Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 10:01
Előzmény: #21394  tomi140
#21400
Németeknél nincs kulcsa a tulajnak, mert tiszteletben tartják a birtokjogot, ami nem azonos a tulajdonjoggal, ha bérelsz egy lakást, akkor azt engedsz be, akit akarsz, ebbe a tulaj is beletartozik, így kulcsa sem lehet. Köztes megoldás, hogy pecsételt borítékban vagy letétben van másik kulcs, de németeknél eleve zárcsere szokás beköltözéskor. És nem diszkriminálhat azon az alapon, hogy te nem mész bele abba, hogy kulcsa van. Tudom, ez teljesen más világ.
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 09:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#21399
A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy anyagi helyzettől függően vagy kénytelenek kivenni, vagy amint lehet sajátot vesznek. Ez az, ami lehetne másképp, csak amíg az állam a saját lakás vásárlást támogatja, addig komoly befektető nem fog lakás bérbeadással foglalkozni, tisztelet a kevés kivételnek.
sakal83 2018. 03. 09. 09:54
Előzmény: #21376  tomi140
#21398
Te ezeket azert gondolod igy mert nem látsz mas alternatívát. Bocsáss meg ha lenne kiadó lakasom sajnos te egy rossz bérlő lennel. 2 évente változatod az albérletet. Buutort szertnel mert nem kell ra költeni. Nkem sajnos vagy hal' isten megadatott hogy nemet tipusu piaci bérházban élek 12 eve. Ahol a tulaj évente egyszer jon orat leolvasni. A lakas kopp ures vol feher falakkal. Na igy kell visszaadnom. Sajnos sok ideje lakok itt mert jo. Az otthonombak tekintem. Ezert nem vettem keglit magamnak. Ma meg mar nem erdemes./lehet ertelmes aron venni jo lakást. De regebben megtehettem hogy albi dijat fizetek ma meg sajnos csak erre futja. Itt kiemelnem hogy realista vagyok:) de én a devizahitelszarsagot elkerultem esva 3 ev múlva bejövő reccset is elkerülöm majd. Ennek meg ez az ara:) gondolkozom hogy vegyek keglit kiadásra de sajnos ez a bérlői hozzáállás azert az 5%os hozamert nem tul biztato.felre ne érts en elfogadom es nem itelkezek.a butorozas eleve alaphangon 1 milla de inkabb tobb.
tomi140
tomi140 2018. 03. 09. 09:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#21397
jó, a bérlők eleve frusztráltak most a bérleti árak miatt. tehát eleve "dögöjjenek meg a bérbeadók" érzéssel bérelnek szerintem. én úgy vélem eleve frusztráltak most ebben a piaci környzetben. csak ezt nem ismerik fel önmagukban. "anyját a bérbeadónak, anyját az áraknak" >>>> nem, én magam nem vagyok hibás hogy nem törekszem jobb fizetésre. a világ a hibás.
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 09:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#21396
Te sosem tudsz elvonatkoztatni a saját életedtől, ha észrevetted volna, tomi bérlő, én sajátban lakok. De most már én lettem a bérlő a vitában. Sőt, lassan gyerekes is leszek, míg múltkor szemét gyerektelen geci voltam.
ncseed 2018. 03. 09. 09:52
Törölt hozzászólás
#21395
tomi140
tomi140 2018. 03. 09. 09:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#21394
nálam mindenhol az volt a rend hogy havonta átjött a tulaj, és bizony készséggel körbevittem a lakásba, had lássa hogy rendben tartom. de sűrűbben inkább ne jöjjön, felesleges is. talán ez lehet az optimális. és bizony tulajként kulcsa kell hogy legyen a saját lakásához. ez a bérlő rizikója és felelőssége olyan tulajt találni akiről úgy érzi nem fog bejárni a lakásába a tudta nélkül. (amúgy erre is vannak ingyenes trükkök hogy lehet az ilyesmit kiszúrni, hogy jártak-e bent ;) ).
amúgy igen, talán ez a legjobb szó rá hogy a kiválasztás igazából bérlő és bérbeadó oldalon is KOZKÁZATMINIMALIZÁLÁSSAL történik.
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 09:51
Előzmény: #21387  tomi140
#21393
Be kell vezetni a norvég módszert a gyesre (ami már román módszer is, ott is hasonló van), amely szerint a max. gyes/gyed-et csak megosztva veheti ki a két szülő, és akkor nem lesz ilyen nemi aránytalanság, egyforma kockázatot futnak férfi és női alkalmazottakkal.
A lakásokat meg normálisan hangszigetelni kellene, nem normális az, hogy a gyerek kúszása az alatta lévőket zavarja, a normális életmódon túli habgoskodást meg senkinél sem kellene tolerálni. Persze megoldani a problémák okát nehezebb, mint tünetileg kezelni.
ncseed 2018. 03. 09. 09:48
Törölt hozzászólás
#21392
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 09:47
Előzmény: #21389  tomi140
#21391
Ahol szabad piac van, ott a nagyobb kockázatú többet fog fizetni. Itthon is van aki drágábban adja ki több embernek, ami teljeyen jogos piaci szempontból.
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 09:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#21390
De nem a piac dolgozik, hanem a rossz szabályozás, mivel a gyerekest nehezebben tudod kitenni, ezért nem adják ki nekik. Haveromék panziójában sokszor hónapokat töltenek családok, mert nem találnak kiadó lakást, miután beköltözött az előzőbe a tulaj unokaöccse.
Németországban meg vígan élnek családok bérelt lakásban, a falakon kívül majdnem minden a sajátjuk, és nem is törik magukat, hogy sajátot vegyenek. Érdekes, mi?
tomi140
tomi140 2018. 03. 09. 09:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#21389
totál 1-es. és a kettest maximum állszentek és/vagy olyan helyzetben levők szavazzák meg akik ilyen élethelyzetben vannak.
ncseed 2018. 03. 09. 09:44
Törölt hozzászólás
#21388
tomi140
tomi140 2018. 03. 09. 09:43
Előzmény: #21382  Törölt felhasználó
#21387
hát ez a munkahelyekre is igaz. ott is burkoltan megkérdezik a nőket hogy s mint akar gyereket. és van pici gyerek, vagy épp hogy nincs, a cég ugynaúgy rizikónak élheti meg (ha nincs, akarni fog egyet hamarosan, ha van akkor meg beteg lesz a gyerek, kimarad a nő a munkából). illetve nekem egyik koleginám itt lobogtatta az infót hogy 3gyerekes CSOK-ra hajtanak. munkaidőben tervezgette az óriás házukat excelben (az első és a második gyerek köztz visszajött pár hónapot dolgozni :) ). köztudottan 6 év fizetett munkaerőkiesést jelent a cégnek a 3 gyerekkel ez a nő :) ezt is hogy nézik? ha nő vagy akkor "kapja be a cég ha ezt nem tolerálja". ha cégtulaj vagy akkor meg "kösz szépen hogy kimaradsz 6 évre..." ... mindkét oldal érthető. de nyilván mindenkinek az fáj amilyen helyzetben épp benne van. :)
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 09:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#21386
A 30-35 éves értelmiségi pár meg lehet pár év múlva gyereket vállal, akkor inkább kirakod őket? Emellett ők is ugyanúgy lehetnek hangosak, mert mondjuk bulit csinálnak, meg akinek gyereke van, az is lehet csendes. Amit írsz, azok nem statisztikára, hanem sztereotípiára épülnek, és mivel amúgy is megválaszthatod a bérlőidet az adott csoportokon belül is, ezért önmagában semmit nem jelent, melyik csoportba tartozik, ez nem olyan, mint a biztosítás, ahol csak ezen információk ismertek, hiszen adott csoporton belül, sőt adott személyeknél is eltér, hogy mennyire tudod felismerni a negatív tulajdonságokat. Hogy jobban értsd, egy példa, lehez hogy jobban ki tudod szűrni a neveletlen gyereket a gyerekek közül, mint a bulizós fiatalt a fiatalok közül, vagy fordítva.
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 09:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#21385
Még mindig nem érted. Alapvető jogaiban nem korlátozhatod a bérlőt arra hivatkozva, hogy ha nem tetszik, akkor keressen másik lakást. Hasonló a munkavállalói jogokhoz, ott sincs rendben, ha törvénytelenül túlóráztatják az alkalmazottat, és nem lehet elintézni annyival, hogy keressen más munkát, és ez fordítva is igaz, ha szándékosan rongál az alkalmazott (de a bérlőre is igaz), akkor nem oké azt mondani, hogy akkor keressen másik alkalmazottat, mert ez esetben bizony számon kell kérni rajta a kárt.
Szóval bizony ki kell kopnia annak a típusú bérbeadónak, aki nem engedi bejelentkezni a lakcímre a bérlőt, aki a nyakára jár, aki ott táolja a kukába való bútorait, akinek bejárása van a lakásba, aki meghatározza a bérlőnek, kit engedhet fel, stb., stb.
Szerintem a diszkrimináció fogalmával nem vagy tisztában, az nem diszkrimináció, higy kiválasztod a megfelelő bérlőt, de az igen, ha csak olyat vagy hajlandó választani, aki belemegy a jogainak a korlátozásába.
ncseed 2018. 03. 09. 09:34
Törölt hozzászólás
#21384
ncseed 2018. 03. 09. 09:29
Törölt hozzászólás
#21383
Törölt felhasználó 2018. 03. 09. 09:28
Előzmény: #21380  tomi140
#21382
Szerintem nagyon távol áll a kettő egymástól, legalábbis nálam igen.
Családoknál az a gond, hogy nem találnak kiadó lakást, pontosan amiatt, mert a rossz szabályozás valójában épp ellenük dolgozik.
ncseed 2018. 03. 09. 09:21
Törölt hozzászólás
#21381

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek