Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2015. 05. 27. 18:26
Előzmény: #378  fxboy
#380
Tenyleg, behozom én is, hogy milyen lett az majd kiderül....:)
krumlival készítettem, nem kenyérrel
diki
diki 2015. 05. 27. 18:12
Előzmény: #378  fxboy
#379
Felénk sem különb a helyzet, megritkította a termést is Orbán.
Már én is láttam csinos ubikat a piacon, kapor már bőven van,ugyhogy beiktatom én is hétvégén.

Most sütöttem epres gyümölcstortát, egy kis dzsem üvegbe került a szörpnek pedig ugy látom rövid élete lesz.
Jó kis mormota idő van :)
fxboy
fxboy 2015. 05. 27. 17:58
Előzmény: #377  emerald
#378

Üvegbe került az idei szezon első koviubija. Sok kaporral, fokhagymával, ahogyan kell.... :)
Remélem nem fog megfagyni... mert itt nálunk kb okt-nov időjárás van mostanság.

emerald 2015. 05. 22. 18:24
Előzmény: #373  fxboy
#377
Én meg imádlak Titeket, konyhatündér fórumpajtikáim...😀
emerald 2015. 05. 22. 18:21
Előzmény: #370  fxboy
#376
Jaja, csak hát Tadszonak Írtam pár sort, ám mi lett belőle....
Nem veszem fel, se magamra, no meg valóban nem egy hullámsíkon kummunikálunk kisrókával....
Törölt felhasználó 2015. 05. 22. 17:37
Törölt hozzászólás
#375
diki
diki 2015. 05. 22. 17:25
Előzmény: #373  fxboy
#374
Èn is értettem :D
Sokszor sajnálom, hogy van aki ezek miatt a dolgok miatt nem ír.
fxboy
fxboy 2015. 05. 22. 17:15
Előzmény: #372  diki
#373

Kedves diki !

Technikai okok miatt lett így. Látod? Luló is érti a dolgot. A címzett is érteni fogja.
.... örülök, hogy Te is szeretsz...
:)
diki
diki 2015. 05. 22. 16:31
Előzmény: #370  fxboy
#372
Szia

Gondolom ez zöldmsmaragdnak szolt. Én meddő vita képtelen vagyok, szo közben csak annyit mondok: Én is szeretlek, aztán hátraarc oszt csá.
Törölt felhasználó 2015. 05. 22. 13:19
Törölt hozzászólás
#371
fxboy
fxboy 2015. 05. 22. 13:14
Előzmény: #369  diki
#370

Szia Á !

Oda se neki, ne foglalkozz a sértegetéseivel! Sztem nem tesz jót Neked, hogy a másik smukkosban a totyik gazdával vitába keveredsz. Látod, hogy nem változott semmit, hiába ment új helyre. Ugyanolyan sunyi mint volt.
„…..sajnalom hogy ilyen konyeden feladod...
szerintem emerald picit valtoztatnod kellene a tarsasagon akikkel ugymond kapcsolatot tartasz kereskedesi temaban... …..”
Előbb sérteget, utána pedig jön az álságos dumájával, hogy ő a mások segítéséért…., a fórumtársak javára…, a drága idejéből…., stb ….irkálja a szövegeit.

Mi (akik ő szerinte nem vagyunk Neked megfelelő társaság) tudjuk, hogy jól haladsz a pályán és sikereket értél el. Vannak piaci területek, amikről csak Téged kérdeznek, ahol a Te tanácsaid a mérvadóak! Tisztelünk és becsülünk. Ezek egyedül a Te érdemeid, ezekért Te dolgoztál meg.
Miért kell fölöslegesen bonyolítanod az életedet rókakölkekkel? Egyébként tadzso (érdemes rá figyelned!!) pedig megmondta: inkább figyelni, olvasni, kevesebbet pampogni. :)

diki
diki 2015. 05. 21. 16:13
Előzmény: #368  fxboy
#369
Az a munkahelyi, most pedig atvaltottam a tapira ahogy hazaertem. De intenziven gyakorlom az ékezetes irást ezen is. Linkelni viszont még mindig nem tudok, de ami késik nem mulik :)
fxboy
fxboy 2015. 05. 21. 16:08
Előzmény: #365  diki
#368

Lázár tájékoztatót lelazulni bodza teával fogalom = sok, sok +
:)

Új géped van? Végre magyarul is olvasható. :)

fxboy
fxboy 2015. 05. 21. 16:05
Előzmény: #363  emerald
#367

....bodza virágot téli teának. Leforrázom, nem főzöm.
Általában a virágokat, leveleket nem főzöm, forrázom. Csipkét áztatom langyos vízben.
:)

emerald 2015. 05. 21. 14:28
Előzmény: #365  diki
#366
Szorgalmas vagy, én csöpenntek valami illóolajat néha és annyi a fürdő....

Borsmentám az van, kiirthatatlan.
Majd szárítok azt...
diki
diki 2015. 05. 21. 14:07
Előzmény: #363  emerald
#365
Igen annak szárítom
+ lábfürdőnek. Jó forró nyári nap utáni lazításhoz 1 liter víben felforralok egy marék virágot /most frisset/ egy kis borsmentával /már az is szedhető/, beleöntöm a hideg vízbe és lehet lazulni, vagy most éppen Lázár tájékoztatását követni :) Télen a meleg változata is nagyon jó egy-egy átfagyás utáni regenerálásra.
emerald 2015. 05. 21. 13:25
Előzmény: #361  fxboy
#364
Kamillát gyerekkoromban szedtem utoljára, de jó emlékek....
itt mifelénk nem terem.
Gondoltam a gazos gyepünkbe(férjem szerint ősgyep) majd szórok
némi magot....😉
emerald 2015. 05. 21. 13:21
Előzmény: #362  diki
#363
Ezt a fagyasztóst kipróbálom, olvastam a neten is de Neked jobban hiszek.

A bodzát teának szárítjátok?
Vagy mit csináltok belőle...?

Jól hangzik a spárgás csőbensült...😀
diki
diki 2015. 05. 21. 13:05
Előzmény: #359  emerald
#362
Sziasztok

Nálunk is elkezdődött a konyhamesterkedés. Bodzaszörp és szárított virág télre kész van. Tartósító nélkül én két módszert szoktam alkalmazni. Kész szörpöt lefagyasztom a boltban kapható jégkocka tasakba betöltve, vagy jégkocka tartóban és utána simán műanyag dobozban tárolom a fagyasztóban. Másik, a szártalanított bodzavirágot fagyasztom le.

Akácszörpöt is készítettem ugyanazon elven mint a bodzát. Jellegzetes aromája van, de egy kis adagot érdemes kipróbálni.

Nálunk is megkezdődhet az önkiszolgálás a kertből. Saláta, bébirépa, borsó és végre EPER.

Itt olyan szárazság van, hogy locsolunk.

Ma egy sima egytálétel lesz nekem: megfőzött fehér és zöldspárga vékony főtt-füstölt sonkába tekerve, serpenyőben enyhén átpirítva, tejföl, tojás, reszelt sajtok, fehérbost, fokhagyma, kis házi ételízesítő összekeverve, spárga nyakonöntve vele és sütőben átsütve.
fxboy
fxboy 2015. 05. 21. 12:26
Előzmény: #359  emerald
#361

Cickomka szedett bodza virágot. Szárítjuk! Isteni bodza illattal van tele a ház. + szárad a kamilla is.
:)

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek