Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 10. 09:14

Varga nem menti fel a NAV elnökét  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerint akkor lenne feladata a NAV elnökének ügyében, ha valaki végre már elárulná neki, melyik az az ügy, amiért az USA-ból kitiltották Vida Ildikót. Valaki megvádolta a NAV vezetőjét anélkül, hogy bármiféle...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=206197
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 12:49
Előzmény: #144  goapsy1
#160
Nem igaz, hogy a magyar civil szféra képtelen lenne leleplezni a korrupciót. Olvass atlatszo.hut! Ott van Horváth András is! A baj az, hogy ezek az információk nem jutnak el a társadalom minden szegletébe. Mert ahhoz pénz kell, nem is kevés. Az internet jó, mert olcsón lehet sokakat elérni de a faluba max az m1 jut el. Nem is csoda, hogy a fidesz támadja a civileket és az Ökotársat.
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 12:22
Előzmény: #146  SBob
#159
"Szeretnék én olyan szarban lenni, mint ők... :)"

Hidd el te nem szeretnéd csípni az USA szemét, egy nyugodt perced nem lenne. Nem tudhatják mikor kerülnek 20 évre börtönbe vagy üti el őket az öngyilkosság.
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 12:18
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#158
"-ők elmondásuk szerint értesítették a kormányt, és az érintetteket"
Miről a személyek nevéről és az oklistáról ? Először azt mondta ügyvivő ezt csak az adott személyekkel közlik és a nagykövetségen megtekinthetik az oklistát is.
Bár azt is nyilatkozta senki nem érdeklődött nála a következményekről.Ez az okot akarja jelenteni ? A következmény egyértelmű, kilettek tiltva.
Az tényleg érdekes miért nem "szaladnak" informálódni,tisztázni magukat.
humika 2014. 11. 11. 12:17
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#157
megy a lóvé vándorútra....
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 12:14
Előzmény: #129  SBob
#156
Elköveted azt a logikai hibát, hogy kifelejted a tényt miszerint az amcsik nem nevezték meg név szerint Vidát, tehát az ő személyiségi jogai nem sérültek (tehát az amcsik maximális korrektéggel jártak el)
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 11. 12:06
Előzmény: #150  kimpaa
#155
:DDDDDDDDDDD

Fideszéknél sose a hozzáértés volt a kiválasztási szempont. :DD

Csak amihez Ildikó asszony ért, azt kínos lett volna a tv kamerája előtt élőben bemutatni Goodfriendnek. :DDDD
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 12:06
Előzmény: #140  SBob
#154
és így szó nincs arról, hogy az usa bizonyíték nélkül boszorkányüldöz

-ők elmondásuk szerint értesítették a kormányt, és az érintetteket

nem vádoltáknyilvánosan senkit semmivel

-a fidesz újság hozta nyilvánosságra, tehát de facto a jobboldal vádolta meg saját magát, amire usa cask reagálni tud

-még az sem biztos, hogy ez az usa forgatókönyve szerint alakul
úgy tunic a fidesz gyújtotta meg a kanócot

-usa nem is biztos, hogy így jól tud kijönni az egászből

(ajánlom jumbo figyelmébe is, avagy 'az usa keveri a kakit')
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 11. 12:04
Előzmény: #149  SBob
#153
Ma Magyarországon fidesztől független nyomozószerv nem létezik.
Polt az ő emberük, szó szerint, volt fidesz képviselő.
Pintér az ő emberük, olyan előélettel, amilyen.
A főbíró, Szájer felesége az ő emberül.
Az alkotmánybírók az ő embereik.

Mellesleg az ő emberük még a NAV elnök, az MNB elnök, gyakorlatilag mindenki, akinek portástól fontosabb szerepe van a rendszerben.

Itt független nyomozást várni olyan, mintha a polip egyik csápját megkérnéd, hogy fogja el és büntesse meg a másikat.
SBob 2014. 11. 11. 11:59
Előzmény: #150  kimpaa
#152
azért végre van ennek a kitiltási botránynak pozitív hozadéka is. Nekem a második nagyon tetszik. :D
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 11:55
Előzmény: #35  exmnbs1
#151
eljárhat, nem zárja ki

sokféle depresszió van (pl. bipoláris), és azoknak sokféle időszaka, jobb, rosszabb

igen, van aki az ágyból sem tud kikelni

van, aki aktív, de amellett a végen jár az agya állandóan

vagy pl. akár (túl) erős igazságérzettel, vagy altruizmussal aktívan 'megmentene' mindenkit, ő meg belebetegszik keményen...
kimpaa
kimpaa 2014. 11. 11. 11:54
Előzmény: #148  goapsy1
#150
Ez már volt? :)

link

Kis szarháziak, azt hitték meg tudják fogni, de nem hangzott el ez a kérdés előbb:

"Ildike drága, angolul ugye tudsz azért mielőtt odamennénk?" :)))
SBob 2014. 11. 11. 11:53
Előzmény: #144  goapsy1
#149
azért azzal kiegészíteném írásod, hogy az oknyomozó újságírás, a civil kontroll, az ellenzék nagyon fontos a korrupciós ügyek felderítésében, de mégiscsak a nyomozó hatóságok feladata lenne a bűn üldözése. Tudom, hogy most megint támadási felületet adok, pedig ez akkor is így van. Az pedig egy teljesen más kérdés, hogy ez ma pl. Magyarországon miért nem működik hatékonyabban. Maga a nyomozószerv is korrupt? Vagy nincs is ilyen hatalmi akarat? Vagy pusztán pénzkérdés? Ezt megint csak nem tudom. De abban biztos vagyok, hogy nem egy kétgyerekes apuka, vagy anyuka feladata (eszközük és jogosítványaik és vélhetően megfelelő tudásuk sincsen) ez egy civil alapítványon keresztül. Persze segíteni ők is tudnak és nem gondolom, hogy nincsen fontos szerepük. De nekik inkább a kontrollban van.
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 11. 11:48
Előzmény: #140  SBob
#148
Hogy ki hozta nyilvánosságra, azt csak találgatni lehet.
Talán a fidesz, a Napi Gazdaságon át, akart az események elébe menni, mert úgy volt vele, hogy úgyis kiszivárog, jobb ha ők lépnek először.
De lehet, hogy tényleg kiszivárgott volna, valószínű, hisz az usa célja a fideszmaffia meggyengítése, az meg egy fű alatt átnyomott kitiltással nem menne.

Természetesen politikai ügy, és az usa szemszögéből szerintem is jórészt az oroszokról szól.
Előállt az a helyzet, hogy Orbán most már mindenkinek csípi a szemét.
bigyula 2014. 11. 11. 11:46
Előzmény: #139  akkoriis
#147
Nem, csak ő volt olyan hüyle, hogy be is vallja. :) Szerintem megbeszélék, hogy amíg rajta csámcsok a média, a közvélemény, addig fel sem tűni, hogy vannak még rajta kívül is többen...
SBob 2014. 11. 11. 11:46
Előzmény: #141  jarisz
#146
és mikor lesz az a "legütősebb pillanat" ? Én többek között ezt sem értem ebben az ügyben. A legütősebb pillanatok egy kormányzat életében a választások előtti hónapok. Ez az ÁFA-csalásos étolajos ügy -ami a korábbi feltételezések szerint a háttérben van- pedig több évre tekint vissza (már ez önmagában is felvet sok kérdést).
De legjobban mindig azon mosolygok magamban, amikor egy olyan kisember, mint pl én is azon nevetgél, hogy ez, vagy az a politikus milyen szarban van... :))) Szeretnék én olyan szarban lenni, mint ők... :)
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 11. 11:44
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#145
Ácsi: hogy mi a céljuk, meg hogy mi az eljárásrendjük, az 2 külön dolog.

Az, hogy mi az igazi célja 1-1 országnak 1-1 cselekedettel, az átlagos szemlélő soha nem fogja megtudni.

Usának van egy eljárásrendje ilyen ügyekre, ezt követik.
Nyilván vannak vele céljaik is (naná).
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 11. 11:42
Előzmény: #141  jarisz
#144
szerintem is ez lesz.

és ennek örülök is, nagyon :))

legalább az usa leplezze le a korrupciót, ha már a magyar civil szféra, és a töketlen ellenzék erre képtelen volt.
SBob 2014. 11. 11. 11:39
Előzmény: #138  akkoriis
#143
nem szeretek szavakon lovagolni. Mindkét mondatom világos, egyértelmű.
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 11:39
Előzmény: #134  goapsy1
#142
"Márpedig az usa pont ezt teszi, küld egy levelet a szóban forgó személynek, és ennyi. "
És ezzel mit ér el ? Ezek a tisztviselők az országukra amúgy sem jelentenek veszélyt itt meg maradnak és tovább "szivatják" az itteni cégeiket,érdekeltségeiket ? Nyilván nem lehet a céljuk csak "ennyi" mert ha érdeksérelem miatt hozták a döntést az érdeksérelmük továbbra is fennáll ha itthon minden ugyanúgy marad...

jarisz 2014. 11. 11. 11:37
Előzmény: #136  goapsy1
#141
Háppersze:
tuti be volt/ak/ "technikázva", akik az alapinfót begyűjtötték...
Ki fog ez szivárogni a legütősebb pillantaban.. Addig meg szénné égetik magukat fidiótáink... Varga van a legszrabb helyzetben, mint a NAVOS picsa főnöke. hihi.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek