Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 11. 28. 01:31
Előzmény: #2839  pitcairn2
#2840
Nem meg mindig igaz az hogy max. 21millio BTC letezhet (gyakorlatban sosem fogja elerni csak a 20.9999999milliot)...
Ha iden augusztus 1. elotti BTC-vel rendelkeztel, akkor most rendelkezel BCH (bitcoin cash-el is es BTG bitcoin gold-al is rendelkezel, de ezek mar nem az eredeti BTC hanem 1 masik lanc...barmelyik ag elhalhat, ertektelenne valhat, sot akar a BTC vezeto szerepet is megszerezheti....
Ha te vagy mas most veszel BTC-t meg mindig csak az a kozel 21millio darabb hozzaferheto...;de ugyan ez igaz a BCH-ra es BTG-re is....
Azt azert megjegyeznem hogy az eredeti BTC-bol velemenyem szerint min. 5-10% elveszett kikerult a rendszerbol, mert a tulajok elvesztettek a privat kulcsukat....
pitcairn2 2017. 11. 27. 23:30
Előzmény: #2835  Törölt felhasználó
#2839
javíts ki ha tévedek, de nem 63 millió potenciális bitcoin van már a bitcoin gold és a bitcoin cash belépésével?
és mi lesz ha havonta lesz egy újabb spin off?
nem is beszélve a rengeteg altcoin-ról vagy mi a fészkes fenéről
olyan nevetséges ez az egész koncepció, hogy én már csak "mozizok" a témában:)
pitcairn2 2017. 11. 27. 23:26
Előzmény: #2835  Törölt felhasználó
#2838
jut eszembe a bitcoin spin off-ok eredményeképpen is komoly gellert kapott a "korlátozottan rendelkezésre áll" mantra
osztódással szaporodik ez...
és mivel az eredeti termék is kb. a semmi kategória azt is bármeddig lehet "aprítani"
ez azért nem ugyanaz mint amikor a vérrel verejtékkel kibányászott fémet aprítják
itt kb. a nagy semmit aprítják
én még éltem a 80-as években amikor a Commodore 64 és az Enterprise számítógép volt a király 
sohase fogom azt elhinni, hogy itt a "bányászat" során vmi maradandó érték keletkezik...
miért is nem?
mert kb. évtizedek óta hihetetlen fejlődést és rendkívül gyors elavulást látok a számítástechnikai fronton
ha ma egy Commodore 64-es gépet megmutatsz egy gyereknek ki fog röhögni, hogy mi ez a "kőkorszaki" termék
és ez a szoftverekre is vonatkozik... 
na kb. ennyire időt állók ezek a high-tech kreálmányok...
ezzel szemben ha előkerül valahol néhány római arany vagy ezüstérme annak senki sem vonja kétségbe az értékét
és itt nem numizmatikai értékre gondolok... 
pitcairn2 2017. 11. 27. 20:09
Előzmény: #2835  Törölt felhasználó
#2837
az "1micro vagy nanoBTC-"vel pedig megérkezünk a korlátlan elinflálhatóság birodalmába
ezen a ponton az egész "korlátozottan rendelkezésre" áll koncepció sekélyes viccé válik:)
kb. annyi a "különbség", hogy korlátlan pénznyomtatás helyett itt korlátlan elaprózhatóság van...
mi több korlátlan reprodukálhatóság is...
hisz már 1373 kriptopénzre lehet kereskedni 
nem tudom meddig fog elmenni ez a bankárcimbik által generált mánia, de az egész egyszerűen tragikomikus... 
a legnevetségesebb az a "mém", hogy ez valamiféle "veszélyt" jelent a jelenlegi rendszerre...
ha "veszélyt" jelentene, akkor küzdenének ellene, de szerintem inkább diszkréten támogatják a mániát
én is ezt tenném a helyükben...
a bullion bankárok és a jegybankárok szemszögéből ez kb. a nemesfémpiacról vonja el a pénzt és ez nagyon jó nekik
ez semmilyen veszélyt nem jelent rájuk, míg a valódi pénz (nemesfémek) igen
pitcairn2 2017. 11. 27. 20:00
Előzmény: #2834  gyula1971
#2836
szerintem a tágabb részvénypiaccal együtt fog összeomlani, azon se csodálkoznék ha ez lenne úgymond a részvénypiaci lejtmenet "kiváltója"
egy biztos ennél elvadultabb buborékot ma sehol sem lehet látni a tőkepiacokon
Törölt felhasználó 2017. 11. 27. 19:23
Előzmény: #2833  pitcairn2
#2835
Nem kell 1BTC vennie senkinek vehet barki 1micro vagy nanoBTC-t is...
szoval vasarolhat Juli neni 5-10$-ert is...1-2 ezer forint, az meg mar mo-on se hatalmas osszeg...
en se allitom hogy a spekulativ manianal mindenki reszt fog venni de a jelenlegi max 1-2%-os tomeghez kepest kozel 5-10-szer annyi ember reszt vehet ebben mint jelenleg ha ez 1 maniaban vegzodne, es azt se tudom, hogy ez a felfutas vagy a kovetkezo lesz-e az ahol ha ez mania veget erne, ha tippelnem kene akkor a kovetkezo nagyobb korrekcio utani parabolikus emelkedesre tennem ezt, mert meg csak most van szo rola hogy a CME-n lehet majd kereskedni vele....
A napokba hallottam sprottektol vagy Rick Rule-tol hogy egyre tobb del-azsiai szarmazasu ugyfeluk van 20-as eveik vegen 30-as eveik elejen,es a legtobbjuk IT, szoftver mernok, programozo es joval tobb mint fele no....ok a krypto devizakkal is kapcsolatban vannak de fizikai nemesfemeket is vasarolnak...Sot az egyik interjuban olyan termek is szoba kerult, hogy a kanadai mint altal kibocsatott nemesfem coin vagy bullionok lesznek elerhetoek 1 uj kibocsatasu digitalis token formajaban....sajnos nem igazan emlekszem pontosan, mert forgalom eltereles volt es nem tudtam igazan az interjura koncentralni...de talan valami olyasmi lehetet, hogy bizonyos mennyisegu token vagy coin utan akar nemesfem ermere vagy tombre valthato majd ez a token vagy digitalis deviza...(a nevet nem tudom)
Ma estetol (itteni ido szerint) nem leszek nehany napig mert visszem az asszonyt hajokazni es a fejemet kiszeloztetni... 
gyula1971
gyula1971 2017. 11. 27. 18:41
Előzmény: #2833  pitcairn2
#2834
A Bitcoin örökké emelkedni fog?
pitcairn2 2017. 11. 27. 14:36
Előzmény: #2823  Törölt felhasználó
#2833
a mániára visszatérve:
nem hinném, hogy a klasszikus "mániákban" (tulipánmánia, Mississippi bubble, South Sea Bubble, stb.) túlzottan sok ember vett volna részt,
persze relatíve sokan voltak, de azért az efféle spekulatív események nem feltétlenül szólnak a lakosság tömeges részvételéről
a bitcoin mániához is épp elég néhány millió résztvevő globális szinten, nem kell ehhez több milliárd fős részvétel
annál is inkább mivel összesen vmi 16 millió darab bitcoin van most
az is jórészt azoknál akik még anno fillérekért vették
szóval nem hiszem azt, hogy ebből valaha is össznépi mánia lesz
különösen ilyen árak mellett Juli néninek 2011-ben még néhány szépen csillogó ezüstérmét is nehéz volt eladni 50 USD/uncia áron
pedig az kézzelfogható dolog volt több ezer év monetáris történelemmel
nem hinném hogy most két kézzel kap majd 10000 USD-ért a nagy büdös spekulatív semmi után
1. nincs ennyi pénze
2. szorult belé annyi józan paraszti ész, hogy kineveti azt aki egy pendrive-ra letölthető egyébként semmire sem használható adathalmazt akar neki eladni ennyiért
pitcairn2 2017. 11. 27. 13:29
Előzmény: #2831  Törölt felhasználó
#2832
kösz a személyes tapasztalatokat, de ennek tükrében még rejtélyesebb az, hogy négy hónap alatt majdnem a háromszorosára ment a részvény értéke...
azért ez nagyon durva emelkedés...
ami pedig a kriptopénz tárolási opciójukat illeti alább belinkeltem a saját promóciós videójukat amire összesen 900-an klikkeltek rá és a komment szekcióban is kb. arról értekeztek, hogy nem értik azt, hogy mire jó ez az egész...
szóval az árfolyam nekem úgy tűnik, hogy nem ettől szállt el
én inkább a arany világpiaci ár 2011-től tartó negatív trendvonalának az áttörésével keresnék a kapcsolatot a Goldmoney Inc részvényárának a felrobbanása kapcsán
Törölt felhasználó 2017. 11. 27. 12:05
Előzmény: #2829  pitcairn2
#2831
A goldmoney-val kapcsolatban, igen irtam rola korabban sot nyitottam is szamlat naluk nem csak magamnak de az egyik cegemnek is.....azonban kisebb komplikaciok addodtak es sajnos a problemat nem sikerult megoldani, mert csak automatikus valaszt leveleket kapok, kaptam... igy a nagyon erdekes lehetosegbol nem lett semmi, igaz nem vagyok Ray Dalio es nem all mogottem olyan ceg mint a Bridgewater,de voltak olyan honapok amikor csak szemelyes szamlan a kraken krypto tozsden tobb szazezer dollaros forgalmat bonyolitottam... Na ennek tobbszoroset megmozgattam volna a goldmoneynal is sajat szamlan es ceges szamlan ennek a tobbszoroset... Lehet hogy tevedek de nem az oreg hanem a fiuk (soros fiverek) vannak inkabb benne a cegben es meg jo nehany erdekes ember akikre nem art odafigyelni. (a 999-es ill. 9995-os minosegu arany tombok a vilag ezen reszen nem annyira nepszeruek, mint a 9999-es); Sydneyben nincs vaultjuk, raadasul azsiaban ill. itt nem annyira nepszeruek a gold certifikatok meg akkor sem ha azokat kesobb tombokre valthatod...hasonlo dolgok elerhetok a Perth mint-nel amire meg a Nyugat au-ral allami garancia is van...mar ha ez szamit valakinek.... a gold saving programjuk ill. hogy egeszen kis mennyisegu aranyat is lehet vasarolni, sot arany fedezetu megtakaritasi formajuk es az ahoz kapcsolodo debit kartyajuk erdekes lehetoseget teremt...; de te is tudod, hogy a sajat es ceges vagyon jelentos resze fizikai nemesemekben van (nem certifikatokban amit kesobb valoszinuleg arra valthatok)...szamomra nehany perctol ill. fel ora eleg hogy 2 kulonbozo vaultban a fizikai nemesfem baraimhoz ferhessek...goldmoney jol jott volna foldrajzi diverzifikacio miatt es hogy egyszerubb es kisebb egysegekkel es pontosabban lehetet volna es olcsobban elkuloniteni az erre az eszkoz osztalyra elkulonitett penzt...
a customer service resszel nem vagyok megelegedve ill. a problema megoldo kepessegukkel...
olyan cegekbe pedig nem szeretek fektetni amikrol mar egybol tudom, hogy bizonyos dolgok nincsenek rendjen...persze igy rengeteg jo lehetosegrol lemaradtam mar,de ez van...
nyilvan sok penzt fognak keresni a cryptok BTC, ETH kereskedesen ill. valtasan es ugye lesz jo nehany ugyfel aki nemesfemeket ill. arra vathato certifikatokat fog vasarolni a cryptoibol ill. az azokon elert nyeresegen...
abban azonos velemenyen vagyunk hogy az arany es a BTC kozott az aranynak van tortenelmileg tobb mint 6000 eve bizonyitott erteke...;de a goldmoney-nal ugye bekerul a kepbe 1 harmadik szereplo ami extra kockazatot hordoz...BTC-nel nincs 3th party kockazat...
debit-credit kartyas fizeteseknel a goldmoney nem tud igazan,de talan mas se olyat ajanlani ami versenykepes lenne szamomra legalabbis egyelore nem tudok jobbat, Citi csak szemelyes kartyara tobb mint 260-280eft-ot fizet evente szamomra hogy oket hasznaljam (utazasi es egyeb biztositasokrol nem is beszeltem ill. vettem figyelembe), a ceges katyaknal pedig meg kedvezobb feltetelek....(persze ehez megfelelo forgalmat kell generalni,de ez szamomra nem jelent gondot)...
pitcairn2 2017. 11. 27. 10:09
Előzmény: #2823  Törölt felhasználó
#2830
Goldmoney Inc to BTC ratio
http://tiny.cc/c494oy
pitcairn2 2017. 11. 27. 09:42
Előzmény: #2823  Törölt felhasználó
#2829
a BTC ára az elmúlt évben több mint 1000%-al ment fel...
ez már önmagában eldönti a "pénz vagy spekulatív eszköz e a bitcoin?" vitát...
elvégre ami 1000%-al száguld fel egy év alatt az nem lehet pénz az csak spekulatív eszköz lehet...
ami azonban az általad 2016-ban ajánlott Goldmoney Inc-t illeti ott kifejezetten érdekes dolgok indultak el, hisz az utóbbi bő négy hónapban gyorsabban nőtt a részvény árfolyama mint a BTC-é...
a részvényé ezt külön kihangsúlyoznám...
nem pedig a Goldmoney Inc által ajánlott online fizetési platformon használható arany, ezüst, platina és palládium certifikátok árfolyama
azok a kripto-"pénzekkel" összehasonlítva felettébb stabilak voltak
ergo
a Goldmoney Inc termékei egyértelműen jobbak a pénz funkció tekintetében mint a kriptók, a részvény árfolyama pedig kilőtt a csillagok felé az utóbbi 4 hónapban...
pitcairn2 2017. 11. 27. 09:35
Előzmény: #2827  pitcairn2
#2828
persze nem linkeltek hanem klikkeltek (torkig vagyok már ezzel a kommentelnyelő rendszerrel)
pitcairn2 2017. 11. 27. 09:27
Előzmény: #2821  pitcairn2
#2827
összesen 900-an linkeltek eddig a Goldmoney Inc kriptopénztárolási szolgáltatást reklámozó videójára, nem hinném hogy ez lett volna a  felhajtóerő...
pitcairn2 2017. 11. 27. 09:26
Előzmény: #2821  pitcairn2
#2826
pitcairn2 2017. 11. 27. 09:26
Előzmény: #2821  pitcairn2
#2825

-pny
-pny 2017. 11. 27. 09:01
Előzmény: #2822  poreci
#2824
Bitstamp.
Törölt felhasználó 2017. 11. 27. 08:57
Előzmény: #2820  pitcairn2
#2823
Szia,
Tiszteletben tartom a velemenyedet, es nem allitom hogy nincs igazad ill. nem lehet igazad a kesobbiekben.Az is igaz hogy tobbszor vegig futottunk ezen a kerdes koron.Nezd en nem akarlak se rabeszelni se lebeszelni semmire, nem hogy a bitcoinra vagy mas krypto currencyre; egyszeruen csak velemenyt cserelunk...es mivel nagyon ertelmes embernek tartalak a hsz-id kapcsan ill. amit azokbol levontam en ugy erzem hogy szamomra ertekes a mi kis velemeny cserenk...Az hogy a BTC penz vagy sem nem az en velemenyemen mulik...; a gondolat sokkal erdekesebb mint azt szerintem a tobbseg gondolja...
a helyes kerdes inkabb az lenne, hogy van-e annyira jo "penz" fizetoeszkoz mint a jelenleg forgalomban levo fizetoeszkozok???USD vagy EUR penz??? az igaz hogy annak hasznaljuk,de te sem tekinted oket a szo klasszikus ertelmeben penznek inkabb fizetoeszkoznek vagy fiat currencyknek amit a mi kis jegybankar "barataink" kenyuk kedvuk szerint manipulalgatnak.
penznel ugye minimum 3 feltetelnek teljesulni kellene:
-unit of account talan ez a legegyszerubb mert ez nem csak az EUR,USD es BTC-nel fenn all
-medium of exchange itt ugy nez ki hogy a BTC hatranyba lenne, mert velemenyed szerint a tobbseg nem fogadja el mint erteket vagy mint fizetoeszkozt, persze a kulonbozo uzleti applikaciok lehetove teszik azonnali atvaltasat a kulonbozo fiat currencykre...igy ha meg talan igazad is lenne ebben nem biztos hogy a jovoben is fenn fog ez allni; lehet de nem biztos...most arrol az aprosagrol nem is beszelunk, hogy a jelenlegi penzugyi tranzakciok tobbsege az orszagoktol fuggoen nem ertek alapu exchange-re epul hanem (debt, hitel alapu rendszerre) mert amikor nem a keszpenzel fizetunk hanem credit vagy debit kartyaval akkor nem csak az orszag ill. kozponti bank aki a kibocsatas jogaval rendelkezik kockazataval szembesulunk hanem a kulonbozo bankok es penzugyi intezmenyek kockazataval...(na ha en ezt nezem akkor a medium of exchange a jelenlegi fizeto eszkozokre sem igazan ervenyes, ill. nem mindig lesz ervenyes a jovoben).
-store of value (ertekmegorzo kepesseg) na ez nem igazan igaz all fenn sem az USD-nal sem az EUR-na (es minnel hosszabb idot vizsgalunk annal rosszabb teljesitmenyt nyujt ezen a teren az USD es EUR)...BTC-nel az elmult  8 evben elmeletileg meglenne; persze ez nem jelenti azt hogy a jovoben is fogja tartani az erteket...
szoval ha ezeket a felteteleket megvizsgaltuk biztos hogy rosszabb fizetoeszkoz a BTC mint mas fiat currency???ja hogy jelenleg kicsit korulmenyesebb hasznalni mint 1 visa vagy mastercard-ot???ezen mar jo paran dolgoznak es kulonbozo megoldasok leteznek....
Most nezzuk a tulip mania reszet ennek:-Ha igazad van es ha nincs akkor is elofordulhat hogy mania lesz ebbol az egeszbol.-velemenyem szerint minden feltetel adott 1 bitcoin mania ill. crypto maniahoz-ugye a maniaban massziv tomegek vesznek reszt, raadasul napjainkban a vilag sokkal jobban ossze van kapcsolodva....melyik foldrajzi tersegnel tartunk a mania csucsan???-ha ez 1 mania akkor nem csak itt vagy azsiaban vagy eu esetleg amerikaban de valahol magas %-a tomegnek reszt kellene ebben vennie...ez szerintem meg nem all fenn...-sot meg ott sem tartunk, hogy emberek eves jovedelmenek tobbszoroset adnanak 1 BTC-ert (persze az eves jovedelem merteke kerdeses),de ez attol fuggoen hol el az ember eleg szeles skalat mutat...(en ezt 10000-50000$-ra tennem)..na ha ehez vesszuk akkor valahol 25k-100k kozott lenne hasonlo ertek velemenyem szerint mint az a tulip manianal volt, ha az ingatlan arak erteket is figyelembe vesszuk akkor viszont a 100k-1M$-os ertek sem elkepzelhetetlen a kovetkezo evekben...
Nem tudom hogy lesz-e a BTC erteke 100ezer$ (en AUD-ban nezem ezt is es amikor BTC ertekerol beszelek akkor ebben a BTC, BCH es BTG erteket egyuttesen ertem) ha velemenyemre vagy kivancsi en nagyobb eselyt adok annak hogy lesz 100KAUD mint hogy nem...(azt hogy mikor nem tudom)Lesz-e a BTC erteke 1M AUD??? erre azert en jelenleg nem adnek 10% tobb eselyt, sot ha nagyobb idotavot nezek mondjuk 10-25 evet akkor se mennek 15-20% eselyt erre de kizarni sem tudom....Amit tudok, hogy 100ezerAUD-nal es ha 1 nap lesz 1M AUD a bitcoin erteke es elek; akkor en akkor is fogok eladni BTC-t; nagyon valoszinunek tartom, hogyha ez az egesz nem dol be akkor meg 1M AUD-nal sem valnek meg az utolso BTC-tol,de azt megigerem ha kapcsolatban leszunk meg akkor elkuldom a tranzakcio ill. kereskedes visszaigazolasat...(100ezer$-os arfolyamnal lenne olyan kereskedesem amin 250/1-es hozam/kockazatu kereskedesem is lenne; 1M$-os arfolyamnal pedig 2500/1-es hozam kockazatu)...Mar csak a kereskedes visszaigazolasat ill. tranzakciot megorokito dokumentum is 1 kulon erteket kepviselhet, valoszinuleg ha ez megtortenne bekereteztetnem...
Az atlag ember meg csak kezd ismerkedni a BTC-vel es kryptokkal, szoval konnyen johet meg 1-3 ev es ha 2017-et vesszuk elso evnek akkor meg konyeden hatra lehet 12-18 honapos parabolikus emelkedes es hol van meg a: A fear of missing out, a kapzsissag ill. a felelem hogy lemaradunk 1 fantasztikus lehetosegrol...
hany olyan embert ismersz aki hitelt vesz fel vagy a megtakaritasainak nagy reszet BTC-be teszi???
Sajnos konnyeden elofordulhat ez is akar a kozeljovoben.
Ha ez 1 mania akkor biztos hogy be fog kerulni a tortenelem konyvekbe, szoval tortenelmi idoket elunk...;)
poreci 2017. 11. 27. 02:21
Előzmény: #2817  -pny
#2822
Biztos volt mar kerdes, de ti hol veszitek a bitcoin-t? Milyen platformon?
pitcairn2 2017. 11. 27. 00:30
Előzmény: #2817  -pny
#2821

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek