Topiknyitó: czego 2014. 01. 05. 10:36

devizahitel  

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 04. 23. 20:49
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#60
Nem akarsz arról nyilatkozni, hogy szerinted (tudatosan) hamis adatokkal szerződést kötni bűncselekmény vagy nem.
Ennyi csak a kérdés.
Törölt felhasználó 2014. 04. 23. 20:47
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#59
de a bank résztvett a csalásban tudatosan
Törölt felhasználó 2014. 04. 23. 20:46
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#58
NEM BEMONDÁSRA VAN A JÖVEDELEM
de hibás mindenki
a banknak közölni kellett volna, ha az ügyfél megtévesztő adatot közöl,akkor nem ad semennyi hitelt...nézd felesleges itt össze dumálni mindent ,mert anyám 35 évet dolgozott a hitelosztályon...már az csalás volt a bank részéről, hogy 70 éves emberek kezesek voltak 25 év futamidőre...erre a mindenkori szabály az átlagéletkorig le kell járnia a hitelnek
Törölt felhasználó 2014. 04. 23. 20:44
Előzmény: #55  gyula1971
#57
Az hogy a bank hibásan járt el, az nem mentesít Téged a csalás alól.
gyula1971
gyula1971 2014. 04. 23. 20:42
Előzmény: #55  gyula1971
#56
Ez egy érdekes hitelfelvételre ösztönző reklám.

link
gyula1971
gyula1971 2014. 04. 23. 20:39
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#55
Hát a Bank is ezzel próbálkozik a tárgyaláson.

De ugye a bíró független pénzügyi szakértőt rendel ki a következő tárgyalásig, átznézi a hitel igénylésekor-i állapot Banki adósminősítését.
Az nem volt semmilyen sem....

A pénzintézetek, így a pénzügyi vállalkozások esetén tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatnak nevezzük, amikor a pénzügyi szervezet nem az elvárható szintű szakismerettel, illetve nem a jóhiszeműség és tisztesség alapelvének megfelelően jár el és így rontja a fogyasztó lehetőségét arra, hogy tájékozott döntést hozzon. A fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló 2008. XLVII. törvény általában is tiltja a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot, de két magatartástípust külön nevesít: a megtévesztő és az agresszív gyakorlatot.
Törölt felhasználó 2014. 04. 23. 20:16
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
"bankok nem ellenőrízték le a jövedelmeket, pedig kellett volna"

Tehát aki megtévesztő adatokat közöl, az nem hibás ? Nem az a csaló, hanem az aki nem ellenőrzi ?
Törölt felhasználó 2014. 04. 23. 20:12
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#53
egyébként a rendőr felelős a betörésért,mert nem keresi az elkövetőt...de volt olyan is, hogy a saját betörésén helyszínelt évekig a rendőr veszprém megyében...., de nem is erről volt szó..a bankok nem ellenőrízték le a jövedelmeket, pedig kellett volna
Törölt felhasználó 2014. 04. 23. 19:40
Előzmény: #48  gyula1971
#52
"Az, hogy a hitel-igénylő lapra valótlan jövedelmet tüntettem fel, írtam be az nem közokirat hamisítás. "

Pedig ez okirat hamisítás és csalás (megtévesztés).

"A megtévesztés a tévedéssel szemben szándékos magatartás következménye, amelynek eredményeképpen a másik fél tévedésbe kerül. A megtévesztés megvalósulhat akár aktív akár passzív magatartással. Aktív magatartással, ha például olyan dolgot állítunk a szerződést érintő valamely lényeges körülményről, amely nem igaz. Míg passzív magatartással valósul meg, ha esetleg elhallgatunk néhány fontos információt.

Fenyegetésről akkor beszélhetünk, ha valaki a kilátásba helyezett személyi vagy vagyoni hátrány miatt köti meg azt a szerződést, amelyet egyébként nem írna alá. A fenyegetés irányulhat a szerződő fél vagy esetleg közeli hozzátartozója, barátja ellen. A lényeg, hogy e nélkül nem kötné meg a szerződést. "
Törölt felhasználó 2014. 04. 23. 19:16
Előzmény: #40  gyula1971
#51
"Úgy hogy semmilyen büntetőjogi felelősség nem állapítható meg, hiszen nem hatósággal hanem két magán fél szerződött!!"

Szerencsére még hülye is vagy, így tuti hamar meg is buksz. A fenti is jó nagy marhaság. Attól még a hamis jövedelemigazolás az első körben magánokirat hamisítás (ilyen is van, nem csak közokirat), de lehet, hogy kimeríti a csalást is, főleg, ha ráadásul már az elején tudtad, hogy nem is akarod fizetni a hiteledet. Ez egy szimpla csalás. Szóval pattogj nyugodtan, a börtönben a helyed.
Törölt felhasználó 2014. 04. 23. 19:13
Előzmény: #32  gyula1971
#50
"Dehogy szemét, inkább etikátlan!"

Nem inkább te voltál etikátlan, sőt JOGSÉRTŐ, hogy valótlan jövedelemigazolást vittél???

Az eszem megáll komolyan. Még mindig tud meglepetést okozni ez a fórum. Őrület, hogy az emberek nyerészkedési vágya felülír minden értékítéletet. Azt hiszem ennél nincs tovább, amikor már azért is a bank az etikátlan, mert valaki SAJÁT BEVALLÁSA SZERINT HAMIS JÖVEDELEMIGAZOLÁSSAL kapott hitelt.

Örülj, hogy nem ülsz baszki, nemhogy még te ugrálsz, hogy a bank az etikátlan. A pofátlanságnak is van határa...

"Így a szerződéskötéskor sem állt fent a teljesíthetőség!"

De ezt CSAK TE TUDTAD! Mert csaltál. És még van képed neked követelőzni?

Ezt komolyan el se hiszem.

És téged kellene megmenteni adófizetői pénzből... Téged fel kéne jelenteni csalásért, nem megmenteni.
gyula1971
gyula1971 2014. 04. 23. 18:46
Előzmény: #48  gyula1971
#49
Egy új hír.
link
gyula1971
gyula1971 2014. 04. 23. 18:45
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Pillanat, én jövedelem igazolás nélkül kaptam hitelt!
Tehát nem is kértek és nem is volt jövedelem igazolásom.

Az, hogy a hitel-igénylő lapra valótlan jövedelmet tüntettem fel, írtam be az nem közokirat hamisítás.

Én igazolást nem hamisítottam.
link
Törölt felhasználó 2014. 04. 23. 15:57
Előzmény: #46  gyula1971
#47
"Nőtt a közokirat-hamisítások száma: többnyire hamis jövedelemigazolásokkal próbáltak az adózók banki kölcsönhöz jutni "

link

gyula1971
gyula1971 2014. 04. 23. 15:45
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#46
Így van, ha állami Adó vagy Vámhatóságot, vagy Önkormányzatot tévesztesz meg segélyfelvételnél az bűncselekmény.

De a Banki szerződésnél nem volt és nem is lehetett kitétel, hogy büntetőjogi felelősségem tudatába kijelentem....
Ilyent én nem írtam alá.
Sokan ezt nem tudják, azt hiszik a jövedelem igazolás nélküli hitelnél a valótlan jövedelem csalás. Persze két magán fél között, de ebben mindkét fél benne van....
Törölt felhasználó 2014. 04. 22. 20:25
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Nem azt írtam hogy a bankoknál minden ok volt.
Az a szomorú, hogy most arról vitatkozunk hogy cégeket, magánszemélyeket megtéveszteni bűncselekmény vagy nem.
Szerintem kicsit átestünk a ló túloldalára.
Törölt felhasználó 2014. 04. 22. 20:17
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
Ott a 18:56 -os hír jobbra a bankok mai napig hogy viszonyulnak ügyfeleikhez törvény, pénzbüntetés stb. ellenére próbálják a lehúzást. Ez a mondat kimondottan cinikus : ....Bank fontosnak tartja kiemelni, hogy működése során mindenkor - így az MNB határozata által érintett lakossági számlacsomagok árazásakor is, - a hatályos jogszabályoknak megfelelően, a felügyeleti iránymutatásokat figyelembe véve járt el, törekedve az átláthatóságra és az arányosságra...
Törölt felhasználó 2014. 04. 22. 19:26
Előzmény: #41  gyula1971
#43
"Akkor bűncselekmény csak, ha Hatóságot tévesztek meg.-"

Ezt komolyan gondolod ? Akkor ha pl. magánszemélyt tévesztesz meg az nem bűncselekmény???
Törölt felhasználó 2014. 04. 22. 19:24
Előzmény: #40  gyula1971
#42
"Úgy hogy semmilyen büntetőjogi felelősség nem állapítható meg"

Attól hogy nem kötelező és úgy adsz hamis igazolást, attól büntethető.
gyula1971
gyula1971 2014. 04. 22. 19:06
Előzmény: #40  gyula1971
#41
Pontosítom, hogy nem hatósági közokirat, tehát nem Állami Hivatal lett megtévesztve.
Akkor bűncselekmény csak, ha Hatóságot tévesztek meg.-

Topik gazda

czego
czego
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek