Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy 2015. 06. 27. 16:57
Előzmény: #419  diki
#420

Az idén megsütöttem az első karalábécicegét. - Tényleg itt van a nyár... csak az időjárás nem tudja.
:)

diki
diki 2015. 06. 24. 12:57
Előzmény: #418  emerald
#419
A ma reggelre leesett csendes eső elmosta a port és újra tele az illattal a levegő.
Tegnap a mentát szedtem le, úgyhogy az előtérben függönybe felakasztva természetes illatosító :)
emerald 2015. 06. 24. 12:37
Előzmény: #417  fxboy
#418
Az remek, kell az ilyen program a tőzsdemeló mellé....:)
Errefelé már elvirágzott.

Tényleg nekem a kerti levendulát kellene levágnom...
fxboy
fxboy 2015. 06. 24. 12:30
Előzmény: #414  emerald
#417

Virágzik a hárs!
Isteni az illata.
Tegnap még az eső előtt tudtam szedni egy kosárka hársvirágot. Most szárad....
:)

fxboy
fxboy 2015. 06. 23. 22:42
Előzmény: #415  fxboy
#416

Csíkszentmihályi prof néhány gondolata kicsit messziről, de pásszol a totyikunkhoz, mert kaja-pia van benne, szól az életről, az örömről, a boldogságról és a gazdagságról. Ez pedig stimmel a munkánkhoz is.

"....„...Mídász király mítosza remekül alátámasztja azt az álláspontot, hogy a külső körülmények feletti uralom nem feltétlenül hasznos a lét szempontjából. Mint a legtöbb ember, Mídász király is azt gondolta, hogy mérhetetlen gazdagságával boldogsága örökre biztosítva lesz. Így hát alkut kötött az istenekkel, akik végül rengeteg könyörgés árán teljesítették a kívánságát, hogy minden, amihez csak hozzáér, arannyá változzon. Mídász király úgy gondolta, hogy egyértelműen pompás üzletet kötött. Most már semmi sem tarthatta őt vissza attól, hogy a világ leggazdagabb és ezzel a legboldogabb embere legyen. De mi ismerjük a történet végét: Mídász hamarosan megbánta a dolgot, mert az étel és a bor is arannyá változott a szájában, mielőtt még lenyelhette volna, így nemsokára elérte a halál – az aranykupák és –tányérok között.
Az évszázadokon át is idehallatszik a mese üzenete. A pszichiáterek előszobája tele van olyan gazdag és sikeres páciensekkel, akik negyven-ötven éves korukban hirtelen ráébrednek arra, hogy a szép nagy családi ház, a drága autó és a kifogástalan iskolázottság nem elég ahhoz, hogy megtalálják a lelki békéjüket…
… A mi kultúránkban a vagyon, a hatalom és a társadalmi helyzet túlságosan erős jelképeivé váltak a boldogságnak. ….”...."

Szóval vigyázzatok a meggazdagodással! Nehogy a boldogságotok lássa kárát a gazdagságotoknak.
:)

Csíkszentmihályi Mihály: Flow c könyvét érdemes forgatni.

A meggazdagodás nehogy elvegye az eszemet, ezért ma kelkáposzta főzelék volt ebédre. Ahogyan én készítem magamnak, nagyon ízlik! Semmi kincsért nem cserélnék Mídász királlyal...
:)

fxboy
fxboy 2015. 06. 21. 19:15
Előzmény: #414  emerald
#415

Megyek! Viszem a csemetédet is!
:)

emerald 2015. 06. 20. 10:50
Előzmény: #413  fxboy
#414
link
Valami ilyesmi beszerzésén töröm a fejem. Vagy két hete pont ez ügyben keresgéltem a neten, amikor az egész heti esőzéskor minden vödröt palackot, kannát megtöltöttem aztán néztem hogy megy "pocséba" a többnapi eső..... Kevés a helyünk, az is szem előtt van, ez megfizethető, izléses megoldás lenne.
Mondjuk kell még hozzá ez meg az....nem itt állna meg az ár...
fxboy
fxboy 2015. 06. 19. 20:37
Előzmény: #412  diki
#413

Víz: Igen, gyűjtjük az esővizet. Hordókba, vödrökbe, lavórba, dézsába, bilibe, mindenbe... A bp-i kertünkbe fúrattam kutat. Isteni volt! Nyáron sokkal hidegebb volt, mint a vezetékes víz. Abban hűtöttem a dinnyét. A gengszterváltás után abban az időben kezdtek elszabadulni a víz/gáz/villany árak, amikor meglett a kutam. A szomszédok csak lestek, hogy miből tudom fizetni a sok locsolás rengeteg vízdíját, mert nem tudták, hogy saját ingyen vizem van. Itt a mostani birtokunkon még nincs kész a kút. Kb 2 éve kezdtem el fúrni...:) Jó munkához idő kell, ráadásul nekem a hegyre kell a víz, tehát a kút is oda kell. Völgyben mindenki tud vizet fakasztani... :)

Gombóc-nudli: az elmúlt hetekben nálunk is volt többször menüben. El kellett használnom az öreg krumplit, tehát ilyenkor van nálunk is az éves gombóc/nudli szezon.

Rizses tökfőzelék: Saját innováció! Egy normál tökfőzeléket kell készíteni, de a tökkel együtt egy marék rizst is teszünk bele. Én zsíron/olajon hagymát zsibbasztok a kapor erősebb száraival együtt, rálököm a gyalult tököt, bele a marék rizs(á)t, kevés vízzel felengedem, mehet bele a gyenge tejfölös/tejszínes kicsit paprikás habarás, bele a finomra metélt kapor, tört fokhagyma, leves kocka, só. Egyet rottyantom, nem főzöm agyon, az erős kaporszárakat kipecázom, mehet bele kis cukor, ecet. Tálaláskor én a sajátomba teszek zabpöhőt. Imádom!! Esetleg főtt tojással.
:)



diki
diki 2015. 06. 19. 18:53
Előzmény: #410  fxboy
#412
Nálunkmost van egy kis eső annál nagyobb dirrel-dúrral :) Hordók, tárolóakna telnek, de nemrég furattunk kutat is a ház meg lehet eltűnik egyszer a homoknyelőben?
Most karóztuk a facsemetéket, de a ribizliszedést halasztani kell.
Babgulyás, túrós táska
Még soha nem hallottam erről a rizses változatról.
emerald 2015. 06. 19. 18:02
Előzmény: #410  fxboy
#411
Rizses tökfőzelék....hmm ilyet nem ismerek.

Nálunk lecsó-tojással.
Szilvalekváros gombóc és núdli pedig most készül

Nagy kincs az eső, és látom jól gazdálkodtok vele....😀
fxboy
fxboy 2015. 06. 19. 17:25
Előzmény: #409  emerald
#410

Zöldborsó leves csipetkével.
Rizses tökfőzelék, tálaláskor zabpehely opcióval.

Ma végre volt nálunk is egy csöppnyi eső. Már teljesen kiszáradtak a víztározóink, most végre jutott bele egy kis lé.
:)

emerald 2015. 06. 18. 11:29
Előzmény: #407  fxboy
#409
Hú de jó..., dupla haszon...
Előre is köszi, tudok felajánlani cserébe bio cseresznye befőttet..😀
fxboy
fxboy 2015. 06. 18. 11:16
Előzmény: #405  emerald
#408


....nehéz a kufárok élete... :)

fxboy
fxboy 2015. 06. 18. 11:12
Előzmény: #406  emerald
#407

A legközelebbi topic találkozóra ha el tudok menni, akkor majd viszek Neked egy csemetét. :)

S az evolució során így fejlődik a spekuláns találkozó kertbarátok klubjává.....
:)

emerald 2015. 06. 18. 09:00
Előzmény: #402  fxboy
#406
Én is épp gondoltam h kéne ültetni, a szomszéd rétre.
Lenne a madaraknak is csemege, és jutna nekünk is....😀

Ezt faiskolában nem lehet beszerezni?!
emerald 2015. 06. 18. 08:58
Előzmény: #404  fxboy
#405
Hát élni tudni kell...😄
fxboy
fxboy 2015. 06. 18. 08:52
Előzmény: #395  emerald
#404

A fotón a Kolping Hotel wellness részlegének az úszómedencéje látható, Alsópáhokon. Hetente háromszor belecsapunk a vízbe, itt készülök a BÁ-ra (jul 4.)
:)

fxboy
fxboy 2015. 06. 18. 08:48
Előzmény: #401  fxboy
#403

"...a Nutella és a Ferrero cég ..."
Majd helyére teszitek a tulajdonviszonyokat...
:)
fxboy
fxboy 2015. 06. 18. 08:44
Előzmény: #399  diki
#402

....katonai gyakorló. Vigyázz magadra, akna veszély! :)

A faiskolánkban van kb 20 db 2 éves eperfa magonc csemete. Hiányzott a birtokunkról gyerekkori kedves emlékeink gyümölcse, így termésről szaporítottuk.



fxboy
fxboy 2015. 06. 18. 08:36
Előzmény: #400  szivacs
#401

Szia szivacs!

Kösz, hogy beírtad ezt ide! A természetvédelemnek mindenhol helyet kell adni. De ha egy kicsit visszaolvasol, a beírásokból valószínűsíthető, hogy nem ez a csöppnyi speki társaság elkötelezett híve a pálmaolaj használatának/fogyasztásának...
Legalábbis részemről egészen biztos, hogy a Nutella és a Ferrero cég zsebébe nem sok profitot teszek.
Ha nagyon édességre vágyom, akkor inkább ilyenekkel tömöm magamat: link
Én készítettem, Cickomka fotózta. Ez egy aranygaluska (kelttésztás süti). Magyar liszttel, tojással, vajjal, sok magyar dióval, nem tudom milyen (valószínű dél-európai) származású mazsolával, vaníliás cukorral.... Garantáltan pálmaolaj mentes! ....meg más egyéb sütijeim is...
Szóval így vagyunk mi itt kufárok a pálmaolajjal... közben persze védjük a természetet is.
:)

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek