Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2021. 07. 31. 22:47
Előzmény: #45276  Tazsomaru
#45280
Aki politikusnak megy az egy külön "állatfajta" . Ilyen értelemben igazad van h csak a zsebek cserélődnek. Mindeddig ez igaz volt. DE jelenleg(2018-óta) már ez a legkissebb problémánk. 
emerald 2021. 07. 31. 22:40
Előzmény: #45278  Tazsomaru
#45279
Nincs szabad sajtó, nincs jogbiztonság. Előbbi erős befojásoltsága miatt az átlag ember torz képet kap a gazdaságról illetve a politikusokról. Ergó, nem valós tények alapján szavaz. Másodikról ugye nem kell mondjam mit eredményez. EU-ból kivezetve, egy 
populista diktatúra vár ránk OV. további hatalmon maradása esetén.-én ezt látom.
.
Nem feltételezem hogy egy kormány váltás tuti megoldja a helyzetet! Sajnos hittem ebben még pár éve, azóta rájöttem hogy Orbán sokkal okosabb bűnöző, mint azt gondoltam. 
Mivel alapjaiban betonozta be a rendszerét, arra készülve ha elveszítené a választást, akkor is a kezében maradjon a hatalom.  Jelenleg a társadalom sem kész a megtisztulásra,  de esély lenne egy folyamat elindulásának. 
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 07. 31. 22:00
Előzmény: #45275  emerald
#45278
Miért tartod olyan drámainak a mostani helyzetet? Miből gondolod, hogy ez egy kormányváltással megváltozik?
Törölt felhasználó 2021. 07. 31. 21:59
Előzmény: #45270  Tazsomaru
#45277
Süketelés. Mindenki lop és ráadásul ők kezdték. :) 
Élvezet volt veled beszélgetni, csá.
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 07. 31. 21:59
Előzmény: #45274  peter_s
#45276
Kormányváltás? Csak a zsebek cserélődnek le, még a strómanokat is megtartják.
emerald 2021. 07. 31. 21:36
#45275
Nem tartom magam véres szájú politizálónak, de van véleményem:
Nem, nem mindegy hogy ki lesz hatalmon, és rendbe tudják-e tenni még az országot az én életemben. Vagy hagyjuk a mi hitlerünk, és próbálunk a diktatúrában jól élni ?!
Nem szeretek széllel szemben pisilni, ezért nem írogatom itt le nap mint nap hogy o1g.
Egyébként is annál rosszabnak tartom! Ha még csak az lenne....!
.
Tazso, ha Te is nézed a saját érdekeid azzal még semmi baj nincs! De a jelen helyzet, drámaibb mint hogy "mindig egyre éhesebbek jönnek" (szerintem)
.
Peter's, 
Nekem teljesen mindegy kinek mi a véleménye, és azt hogyan írja le. Ez max Őt minősíti.
Értelmes, és sikeres nőnek tartom magam, prolinak sem érzem magam, amiért "politizálok", illetve van véleményem (amiért ki is állok pl:SZFE tüntetés ).
peter_s 2021. 07. 31. 21:31
Előzmény: #45253  Tazsomaru
#45274
Értem amit írsz a rendszerhez való alkalmazkodásról. Nekünk trédereknek elegendő alkalmazkodni a piac változásaihoz, egy politikai hatalomváltás újabb kihívások elé állít bennünket, amit sokan szeretnének elkerülni ezért inkább a stabilitást preferálják, ami teljesen logikus gazdasági viselkedés. Azt is tudjuk, hogy a tőzsdei kereskedésből származó jövedelem adóztatása aligha lesz kedvezőbb Magyarországon, így is kevesebbet vonnal el tőlünk, mint a legtöbb nyugati országban, tehát jó esetben marad a status quo az adózás terén, rosszabb forgatókönyv esetén adóemelés következik. Én azért nem aggódom mert van választásunk a tőke szabad mozgásának köszönhetően, ha nem tetszik az új rendszer, átcsoportosítok, diverzifikálok, tehát tőlem aztán tényleg bárki jöhet. A rendszerem átlagban hozza az elvárt RR szintet, a többit megoldom. A politikai sárdobálással, proli hőzöngéssel nem foglalkozom, a lényeg, hogy a proli kajáljon a mekiben, vegyen bayer készítményeket, vegyen APPLE telefont meg vásárolja a többi agyonmarketingelt tömegterméket, hogy a részvényporfoliónk növekedjen. Amúgy én éles váltást nem várok kormányváltás esetén. A mostani ellenzék ugyanúgy le fog feküdni - sőt már le is feküdt - a tőke tulajdonosainak és működtetőinek, mint ahogy Orbán is tette, hiszen ez lesz a hatalmuk megtartásának biztosítéka.
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 07. 31. 21:19
Előzmény: #45269  Törölt felhasználó
#45273
" Éppen százharminchárom neme van a lopásnak, s azok közül csak huszonhárom olyan, amiért az ember a gályára kerül.” Jókai Mór - Az arany ember
Kis hazánkban mindenki lop. Ki többet, ki kevesebbet.
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 07. 31. 21:10
Előzmény: #45271  peter_s
#45272
Ó nem akarok én semmi politikai adok-kapokba belemenni. Nem is tudok, mert mesüge vagyok a témában. Még ezt a krumplizást sem értem. :D
peter_s 2021. 07. 31. 20:56
Előzmény: #45253  Tazsomaru
#45271
Tazsomaru opciós trader kollega! Ha elfogadsz tőlem egy jó tanácsot, nem keveredsz vitába politikai szekértáborokkal, sem itt, sem pedig máshol mert láthatod, hogy zsigerből az ellentáborba sorolnak be a véleményed miatt. A legtöbb politikai fórumon a legérzelemmentesebb, józan kritikára vagy javaslatra is fideszbérencezés, krumplizás, ballibsizés, orbánozás, gyurcsányozás, sorosozás a válasz, függetlenül attól, hogy ellenzéki vagy kormánypárti túlsúly van az adott topikban, ez a kommentfal sem kivétel. Ez a topik, ahogy a címe is utal rá, egy ellenzéki topik, ahol folyton Orbán gyűlöletkampányára hivatkoznak, miközben az itteni elkötelezett ellenzéki szavazók hozzászólásaiban ugyanolyan mértékű vagy még sokkal nagyobb gyűlölet érhető tetten. Büszkén lobogtatják a tolerancia és elfogadás jelképeit, puffogtatják a betanult jelszavakat és amint ellenvéleménnyel találkoznak, páros lábbal szállnak bele mindenkibe, aki nincs egy véleményen az elkötelezett szavazótáborral, azaz aki nincs velük, az ellenük van elvet alkalmazzák, de ez fideszéknél is így van, tehát egyik tizenkilenc, másik egy híján húsz. Engem is totál hidegen hagy a politika, szavazni sem fogok elmenni és tök nem érdekel, hogy melyik szekértábor mit gondol erről, magasról leszarom. Nekünk trédereknek egy dolgunk van: a kereskedési rendszerünkből a lehető legtöbbet kihozni, azaz a pénzcsinálás. A politikai adok-kapok az ostoba emberek harca, a prolik homokozója, mi traderek sokkal magasabb színvonalat képviselünk.
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 07. 31. 20:44
#45270
Egy kis teszt: kinek a gépén fut most "okosan" aktivált windows, vagy/és office? Én rendelkezek Microsoft részvényekkel, tulajdonos vagyok. Akik így használják ezeket a szoftvereket, azok tőlem lopnak. Tahát azok akkor 1G? Egyébként itt a PF fórumában is találkoztam azzal, h valaki azt ajánlotta másnak, h tudja aktiválni fizetés nélkül a windowst. Azaz, hogy tud engem meglopni. Ezért nekem igyekeznem kell, h én többet el tudjak lopni tőlük, mint ők tőlem. 
Törölt felhasználó 2021. 07. 31. 20:42
Előzmény: #45263  Tazsomaru
#45269
Én nem ismertem magamra benned, az meg totál nonsensz, hogy mindenki korrupt, hiszen a pénzekhez hozzáférés egy nullösszegű játszma, pont azt akarod elérni, hogy te többet markolj annál amennyit lökdösődés nélkül kapnál. Ha mindenki lökdösödne akkor nullához tartana az esélye annak, hogy az átlagnál többet szerezz /természetesen az egyéni képességet figyelmen kívül hagyva/.
Ok felvállaltad, de ez nagyfokú gátlástalanságra vall a szememben.
Törölt felhasználó 2021. 07. 31. 20:25
Előzmény: #45267  Tazsomaru
#45268
Nem a tisztességes fizetéssel kapcsolatos, de Amikor kb 1.5 éve Bécsben turistaskodtam, a Hauptbahnhofnal 50 cent volt a WC. A Móricz Zsigmond korternel most 200 Ft, vagy 1 Euró. "Jól" váltanak. Euróban kétszer olyan drága mint Bécsben
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 07. 31. 20:20
Előzmény: #45266  sasa44
#45267
Nagy változás kellene hozzá a fejekben. Hasonlóan a Portugál, Spanyol, Olasz, Görög emberekhez, önző a gondolkodásunk, nem érdekel minket a köz. Csak egy egyszerű példa: egy német nyilvános wc-ből kifele jövet épp jönnek velem szembe. Én tartom az ajtót, h az illetőnek ne kelljen bedobni az 50 pfenniget. Ő odamorog egy dánkét, majd becsukja az ajtót, bedobja a pénzt és bemegy. Szerinted ez mikor fog így működni nálunk? Mikor fogjuk megérteni, h szükség van arra a pénzre, h normálisan működjön a WC? 
sasa44 2021. 07. 31. 19:58
Előzmény: #45263  Tazsomaru
#45266
Na ezt az őszinteségedet mindenképpen becsülöm. Viszont pontosan ezt a hozzáállást kellene megváltoztatni ahhoz, hogy egy igazi NEMZET legyünk végre. De a történelmünk bebizonyította, hogy mi erre képtelenek voltunk és vagyunk a mai napig is. Sajnos...
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 07. 31. 19:49
Előzmény: #45258  sasa44
#45265
Inkább feleslegesnek tartom ezen agyalni. Nem tudsz úgysem okos lenni. A krumplit nem értem, ha gondolod elmagyarázhatod.
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 07. 31. 19:48
Előzmény: #45260  Törölt felhasználó
#45264
Nem trollkodni megyek, hanem leadni a szavazatomat, h nekem ki a megfelelő ellenzéki jelőlt. Nem fogok senkit sértegetni, annak semmi értelme nem lenne.
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 07. 31. 19:45
Előzmény: #45259  Törölt felhasználó
#45263
"Helyezkedsz mások kárára. "  Magyarországon élek, mindenki ezt csinálja. Orbán is , Gyurcsány is, Karácsony is, itt a fórum olvasói is, Te is és természetesen Én is. 
sasa44 2021. 07. 31. 19:35
Előzmény: #45261  Törölt felhasználó
#45262
Bocsi, ellent kell mondjak. Tazsomaru pont a "zsákkrumplis" kategória...
Törölt felhasználó 2021. 07. 31. 19:11
Előzmény: #45258  sasa44
#45261
Nem a zsákkrumplis kategória.
Egyetlen rendszerben értelmezhetők a hallottak, ő mindig kiépíti a korrupciós kapcsolatait, de  az átmeneti időszak az anyagi kár. 

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek