Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 10. 14. 15:02
Előzmény: #60519  pancserlama.
#60520
...hááááááát, nem szokásom...!

...DE, még egy "levezetés" arról, miért érné meg "állam apunak" a "vételi ajánlatának" a kijavítása, mondjuk 3 eFt/rv értékre, HA ekkora értéket igazol, az összes Rába ingatlanvagyon, valós értéke...!

...erre, júliusban jöttem rá, amikor Pintér bejelentette, a hibrid futómű, - esetleges -, fejlesztési irányát, a jövőévre vonatkozóan, ha lesz ilyen döntés...!

...a fejlesztési siker előtt szükséges ugyanis, a részvényértéket maximálni ahhoz, hogy a siker értéknövelő hatását maximálni lehessen...!

...egy példán bemutatva:
(alappal feltételezve, hogy a hibrid futómű fejlesztési sikere, minimum megduplázza a részvényértéket, annálfogva, hogy nyereségtartalma, egy szokvány futóműhöz képest, minimum dupla
eredményt hoz)

a.) ha, a fejlesztési siker előtt, - mondjuk -, sikerül névértékre feltornázni az árfolyam értéket, akkor a fejlesztés után, ennek dupla értéke lehet az árfolyam érték...!

b.) ha azonban, a fejlesztési siker előtt, "vételi ajánlat" javítás címén, - mondjuk -, 3 eFt árfolyam értékre "húzzák fel" a részvény árfolyam értékét (pl. mérlegbe téve az összes ingatlan vagyon, valós értékét), akkor ennek a fejlesztési siker esetén, a dupla értéke, horribilis eredményt hozhatna "állam apunak", amiben nem lenne, "jogalap nélküli gazdagodási" faktor, ami "vételi ajánlat" javítás nélkül, - bizony -, fennáll és az árfolyam értékben realizálódik, a piaci részvény leértékelődés okán...!

...nem tudom, elég világosan írtam-e le, a "vételi ajánlat" piaci oldali, javítási szükségletét, ha már, a jogi, - javítási - utat, "lezárták" előlünk...!

...stb. stb. stb...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 14. 09:33
Előzmény: #60518  Törölt felhasználó
#60519
Hmm
Antal nehagyd magad!
(Később kifejtem )
Törölt felhasználó 2012. 10. 14. 00:47
Előzmény: #60513  pancserlama.
#60518
Törölt felhasználó 2012. 10. 13. 20:32
Előzmény: #60515  pancserlama.
#60517
...na, igen...! ...:-)))...!!!

"...Vagy MNV kellene hogy valamit a céghez tegyen !?..."

...na, ÍGY "VILÁGOS"...!!!

...röviden: ...egyenlítse ki, az "ingyen (jogalap nélküli) gazdagodásának mértékét...!

...hát nem szépen írtam le...?

Törölt felhasználó 2012. 10. 13. 20:19
Előzmény: #60511  pancserlama.
#60516
...hmm...!

...már azt hittem, mindent leírtam, - ami figyelemre érdemes -, a Rába ingatlanok vonatkozásában, de a kommented ráébresztett, hogy utalni persze már utaltam rá, - de a "fonalon" -, igencsak akad még "gubanc"...!

...szóval, azt írod, hogy "...Könyvelve törvényesen van !"...!

...én ezt óvatosabban írnám, mert tudnék hosszasan érvelni ellene, alappal...!
...ám, a valóságban, nincs hatáskörrel rendelkező olyan hatóság, ahol ezt eséllyel megtehetném úgy, hogy ennek eredménye is legyen...!
...talán, Strasbourg, vagy az után...!
...de, ha elfogadom, hogy a napi gazdasági ténykedéshez, - valós érték nélkül is -, nyilvántarthatóak a mérlegben az ingatlanok, akkor egy "vételi ajánlat" esetén, az a MINIMUM, hogy a KÖZGYŰLÉS fogadjon el VÉLEMÉNYT (AJÁNLÁST), a "vételi ajánlatra" vonatkozóan, ahol a mérlegen kívüli, "valós értékek" vonatkozását, a VÉLEMÉNYÉBEN (AJÁNLÁSÁBAN), megjelenítheti...!

...na, EZ nem történt meg, holott az ALAPSZABÁLY ezt lehetővé teszi...!

...de, ezen felül, a Price Waterhaus, - a VÉLEMÉNYÉBEN jelzett -, nagy érték szórásra utalásában, igencsak erre utalhat...!
...azaz, "vételi ajánlat" esetén, a könyvelés törvényessége, nagyon is hiányos, a NEM VALÓS ÉRTÉKEN való ingatlanok, mérlegben szereplése okán...! ...aminek a kommpenzálását, - szerintem -, biztosítani KELL, mert elmulasztása esetén, - szerintem -, a TILTOTT "jogalap nélküli gazdagodás" esete foroghat fent...!

...stb. stb. stb...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 13. 19:43
Előzmény: #60514  tigus7313
#60515
Csak vicces akartam lenni ))
Szóval valóban szépen haladnak és eladható munkát végeznek

Kicsit jobban tenné magát oda a MNV ,IT és megvolna a sikertőrténete az államosításnak a Rába életútjának ...
Pintér (+kollégái) karrierjének ..
Lehet hogy türelmetlen vagyok ,de egy ütős igazi áttörés,valami hiányzik !
Ami nem feltétlenül valami nagy dolog kell hogy legyen.

Akár eladósodottság .. telek Busz ..
Vagy MNV kellene hogy valamit a céghez tegyen !?
tigus7313 2012. 10. 13. 19:15
Előzmény: #60513  pancserlama.
#60514
Mitas nyert a kategóriában.
de egyértelműen ott van a legjobb beszállítók közt.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 13. 19:00
Előzmény: #60512  tigus7313
#60513
Hmmm
Nemtalálom a Rába emblémát a képeken !

tigus7313 2012. 10. 13. 17:32
Előzmény: #60511  pancserlama.
#60512
a Claasnál innováció területén a legjobb beszállítók közzé jelölték a Rábát:
link

szépen, szerényen dolgoznak azért:)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 13. 16:51
Előzmény: #60509  Törölt felhasználó
#60511
Szóval
Ha nem veszem figyelembe a részvény árfolyammal kapcsolatos érdekem akkor lényegtelen hol a telek .
Könyvelve törvényesen van !
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 13. 16:42
Előzmény: #60509  Törölt felhasználó
#60510
Részvényes vagyok telek megvan !
Részben az enyém is egyelőre csak egy telek a többi közt nem nagyon zavar hogy ki mit mond, hogy mit ér.
Ha elkarom adni akkor napirendre tűzöm a témát és ki is tűzöm a cél áramat

Egy éve kérni kérték (815 ért) de nem adtam ha 2000 kérik akkor gondolkodom

Törölt felhasználó 2012. 10. 13. 16:32
Előzmény: #60508  pancserlama.
#60509
...hmm...!

...tudod, - bár az írásaim szerint sokan gondolhatják -, hogy kizárólag a "beragadt kisbefektetők" szempontjai szerint írogatok...!
...ez tévedés, nem is kicsi...!

...a Rába horribilis ingatlanvagyonának, - valóságos értékének -, mérlegen kívülisége, - önmagában is -, "felkérés egy táncra", HA nem vagy teljesen vak...!
...függetlenül attól, hogy van-e empátiád, vagy sem...!
...az ingatlanokhoz való hozzáértésem, no meg részvényesi létem okán, kutya kötelmem, jelezni, a jelezhetőket...!
...az hogy - még - túl nagy "baj" NEM történt, mióta részvényese vagyok a Rábának, ez még nem jelenti azt, hogy nem is fog...! ...ezért "csörömpölök", a magam módján...!
...hátha "értő fülekre" is találok...!
...:-)))...!

...de az "ész osztást" nagyon kerülném, ezért nem "receptezek"...!
...meg oszt', mindenkinek van a nyakán, saját "hólyag"...! ...:-)))...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 13. 15:42
Előzmény: #60506  Törölt felhasználó
#60508
Messzemenőkig empatikus vagyok és igazságérzetem is kimagasló a környezetemben .
DE
nevárd tőlem hogy ~600 bekerülési árfolyamon lett Rába tulajdonosként hiánytalanul beletudjam élni magam a "nem egyszerű" beragadt Rába befektetők bőrébe .

Persze hogy más emocionális háttérrel viszonyulok a problémákhoz!
DE
azt is tudni kell alapból, gyárilag is azon fajta vagyok aki keresi a poblémák viselhető megközelítését !
Törölt felhasználó 2012. 10. 13. 15:02
Előzmény: #60506  Törölt felhasználó
#60507
...talán, az egyszerű emberek számára EZ is meglepő lehet: link
...de, a kommentekben (az alján), még a leírtaktól is érdekesebb történet jelenik meg...!
Törölt felhasználó 2012. 10. 13. 12:49
Előzmény: #60505  pancserlama.
#60506
...hmm...!

...háááááát, pont azt írtam le, hogy miért...!

...tehát az "egyszerű emberek" persze, nem nagyon néznek tovább az "orruknál", - képletesen mondva, - nincs is hozzá képességük -, ám a komoly befektetők, még hosszú évek után is emlékeznek, a valamikori "unfer" lépésekre, pláne, ha még, meg is "égették a szájukat"...!

...azaz, gyakorlatilag, azt gondolom, hogy nemigen volt ebben a "felvásárlásban" azon kívül komolyabb ráció, hogy most "ócsón" lehetett "állam apué"...! ...ebből jött aztán ki az, hogy bizony, kb. 3.500 fő "beszorult kisrészvényes", - ezután -, szívhatja ám a fogát...!

...nagyjából, "állam apu" lemehetett a "Leisztinger féle" színvonalra, gondolván olyasmit, ha "lehet a kis ökörnek, mért ne lehessen a nagynak"...?

...hát nem jól gondolom...?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 13. 11:36
Előzmény: #60504  Törölt felhasználó
#60505
...hááááát, ez olyan "egyszerű emberes" elgondolás...!
Törölt felhasználó 2012. 10. 13. 11:21
Előzmény: #60503  pancserlama.
#60504
...hmm...!

...MIT...? "...Miért?))..."
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 13. 10:48
Előzmény: #60502  Törölt felhasználó
#60503
Jó reggelt!

Miért?))

Törölt felhasználó 2012. 10. 13. 07:19
Előzmény: #60501  pancserlama.
#60502
...hmm...!

...hááááát, ez olyan "egyszerű emberes" elgondolás...!

...merthogy, - ezen eset (vételi ajánlat) után -, bármit csinálhat, bárki, a tőzsdei megítélésben, ezt a mínuszt "ledolgozni", - a vételi ajánlat javítása nélkül -, még az ingatlanok mérlegbe tétele esetén sem lesz könnyű, azaz, a piaccal elfogadtatni...!
...gyakorlatilag, bekövetkezett az a helyzet, hogy a Rábát az ingatlan vagyona nélkül (nagyjából 1-2 mrd érték lehet a mérlegben) vásárolta fel, - 3/4 részében -, "állam apu"...!
...azaz, - a jövőben -, a piac is ezen értékek nélkül fogja "beárazni" a Rábát, hiába rakná be a mérlegbe, valós értéken...!
...még pontosabban, gyakorlatilag csak az "üzemi eredményt" fogja mutatni az árfolyam, hosszú időn keresztül...!
...oszt', ha el kívánja adni részvényei egy részét, Ő sem kapja meg értük az ingatlanok valós értékét jelentő árat...! ...azaz, valós ellenértékek nélkül cserélhetnek gazdát, a Rába részingatlanai, a részvények árfolyamán keresztül...!

...na most, - ennek örülhetünk -, mint "beszorult részvényesek"...???

...persze, a "speki" szemléletbe ez nagyon is beleférne, csak a tulajdonosi (befektetői) szemlélet az ilyesmit, olyan messze elkerüli, amilyen messze csak tudja...!
...de a "speki" is megszívhatja ám, a részvények likviditásának "kiszáradása" okán...!

...stb. stb. stb...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 12. 23:09
Előzmény: #60500  Törölt felhasználó
#60501
Akkor viszont örülhetünk !
Egy ilyen értékes cégnek vagyunk tulajdonosai a sok lúzer pedig odaadta 815 !
Hol itt a baj ?))

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók