Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Az AAII heti szentiment felmérése kiugróan magas bullish véleményt közöl. Az álmoskönyvek szerint ezt szereti komoly részvénypiaci esés követni, de majd meglátjuk, tényleg így lesz-e. Az óvatosság ettől függetlenül is ajánlott. :) https://www.aaii.com/sentimentsurvey/sent_results?
Igen, a Microsoft érdekes, de kérdéses, hogy ez ki tudja-e majd húzni a csávából, hiszen az üzleteit folyamatosan bezárja, a forgalma évek óta erodálódik az online piac miatt, amiben nem igazán tudta eddig felvenni a versenyt. Minden esetre majd figyelemmel követem.
Köszi szépen! Igen, ezek igen fontos szempontok. Másik oldalról viszont, ahogy te is írtad a GME fizikai üzletekben van otthon, és ha lesz használható vakcina, és lassan visszatér az élet a normális kerékvágásba, akkor ezekbe a boltokba is újra visszatérhetnek a vásárlók is. Ebből a szempontból inkább pozitív lehet a hatás, ne felejtsük el az MSFT-al történt megállapodást sem, aminek a hatása még szerintem nincs egyértelműen beárazva.
Arra gondolok, hogy ha széles körben elhiszi a lakosság, hogy az élet visszatér a korábbi állapotba, akkor az otthoni szórakoztató tevékenységekre is kevesebb idő és pénz jut majd. Lesz helyette munkával járó utazás, nyaralás, szabadidős tevékenységek, rendezvények, stb. Ma a Netflix-et is jól megütötték, pedig annak sem azonos a profilja pl a Zoom-mal, ami valóban inkább a home officeban lehet erős, a Neflix viszont hasonlóan inkább szórakoztató szektor, mint a GME. A korábbi állapothoz hosszú hónapok, ha nem évek kellenek, de valószínűleg nem is lesz minden olyan, mint a vírus előtt és holnap nem is lesz leoltva az USA-ban sem az a rengeteg beteg ember. Ettől a hangulat még adott, az első reakciók a hosszabb távú irányt is kijelölhetik. A mai gapes nyitást erős lefordulás követte, ez semmiképp sem jó ómen. Én most abc korrekciót vártam és lehet úgy rajzolni, hogy ez teljesült is, ezért adtam el. Bár a GME inkább a fizikai üzletekben van otthon, a REIT-ek mai teljesítményével összevetve azonban éles kontraszt látható, szóval a piac is inkább Netflix szerűen árazza a vakcina hírt. Ettől a korábban írt nagy C korrekció után lehet, hogy még visszatérünk a GME-vel egymásra, ha látom, hogy újult erővel ismét északnak tart és éppen lesz szabad cash a számlámon. :)
"Ezerszer elmondtam, hogy nincs az a manipuláció, amely le tudja verni, és mélyen is tudja tartani a részvényárakat. ... Tegyük fel, hogy egy spekuláns megtámad egy részvényt, és valós értéke alá veri az árat. Mi a szükségszerű következmény? A támadó rögvest szembetalálja magát a nagybetűs bennfentes vásárlással. A bennfentesek tudják, hogy mit ér valójában a részvény, és azonnal venni fogják, ha az ára alacsony. Ha a bennfentesek nem tudnak vásárolni, akkor az általános feltételek nem teszik lehetővé, hogy forrásaikat szabadon bevessék – az ilyen feltételek pedig nem bikafeltételek. ... Azért ne feledjük: eladásokkal mélyen az értéke alá nyomni egy részvényt igen veszélyes vállalkozás. És érdemes megjegyezni, hogy egy emelkedésre képtelen, ún. levert részvény esetében a bennfentes vásárlás hiánya mutatkozik meg, hiszen ha tényleg leverésről, azaz művi eladói nyomásról volna szó, akkor azonnal meg kellene jelennie a bennfentes vásárlásnak. Ha pedig venni kezdenek a bennfentesek, az ár nem maradhat lent. Nyugodtan állíthatom, hogy az esetek kilencvenkilenc százalékában a leverésnek nevezett jelenség valójában teljesen indokolt esés, melyet a professzionális kereskedők ugyan néha felgyorsítanak, de sosem ők indítják el, akármekkora pozíciót tudnak felvenni. Az elméletet, miszerint a legtöbb hirtelen áresésért, vagy valamelyik részvény kemény beszakadásáért egy-egy nagy játékost kell felelőssé tenni, talán azért hozták össze, mert ezzel az elmélettel könnyen meg lehet válaszolni azoknak a spekulánsoknak – mondjunk inkább vak hazardőröket – a kérdéseit, akik bármit elhisznek, amit mondanak nekik, csak önállóan gondolkodni ne kelljen. A brókerek és a tőzsdei pletykafészkek a szerencsétlen spekulánsokat sokszor etetik ezzel a mítosszal. " - Livermore. 90 éve íródtak e sorok, de ezen a fórumon ez a mítosz (lásd utolsó mondatok) múlhatatlanul megtelepedett.
verizon célár nálam is 50 körül van, illetve at&t is kb. ott bővítenék, ahol te :) alibaba, tencent: sajnos csak hallomásból tudok róluk néhány videó és cikk kapcsán. nem volt még időm jobban utánuk nézni, de köszönöm az ötletet, felveszem őket az utánanézendő cégek listájára.
At&t nekem is van 29$-ról, pont azért tartam amiért Te is. Ha egyszer esetleg lemenne 25$-ra, akkor még bővitenék belőle, magasabb áron nem. Verizont is vennék, de csak 50$ alatt. Van még Vodafone is a portfóliómban, jelenleg pirosban áll és nem is annyira jó cég, szóval nem biztos, hogy életem legjobb döntése volt venni belőle. Ami a kínaikat illeti én inkább Alibabára vagy Tencent-re gondoltam egy nagyobb esés alkalmával. Alibaba a héten zakózott egy nagyot az Ant Group bevezetésének felfüggesztése kapcsán, illetve ma/holnap fog jelenteni. Róluk mit gondolsz?
diverzifikáció miatt gondoltam rá. at&t-m már van (talán bővítem is még egy korrekcionál is, ha lesz), verizon szerintem most kicsit drága, de van az az ár, ahol vennék azt is. persze ennyi erővel már lehet, hogy valami ezen szektort lefedő etf-en is el lehetne gondolkodni, de egyelőre maradnék egyedi részvényeknél. nagy emelkedést nem várok egyik cégnél sem, inkább stabilitás és osztalék miatt venném őket. te hogyan vélekedsz a kommunikációs szektorról? hülyeség szerinted megvenni a 2 nagy amerikai konkurenst (t, vz)? amilyen megérzéseim voltak idén, nagyon kevés esélyt látok arra, hogy bármilyen szektorban eltalálom a befutót, ezért gondoltam erre a stratégiára :)
Értem. Vetettem rá egy gyors pillantást. A kérdésem az, hogy ha már kommunikációs szektor, akkor miért nem inkább At&t vagy Verizon? Azok Amerikaiak, talán kisebb az "országkockázat" mint a Kínaiaknál, ráadásul az At&t magasabb osztalékot is fizet.
Value Investing