Topiknyitó: Portfolio 2011. 12. 21. 19:11

Visszaléphetnek az állami pillérbe a megmaradt nyugdíjpénztár tagok  

Ugrás a cikkhez
Megteremti a még magán-nyugdíjpénztári tagok számára az átlépési lehetőséget az állami pillérbe a nemzetgazdasági miniszternek a Magyarország pénzügyi stabilitásáról szóló törvényhez benyújtott módosító javaslata, írja az MTI. A javaslat egyebek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=160384
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 19:21
Előzmény: #1  portfolio
#2
Magyarul le akarnak nyulni 320+48-at jovore!

taps, taps, hurra. Ezt akartuk, erre adtunk felhatalmazast! Gyonyoru ...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 12. 21. 19:27
Előzmény: #1  Portfolio
#3
ezt bizony becumiztad, te alsóbbrendű kis törpepatkány, mert még így sem fogok belépni az államiba :)

remélem, hogy MÁSOK SEM fognak átlépni

ennél LÉNYEGESEN többet kell ígérned ahhoz, hogy leszo..hassa a farkamat a lófogú :)

hamarosan már úgysem lesztek az élők sorában, alsóbbrendű férgek :)

kivárom :)
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 19:31
Előzmény: #3  upgrayeddAKS
#4
Hozzászólásod nemes egyszerűséggel összefoglalta azon gondolataimat, melyet nő létemre nem lett volna ildomos ide bepötyögnöm, körülírni pedig nehezen tudtam volna ! :-)
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 19:34
Előzmény: #3  upgrayeddAKS
#5
@upgrayeddAKS: +1
prmiklos 2011. 12. 21. 20:18
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
Mivel a kiszerződés innentől tárgytalan, azaz állami nyugdíjra is jogosultak leszünk (ha lesz), semmi előnye nincs visszalépni, azaz mindenkinek érdeke maradni... de hol? Mivel a működési költségek fedezetét nyújtó rendszeres befizetések hiányában az MNYP-k nem maradnak talpon, előbb-utóbb "vissza fognak léptetni". Hacsak nem engedélyezik az MNYP-be történő saját erős befizetéseket ugye. Innentől a rebellis 100.000 járna jól. Majd kiderül.
Bekre_Pal 2011. 12. 21. 20:21
Törölt hozzászólás
#7
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 20:38
Előzmény: #3  upgrayeddAKS
#8
talán ebből a fogalmazásból majd értenek. hogy is mondjam csak. világossá tetted számukra, hogy a heti seggszáj címet elnyerő zsirószáz mantráját idézzem
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 20:41
Előzmény: #1  Portfolio
#9
Ez bizony a jól ismert szalámi technika, szépen darabonként fogják csökkenteni a 102 ezer maradónak a létszámát.

Metr ennyi ember, ekkora vagyonnal még simán fenntarthatna3-4 nagy pénztárat, viszont ha évek alatt a bizonytalansággal és félévente változó forgatókönyvekkel, több lépcsőben visszaterelik az államiba, úgy hamar eljön az a kritikus méret ahol nem éri meg ez a buli a pénztáraknak sem.

Remélem - tartok tőle, h. csak szeretném remélni - hogy ez a 102e ember már a keménymag és ha másért nem állampolgári dacból megmutatja, h. a nagy LÓFASZT NEKTEK!

Mindenki maradjon! Fognak még ajánlatokat tenni a mindenkori kormányok ezért a pénzért (ezt egyébként megmondtam már januárban is...mind1) nem kell odaadni az első lövésre! Küszködjön az akinek a pénz kell én ráérek!
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 21:21
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
tolvaj orbánnak legfeljebb hónapjai vannak hátra. a sajátjai fogják kicsinálni. a manyup tagoknak csak végig kell nézni a szerencsétlen focista teljes lecsúszását. szinte sajnálom. korlátlan lehetőséget kapott, hogy normális országot csináljon, ehelyett óvatos simicskázásból gátlástalan simicskázásba váltott. polt úszni fog a melóban. kíváncsi vagyok, kitart-e a főnöke mellett. ha nem, akkor orbánra, simicskára szomorú idők jönnek
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 21:26
Törölt hozzászólás
#11
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 21:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#12
szerintem pedig orbán elmérte. csúnyán. azt hitte, a 2/3-os gagarin igazolványa nemcsak az országhatárig érvényes. nem is tudjuk, mekkora szerencsénk van, hogy EU ország vagyunk és nem pedig 4-500 kilométerrel keletebbre vagyunk.
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 21:34
Előzmény: #3  upgrayeddAKS
#13
aki visszalép, hülye, az államiból 20-25 év múlva a rezsire se futja majd..az a fránya demográfia ugye:)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 12. 21. 21:35
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#14
"ha nem, akkor orbánra, simicskára szomorú idők jönnek"

ha pedig kitart, akkor poltra is :)
prmiklos 2011. 12. 21. 21:39
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#15
"tolvaj orbánnak legfeljebb hónapjai vannak hátra. a sajátjai fogják kicsinálni."

Ezt én is így látom, a jövő évet szerintem sem éli túl a kormány. Tavasztól szerintem hangos lesz az utca, és az "övéi" is ellene fordulnak. A baj csak az, hogy igen nagy a homály, hogy mi jön utána!!!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 12. 21. 21:40
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#16
szerintem se fognak sokan átlépni: az a 100e fő (plusz 40e jogfenntartós) biztosan tudja, hogy a MNYP-rendszer még úgy is jobb volt, hogy tele volt "gyermekbetegségekkel"

ma meg már világosan látszik, hogy a fülkeforradalom max. 2014-ben véget ér, vagyis még biztosabb, hogy érdemes kiállni önmagunkért, a jogainkért, stb.
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 21:47
Előzmény: #16  upgrayeddAKS
#17
csak azt sajnálom hogy ilyen birka a magyar..3% maradt a manyup-ban, ez elég gáz..ha mindenki, de legalább min60-70% marad, akkor rábaxtak volna már tavaly (bocsánat: az elmúlt ESZTENDŐBEN)de a zsarolásukkal megfélemlítették a zembereket. ezért a mostani döntésért pedig ha netán a franciáknál csinálták volna, már sárközyre rágyújtották volna az elysee palotát..itt meg, a böszme ellen is 2000 ember ment ki, annak is 80%-a a balhé miatt...ezek vagyunk, ezt érdemeljük...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 12. 21. 21:47
Előzmény: #15  prmiklos
#18
ebben a témában majd talán libajnaiékkal fognak versenyt futni az "ővéi" :)
IQ téren mindenképp bajnaiék viszik a prímet hozzájuk képest, de gátlástalanság és szervezkedés dolgában talán mégiscsak le van maradva a "libás", elvégre amiket tett, az a gazdasági életben szinte mindennapos...
a fityiszék meg úgy hazaárulóztak, hogy shortoltak, amit csak lehet, stb.

érdekes lesz, ha "összetalálkoznak" majd a "katonáik", mint amikor két különböző banda próbálja meg kirabolni uazt a bankot :)
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 21:50
Előzmény: #16  upgrayeddAKS
#19
Az a helyzet fiúk, hogy ha nem is lehetek II. Jeanne D'Arc, a magam kis háborúját akor is megvívom.
Ha elbukom az összes MNYP-os pénzem, akkor sem lépek vissza az állami pillérbe. Még így is sokkal elégedettebb leszek, mint ha odaadnám nekik. Van még pár évem a nyugdíjig, addig akár meg is nyerhetjük a pert ellenük, vagy jön netalán egy normálisabb kormány... ha meg nem, akkor sem adok ezeknek egy büdös buznyákot sem.
Minek ?????? Hiszen úgyis eltűnik a nagy semmiben, odaadják a "rászorulóknak" vagy saját zsebükbe tömik.
Ezt az örömöt nem adom meg nekik.
Egyébként pedig: olyan nincs, hogy egy magán-cégnél tartott pénz csak úgy szertefoszlik.
Még akkor sem, ha a kormány ellehetetleníti őket.
Szóval két nanosecundum alatt eldöntöttem: maradok.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 12. 21. 21:50
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#20
taktikus nép a magyar: akkor lép csak, amikor már (majdnem) minden kötél szakad :)
akkor viszont tényleg bejátszik pár kötél :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók