont, ha azt mondom, hogy xy-t nem engedem be, mert tolvaj, akkor az már más szituáció."

Nem, ha négyszemközt mondod az illetőnek.
Márpedig az usa pont ezt teszi, küld egy levelet a szóban forgó személynek, és ennyi.

Az, hogy ezt egy újság megszellőztette, Vida pechje.

Az már csak magánvélemény, hogy szerintem nyilván az usának bizonyítékai is vannak - hogy a francba ne lennének, mielőtt meglépnek egy ilyen, diplomáciatörténetben még sosem látott eseményt?

Más kérdés, hogy ha már így alakult a sztori , nem sietnek vele, hisz céljuk a fideszmaffia meggyengítése is, amiben amúgy őszintén szurkolok nekik.
akkoriis 2014. 11. 11. 11:23
Előzmény: #130  goapsy1
#133
Gondolod ez az egész arra ment(megy) ki h vida ne lépjen be az országba? :)
SBob 2014. 11. 11. 11:22
Előzmény: #128  stock33
#132
talán ezért szúrtam be több alkalommal, hogy "jelen állás szerint".
akkoriis 2014. 11. 11. 11:21
Előzmény: #128  stock33
#131
Pontosan.. azért nincs ebben az egész ügyben vizsgálat, mert félnek hogy rossz helyre nyúlnak, és talán magukat is leleplezik.. ezért van ez a nagy kavar most! Ha 1 ügy lenne.. elvarrnák a szálakat (kaya ibrahim part2), vidát megdorgálnák látványosan (közben meg...).. és le lenne zárva az ügy.. csakhogy (szerintem) 1 ügy van itt.. hanem.. rengeteg.. és ez a problematika
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 11. 11:21
Előzmény: #125  akkoriis
#130
Értem, csak te is értsd már meg, hogy amcsik nem vernek tamtamot, mert ők nem elítéltetni akarják Vidát, hanem azt akarják, ne lépjen be az országba.
SBob 2014. 11. 11. 11:20
Előzmény: #124  goapsy1
#129
nekem sem azzal van a problémám, ha egy állam indoklás nélkül közli, hogy ki az, akit nem lát szívesen a saját portáján. Én magam is így vagyok ezzel a saját házamban. Van akit szívesen látok és van akit nem engedek be. Nem kell indokolnom sem. Viszont, ha azt mondom, hogy xy-t nem engedem be, mert tolvaj, akkor az már más szituáció. Mást alaptalanul bűncselekménnyel vádolni ugyanis maga is bűncselekmény. Így vagy nem vádaskodok, vagy bizonyítom, hogy amit mondok, az igaz.
stock33
stock33 2014. 11. 11. 11:14
Előzmény: #109  SBob
#128
"ha úgy ítélkeznek, hogy még csak meg sem hallgatnak, vagy elzárnak bármiféle védekezési lehetőségtől."

és miért feltételezed te azt, hogy ez nem csak valaminek a kezdete? miért tekintesz te a kitiltásra úgy, mint valaminek a vége? várd ki a végét, lehet hosszú még a történet.
nem nézed azt ki az usából, hogy egy jól felépített menetrend első lépését lépték csak meg? most várják, hogy orbánék kényszerből lépjenek, amire majd jön az usa válasz, és szép lassan elindul a lavina, Te meg csak kapkodod majd a fejedet és döbbenten olvasod reggelente az újabbnál újabb híreket.
akkoriis 2014. 11. 11. 11:14
Előzmény: #123  SBob
#127
Értem.. szóval szerinted.. "Ha a szomszéd feljelent és emiatt téged elkezdenek vizsgálni, az akár még jogos is lehet"
de ha usa teszi kvázi ugyan ezt, azt nem minősíted, mert nincs hiteles infód... mi ez hay nem kettősmérce?
SBob 2014. 11. 11. 11:14
Előzmény: #119  akkoriis
#126
szerintem elvakult vagy. Én olyat sosem írtam, vagy gondoltam, hogy nem kellene vizsgálni. Ellenben írtam, hogy mindenképpen fel kellene függeszteni a vizsgálat idejére. Így erről nem vitázom tovább, mert nincsen értelme, ha nem olvasol, csak mondod a magadét. Azt sem tudom, hogy miért állítod, hogy "jöttél...". Úgy vádaskodsz magad is, hogy nem ismersz. De ez akkor is a te problémád marad, nem pedig az enyém.
akkoriis 2014. 11. 11. 11:12
Előzmény: #122  goapsy1
#125
Ez igaz, de .. ha kijönne egy vizsgálati eredmény h "nem bűnös".. onnan lehetne verni amcsinak is a tamtamot hogy" tessék kérem, itt van ez és ez.. tényleg nem bűnös?"... érted?
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 11. 11:12
Előzmény: #121  SBob
#124
ez a példa azért nem jó, mert mind a büntetőbíró, mind az általa elítéltek bírósági eljárásban vesznek részt.

az usa viszont NEM bíró. közölt egy listát, hogy x személyt nem akar a területén látni, ennyi.
nem ugyanaz a 2 eljárás.

Lehet, hogy az egész ügy ki sem derül, ha a fideszes Napi Gazdaság meg nem szellőzteti. (Pechjük volt, öngólt lőttek vele.)
SBob 2014. 11. 11. 11:10
Előzmény: #120  akkoriis
#123
olvass vissza -ha eddig nem olvastad, amit írtam. Én ebben a kérdésben nem tudok dönteni, mert nincs hiteles információm.
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 11. 11:09
Előzmény: #117  akkoriis
#122
magyar szervek? ugyan, ne viccelj már. vérkorrupt mind, tele fideszes bólogatómókusokkal.

gondolod, majd Polt Péter, aki a fidesz képviselője volt régebben, nagyon erőlködik, hogy a fidesznek kínos korrupciós ügyeket felgöngyölítse?
Ugyan...

a CIA-ban sokkal jobban bízom én is.
SBob 2014. 11. 11. 11:09
Előzmény: #114  goapsy1
#121
ha elolvasod a korábban általam írottakat is, akkor okafogyottá válik irányomban ez az észrevételed, mert magam is pontosan ezt írtam. De mint korábban ezt is leírtam, azért, mert a NAV eljárása esetleg tisztességtelen, még nem jelenti azt, hogy az USA eljárása a NAV vezetője felé tisztességes. Gyengébbek kedvéért példa következik: Ha egy büntetőbíróról kiderül, hogy maga is valamilyen bűncselekményt követett el, abból még nem következik, hogy a praktizálása során minden általa elítélt ártatlan. Viszont vélhetően az általa elítéltek kitörő örömmel fogadják az ő bukását és ez természetes emberi tulajdonság.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek