Hát annak azért csak van jelentősége hogy milyen árréssel veszed nem? Mitől megbízhatóbb ez a cég, mint a többi? Vagy a többi mitől megbízhatatlan? Egyáltalán mit értünk itt most megbízhatóság alatt?
az nem baj és a legmegbizhatobb-én amugy is hosszutávra veszek-ez kivétel volt most.és amugy is akartam platinát-több lábon állás miatt-ingatlan-részvény-államkötvény ja és készpénz-ft-euro-dollár-fontos -bár ha menekülni kell hová?
én mut évben vettem 2.7 misiért -most adtam 3.550 ért és vettem platinát.1db ot előbbit.de maradt még nyugdijig-platina is nyugdijig vagy amig kell mert 10-20 év mulva jo lesz.van aranyam 90 es évekből .aranyat azért adtam mert egy év alatt 10 év emelkedése volt.és platinát meg beigérték 1 éve hogy venni kell mert ritka elem
Nagyrészt 100g-osakat akarok, esetleg egy 3-5M értékben 10-20g-osakat, ha tényleg hozzá kell nyúlni. 100g-osakat néztem én is, a Tavexnél 3,6% az árrés, de a kisebb súlyoknál is ott láttam eddig a legalacsonyabb árréseket. Gondolom mivel nemzetközi cég, nagyobb a forgalom , emiatt tud olcsóbb lenni.
aranyat a bávtól vettem, báv deluxe erre keress ha érdekes lehet illetve van egy külföldi asszem cseh cég, aranyotthon.hu a magyar oldala, innen 4-5 rendelésem volt az elmúlt 1 évben, de kivétel nélkül ezüst, azok rendben voltak, azért milliós tételeket már lehet nem vállalnék be így innen
Google ezt mondja: https://www.conclude.hu/aranypiaci-hirek/2072-szocho-arany-befektetes-adozas.html A befektetési arany eladásakor realizált nyereség az Szja-tv. 58. § alapján "ingó vagyontárgy átruházásából származó jövedelem"-nek minősül, tehát a befektetési arany (ezüst, platina, vagy palládium) rudak és érmék adásvétele nem esik az új rendelet hatálya alá, továbbra is 15% SZJA terheli a fizikai aranybefektetésen elért nyereséget.
Csendes botrány járja át az aranypiacokat - jelenti a Reuters. Csalók hamis rúdarannyal hígítják a tiszta arany piacot. Most viszont nem arról van szó, hogy a fém eredetisége kérdéses. A mostani botrány lényege, hogy a rúdaranyat hamisan, jó hírű finomítók jelével címkézik fel, ezzel bizonyítva az arany származásának hitelességét. Ezek a rudak viszont valójában drogbárók és hadurak. esetleg diktatúrák pénzmosását, illetve pénzszerzését szolgálja. Az elmúlt három évben több mint 50 millió dollár értékű rúdaranyat találtak félrecímkézve, vagyis legális, ellenőrzött forrásból származó aranyként feltüntetve. Még a JP Morgan pénzügyi alapkezelő széfjéből is kerültek elő ilyen hamisított rudak. Az hamisítás tényét a Reuters aranyfinomítók, bankok vezérigazgatói, illetve iparági szakértők információira alapozza. Az elmondásuk szerint eddig 1000 ilyen hamisított rúdaranyat találtak. Mivel azonban a hamisakat nehéz beazonosítani, arra következtethetünk, hogy még sok hasonló rejtőzhet széfekben. Senki se tudja, hogy kik kezelik ezeket az illegális finomítókat, de iparági információk szerint nagy részük Kínában van. Tanácsadók 600 tonnára becsülik évente a Kínából kikerülő, hamisított eredetű arany mennyiségét. Ezeket a vádakat a Sanghaji Aranytőzsde, a kínai rúdaranypiacot szabályzó szerv elutasítja. Állításuk szerint egyetlen hamisan finomított és címkézett rúd sem kerül ki Kínából. A JP Morgan viszont nem kommentálta az esetet, habár annyit nyilatkozott, hogy mindig értesítik a hatóságokat, amikor hamisított aranyrudakat találnak. Az ügyfeleik pedig nem szenvedtek anyagi kárt ügyeleteik bonyolításakor. Viszont kevesen vitatják a probléma meglétét. A finomítók már különböző technológiákkal elkezdtek harcolni. A svájci Metalor gyártó hamisításgátló tintával látja el a rúdjai külső felszínét. Mások minden egyes aranyrúdjukról mikroszkopikus szintű lenyomatot is tárolnak számítógépen. Technológia ide, hamisítást gátló tinta oda, 1 kiló rúdarany értéke konstans 50000 dollár körül mozog. Ebből láthatjuk, hogy nem kell sok hamisnak átférnie a rostán, hogy a csempészek sok pénzt keressenek ezen. Az arany spotárfolyamát ennek ellenére nem rengette meg a hír, továbbra is 6 éves csúcson van az unciánkénti árfolyama.
pf: "...A Magyar Nemzeti Bank az 1924-es alapításától fogva tart aranytartalékot. Ennek mennyisége folyamatosan növekedett a II. világháborúig, amelynek a vége felé, 1945 januárjában mintegy 30 tonna súlyú aranytömböt és aranypénzt szállítottak ki az MNB "aranyvonattal" az ausztriai Spital am Pyhrn-be. Ez a mennyiség a háború után, 1946-ban teljes mértékben visszakerült. A rendelkezésre álló adatok alapján a hetvenes évek első felében 65-70 tonna körüli szintre emelkedett a hazai aranytartalék mennyisége, amely 1989-re 50 tonna körüli szintre csökkent. A Bretton Woods-i aranydeviza-rendszer felbomlását követő időszakban az aranytartalék jelentős változását befektetési- és spekulatív megfontolások befolyásolták. Az 1980-as évek végén született döntés arról, hogy a Magyar Nemzeti Bank aranykészletét a minimális szintre kell csökkenteni. Ez a gyakorlatban azt jelentette, hogy rövid idő alatt 10 tonnára zsugorodott az aranytartalék, majd 1992-re a mai, 3 tonna körüli szintre csökkent. ..." https://www.portfolio.hu/gazdasag/hazatert-magyarorszag-aranytartaleka.278709.html
fizikai arany
1. Legyszi csak fizikai arany/ezust -ben erdekeltek irjanak.
2. A papir alapu kereskedes nem erdekel.
3. Tapasztalat csere, hol erdemes venni, spreadek, mekkora tombot, ezust vagy arany, tortarany, tarolas, stb...
vannak erdekessegek, amiket meg tudok osztani, elso korben varom, hogy mas is erdekelt-e ebben a temaban...
Legyszi arrol ne irjatok, hogy vegyek papir alapu aranyat, mert ez a tema nem arrol szol