Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 10. 09:14

Varga nem menti fel a NAV elnökét  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerint akkor lenne feladata a NAV elnökének ügyében, ha valaki végre már elárulná neki, melyik az az ügy, amiért az USA-ból kitiltották Vida Ildikót. Valaki megvádolta a NAV vezetőjét anélkül, hogy bármiféle...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=206197
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
akkoriis 2014. 11. 11. 11:08
Előzmény: #116  SBob
#120
usa kitiltása nem lehet jogos, csak a szomszéd feljelentése??? Erre még válaszolj kérlek :)
akkoriis 2014. 11. 11. 11:07
Előzmény: #116  SBob
#119
Már tudlak hova tenni :) Attól, h "lehet h nem bűnös" még vizsgálni illene, nem? Hány olyan ember ellen vizsgálódott a magyar rendőrség, hogy ártatlan volt, hogy nem csinált semmit.. a vizsgálat befejeztével megállapították, hogy "nem bűnös".. itt miért nincs vizsgálat?
Látom, jöttél "oltani a tüzet, menteni a menthetőt".. ebben a kérdésben nem igazén lehet!
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 11. 11:07
Előzmény: #112  totoro
#118
Nyilván csakis külföldi, pártatlan szervezetről lehet szó.
Annak semmi értelme, hogy fideszstróman#1 "átvilágítja" fideszstróman#2-t, és közli, hogy minden a legnagyobb rendben.

Mellesleg megy ám köztük a nagyüzem:

link

Vajon mi lehetett az a sürgős ok, ami miatt egy vasárnapi tüntetés okán SZERDÁN kiürítették a NAV székházat? :DDDD
akkoriis 2014. 11. 11. 11:05
Előzmény: #114  goapsy1
#117
Ki beszél itt amerikáról? Ha engem "megvádolnak (előző példámban a szomszéd).. akkor nem Ő vizsgál meg, hanem a az állami szerv... most mégis amcsiktól várják sokan a bizonyítékokat... akkor a magyar szervek miért vannak? Ugyan...
SBob 2014. 11. 11. 11:04
Előzmény: #110  akkoriis
#116
"Aki gyanúba került, hogy eretnek, annak bizonyítania kellett ártatlanságát. Erre gyakran istenítélettel került sor, amelynek több formája volt, például a gyanúsítottat megkötözve vízbe vetették, és ha nem merült el, akkor bűnösnek tartották, mert nem fogadta be a víz. Aki elmerült a vízben, az ártatlannak minősült, de gyakran megfulladt, mire kihúzták. Az istenítélet egy másik formája volt, hogy tüzes vasat kellett a kezébe fognia az elítéltnek, utána bekötözték a sebét, és pár nap múlva megvizsgálták, ha elfertőződött, elítélték, ha gyógyulni kezdett, amire a korabeli higiéniai viszonyok miatt kisebb volt az esély, ártatlannak nyilvánították."
akkoriis 2014. 11. 11. 11:03
Előzmény: #113  SBob
#115
Milyen döntést hozott, kicsoda? Az döntés h nincs döntés? Vizsgálat nélkül nem lehet döntést hozni.. magyar kormány pedig NEM VIZSGÁLT..kérlek ne fejezd be a mondataimat, mert teljesen kiforgatod(nád) a jelentésüket!
Köszönöm
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 11. 11:02
Előzmény: #109  SBob
#114
Ez így azért nem igaz, mert ha téged feljelentenek, kimegy hozzád a nav, neked kell tételesen bizonyítani, hogy nem vagy adócsaló.

Vidától semmi ilyet nem várnak az amcsik, csak megmondták neki, hogy hozzájuk ne menjen. Nyilván az ügy túlmutat azon, hol tölti a szabiját, de ettől függetlenül, mivel ez nem bírósági eljárás, nem is kell követni a bíróságon megszokott menetrendet.

Amúgy sztem van bizonyítékuk, és nyilvánosságra is hozzák majd, csak egyelőre hagyják főni a maffiózókat a levükben.
A ki nem mondott vád ugyebár mindig sokkal ütősebb, mint a konkrét. :D

Mellesleg a csúnya gonosz usa sokkal többet tett ebben a pár napban a magyar adómorál érdekében, mint a fideszes bűnszervezet egész kormányzása során. (Lásd 2 nap alatt lezavart vizsgálatok.)
SBob 2014. 11. 11. 11:00
Előzmény: #111  akkoriis
#113
szerintem meg éppen te nem érted a lényeget. Egy tisztességes eljárás lényegét. Nem fejezted be a példádat, így én befejezem helyetted. (Ember :))
"Nálad mindent átnéznek... a legapróbb részig" és hoznak valamiféle döntést az ügyben.
"Tőle MEG SEM KÉRDEZIK!!!" és hoztak egy döntést az ügyében.
Érted a lényeget?
totoro
totoro 2014. 11. 11. 11:00
#112
Egyébként az ügyben simán kijön a legnagyobb gond, hogy független vizsgálat nem is lehetséges, mert nincs Magyarországon olyan szervezet.
akkoriis 2014. 11. 11. 10:57
Előzmény: #109  SBob
#111
Ember.. Te miről írsz? Nem a vizsgálat milyenségével van problémám.. hanem azzal, hogy amíg nálam mindent átnéznek.. a legapróbb részig, addig Tőle MEG SEM KÉRDEZIK!!!

" Ha a szomszéd feljelent és emiatt téged elkezdenek vizsgálni, az akár még jogos is lehet,"
Usa kitiltása nem lehet jogos?
akkoriis 2014. 11. 11. 10:54
Előzmény: #108  stock33
#110
Pontosan ezt mondom.. ha nem lenne "vaj a fülük mögött nyilván kiabálnának!"
SBob 2014. 11. 11. 10:53
Előzmény: #100  akkoriis
#109
bocs, nem akartalak kiforgatni, talán félreértettem az írásod. Most is így érzem, hogy téged az háborít fel inkább, hogy téged "szétszívatnak", őt pedig nem. Jól gondolom?
Ha igen, akkor ebben az esetben nem értünk ebben egyet a következők miatt. Ha a szomszéd feljelent és emiatt téged elkezdenek vizsgálni, az akár még jogos is lehet, mert akár adót is csalhattál, de történetesen a szomszédodtól is rabolhattad a vagyonodat. Szerintem nem a vizsgálat a probléma, hanem annak a vizsgálatnak a módszere vethet fel problémákat (pl. a fordított bizonyítás, hogy neked kell bizonyítanod, hogy nem loptad a vagyonod, nem pedig nekik, hogy loptad. Vagy hasonlók) Viszont neked jogod van érvelni, cáfolni, esetleg a határozat ellen bírósági felülvizsgálati eljárást indítani (persze itt is vannak problémák, pl. ha a felkért szakértő egyben a NAV-nak is alkalmazottja, vagy azzal üzleti, vagy más kapcsolatban áll).
Szerintem az a gáz, ha úgy ítélkeznek, hogy még csak meg sem hallgatnak, vagy elzárnak bármiféle védekezési lehetőségtől. És ez sokkal súlyosabb kérdés, mint lopni, csalni, korruptnak lenni. Mert az önmagában hazugság, hogy te az vagy, én meg nem.
stock33
stock33 2014. 11. 11. 10:50
Előzmény: #104  akkoriis
#108
azért kussolnak, mert nem tudják, hogy milyen irányt fog venni az ügy, ha erőltetik a témát. kikerült a kezükből a kontroll.

és hidd el, az usa nem bemondásra döntött úgy, ahogy döntöttek. ez a fidesz vezérkar is nagyon jól tudja. a cia meg tud szerezni bármilyen iratot, olyanokat is, amikhez az mszp, jobbik, civilek, stb. legszebb álmaikban se férnének hozzá. pl. a cia pontosan ismeri orbán pénzügyeit, tudja kik a strómanjai, hol tartja a vagyonát, stb. hiába intézi ő ezeket az ügyeit a legnagyobb titokban, olyan kémszervezetet, mint a cia nem tud félrevezetni.
és bizony tart tőle, hogy ha elindul egy ilyen korrupciós ügy, akkor véletlenül elvész valahol egy róla szóló akta, amit pár oknyomozó riporter fog megtalálni.
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 11. 10:47
Előzmény: #101  totoro
#107
"és szinte biztos, hogy Vida a szó szoros értelmében ártatlan."

Erre egy lyukas kétfillerest nem tennék.
Nem véletlenül menekült el az eset kirobbanása után fülét-farkát behúzva, egyetlen hang nélkül.

Ha engem vádoltak volna meg, más másnap az amcsi követségen követeltem volna a magyarázatot, pedig én nem vagyok a NAV elnöke.

Mellesleg az amcsik sem annyira hülyék, hogy a korrupciótól bűzlő fideszes pártkáderek közül pont egy olyat válasszanak, aki ártatlan.
akkoriis 2014. 11. 11. 10:46
Előzmény: #105  totoro
#106
Hiába nem Ő csalja az adót, ha tudott róla..
totoro
totoro 2014. 11. 11. 10:44
Előzmény: #104  akkoriis
#105
Olyan értelemben bűnös, hogy kiszolgálója és haszonélvezője egy antidemokrácia felé navigáló rendszernek. Mást nem hiszem hogy rá lehetne bizonyítani, és nem is kell. Ez nagypolitika, nem tyúkper. A Fidesz persze ezt sem fogta fel
akkoriis 2014. 11. 11. 10:40
Előzmény: #101  totoro
#104
H nem lenne bűnös, más hangvétele lenne az egésznek... vityával az élen.. de mélyen kussol... nem véletlen!
akkoriis 2014. 11. 11. 10:37
Előzmény: #99  BudFox
#103
"Szóval ez egy olyan ország ami láthatóan csak a világuralommal törődik, e szerint az érdeke szerint cselekszik."
Pontosan.. totálisan igazad van, csakhogy.. MINDENKI ezt csinálná (csinálja) ha tehetné...az, hogy usa világuralomra tör, és ebből az érdekből buktatja le az 1000 milliárdos áfacsalásokat, vagy azért, mert vida ildit Ő akarja alkalmazni.. ez már tökéletesen mind1 (a mi szemszögünkből)..
Te nem így gondolod? Elsőnek nézzünk szét itthon, utána mutogassunk.. szerintem!
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 10:37
Előzmény: #99  BudFox
#102
Magyarországon nem tudhatod meg hogy kik vannak kitiltva, de fel vagy háborodva hogy nem ismered hogy más országokban kik vannak kitiltva ?
totoro
totoro 2014. 11. 11. 10:35
Előzmény: #99  BudFox
#101
Budfox: Egyértelmű, hogy a kitiltás jelzés. Nem egy büntetés valami korrupciós ügyért, és szinte biztos, hogy Vida a szó szoros értelmében ártatlan. A büntetés szimbolikus, és a magyar állanak szól, azért mert felrúgva a NATO szerződést, szembemenve az EU irányvonalával, egy az egész nyugati világrenddel szembehelyezkedő Orosz birodalom felé közeledik. Ennyi a történet. És a Fidesz szemmel láthatóan nem lát tovább az orránál, és hasogatja a szőrszálat, meg húzogatja az oroszlán bajszát.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek