Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sly36
sly36 2012. 10. 12. 10:54
Előzmény: #60459  pancserlama.
#60460
ma is megvolt az srv.
ekkora mennyiség ennyi eladó mellett nem lesz árfelhajtó hatású
mitől lesz névértéken idén?
továbbra is ez a kérdés...
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 12. 10:51
Előzmény: #60458  watson
#60459
watson
Viszont a példamutatás illetve, hogy érintetteknél elkerüljük a „szánalmas vagy magára maradt” jelzőt !
Továbbá köszönet a munkájukért (persze fizetés is) és a Rába tulajdonosok érdekeinek példamutató képviseléséért
Álljon itt a Rába részvényt vásárló vezetők nevei:
Pintér István elnök-vezérigazgató
Balog Béla vezérigazgató
Szabó József vagyongazdálkodási igazgató
Vissi Ferenc humán erőforrás igazgató
Steszli Ádám, a Rába Futómű Kft. kontrolling igazgatója,
Farkas Ákos, a Rába Futómű Kft. kereskedelmi igazgatója
Kocsis Sándor, a Rába Futómű Kft. operációs igazgatója,
Urbányi László, a Rába Járműipari Alkatrészgyártó Kft. ügyvezetője,
Torma János, a Rába Jármű Kft. ügyvezetője

cree1
Neked van már Rábád ?:))
Ted már meg, nem többet 5 db ! ))
Haverság kedvérét!!)
watson
watson 2012. 10. 12. 10:23
Előzmény: #60457  pancserlama.
#60458
láma, több tekintetben jó amit írsz
- Rába tekintetében nincs miért vádolni egyenlőre az MNV-t csupán a magára hagyás miatt

Látható hogy Polacsek, Székács és a többiek le se szarják a céget, egy darab papírt nem vettek a menedzsment jelképes akciója mellett sem...
... egy szót nem tettek hogy a kétes megítélésű BKK-s Vitézy Merci buszokat vetet magyar helyett. szánalmas az a kártékony hallgatás amit művelnek...

Az a tisztességtelenség azonban az MNV számlájára írható, hogy akár tévedtek, akár szándékosan csinálták, hogy kihagyták a cég jelentős részét képező befektetési ingatlanvagyont az értékelésből, azt nem voltak hajlandóak mégcsak megvitatni sem. A Pszáf meg egyszerű bűnszervezetnek minősíthető amiért a törvényes feladata ellátása elől próbál kibújni e tekintetben miután számos oldalról megkeresték őket a hibák felülvizsgálata érdekében. Aki ezt másképp látja az csak az lehet aki MNV oldalról érdekelt, és az egyszerűen cinkos az ügyben (gondolok itt cree kollegára).

- A Rábát visszahúzza a túlzott állami tulajdon és a hozzá kapcsolódó kormányzati hiteltelenség. Látható a Richter vagy a MOL esetében hogy mennyivel más megítélés alá esik egy cég 25%-os állami befolyással...

- semmi tulajdonosi, IT megnyilvánulás nincs mert leszarják a céget, jó vétel volt, ennyi... kamu volt a szeptemberig dolgozás és érdemi dolgok bejelentése.
Wáberer is mással foglalkozik jelenleg: link

- beragadásról inkább a cég beragadásáról kell beszélni, mert azzal valamennyi részvényes beragadt egy mocsárba amit az MNV csak konzervál a túlméretezett részesedésével és a nagy semmittevésével (ami persze lehet hogy hasznosabb mint hogy törjön zúzzon mint a kormány a gazdaság számos területén)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 12. 08:55
Előzmény: #60394  cree1
#60457
creee1

watson,Antal…..)
Összességében a perek kimenetelét nem érzékelem, szerintem is túl csőlátású volt az MNV illetve nem volt eléggé körültekintő.
Viszont azt is tudni kell egy ilyen bevásárlásnál vannak akik jól járnak vannak akik kevésbé és vannak akik nagysérelmet élnek át.
Mindenki érdeke hogy ezek a momentumok megoldódjanak.
Lásd az indulatok.
Annak ellenére hogy napokban levezettem egy 200 mrd vagyont loptak,hanyagul gazdálkodtak szét az elmúlt 15 évben tolvajlással,perekkel tisztességtelenséggel a vevőt (MNV) vádolják
Szerintem watson alaptalan a vád és indulatvezérelt.
A korcsma véleménye is az,hogy hibázik az MNV, de (egyenlőre) Rába vonalon nem mondható hogy tolvaj..stb
Miben hibázott?
A kivásárlásnál nem figyelt, gondolkodott a „vesztesek”a majdani társak problémájára.
Fontos? Persze, hogy fontos, hisz a tulajdona körüli harmónia jó viszony jó hangulat elengedhetetlen a Rába megítélésében fejlődésében.
Szerintem érdektelenséggel nem elég körültekintéssel vagy önteltséggel megalapozottabban lehet vádolni, mint tolvajlással.
Ezt az utóbbit támasztja az is alá, hogy eltelt egy év és semmi érdemi tulajdonosi,IT megnyilvánulás! Kiemelem Wábererert hisz a név a múlt alapján ebben húzóerőnek kéne ,hogy legyen !
Megkérdem én, miért hagyja magára a Pintéréket az MNV az IT.?!
Szánalmas képet fest, hogy a menedzsment a tulajdonosok érdekében a részvényárfolyam megítélésében lépéseket tesz, sőt áldozatokat hoz !
Miközben a valódi érdekeltek tétlenek! (legalább is a színpadon)
Szerencsétlen Pintérék meg tepernek, hogy a Rába megítélése helyre kerüljön.
Hol stréberséget érzékel az ember hol magárahagyottságot !
Lehet, hogy MNV az IT (Wáberer,Polacsek…..) a színfalak mögött gőzerővel dolgoznak,de a látszat az, hogy magára hagyták a a Rábát !

Meggyőződésem, hogy ha ez nem így volna a Rába a Részvényei az újtulajdonos megítélése is máshol tartana és nem érné őket indulat vezérelte vád…..
A jelenleg beragadt és fájó kisrészvényesek az újtulajdonos és mindenki érdeke a reális, nem méltóságon aluli megítélés (árfolyam)
Miért csak a kisrészvényesek és a menedzsment érti, hiszi ezt !?
Látszat alapján IT,MNV miért nem ?
atikasz 2012. 10. 12. 08:45
Előzmény: #60454  fxboy
#60456
lehet azért mert rábával kapcsolatban nincsenek jo ötletei?:-)(
Törölt felhasználó 2012. 10. 12. 08:34
Előzmény: #60454  fxboy
#60455
Rábának vajon fuvaroz ? Lehet újabb fuvarok szerzése a cél Rába és beszállítóin keresztül, esetleg olcsó telek vásárlása,bérlése kamion telephely létesítésre.
fxboy
fxboy 2012. 10. 12. 07:33
Előzmény: #60448  pancserlama.
#60454

Rábáról nem beszél

link

Törölt felhasználó 2012. 10. 12. 03:24
Előzmény: #60438  Törölt felhasználó
#60453
...az előző válaszomhoz tartozik, - logikailag -, azért "emeltem fel" ide, ezt a hivatkozott kommentemet...!

"...2.) A számszaki HIBÁT, ugyanis azzal "magyarázza", hogy a Pszáf Törvény csak jogi ellenőrzést ír elő a számára, SZÁMSZAKI ellenőrzést NEM...! ...az ugyanis, - állítása szerint -, az MNV "sara"...!"

...na most...! ...az ügyészség is, meg ÉN is, azt állítunk amit akarunk...!

...de a DÖNTÉS joga és ódiuma, a bíróságok KÖTELME, merthogy nekik van HATÁSKÖRÜK, döntéseket hozni...!
...mi csak "ugathatunk"...!

...csakhogy, a bíróságok, - a valóságban -, N E M V Á L L A L T Á K A D Ö N T É S T...!!!!!!!!!!!

...merthogy, egy "20-ad rangú" (alárendelt) Törvényben leírt, - rosszul értelmezett -, "kitérési szöveget", - állampolgári jogfosztásra felhasználniuk -, mind az Alkotmány, mind az EU alapjogi chartája okán, TILOS...!

...na, ez az Alkotmány és az EU alapjogi chartája ellenesség, a gyengébb jogi jártassággal rendelkezők számára, - mint TE vagy "láma" -, a fentiekkel megalapozott vélelmem szerint leírva...!
Törölt felhasználó 2012. 10. 12. 02:46
Előzmény: #60443  Törölt felhasználó
#60452
...ki kell egészítenem, mert félre érthetőnek sikeredett...!

"...1.) ...több évvel rövidebb a közigazgatási, bírósági eljárás, ahol az MNV nem perelhető, csak polgári perben, mert nem közigazgató hatóság...!!!"

...az MNV, - persze perelhető közigazgatási eljárásban is -, ha a felperes, - indokkal -, perbe vonja (hívja)...!

...én, - bizonytalanul -, indítványoztam a közigazgatási bíróságoknak, ám Ők, "le sem tojták", az indítványaimat...!

...már a II. fok UTÁN, - tehát jogerő után -, kaptam kézhez, a FÜ "állásfoglalását", amelyben ezt az MNV felelősséget "érzékeli", amely alapján, határozottan lett volna módom, perbe hívni, az MNV-t közigazgatási perben...!

...most, e-miatt indítványoztam a LFÜ-nek, az óvással élést, a közigazgatási perem vonatkozásában...!

...erre a döntésre várok...!
Törölt felhasználó 2012. 10. 11. 19:54
Előzmény: #60449  pancserlama.
#60451
...hmm...!

...ezt is rosszul tudod, merthogy dehogynem, csak "stikában"...!
...ez meg, - ha nem vetted volna észre -, az, - legalább is a vélelmem szerint -, mert ugye, bizonyítanom kéne, ha állítanám...!
...különben, még feljelentést is eszközöltem ezért, de be kellet látnom, hogy - egyelőre -, idő előtti a gyanúm...!

..."1702" NEM TÉVED, - csak találgat -, mert ugye senkinek sincs a homlokára írva, hogy mire is gondol...!!!

...különben sincs nagy különbség a pártok között, - ilyen téren -, csak időben...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 11. 19:15
Előzmény: #60449  pancserlama.
#60450
Bocs
Ciklus második felében
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 11. 19:05
Előzmény: #60447  Törölt felhasználó
#60449
1702 téved !
Pártok második ciklusban nem lopnak !

Ezt mama mondta
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 11. 19:03
Előzmény: #60445  fxboy
#60448
"Mint ismeretes a Rába szeptemberben jelentette be, hogy véleményük szerint az akkori részvényárfolyam nem tükrözi a cég valós helyzetét, a.."

Ez így igaz !

DE
Kapcsolhatnának már , az alulértékeltség szubjektív okok miatt van !
Felébredhetne az MNV is !
Rába egyik legjobb jövőképet mutató cég ,papír !

Az én drága papán mondaná

Kérjük nem elb@@zni !
Törölt felhasználó 2012. 10. 11. 19:02
Előzmény: #60441  pancserlama.
#60447
...hmm...!

...marhára rosszul gondolod...!

nincs ebben semmiféle "dac", meg "csak azért sem"...!

...a miért, indokok egy részét, "1702" nagyon jól leírta...!
...a másik része, meg abból "jön ki", hogy hogy lehet az, hogy egy évvel ezelőtt, 10 mrd, utána meg 20-30 mrd a saját tőke...?
...oszt', "nem nyertek a lottón"...!!!!

...de, nem is ez az igazi kérdés...!
...hanem az, - hogy EDDIG -, miért nem volt a mérlegben, "rendesen"...???...!!!

...nem szeretem, ha el kívánják "kenni" a "sarukat"...!
...nagyon finoman írva...!

...és, ez lehet az oka annak is, miért nem hívták össze a részvényesi közgyűlést, a "vételi ajánlat" VÉLEMÉNYEZÉSÉRE vonatkozóan...!
...holott, több - erre kötelezett -, is volt a részvényesek között...!

...???

...szerinted, mi történt volna azon a közgyűlésen...???...!!!
Törölt felhasználó 2012. 10. 11. 19:01
Előzmény: #60441  pancserlama.
#60446
...hmm...!

...marhára rosszul gondolod...!

nincs ebben semmiféle "dac", meg "csak azért sem"...!

...a miért, indokok egy részét, "1702" nagyon jól leírta...!
...a másik része, meg abból "jön ki", hogy hogy lehet az, hogy egy évvel ezelőtt, 10 mrd, utána meg 20-30 mrd a saját tőke...?
...oszt', "nem nyertek a lottón"...!!!!

...de, nem is ez az igazi kérdés...!
...hanem az, - hogy EDDIG -, miért nem volt a mérlegben, "rendesen"...???...!!!

...nem szeretem, ha el kívánják "kenni" a "sarukat"...!
...nagyon finoman írva...!

...és, ez lehet az oka annak is, miért nem hívták össze a részvényesi közgyűlést, a "vételi ajánlat" VÉLEMÉNYEZÉSÉRE vonatkozóan...!
...holott, több - erre kötelezett -, is volt a részvényesek között...!

...???

...szerinted, mi történt volna azon a közgyűlésen...???...!!!
fxboy
fxboy 2012. 10. 11. 18:50
Előzmény: #60442  Törölt felhasználó
#60445
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 11. 18:48
Előzmény: #60442  Törölt felhasználó
#60444
Bonyolult ez !
Brókerem mondta ma "jeges réműlet lesz úrrá a befektetökön ha meghalják hogy Rába"
Aszem életem egyik jelentős tévedése volt mikor bíztam az állami szerepben
A kis likviditás jó de csak ha volna kereslet !

Nem hittem,hiszem, hogy egy 2/3 ot hozó hangulat ekkora fordulatot tudjon venni !

Lehet hogy következő ciklusig beragadt a Pintér vezér Rába népe ?
Törölt felhasználó 2012. 10. 11. 18:33
Előzmény: #60439  pancserlama.
#60443
...hmm...!

...hááááát, ezt nem gondoltam hogy megkérdezed...!

...annyira evidens...!
...de, röviden, néhány lényeges okot leírok, ám ettől sokkal, de sokkal több van...!

1.) ...több évvel rövidebb a közigazgatási, bírósági eljárás, ahol az MNV nem perelhető, csak polgári perben, mert nem közigazgató hatóság...!!!

2.) ...polgári perben, az eljárási illeték olyan összeg lenne, hogy jót röhögnének a jogászaink, az én hülyévé tett, "a nyakamon lévő, hólyagomat" vizslatva...! ...azaz jobban járnék, ha beönteném egyben az összes részvényeimet...! ...képzelheted akkor az eredmény optimalizálást...!

3.) ...biztattak is, - ilyen lépésre -, az UniCredit írásban is, "hátha fejemre ejtett, a kedves édesanyám, kicsi koromban"...!

4.) ...tapasztalataim is vannak, - barátnőim okán -, az ilyen eljárások "szakszerűségeit" illetően, - amit jelzővel illetve -, a "förtelmes" szó dicséret lenne...!

5.) ...összefoglalóan írva: "nem estem a fejemre"...!
Törölt felhasználó 2012. 10. 11. 18:29
Előzmény: #60441  pancserlama.
#60442
azért ma 3k -t bezsákoltak,ami mondjuk már vállalható mennyiség...nem értem a közelmúlt történései alapján miért nem mentünk már feljebb,azt hiszem még mindig sok a hitetlen...türelmetlen. :)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 11. 17:23
Előzmény: #60440  Törölt felhasználó
#60441
Szerintem az oka nem más mint dac csakazért sem ..

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek