Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 11. 06. 14:15
Előzmény: #61332  cree1
#61340
...hmm...!

...fiatal mérnök státuszomban, - egy pályázatra -, egy szintén fiatal vegyipari gépész kollégával, egy fermentor hűtését "újítottuk meg", - abszorpciós módon -, szinte "barkács technológiával", - azóta is "ingyen" (hulladékhőt hasznosítva) és hibamentesen működik...!
...pedig hát, messze nem a szakterületem volt...!
...na, azóta sem akadt ilyen feladatom, el is felejtettem már, még az alapokat is, ezért nem is volt egyszerű, "Gomez" csipkedését "leszerelnem"...!
...az alap feltevésem, abból indul ki, hogy egy robbanómotor mechanikai hatásfoka, olyan 25-30% körüli lehet, az üzemanyag elégetéséből származó többi energia, hő formájában elmegy a fenébe...!
...azaz, ha 200 KW-os mechanikai teljesítményű busz motornál, szabályozottan megfoghatóvá tesszük ennek duplája körüli hőmennyiséget (a motor szigetelésből, hűtővízből, kipufogógázból), azaz 400 KW-ott, az még igencsak nyitott ajtóknál is (cúg mentesen) fűtene, vagy hűtene, nem hogy csukott ajtóknál (nem számoltam utána)...!
Törölt felhasználó 2012. 11. 06. 13:55
Előzmény: #61335  Törölt felhasználó
#61339
Tehát a Felügyeletnek bármi beadható, legyenek meg a kötelező papírok / ár, számítási mód stb. / a tartalmat nem kötelessége vizsgálni ?
Lehet itt egy joghézag ha a tartalmat senkinek nem kötelessége vizsgálni.Ezért lehet pl. tőzsdén a sok kamu apportos,kamu tulaj hátterű stb. cég is ?
Törölt felhasználó 2012. 11. 06. 13:27
Előzmény: #61336  Törölt felhasználó
#61338
...köszi...! ...igyekszem...!
...a jó szándékot, mindig szívesen fogadom...!
Törölt felhasználó 2012. 11. 06. 13:15
Előzmény: #61336  Törölt felhasználó
#61337
továbblépni
Törölt felhasználó 2012. 11. 06. 13:11
Előzmény: #61335  Törölt felhasználó
#61336
Akkor ez a vonal is felpörög.

Az eddigiekről mindannyian 100%-ig tudtuk, hogy így lesz, most legalább lehet tovább lépni.
Ma minden szempontból pörgős nap van.

Gratula Anti és sikereket Európában!
Törölt felhasználó 2012. 11. 06. 13:07
Előzmény: #61315  watson
#61335
...hmm...!

...most vettem kézhez, az LFÜ 3. oldalra is "át lógó", nagyjából 2 oldalon is elférő, tájékoztatását, melynek LÉNYEGE, megegyezik, a FÜ állásfoglalásával:

"A Főügyészség a két jogszabály hely egybevetésével azt a következtetést látta levonhatónak, hogy a vételi ajánlat engedélyezése során a Felügyeletnek azt kellett vizsgálnia, hogy a törvényben előírt iratokat a kérelmező csatolta-e, azok tartalmazzák-e a törvényben előírt kötelező elemeket, közöttük az ajánlati árat és annak kiszámítási módját. NEM TERHELTE a felügyeletet az a kötelezettség, hogy vizsgálja az ajánlati ár kiszámításának helyt állóságát, azaz azt, hogy a Tpt. 72.§ a) pontjának ag) alpontja szerint meghatározott ajánlati árat helyt állóan számították-e ki."

...majd összefoglalóan: a 2011. évi CLXIII. törvény (Ütv.) 29.§-ának (2) bek. szerint a közig. határozat jogerőre emelkedésétől számított 1 év alatt van módja az ügyészségnek "felhívással élni", oszt', ha élt a felhívással akkor van módja bíróságtól kérnie a közig hat. bírósági felülvizsgálatát...!

...azaz, nem lépett semmit...!
...maradt - most már egyedül -, Strasbourg...!

...sok minden már kész belőle, de még össze is kell őket "rázni"...!
Törölt felhasználó 2012. 11. 06. 12:54
Előzmény: #61331  sly36
#61334
Azt egyelőre leállítottuk.
...de akkor azt is megkaptad.

:)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 11. 06. 12:51
Előzmény: #61324  watson
#61333
)))
cree1 2012. 11. 06. 12:51
Előzmény: #61328  cree1
#61332
Anti, az elméleti lehetőség meg nem jelen valós megoldást, mert egy busz bazi nagy, es nem tudom, hogy a hotermeleses megoldással egy ekkora légtér hűthető-e gazdaságosan. Ha meg hibrid hűtve s kellene:) akkor a tömeg is számít. A hűtő szekrényt egyszer teszed be a sarokba, es egész évben használod, a busz klímát nem szereled le szeptemberben, bár lehet, hogy ez nem is rossz ötlet... :)
sly36
sly36 2012. 11. 06. 12:50
Előzmény: #61329  Törölt felhasználó
#61331
igen még a régi
szeretettel várom (a párom) :-))))
watson
watson 2012. 11. 06. 12:43
Előzmény: #61328  cree1
#61330
cree, mint MNV tanácsadó hogyan látjátok ezt a buszos históriát? Volvo, Kravtex, Ikarus logó, Ikarus(ARC) ... Vitézy kijelentések vs. kormányzati kijelentések kiszervezésről vs. BKV tartósbérletről?

/nemrég még rossz néven vetted Vitézy lehazaárulózását a Merci busz vásárlásokkal kapcsolatban amit egyébként ma is így gondolok/
Törölt felhasználó 2012. 11. 06. 12:39
Előzmény: #61318  sly36
#61329
Majd egyszer leírom, hogy miért.
Ha a címed még a régi.
De még nem ma.
cree1 2012. 11. 06. 12:35
Előzmény: #61290  Törölt felhasználó
#61328
Bocs Nanti, hogy bele szólok, de szerintem Gomeztol azt kell megkérdezni, hogy szerinte a pb gazdaság hűtőszekrény hogyan működik?? :):)
sly36
sly36 2012. 11. 06. 12:24
Előzmény: #61326  Törölt felhasználó
#61327
Ez egy békés topik volt eddig, mellőzd magad legyél szíves.
Törölt felhasználó 2012. 11. 06. 12:21
Előzmény: #61324  watson
#61326
sly kamuralija lesz itt is. hibridet eladta ma, most inditja a traktort. nekem jo mert 830on vetem, 960ig legyen szives slynagyi. thx
d_mode
d_mode 2012. 11. 06. 12:21
Előzmény: #61324  watson
#61325
igen mocorog,ahogy elnézem meg is indulhat hamarosan.
watson
watson 2012. 11. 06. 12:17
Előzmény: #61323  d_mode
#61324
úgy tűnik mocorog is már... ;)

az állami szerepvállalással kapcsolatban másoknak is vannak fenntartásai, de ettől függetlenül az alacsony közkéz nagy elmozdulásokat is eredményezhet... ezt is érzik itt már többen is ... ;)

Kár hogy hagyják az ilyen Javne Lauderes hazaáruló Vitézy Dávidkának, Matolcsynak, Szélesnek az ország pusztítását, Merci buszok vásárlását...
d_mode
d_mode 2012. 11. 06. 11:44
Előzmény: #61322  sly36
#61323
remélem egyszer majd elöbb érek oda valamelyik papirba,mint te:))))
amúgy tényleg nagyon kitörés gyanus.volt nekem nemrég,csak nagyon állóvíz volt,és volt még ideje,most már nem sok van.
sly36
sly36 2012. 11. 06. 11:41
Előzmény: #61321  d_mode
#61322
:o)
Mindenhol ott vagyok, ami jól néz ki.:-)
Ez is egyik kedvenc, csak az állam kicsit belepiszkított és nyugdíjas részvény lett. De legalább kicsi a közkéz.
d_mode
d_mode 2012. 11. 06. 11:37
Előzmény: #61318  sly36
#61321
ezt nem hiszem el beállok venni:)
benézek utánna a topikba és itt is itt vagy.
elemzését néztem,tényleg nagyon jól néz ki.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók