Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 03. 06. 22:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#21340
Az is adócsalás. De akkor ezek szerint ha neki lehet, akkor neki is lehet, és akkor minden rendben van? Bocs, de ez nagyon primitív érvelés.
2345678 2018. 03. 06. 22:15
#21339
Olvasom,hogy az épülő társasház kb.500 férőhelyes teremgarázsában elektromos töltőpontok lesznek kialakítva .Nagyon jó,de ez,hogy működik ?Értem én,hogy most ez a trendi,de zavarna,hogy ,ha ott lakom én is fizetem ezt a tankolást a közös költségben.Ilyen alapon én is kérhetném,hogy a társasház dobja össze a benzinem árát,mert én azt tankolok?
sakal83 2018. 03. 06. 20:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#21338
Latom célt talaltam. :)
1. A számla nelkuliseget nem az ado miatt irtam:) azt momentan leszarom. Hanem az ócska illegalitas miatt. A bérlő birtokot vesz adott idore ideális esetben. A berbeaado Max évente egyszer bemehet a lakasba körbenézni. Es akkor ha valami tönkremegy. Ezen kivul kuss a neve ideális esetben. A bérlő pedig teljesíti a bérleti dijat. A valóság az hogy igazi csóró hienakent a többség takar a berlojere es érezteti hogy o a tulaj. Halkan jegyzem meg hogy egy autó tartós berletenel sem nézegeti az autot a berbeado. Ja es állandó lakcím az alap de legalabb tarthely.2. Azok szamok az alapkamatrol a vilag legnagyobb faszsaga. 10%os alapkamatnal sem volt egy bérleti díj a lakas aktualis árának 17%a. Ecceruen véded a faszsagodat:) nem vagy hajlando beismerni hogy a magyarok nagy resze igazi sirogep mikozben pont minden szinten kisstílű hozamvadasz es egyszerre az erkölcs bajnoka. A piacot isteníti mindaddig mig kaszál ha fordul a kocka akkor köcsög allam vagy eu vagy soros vagy barmi:) valahogy nem tüntetett senki es te sem a devizamentes a questor mentes ellen. Az hogy nem tetszik a szajizednek a valóság hogy a Fidesz ugy felfujta az ingatlanlufit hogy sikerult vele lassan nominalisan elerni a nyugati bérleti díjakat es ingatlanárakat az sajnálatra méltó. Ezek szamok. Addig örülj ha egyáltalán van minek hogy jelenleg kaszalsz. De erdemes alazattal tenned... De azt tartsd szem előtt hogy a berek es bérleti díjak aranya jelenleg Budapesten néhány abszurd helyet kiveve top 5 lehúzás. Ezek is tények. Es mindez olyan szabalyozatlanul hogy el sem lehet modani:) tudod jelenleg én is eleg sokat fogok keresni ingatlanon megsem állok ki amellett hogy ez igy tuti. Mert irreális. Es egyre tobb olyan idiótával talalkzok aki gazdagnak hitte magat es azert emel arat az eladó ingatlanan mert az 50nmes szarjabol akar megvenni 10milla ráfizetéssel új sorhazat de csak nem sikerul neki. Illetve mivel pénzügy szférában dolgozok eleg jo ralatasom van a brutális hitelfelvételekre. Szerinted az mnb miert adott ki minap ajánlást az ertekbecslesek modszertanara? Szerinted miert akar Matolcsy ujra gazdasági miniszter lenni es lelépni az mnbtol? :) ez egy világi bun volt mind az ekb mind az mnb es Fidesz reszerol. Ha meg par evig marad ez a mesterségesen fenntatott kamatkornyezet akkor az akkora buborékot csinálhat hogy a devizahiteles faszsag kutya fasza volt ehhez kepest. Hagyjak ezek a szarragok hogy a devizakickazat atmenjen az ingatlanarakba. A berek megtorpanasa es egy kamatemelés szarrá vágja majd nagyon sok normalis becsületes ember életét...na de nem moralizalok:)
2345678 2018. 03. 06. 19:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#21337
Nagyon korrekt ! 
ncseed 2018. 03. 06. 19:03
Törölt hozzászólás
#21336
2345678 2018. 03. 06. 18:45
Előzmény: #21333  Törölt felhasználó
#21335
Én mostanában sokat szaladgáltam,telefonáltam,hogy hogyan is kell kiszámolnom a helyi önkormányzatnak  az építményadót. Az önkormányzat okosan a hasznos négyzetméter után fizetteti az adót. Ha valaki csinált egy fekvő galériát,az fizethet azután is. De megnyugtattak,hogy amennyiben lépcső vezet fel a galériára,akkor a lépcső alatti négyzetméterek után nem kell fizessek,de ahol már eléri az 1.90 métert a magasság-tehát fel lehet alatta állni- azért már fizetni fogok.Öröm ,rendesek.De öröm az ürömben,hogy a lépcső vízszintes felülete már adózik.Megtudtam azt is,hogy a WC mögötti holtteret levonhatom,sőt,ha van benn  a lakásban valami nagy gépészeti berendezés pl.puffertartály, akár azt is levonhatom a hasznos négyzetméterből.Hát,itt ebben az ingatlan témában-beleértve az utána való adózást is-nem lehet unatkozni.
ncseed 2018. 03. 06. 15:22
Törölt hozzászólás
#21334
Törölt felhasználó 2018. 03. 06. 14:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#21333
Nem áll meg. Ha én fizetem az adót, a szomszéd Pista nem fizeti, de mindketten igénybe vesszük az állam szolgáltatásait, akkor nem irigykedés ezt szóvá tennem, mert bizony tőlem is lopja a pénzt. Ha veszek egy lakást, ami rossz helyen van, de arra spekulálok, hogy fel fog lendülni, az kockáztatás. Ha kiadom adózás nélkül, az adócsalás.
ncseed 2018. 03. 06. 09:36
Törölt hozzászólás
#21331
ncseed 2018. 03. 06. 09:35
Törölt hozzászólás
#21330
ncseed 2018. 03. 06. 09:30
Törölt hozzászólás
#21329
Törölt felhasználó 2018. 03. 06. 09:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#21328
Hmm, a te logikád alapján a betörőkkel se törődjünk, futják azok is a maguk kockázatát.
Attól, hogy a közösből lop valaki, ugyanúgy másoktól veszi el, csak nálunk ezt valahogy szokás elbagatellizálni. Te mondod neki, hogy nem akar gondolkodni, miközben az érvelésed középpontjában az áll, hogy mások is lopnak...
ncseed 2018. 03. 06. 08:45
Törölt hozzászólás
#21327
Törölt felhasználó 2018. 03. 06. 08:39
Előzmény: #21323  sakal83
#21326
Senki nem hibáztatható azért, mert annyiért adja ki, amennyiért akad bérlő. Az ösztönzők rosszak. Ha köteleznéd őket komcsi módon, hogy max. X összegért adhassák bérbe, kevesebben akarnának kiadni,ntöbben bérelni, még nehezeb lenne kiadó lakást találni, normálisat normális bérbeadóval most is nehéz.
Törölt felhasználó 2018. 03. 06. 08:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#21325
Rövidebben fogalmazva azért nem fektetnek lakásba, mert nincsenek piaci viszonyok, minden az aktuális szabályozáson dől el. Nem véletlen, hogy a bérbeadók többsége a nagymama lakását kiadó, aki a bérlő segge alá is be akar nézni, a bérlők többsége meg tróger.
Törölt felhasználó 2018. 03. 06. 08:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#21324
Ez a kormány piac és befektető barát? Neked valahol beragadhatott a szalag. Épp ez a kormány hirdetett többször is kilakoltatási moratóriumot, ez a kormány hirdette ki a nem piaci árfolyamon történő végtörlesztést, ez a kormány vezette be a csokot. Ezek nem csak ígéretben piacellenesek, hanem tényleg azok. Neked csak az a szerencséd, hogy a te kis piaci résedet még nem fenyegették az elvtársak.
Mellesleg Gyurcsánynak nem is volt 100 napos programja, Megyónak volt, és hasonló őrületből a mostani kormánynak 10-szer annyi is volt.
sakal83 2018. 03. 06. 07:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#21323
Ne védd mar a hienasagot ha leleplezodtok :)Ez ilyen. Extraprofittal dolgoztok. Ma jo ideje irtam a nemet es budapesti arakrol. Egyszeruen taxishienak az kiadók jelentős resze számla nelkul raadasul. :)de ezt vállalni kell nem pedig blablazni hogy sok vagy keves a kiadó lakas meg mas stb. Ez a jelleme a magyar jo részének. Ha gond van akkor meg a sirasrivas. Közben meg az erkölcs blabla.
BÜSZKÉN VALLALNI MINT AZ ÚTTÖRŐK. :)
ncseed 2018. 03. 05. 18:06
Törölt hozzászólás
#21322
ncseed 2018. 03. 05. 17:47
Törölt hozzászólás
#21321

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek