A Bank a hitel igénylésénél egy hitel igénylő lapot ad.
Itt van olyan, hogy vagyoni, jövedelmi, megélhetési adatok.
Ezek üres rublikák, és otthon te töltöd ki tollal.
Ide írtam be nem valós jövedelmet. Ehhez nem mellékeltem semmi igazolást.
Amit kézzel, tollal beírtam azt vették alapul. Az érdekes az, hogy a rendszeres szoc. segélyem oda ment a bankhoz, ez volt a havi jóváírás.
"Nem bűncselekmény, az ha én beírtam egy valótlan jövedelmet,ez már bíróságon tisztázott, ezért merem ide írni."
Hamis illúzió. Ha el is siklottak efelett egy ügyben, még ne legyen akkora nyugalmad, mert nincs precedencia jog Magyarországon, s amit elkövettél az bűncselekmény!
Amit elkövettél az hamis magánokirat (ahova beírtad a hamis jövedelem adatot és aláírtad) felhasználása és csalás.
A Btk 345. § hamis magánokirat felhasználás, közbizalom elleni bűncselekmény 1 év.
A Btk. 373. § csalás, vagyon elleni bűncselekmény 2 év (súlyosabb esetben akár 10 év)
"Nem bűncselekmény, az ha én beírtam egy valótlan jövedelmet, ez már bíróságon tisztázott"
Te egy polgári per egyik érintettje vagy. A bűncselekmény kérdését bűntető perben tisztázzák. Neked fogalmad sincs a jogrend alapvetéseiről sem, de csalóként nagy mellénnyel követelőzöl. Nem semmi. Téged simán fel lehetne jelenteni csalásért a topicbeliek alapján...
"Vannak esetek, mikor a bank alkalmazottja segítségével és hamis adóigazolás és jövedelem igazolásra kiutalják a hitelt. Ez a hitelcsalás."
Ezzel teljesen egyetértek, de a Te eseted más. Te megtévesztetted a bankot, ha tudod igazolni hogy az ügyintéző segített benne, akkor sem mentesít a tetted alól. Esetleg tévedésre hivatkozhatsz, de ehhez igazolnod kellene hogy az ügyintéző ismerte a valódi jövedelmed.
2 Bank vezetője a témáról.
Számos banki és szabályozói hiba vezetett oda, hogy a devizahitelezés ekkora problémává duzzadt Magyarországon - értett egyet a Portfolio.hu konferenciáján Felcsuti Péter, a Raiffeisen, és Karvalits Ferenc, a CIB korábbi vezérigazgatója, akik számos értékes tanulságot is megfogalmaztak.
Átnéztük, belinkelem majd a Nemzeti Bank Fogysztóvédelmi Osztály válaszát is.
Nem büncselekmény ez...
Vannak esetek, mikor a bank alkalmazottja segítségével és hamis adóigazolás és jövedelem igazolásra kiutalják a hitelt. Ez a hitelcsalás.
Vagy hamis földhivatali adatok, ez is hitelcsalás része.
2009.-ig volt hírdetve a jövedelem igazolás nélküli hitel, itt eleve a Bank a beírt adatok alapján adta a hitelt...
Ebből lettek a bajok. Nem én vagyok egyedül így.
"Nem bűncselekmény, az ha én beírtam egy valótlan jövedelmet, ez már bíróságon tisztázott, ezért merem ide írni."
Amikor vesztesége lesz ebből (kárt okoztál a hamis adat beírásával) a szerződésből a banknak, onnantól kezdve bűncselekmény.
Én a helyedbe átnézném a Btk. 318. § alkalmazhatóságát.
Igen, kezded jól látni a helyzetet...
A Bank csendben vár, ugyanis 26.-hónapja nem fizető hitelt nem mond fel...
Én hajlok megegyezésre, de csak saját felelősségemig.
Nem bűncselekmény, az ha én beírtam egy valótlan jövedelmet, ez már bíróságon tisztázott, ezért merem ide írni.
Az érdekes, hogy én a hitel felvétele előtt a rendszeres szoc segélyen voltam már 2.-éve, ez az ellátás pedig a hitelező bankhoz ment, tehát ezt a bankszámlát használtam, látták, hogy a havi 26560 FT a rendszeres jóváírásom.
Amit tehát gyula1971 lent írt, hogy elkövetett, az min. ez, rosszabb esetben csalás. És még ő hőbörög és követelőzik. Röhej, hova jutott ez az ország...
"hamis jövedelemigazolás az első körben magánokirat hamisítás (ilyen is van, nem csak közokirat), de lehet, hogy kimeríti a csalást is"
A magánokirat hamisítása nem bűn ;) a felhasználása igen :)
Btk. 345. § "Aki jog vagy kötelezettség létezésének, megváltozásának vagy megszűnésének bizonyítására hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú magánokiratot felhasznál, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."
Szóval még nem is az a bűnöző aki hamisított, hanem aki hitelt igényelt vele.
"NEM BEMONDÁSRA VAN A JÖVEDELEM
de hibás mindenki
a banknak közölni kellett volna, ha az ügyfél megtévesztő adatot közöl,akkor nem ad semennyi hitelt"
Ha jól értettem a bank nem kért jövedelem igazolást, hanem a szerződésben kellett beírnia a jövedelmét. Ő tudatosan megtévesztette a bankot hogy megkapja a hitelt.
A törvény betartására nem kell külön felhívni a figyelmet. A TÖRVÉNYT BE KELL TARTANI. Ha nem így van akkor boltból is szabad lopni, ha nem figyelmeztet a bolt a lopás tilalmára.
Egy szerződésben hamis adatok megadása sérti az érvényes törvényeket.
Lehet indítani pert úgy is, hogy akár meg is nyerheti (a pernek nem része a szerződéskötés), de ilyenkor szoktak azonnal visszaperelni a megtévesztés miatt. Szerintem nem biztos hogy jól fog járni. Lehet érdemesebb lett volna csendben várni.
Ez még csak a kisebbik gond, mert Magyarországon élünk, te is nyilván fizettél már számla nélkül, dátumoztál vissza valamit, stb. (nem kell válaszolj:)), de mindezek után nem kezdesz mutogatni a másikra, amikor te csaltál és így próbáltál előnyösebb poziba jutni és pláne nem követelőzöl. A pofátlanság csúcsa a másikat leetikátlanoznod ezek után, az meg, hogy az egésszel tudatosan a pénzszerzés a célod és még ezen is keresni akarsz, büntetőjogi kategória - egy módszeres csalás. Komolyan megérdemelné, hogy ne csak elbukja az általa indított pert, hanem valaki felnyomja és még büntető eljárás is induljon ellene.
Számomra az a hihetetlen, hogy az emberek számára teljesen természetes hogy szerződésekben hamis adatokat írnak.
Semmi kivetnivalót nem találnak benne.
Szerintem ez a topic a fórum eddigi mélypontja. Most jutottunk el oda, hogy tényleg nem érdemes vitázni. Nincs miről beszélni. Döbbenetes. Valaki magánokiratot hamisít, csal és még ő követelőzik és tartja a markát. No komment. Hozzáteszem: ez részben előre tudhatóan a politika bűne is, aki bizony felhergelte az ostoba embereket.az a mentalitás azonban nem semmi, amit itt produkálnak: szimpla csalók és még ők akarnak azon is nyerészkedni, hogy nem jött be a csalásuk. Döbbenet, komolyan.
devizahitel