Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 12. 21:16

Hagyd a tőzsdet lazulj foci van   

foci baratoknak kedvelőknek ide irjatok mindenfele dolgot ami eszetekbe jut,lehet dicsérni szidni magasztalni mindent es mindenkit és természetesen tippelni.

Jo szurkolast
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Shortelek 2023. 08. 26. 16:41
Előzmény: #3979  Peterbond
#3980
Mimdent a maga idejében kell értékelni.
Peterbond 2023. 08. 26. 15:12
Előzmény: #3978  Peterbond
#3979
De tényleg itt az 1960-as BL döntő.
.
https://www.youtube.com/watch?v=1pc1wBGnMDY
.
Közvetlenül nézzetek meg utána egy topligás bajnoki összefoglalót és mondjátok hogy pl az a Realmadrid bármi esélyel indulna egy mai középcsapat ellen.
Peterbond 2023. 08. 26. 14:30
Előzmény: #3974  kukacponthu
#3978
Melyik resze? Meg ha a hosidokrol irotra mondod okes lehet igy ertelmezni. De a masodik reszt adom. Volt boven rengeteg remek focista. Tobb aranylabdas is lett volna hs nincs Messi es Ronaldo.
.
Megegyszer amugy a regi idok focijahoz. Tenyleg lehet romantikazva visszatekinteni ra es nem tudjuk hogy a mai kovetelmenyek mellett hogyan teljesitettek volna a regi idok sztarjai. Felnottek volna a kovetelmenyekhez vagy sem. Az biztos az 50 es evek legjobb csapatait szerintem egy atlag topligas kozepcsapat ma verne. Egyszeruen mas lett a foci. Profibb fizikalisabb gyorsabb.
Peterbond 2023. 08. 26. 14:24
Előzmény: #3975  kukacponthu
#3977
Mas idok mas kovetelmenyek de igen pl arra is gobdoltam hogy ami meg di stefanonak es Puskasnak belefert anno sot BL dontoben eleg volt egy mesterharmas az most nagyon keves lenne. Meg egy sima premier leage meccsen se tudna kezdo lenni. Csodas technika es jatekinteligencia ellenere se.
kukacponthu 2023. 08. 26. 12:33
Előzmény: #3973  kukacponthu
#3976
Nem volt labra szabott szponzor cipo, dietetikus, lelegzo mez, intelligens labda.
Facsavaros borcipo volt, a maga darabonkenti fel kilos sulyaval es varrott borlabdaval…szoval messze nem volt az olyan konnyu, ahogy te azt gondolod.
A zseni 50 eve is zseni volt…
kukacponthu 2023. 08. 26. 12:29
Előzmény: #3972  Peterbond
#3975
Ezzel mondjuk Puskast fitymalod le, aki olyat alkotott a Frankfurt elleni BEK dontoben, amit azota senki sem…a froccskorszakban!
kukacponthu 2023. 08. 26. 12:26
Előzmény: #3971  Peterbond
#3974
Na, ez netto demagogia!
kukacponthu 2023. 08. 26. 12:25
Előzmény: #3972  Peterbond
#3973
Viszont szinte annyi golt lott 2 vilagbajnoksagon, mint Messi 4 darabon es pont annyi dontot jatszott es huzott be, mint az argentin…es hol van meg a vege!
Szoval erre kerdesre egesz nyugodtan visszaterhetunk szuk 10 esztendo mulva:)
Peterbond 2023. 08. 26. 11:45
Előzmény: #3971  Peterbond
#3972
Mbapperol meg annyit hogy a 35 eves Messit se a csapataban se a VB n nem tudta tulszarnyalni 23 evesen. Mire ment volna egy prime Messi vagy CR ellen? Mindezt ugy hogy nem mbappe erdemeit kicsinyitem hanem a masik ketto miatt ennyire magas a lec.
Peterbond 2023. 08. 26. 11:42
Előzmény: #3967  WLM
#3971
"Ebben nem értek egyet, az említett két világsztár, egy olyan szerencsés korszakban játszott, ahol jóval könnyebb volt kitűnni, mint a foci hőskorában."
.
Ez mar bocs de hulyeseg. A foci hoskoraban cigizve pocakosan lehetet mecseken 3 golt rugni. A legtobb hoskori jatekos csapata kikapna egy Bournemouth tol. Nem azett mert azok annyira tehnikasabbak lennenek hanem mert fizikailag jobbak es a taktikat kitunoen betartva jatszananak. Most sok golt szerezni messze nehezebb mint mobdjuk az 50 es evekben. Eleg megnezni par regi mecset. Az iram sokkal lassabb, az emberfogas sokkal lazabb, a vedekezes lazabb. Teny most jobbak a labdak a cipok a mezek de az igazi fejlodes abban latszik hogy a foci hobbi sportbol verprofi lett.
.
Az meg hogy csak ketten voltak tevedes. Ketten annyira kiemelkedtek hogy a tobbiek lemaradottak hozzajuk kepest.
.
Mbappe 23 evesen nincs azon a szinten amin e ketto volt anno. Meg halland extra durva mutatoi is csak epp pariban vannak vele de o szinte csak golt szerez befejezo csatarkent mig Messi mellette asszisztalt rengetegett es uralta a kozeppalyat. Olyan cseleket es passzokat tudott amit se Halland se Mbappe nem tudd most. Nem beszelve hogy egy Zlatant Levamdowskit ozilt kroost kakat es meg sorolhatnank halvanyitottak ugy el hogy te azt mondod nem is voltak vetelytarsak.
Törölt felhasználó 2023. 08. 26. 10:16
Előzmény: #3969  WLM
#3970
Nekem mindegy, hányan szavaznak a kölnigyárosra, míg Pelé, Maradona, Mbappé, Ibra, Henry, Klopp és Conte tényszerűek maradnak. 🏆⚽
WLM 2023. 08. 26. 10:07
Előzmény: #3968  Törölt felhasználó
#3969
Jópofa szimpátia szavazás, ha Roni embere csinálja, akkor Roni nyeri. Mivel Ronaldo sztárnak is mindig nagyobb volt, nem lenne nehéz. 
Törölt felhasználó 2023. 08. 26. 09:54
Előzmény: #3965  WLM
#3968
Lehet, hogy nem kérdeztek meg mindenkit, de azért sztem eléggé mély a mintavétel, WLM nagyjóuram. 🏆 (vannak benne jó dumák is)  
  
https://youtu.be/Hrl5w2kjmKE?si=RvkyXOcyPmdhNECc
WLM 2023. 08. 26. 09:49
Előzmény: #3963  kukacponthu
#3967
Ebben nem értek egyet, az említett két világsztár, egy olyan szerencsés korszakban játszott, ahol jóval könnyebb volt kitűnni, mint a foci hőskorában. Konkrétan ketten voltak, karrierjük túlnyomó részében, aztán jött MBappé és elmúltak. 
WLM 2023. 08. 26. 09:40
Előzmény: #3964  kukacponthu
#3966
Jól mondod Kukac bátyám, ott a Barca volt GOAT, nem a picúr. 
WLM 2023. 08. 26. 09:33
Előzmény: #3937  Törölt felhasználó
#3965
Tiszteletem, drága Ex uram! Ronaldo miután a mennybe vitte Anglia legkomolyabb(Manchester United) csapatát, szinte a hátán, pedig nem volt rászabva, a Real Madridból, a világ legjobb csapatából csinált egyszemélyes csapatot "mindig mindent" megnyerve. Az egycsapatos Messi pedig felült a Barca vonatra és csakis így lehetett belőle a világ legjobb másodhegedűse. A kettejük válogatotti múltja szintén alátámasztja, hogy ki a sofőr és ki az utas. Az utolsó könyöradomány Vb.- t hagyjuk, arról a párizsi szereplése úgyis lerántotta a leplet. Röviden, Ronaldo mindig jobb volt, de az igazi régi hősökhöz, csak óvatosan hasonlítgatnám mindkettőt.
kukacponthu 2023. 08. 26. 09:32
Előzmény: #3962  Peterbond
#3964
Igen, de R10, Henry, Abidal, Eto’o, Giuly, Yaya - teljesseg igenye nelkul - nem lehetett volna egyszerre palyan, ezt ne feledd.
Messi egy GOAT Barcelona ragyogo csillaga volt, egy olyan generacio tagja, akik 100 evente allnak igy ossze.
Kellenek a tarsak is, hogy ragyoghass!
Figyeld meg, most, hogy Kane a Bayern jatekosa lett, szarnyalni fog, 40+ golos szezont fog produkalni, mert komoly tarsak veszik korul, az a ficko egy zseni!
De nekem mindig is Raul lesz a legnagyobb:)
kukacponthu 2023. 08. 26. 09:25
Előzmény: #3961  Peterbond
#3963
A tehetseg es zsenialitas az kortol es idoszaktol fuggetlen szerintem.
Igen, Maldini ikon…de ha mar az a Milan, akkor nalam Weah a No.1!
Peterbond 2023. 08. 26. 09:18
Előzmény: #3961  Peterbond
#3962
Maldini. Mobil megtrefalt.
Peterbond 2023. 08. 26. 09:17
Előzmény: #3957  kukacponthu
#3961
Bosman szabaly pont mindegy volt. Messi anelkul is jatszott volna.
.
Nincs reszemrol rajongas Messi fele. En gyerekkent Shevchenko t imadtam es o skartam lenni. Maldi volt ( es most is ) az abszolut peldakep ). En Barcanak nem is igen drukkoltam csak a Milannak.
.
Z egyetemes futtbal resze rengeteg jatekos. Az en velemenyem csupan annyi ha legjobbat kell valasztani nalam Messivel indul aztan CR ( pedig o kifejezetten nem szimpatikus a palyan ) es a tobbiek csak utana. Amugy az igazan "oregeket" nehez osszevetni a mai kor focijaval annyira mas lett a foci. Ezert nehez nekem pl a Di Stefano Puskas Kubala stb... jatekosokat hova helyezni.

Topik gazda

arizona01
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek