Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 10. 09:14

Varga nem menti fel a NAV elnökét  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerint akkor lenne feladata a NAV elnökének ügyében, ha valaki végre már elárulná neki, melyik az az ügy, amiért az USA-ból kitiltották Vida Ildikót. Valaki megvádolta a NAV vezetőjét anélkül, hogy bármiféle...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=206197
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 17. 16:27
Előzmény: #338  cumi01
#340
Mivel most majdnem mindenben igazat adtál, amit lent kifogásoltam, nem értem, mit is akartál eredetileg vitatni...

"És még egyszer: mi a baj az illiberalizmussal és föleg ez miért külpolitika?"

Mi jelent az illiberális?
cumi01 2014. 11. 17. 16:26
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#339
Ez már csak a definícióból eredöen is így van. Ha nem értünk 100% egyet (vagy nem hódolunk be minden téren) akkor konfliktus van. Más országnak is van konfliktusa az USA-val de föleg az EU-val (EU tagként).

Ezt te nem akarod megérteni?
cumi01 2014. 11. 17. 16:24
Előzmény: #336  Törölt felhasználó
#338
Persze hogy nincs 100% rendben, ha az USA-val kell balhéznunk (vagy az USA-nak velünk), legjobb az lenne, ha nem balhéznánk senkivel, de ahhoz a másik fél is kell.

Ha Azerbajdzsán mintaállam, akkor az gáz. Kivéve ha pont az azeriak farát nyaljuk, mert komoly üzletet kötünk épp. Bár ilyet mondani még akkor is gáz.

Az USA megteheti hogy win-loose szitura megy, leszarja, hogy egy kis pöcs országgal mi lesz. Végeztek ki hosszú idöre sokkal nagyobb országokat is. Az USA megteheti azt is, hogy megsértödik és izomból nekimegy valakinek (diplomáciával). Nehéz egy olyan országgal barátkozni, amelyik kegyetlen visszaél az erejével. Ha úgy tetszik akkor pont Kína a nagy partner, ha úgy tetszik akkor a nagy ellenség. Most pont a nagy barát. Most akkor az EU förmedjen rá az USA-ra, hogy miért barátkozik egy diktatúrával? És mi van a Szaudiakkal? Nem hiába "szeretik" az USA-t egyre többen világszerte...

Az EU egy nem egységes fogatlan kusza akármi, sok ország szembe megy vele. Még egyszer mondom: a kifarolás már sok országban is felmerült, de szerintem ez (populista) belpolitika. Te meg vagy nem éreted ezt, vagy nem akarod megérteni.

És még egyszer: mi a baj az illiberalizmussal és föleg ez miért külpolitika?

Törölt felhasználó 2014. 11. 17. 15:43
Előzmény: #334  cumi01
#337
"Nem, még véletlen sem támogatok semmiféle konfliktust az USA-val vagy az EU-val"

Pedig egy ideje nagyonis ez történik. És én pont erről beszéltem.
Törölt felhasználó 2014. 11. 17. 15:42
Előzmény: #333  cumi01
#336
"Itt érdekekröl van szó. Magyarország érdeke nem biztos hogy 100%-osan megegyezik az EU vagy USA érdekeivel. Már csak geopolitikai helyzete miatt sem."

Ez így igaz. De Magyarországnak nem érdeke, hogy pont egy ilyen kiélezett helyzetben ENNYIRE szembemenjen velük.

Nem esik 100%-ban egybe, de már csak geopolitikai helyzetünk miatt is nagymértékben átfedés van a kettő között. A külpolitikánkban, meg a kormányzati kommunikációban ezzel szemben az EU, meg az amcsik a mumus, Azerbajdzsán meg "mintaállam". Szerintem ez gáz. Te meg vagy nem éreted ezt, vagy nem akarod megérteni.

"Ez belpolitika, de különben sincs benne semmi rossz"

Belpolitika, hogy EZ tagként illiberális demokráciáról vízionálunk, meg felmerül az EU-ból való kifarolás is? Ez nem belpolitika...

"Szerinted mindenben be kell hódolni idegen érdekeknek? Ha az USA háborút szít akkor nekünk azonnal ugranung kell? Mindenben egyet kell érteni az EU-val is?"

Nem. És nem is írtam ilyet.

A kérdésemre viszont nem válaszoltál: szerinted rendben van a jelenlegi külpolitikánk különös tekintettel az írtakra?
bigyula 2014. 11. 17. 15:41
Előzmény: #334  cumi01
#335
A pillanatnyi kormány/kormánypárti érdek nem keverendő az ország hosszútávú érdekével...
cumi01 2014. 11. 17. 15:36
Előzmény: #333  cumi01
#334
Ez lemaradt:

Nem, még véletlen sem támogatok semmiféle konfliktust az USA-val vagy az EU-val. De támogatom, hogy a saját érdekünk szerint politzáljunk és kompromisszumot vagy konszenzust találjunk a partnereinkkel (USA, EU, NATO, RU, CHI, stb).
cumi01 2014. 11. 17. 15:34
Előzmény: #310  Törölt felhasználó
#333
"- A magyar kormány legrosszabbkor nyalja az oroszok fenekét szándékosan vagy súlyosan dilletáns módon
...
- Azerbajdzsánnal kedélyesen kokettálunk mindeközben és "mintaállam"-nak nevezzük."

Itt érdekekröl van szó. Magyarország érdeke nem biztos hogy 100%-osan megegyezik az EU vagy USA érdekeivel. Már csak geopolitikai helyzete miatt sem.

"- Illiberális demokráciáról vízionál, az EU-ból való kifarolás is felmerül a hivatalos kommunikációban"

Ez belpolitika, de különben sincs benne semmi rossz. Vagy a Szovjetúnió tagjai vagyunk ahol még felvetni sem lehet dolgokat, hogy ne akasszanak fel vagy küldjenek rád 1000 tankot? Miért lenne tilos kilépésröl beszélni? Más is ugyanezt teszi.

Ha te támogatod a liberális demokráciát (vagy gazdaságot), az a te dolgod. Nézd meg, más országban is egyre inkább elfordulnak ettöl az emberek, a liberális pártok mélyrepülésben vannak.

"- Amerika, EU ellenes kommunikációt folytat, uszítja az embereke"

Ez is belpolitika, nem újdonság és más országokban is elöfordul. Rengeteg példa van rá.

Szerinted mindenben be kell hódolni idegen érdekeknek? Ha az USA háborút szít akkor nekünk azonnal ugranung kell? Mindenben egyet kell érteni az EU-val is? Ez lenne a te víziód?
Törölt felhasználó 2014. 11. 14. 19:53
Előzmény: #313  mereszZenesz
#332
Látod ez a különbség egy diplomata és egy pofátlanul tiszteletlen, beképzelt önmagának mégis tiszteletek követő porszemnyi bohóc között.
Törölt felhasználó 2014. 11. 14. 19:43
Előzmény: #318  akkoriis
#331
Rettentő érdekes, hogy
a) ha nem beszélsz, akkor a cöf jelent fel, "hivatal miatt"
b) ha beszélsz, akkor "hivatalból" jelentenek fel

Háát nincs rajta sapka.

Mert ugye nem igazán láttam ahogy a cöf "10 millió" magyart vonultatott fel Horváth mögött. :D

Külön pikantéria a történetben angolul tanítanak (vélelmezem még amerikaiakat is), diplomáciára tanítanak diplomatákat.
Majd a korábbi "non-paper"-ös ökörködés után, most úgy állítanak be egy emlékeztető feljegyzést, mintha az megegyezne a korábbi egy teljes év összes konferenciájával, dokumentumaival.
Persze az, hogy pl. Lomniczi mit idétlenkedik senkit nem érdekel, viszont pl. Orbán bohóckodásai a teljes országot járatják le.
Törölt felhasználó 2014. 11. 14. 19:29
Előzmény: #326  akkoriis
#330
A futball invest 2007 brutális és kiugró növekedését már csak azért is érdemes figyelni, mert benne van a gázüzletágba és ilyen formán a rezsinövelésben!
És ennek a "hazai" offshore rezsinek tapsikolnak.

Hajrá, rezsicsökke... bocs rezsinövelés!
szivacs
szivacs 2014. 11. 14. 16:20
Előzmény: #294  Törölt felhasználó
#329
"Persze azóta a fidesz hatszoros díjat vezetett be és mindenkinek fizetnie kell, ehhez tapsol a fideszhívő sereg. wgl"

"Már sehol nincs jó ideje Gyurcsány, annak a 300 Ft-nak a leszavazása viszont még sok ideig rányomja a bélyegét az egészségügyre.
Zabalint"

Vívjátok már le ezt az asszót, hogy most hiányzik az eü-ből az a 300Ft vagy 1800-at fizet mindenki??

Aztán szóljatok, hogy melyik az igaz!
szivacs
szivacs 2014. 11. 14. 16:15
Előzmény: #300  cumi01
#328
Felesleges ezt magyaráznod nekik, hiszen épp' tegnap fejtegették ugyanezt: hogy egy országnak joga van eldönteni, hogy milyen törvényeket hoz és mit legalizál és ha más ezt kifogásolja, mert nála nem legális, az csak ne szóljon bele, hanem éljen ő is az ottani törvények adta lehetőségekkel, kiskapukkal, mert ha nem teszi akkor rosszul jár, meg élhetetlen hülye, aki meg is érdemli! Ha meg netán megszegték a törvényeiket is, az is az ő dolguk, majd kivizsgálják ha akarják, és aki mindezt csinálta az nem csak a saját országában alkalmas közfeladat ellátására, hanem minden gond nélkül akár az egész eu-ban is, sőt akár még vezetheti is az eu-t, nincs abban semmi, sőt direkt tetszik nekik, ha olyan lép fel a kiskapuzás ellen, aki maga csinálta otthon évtizedeken át.
Ezt nagyon érzik ők! Tanulj tőlük ne oktasd a "mestereket"! :-)
humika 2014. 11. 14. 15:29
Előzmény: #326  akkoriis
#327
én már rég felmentettem
akkoriis 2014. 11. 14. 15:19
Előzmény: #325  akkoriis
#326
akkoriis 2014. 11. 14. 15:18
Előzmény: #320  csendben
#325
20141114_Grafikon_Igy_keresnek_egyre_tobbet_Orban
Törölt felhasználó 2014. 11. 14. 15:14
Előzmény: #323  mereszZenesz
#324
És ez egy nagy üres, általános semmi. Miközben a hozzászólásom további részében világosan le van írva, mikre gondoltam elsősorban.

A válaszod ennek tükrében egy nagy semmi. Kb. mint, amikor egy arrogáns politikust megkérdeznek valami konkrét kellemetlen ügyről, akkor érkezik ilyen válasz, mert nem akar válaszolni normálisan.

Te se akartál.
mereszZenesz 2014. 11. 14. 14:58
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#323
ezt kérdezted te:
"Szerinted helyénvaló az a magyar külpolitika, ami folyik? "

ezt válaszoltam én:
"Voltak/vannak/lesznek/ problémák a magyar kulpolitikaban (is) .

Törölt felhasználó 2014. 11. 14. 14:24
Előzmény: #321  mereszZenesz
#322
Értem, tehát nincs rendes válaszod.
mereszZenesz 2014. 11. 14. 14:22
Előzmény: #319  Törölt felhasználó
#321
Voltak/vannak/lesznek problémák a magyar kulpolitikában (is).

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek