Topiknyitó: Portfolio 2011. 12. 21. 19:11

Visszaléphetnek az állami pillérbe a megmaradt nyugdíjpénztár tagok  

Ugrás a cikkhez
Megteremti a még magán-nyugdíjpénztári tagok számára az átlépési lehetőséget az állami pillérbe a nemzetgazdasági miniszternek a Magyarország pénzügyi stabilitásáról szóló törvényhez benyújtott módosító javaslata, írja az MTI. A javaslat egyebek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=160384
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 25. 23:19
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
Mindenki tévedhet. (Csak kár, hogy vannak mostanában akik szinte mindig. ) Kapnak három hónapot meggondolni magukat. Az idő itt nem számít, ráérek.

Utána viszont indul a menet.

link
Törölt felhasználó 2011. 12. 22. 13:27
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#53
csatlakozom, ha harc, ám legyen harc!!!!!!

A körmöm szakadtáig meg fogom védeni a MNYP egyenlegem. Ha kell, én is megyek Brüsszelig. A magya AB meg szégyellheti magát, bábcirkusz.

Én az első hívő szóra mennék tüntetni is!
Törölt felhasználó 2011. 12. 22. 13:04
Előzmény: #51  prmiklos
#52
A gondom nekem ezzel az egész "állami nyugdíj" témával az, hogy
1.) Kérdés, egyáltalán leszek-e valaha nyugdíjas.
2.) Mire nyugdíjas leszek, milyen módon fogják kalkulálni a nyugíjakat, így nem lehet tudni, hogy állambácsi hasraütés-szerűen vajon mit fog nekem üveggyöngyként odavetni. Első nekifutásra azt tippelem, hogy cca. 20-30 ezer forintot, ami mondjuk 20-30 év múlva annyit fog érni, mint ma 5000. Vagy még annyit sem.

Összefoglalva: egyáltalán nem bízom abban, hogy valaha az államtól valamit is kapni fogok. Tehát részemről ennyi a történet.
A manyupos pénz legalább örökölhető volt, így ha én mondjuk az 1.) feltételnek felelek majd meg (azaz eldobom a kanalat, mielőtt nyugdíjas leszek), akkor sem a nagy büdös univerzumban kóvályog valahol az évtizedek alatt összerakott many, hanem megkaphatja a gyerekem.
Az ilyen irányben tett állami ígérgetést (hogy majd az állami nyugdíjalapba befizetett lé is örökölhető lesz) pedig elosztom kettővel, gyököt vonok belőle és a végén jót röhögök rajta.
prmiklos 2011. 12. 22. 12:53
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
"Bár korábban többször elhalasztotta, a két ünnep közt még egyszer előveszi az Alkotmánybíróság a magánnyugdíjpénztárak államosításáról szóló jogszabályt. Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter épp szerdán nyújtott be egy olyan javaslatot, amely érinti a vitának azt a kulcskérdését, hogy a magánkasszákban maradók is kapjanak-e állami nyugdíjat."

"
Törölt felhasználó 2011. 12. 22. 12:49
Előzmény: #49  prmiklos
#50
Miklós, nálam ez befejezett múlt, jelen vagy jövő... ahogy tetszik.
Bármilyen agymenéssel rukkolnak elő, akkor sem adom oda nekik a pénzemet.
Ha bukom, akkor bukom... így jártam.
Bár mint említettem: olyan nincs, hogy pénztár lehúzza a rolót, én viszont ennek ellenére sem adom viktornak, a pénz meg elpárolog.
Van még pár évtizedem nyugdíjig, ez egyszerűen törvénytelen és küzdeni fogok az igazamért.
prmiklos 2011. 12. 22. 12:44
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
Annyi különbség azért van, hogy aki marad MNYP tag, annak nem írják jóvá ( a még nem létező) egyéni számlákon azt a zsét, amit nem viszel vissza, míg a visszalépőknek igen (brühühü, micsoda csapás) Mondjuk ideje lenne már bemutatni a modellt, miként írják jóvá mindenkinek az elmúlt évekre/évtizedekre kalkulált összegeket az egyéni számlákon. Már ha egyáltalán....

Meglátjuk milyen agymenés érkezik még, egyelőre maradáson áll a zászló.
Törölt felhasználó 2011. 12. 22. 12:22
Előzmény: #47  sasa44
#48
Ezek tényleg totál idióták !
Ha nem lehet a reálhozamot felvenni, amúgy mégis jogosult leszek az állami nyugdíjra, akkor vajon mi késztessen arra, hogy visszalépjek az állami pillérbe ????? Na nem mintha felmerült volna eme lehetőség buksi fejemben.
Megjegyzem: a 24 % munkáltatói járulékot Rogán Antal nagyeszű sündisznócska javaslata alapján átnevezik hozzájárulássá, így annak alapján az egy éve visszalépő emberkék sem jogosultak semmire állam bácsitól. Tehát ez nem diszkrimináció a most esetleg visszalépőkkel szemben.
sasa44 2011. 12. 22. 09:22
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
Az lépjen vissza, akinek két anyja van...
Ha kell, mindennap írok egy nyilatkozatot a maradási szándékomról.
Szórakozzanak a kis pöcsükkel, ne velem /velünk/.
Törölt felhasználó 2011. 12. 22. 08:17
Előzmény: #1  Portfolio
#46
így felvetődik a kérdés, hogy vajon akkor miért is kellett volna év elején visszalépnem az államiba?
Persze sosem szabad megfeledkezni kormányunk mérhetetlen aljasságáról, biztos vagyok benne hogy megpróbálják még párszor rátenni koszos kezüket a manyup pénzemre de ha utolsó tag maradok tőlem akkor sem kapják meg
Bekre_Pal 2011. 12. 22. 00:01
Törölt hozzászólás
#45
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 23:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#44
Most inkább Mol-ba ragadnék,na holnap támadunk. Jó éjszakát
Bekre_Pal 2011. 12. 21. 23:50
Törölt hozzászólás
#43
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 23:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#42
3300-3400 között volt 1300 amiből 2 nap alatt csináltam 100darabot.Már csak a 3800 felettiek miatt fájhat a fejem.
Bekre_Pal 2011. 12. 21. 23:35
Törölt hozzászólás
#41
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 23:34
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#40
Valahol már leírták,hogy Simicska ember,és kevés a diplomája,nullával konvergál. Szerinted mennyire kap mozgásteret,nem hiszem,hogy "pártunkéskormányunk" az ő kreativitására bízná magát.
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 23:31
Előzmény: #1  Portfolio
#39
Mivel a MNYP csak egy lába annak a csomagnak amivel gondoskodni kívántam magamról és a szeretteimről. Eddig azt hittem, hogy egy 7 elemből álló portfolio talán elég lesz öreg napjaimra:
1.)Van annyi szolgálati időm, hogy járna (bár ezt a mostani gyakorlat szerint 1 nap alatt turbó üzemmódban lehet egy 2/3-os szavazórobottal módosítani) állami nyugdíj amiből fizethetnék talán egy kávét a postásnak mire odakerülne a sor.
2.)Még van elég jelentős MNYP vagyon a SAJÁT TULAJDONÚ számlámon ( ehhez csak annyi ,hogy nekem nem kell a másé, de ami az enyém az az enyém, ezért bizony megfogunk küzdeni. (nem magyar tulajdonú biztosító, hogy miként akarják kiüríteni a számlámat beleegyezésem nélkül na arra kíváncsi leszek)
3.)Van kiegészítő nyugdíjpénztáram (lehet ezért is csorgatni a nyálat de szólok előre ezért is megfogunk küzdeni)
4.)Van külföldön is magánnyugdíj számlám (ezért egy kicsit aggódom, mert euro alapú)
5.)Van befektetés alapú életbiztosításom (lehet elfelejteni, elérhetetlen)
6.)Vannak értékpapírjaim (lehet elfelejteni, elérhetetlen)
7.)Van ingatlan alapú befektetésem (államosítani lehet de kis szerencsével gyorsabb lehetek a Kommunizmus 2.0 betöltése előtt még remélem túl tudnék adni rajtuk)

Az MNYP számlámat most akarják lenyúlni de igazából az első hármat veszélyben érzem.

Így:

Köszönöm de nem szeretnék élni a visszalépés lehetőséggel. Tavaly már döntöttem. Én azt gondoltam eddig, hogy az aláírásomnak súlya van. Ha meg akarnak győzni az ellenkezőjéről, akkor ezt megvitathatjuk akár bíróságon is. A magyar jogszolgáltatásban eddig sem bíztam csak a szükséges mértékig és ezután főleg nem bízok az ismert hatalommegosztás megszüntetésére irányuló törekvések miatt.
De a végletetekig el vagyok szánva az igazam = megtakarításom megvédésre. Ha ehhez az kell, hogy elvigyem az ügyem Brüsszelbe akkor az lesz. Nincs alku, Nincs feltétel, nincs hátrálás, nincs behódolás. Csak Elv van és szándék az elveim megvédésére. Lehet, hogy Brüsszel csak 3-4-6 év múlva fog a végére járni. És? Ennyi idő nem számít (sőt az ilyenkor szokásos büntető kamatok az elmaradt utalások után jobb lesz, mint a legtöbb befektetés eredménye). Hogy is mondják? Harcot ne kezdeményezz , de ha rá kényszerítenek, akkor mindig fejezd be! Rendben akkor harcolni fogunk.

Nem vagyok közszolga, sok közöm nincs az államhoz és szerencsére nem is belőle élek, Én nem félek tőlük, de ők félhetnek a következményektől. Nem kell messzire menni, elég csak Ukrajnára gondolni és Julia Timosenkora akinek most folyik (? ) a fellebviteli tárgyalása hivatali hatalom túllépése miatt. Lehet, hogy a jövő befektetése itthon mégiscsak az építőiparban lesz? Egészen pontosan speciális ingatlan építésekre gondolok, a börtönökre. Lehet hogy a 2/3 résztvevőinek 2-3 év letöltendő fog járni? (Több ne legyen, mert biztos kell a hely következő turnusnak is)

Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 23:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#38
hála a magasságosnak
Bekre_Pal 2011. 12. 21. 23:30
Törölt hozzászólás
#37
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 23:26
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
Az egyik legerősebb minisztériumot, az évente 500-600 milliárd forint felett rendelkező nemzeti fejlesztési tárcát fogja vezetni várhatóan Németh Lászlóné, de azt nem tudni, hogy milyen szakmai háttérrel rendelkezik - írta az origo.

A Magyar Fejlesztési Bank, ahol a jelölt vezérigazgató-helyettes, az [origo-val azt közölte, hogy minisztériumi utasításra nem adhatják ki az életrajzát.

vicces, amikor egy 60 éves embernek 1999-től ismert az életpályája. mi lehetett az a lopás, amihez már fellegi sem adta a nevét?
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 23:24
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
A mgyarázó közgazdászukat(Kupecz Richárd) eltiltotta a PSZÁF mindentől néhány éve.Jellemző,hogy ezeknek már ilyen múlttal,ilyen névvel van "szakértőjük"
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 23:20
Előzmény: #22  upgrayeddAKS
#34
egyetértek. tényleg fordítva ültek a lóra és most töri a fejüket a nyereg. ez is egy dakota közmondás.

igaz, hogy diplomás jelentkező már nem akadt a kormányba? vagy kellett valaki, aki butább smittnél?
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 23:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#33
Ragadtál be otp-vel?
prmiklos 2011. 12. 21. 23:20
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#32
Ahogy gazember mondta, ha nem zárják ki annak lehetőségét, hogy a tagok a jövőben saját erőből befizethessenek a pénztárba, akkor talpon maradnak a pénztárak, és akkor nyertünk egy csatát, bár a háborút azt elvesztettük, de már ez is valami. Ha nem lehet majd befizetni (az azért durva lenne), akkor ugye megszűnhet a pénztárad. és akkor vagy átlépsz egy másik még "álló" pénztárba, vagy az állambácsi tárt karokkal vár.

Meg fog maradni a mostani tőkénk, és kapunk állami nyugdíjat, valamint számunkra az MNYP lesz az "önkéntes" pénztár. Ebből nem sok zsét fognak látni, de ezt tudják ők is. Már nem is tudom ki és hol mondta, ők is érdekeltek (pénztártagok), így magukkal nagyon nem b@sznak ki.

De mit fog mondani a visszalépett 97%? Szóval még lehet, hogy lesznek újab "nem orthodox" ötletek :-( Én nem akarom odaadni nekik, az egyszer biztos.
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 23:19
Előzmény: #1  portfolio
#31
Köszönjük,ezt a páratlan nagylelkűséget,most már nem tudják eltőzsdézni a pénzt(mert az állam megteszi).Minket meg megvéd a kócos fogú hercegnő.Hurrrráááá
Bekre_Pal 2011. 12. 21. 23:12
Törölt hozzászólás
#30
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 23:06
Előzmény: #26  gazmber
#29
Őszintén én is kint maradok magánban. lesz, ami lesz. Az állami nyugdíj tényleg szart sem ér majd 30-35 év múlva. Addig kell annyit félretenni, hogy abból elketyegjen az ember. Enge m az örökölhetőség ugrása bőszít fel. Az első körös hazugságokon felül persze.
Szégyenteljes alakok, gyalázatos bagázs. Selmeczi G., Lázár J. überelik lassan mindenki Ildikó anyóját.

Azt én sem értem, hogy a még mindig irdatlan milliárdokat miért is ne tudná egy-egy kisebb pénztár is nyerővel forgatni, kezelni, adminisztrálni.
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 22:35
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#28
Aki mínuszolt, az menjen más topikba olvasgatni... :-) Ez itt nem a kormánypárti fórum.
grizzly_geza 2011. 12. 21. 22:18
Törölt hozzászólás
#27
gazmber 2011. 12. 21. 22:18
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#26
Rengeteg bef.alap van amiben ennek a töredéke pénzeket kezelnek befizetés nélkül is, nem beszélve az önkéntes pénztárakról, ahol általában 3eFt, de van ahol csak 1eFt(?) a kötelező havi befizetés...tehát sztem nem kellene itt összeomlásról beszélni, egy minimális díj befizetését vállalva, de akár a meglévő vagyon profi kezelésével is fenntartható lehet az mnyp....persze, ha az állam mindenvéle idióta szabályokkal és hatósági díjakkal, büntetésekkel, stb. szándékosan teszi tönkre őket az mínősitett eset...-:)szvsz
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 21:57
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Én már délután jeleztem nekik a csatlakozási szándékomat.
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 21:56
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#24
Mindenki sürgősen nézze meg: www.vdsz.hu

Ezenkívül manapsag a pszichiáterek alma szerintem, bemenni egy kormányülésre. Egy életre valo munkaanyagot gyűjthetnenek:) sajnos:(
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 21:55
Előzmény: #6  prmiklos
#23
Miklós ez OK, de kérdezem: nem lépek vissza, a pénztár meg lehúzza a rolót.
Ééééééésssss ????? Hova lesz a 300 milliárd ezen belül az én vagy a Te több millád ???????

Nem adod vissza az államnak, de nincs, aki gondozza.... szóval ????
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 12. 21. 21:54
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#22
amúgy azért is érdekes ez a téma, mert ugyebár vityáék is tudják, hogy a tűzzel játszanak, de lenézik az embereket, önmagukat pedig "túlmisztifikálják"... tehát fordítva ülnek a lovon: valójában ők a hülyék, és "Habár felül a gálya,s alul a víznek árja,azért a VÍZ az úr!"

:)
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 21:50
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#21
javítás: akkor is...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek