Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 10. 11. 17:21
Előzmény: #60432  tigus7313
#60440
Igen. Nagyjából szó szerint erre gondolok.
Ráadásul ha kényelmetlen nekik ez a túlzott méret (feltehetően az), akkor is ez lenne az elegáns megoldás: beteszi az ingatlant, árfolyam beáll a valós beszámoló szerinti érték +- várakozások szintjére. Itt aztán mondhatja, hogy tőkét emel további részvények kibocsátásával, vagy elad valamennyit (haszonnal!).
A jelenlegi állapotnak csak az impotencia és a későbbi kiszorítás vagy hasonlóan áron aluli vételi ajánlat lehetőségének a fenntartása lehet az oka.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 11. 17:20
Előzmény: #60438  Törölt felhasználó
#60439
Még mindig nemértem miért nem az MNV t perled ?
Törölt felhasználó 2012. 10. 11. 17:05
Előzmény: #60434  pancserlama.
#60438
...na, még egyszer, de röviden:

1.) A Pszáf Törvény, nem adhat felmentést a PSZÁF-nak, az ellenőrzési kötelezettségei alól, amit a Tpt. ír elő a számára...!

2.) A számszaki HIBÁT, ugyanis azzal "magyarázza", hogy a Pszáf Törvény csak jogi ellenőrzést ír elő a számára, SZÁMSZAKI ellenőrzést NEM...! ...az ugyanis, - állítása szerint -, az MNV "sara"...!

3.) ...azaz, Simicska "arany köpése" szerint: "...az Alkotmány, mindenki számára biztosítja, a hülyének lenni jogát"...!!!

4.) ...ehhez biztosít jogot, - mármint a "hülyének lenni"- hez -, a részvényesek kizárása, - a Pszáf törvényben -, az ügyféli jogokból...!

5.) ...én meg azt állítom, hogy ez VALÓTLANSÁG...! ...sőt, a Tőkepiacról szóló törvény ellenes, amely magasabb rendű jogszabály...!

...így már "derengőbb"...?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 11. 17:00
Előzmény: #60436  pancserlama.
#60437
Telek becslés es mérleg ...
Egy éve Icának (Ő a csapos) azt mondtam
Ezek 2 ciklust fognak lehúzni ...
Tévedtem !
Napokba megígértem neki ezt nyilvánosság előtt is kőzlöm !
Most megteszem ezek nem húznak le 2 ciklust.

(Szerintem Pintérék sem)
Értelmetlen dolgok sorozata érdemi lépés pedig semmi !
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 11. 16:49
Előzmény: #60432  tigus7313
#60436
Úgy érzem már csak a dac a csakazért sem motiválja őket !
Értelmetlen károkozás
Megkockáztatom ezen az értéken még üzletpolitikailag is jó volna berakni ...
Évente enyhe + tőkeemelkedés szépen mutatna a beszámolóban ..
Törölt felhasználó 2012. 10. 11. 16:47
Előzmény: #60430  tigus7313
#60435
...hmm...!

...messze EGYETÉRTEK a kommentedben leírtakkal, amit az én durva, de megalapozott, - ingatlan értékbecslésekben járatos -, HOZZÁÉRTŐ becsléseim, számításaim is igazolnak, mint MINIMÁLIS ÉRTÉKEKET...!

...ezért KÖSZÖNÖM...!

...merthogy, ÉN, a könyvelés szakterületén, - bizony -, hülyének vélem magamat...!
...de már, "csiszolódom"...! ...:-)))...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 11. 16:43
Előzmény: #60433  Törölt felhasználó
#60434
Hazudnék ha azt mondanám hogy értem !)
Törölt felhasználó 2012. 10. 11. 16:26
Előzmény: #60424  pancserlama.
#60433
...na, egy kis JOGI "rávezetés"...!

1.) ...mint részvényest, a Tpt. kötelez feladatokra, stb...! ...azaz, a Pszftv.-hez semmi közöm...!

2.) ...a közigazgatási Tv. is ró, kötelezettséget rám, az eljárások vonatkozásában...!

3.) ...a Tpt. azonban, a RENDELTETÉSÉNÉL fogva ró, - ELLENŐRZÉSI kötelmeket -, a PSZÁF-ra...! ...na, ennek NEM TETT ELEGET, a PSZÁF, vagy HIBÁSAN...!

4.) ...a Tpt.- ben meghatározott kötelem alól, - egy alárendeltebb (végrehajtásra rendelt!) Tv. -, nem adhat felmentést, amire hivatkozva, még csak, "szóba sem álltak velem", a lényegről, a HIBA kijavításának "rábeszéléséről", vagy "elrendeléséről"...!

5.) ...ilyen esetekben, a bíróság HATÁSKÖRE dönteni, a perképességről, a Legfelsőbb Bíróság KK 31. számú állásfoglalása okán...! ...csakhogy, az eljáró bíróságok, "nagy ívben tettek", erre az állásfoglalásra, HELYETTE, a Psztv-ben leírt §-ban foglaltakkal "vakítottak"...! ...egy korábbi (kb. július elején) feltett kommentemben, a teljes - bemásolt "végzés" (ítélet) -, olvasható...! ...ebben, semmiféle vizsgálatról nem esik szó, amit az LFB. KK 31.-es ÁLLÁSFOGLALÁSA előír...!

6.) ...ha, ezt az LFB. KK 31.-es ÁLLÁSFOGLALÁSÁBAN előírt vizsgálatot lefolytatják a bíróságok, akkor a Tpt.-ben leírt kötelezettségei alól, a PSZÁF nem térhetne ki...!

7.) ...ezt a, - szerintem -, szándékos bírósági HIBÁT, rendelheti el korrigálni, Strasbourg...!

8.) ...hogy miért nem az MNV-t perlem...?
...hát, mert ez KÖZIGAZGATÁSI HIBA...!!!
...ráadásul, ez adja a legrövidebb perlési idő szükségletet, hacsak, nem szándékosan nyújtják, - mint a rétes tésztát -, ami szintén jogellenes...!

...stb. stb. stb...!
tigus7313 2012. 10. 11. 16:26
Előzmény: #60431  pancserlama.
#60432
én is ezt gondolom,
csak felvetődött bennem, ha mégis ehhez hozzányúlnának (mert tényleg nem kerül szinte semmibe), és véleményem szerint árfolyam hatása is lehetne,
akkor remélem nem várnak vele, 2013 tavaszig.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 11. 16:23
Előzmény: #60430  tigus7313
#60431
Azt nyilatkozták az ingatlannal kapcsolatos stratégiájuk változatlan.
Ebbe ez atéma is benne van !
Valami miatt nem kívánják berakni !
tigus7313 2012. 10. 11. 16:20
Előzmény: #60422  Törölt felhasználó
#60430
"Az ingatlanértékelésen látszik a legtisztábban az egész ügy vége: Azokat a lépéseket sem teszik meg, ami nem kerülne pénzbe, ha be akarják tartani azt, amit lebegtetnek. "

ez a mérlegbe tételt jelenti?

mert annak a következő beszámoló megjelenése a határideje (2013. április)

persze az viszont igaz, ha van ilyen terv, vagy döntés, az megérne egy bejelentést, hiszen az áltam említett biztonsági árfolyam (1 részvényre jutó saját tőke) 9xx-ról egyből 1300 fölé ugrana.

az már lehet, hogy elegendő új befektető csalogatásra.

bár szerintem még nagyobbat szólna, ha az állam 50% alá menne, vagyis ezt deklarálná (ez teljesen esélytelennek tűnik a jelenlegi rezsim esetében)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 11. 15:56
Előzmény: #60428  Törölt felhasználó
#60429
link

Lásd.
Miért nincs itt a Rába ?!
Nincs a cégnél ennek felelőse?!
Törölt felhasználó 2012. 10. 11. 15:51
Előzmény: #60425  pancserlama.
#60428
Így van. Itt ez a komondor is, amit Tigus belinkelt. Olvasd a cikket, hogy mi a tempó: év elején motyogott valamit Hende. Most október van. Mi az újdonság? A komondor léte már év elején sem volt újdonság. Már arról kellene cikkezni, hogy megjárta a sivatagi vihart, és hűha. Meg persze a tömött sorokban álló megrendelőkről. És az sem ártana, ha a rába lenyilatkozná, hogy 5-10-20-xx%-ban részesül az üzletből.
Ez hír lenne. Erre lehetne várni 1-2-x hónapot. De a semmire nem. A kamatos pénz korát éljük.
Törölt felhasználó 2012. 10. 11. 15:43
Előzmény: #60422  Törölt felhasználó
#60427
...mindkét kommented ÉRDEMÉVEL, messze EGYETÉRTEK...!

...KÖSZÖNÖM...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 11. 15:42
Előzmény: #60422  Törölt felhasználó
#60426

A telek becslés !
hát mit mondjak ?
Valóban pofátlan )))
ha Sukoró becsléseket újralehetet vizsgálni, lehet, hogy ez is megérne egy átvilágítást de ez inkább Anti asztala !
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 11. 15:39
Előzmény: #60422  Törölt felhasználó
#60425
Való igaz.
Egy ideje én is értetlenül álok az MNV tétlensége előtt.
Egyszerűen érthetetlen, miért vette O.V. a Rábát ? Semmi konkrét lépés !
Nem merem elhinni, hogy semmi érdemi terv nincs a Rábával, vagy ha van ennyire lomhák.
Több emberrel is szembe mentem a véleményemmel hogy „rendben állam… állam” de ettől még jót fog tenni a Rábának..stb
Most már látnom kell, „gyengék”, csak látszat, színlelt intézkedések és semmi érdemi
Részvényesi, befektetési oldalról pedig ijesztő az érdektelenség és nem is tesznek érte lásd mai link…!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 11. 15:38
Előzmény: #60423  Törölt felhasználó
#60424
Miért a PSZÁF határozatott perled ?!
Ott szerintem sem vagy ügyfél !
Miért nem a vevő MNV számítását vagy a Rábát.?!
Törölt felhasználó 2012. 10. 11. 15:28
Előzmény: #60420  pancserlama.
#60423
...hmm...!

...képzeld, megint kínlódok a nettel...!
...:-(((...!

1.) ...senki sem ellensége, - a részvényesek közül -, saját részvényesi (Rába holding) érdekeinek...!

2.) ...azaz, aki azt állítja, - mint a PSZÁF ügyvédje, - hogy mint peres fél -, ÉN az állam felvásárlását szeretném akadályozni (le van írva!) a peresítéssel, azt okkal tekintem RÁGALMAZÓNAK...!

3.) ...sajnos, - eddig -, a bíróságok HITTEK, a PSZÁF ügyvédjének...!

...nincs más lehetőségem, - ezek után -, mint Strasbourghoz fordulni, "bumerángért"...! ...és, messze nem az én belátó képességeim hiánya okán, hanem a PSZÁF ügyvédjének és a bíróságok rosszhiszeműségeinek a következtében...!

4.) ...sajnos, a Rába menedzsmentje sem lehet mentes a "sártól", - ha másért nem is -, azért biztosan, - bár nem volt jogi kötelezettsége -, hogy nem hívta össze a részvényesek közgyűlését, a "vételi ajánlat" véleményezése céljából...!

5.) ...ehhez hozzá kell tegyem, hogy jómagamnak sem volt fogalmam, erről a lehetőségről, amiről tudomást, a tavaszi közgyűlésre készülődve szereztem. Be is építettem az érvelésemet, a fellebbezési eljárásomba, ám az egész konkrét kifogásaimat, "leseperte" a bíróság azzal, hogy a PSZÁF határozat ellen - mint részvészvényesnek -, nincs jogom "ugatnom" (ellentétben, az EU alapjogi chartájában írtakkal)...!

6.) ...na, majd Strasbourg eldönti ezt a kérdést, ha a magyar bíróságok, ezt nem vállalták fel, pedig a keresetemben, pontosan hivatkoztam, a chartában foglaltakra, sőt Barosso úr levelét is csatolva, finoman lett jelezve, hogy ilyesmire szükséges figyelemmel lenniük...!

...stb. stb. stb...! ...majd folytatom...!
Törölt felhasználó 2012. 10. 11. 15:15
Előzmény: #60420  pancserlama.
#60422
Láma, félreértesz, ez nem felháborodás, hanem végiggondolt, mérlegelt döntés. Tavaly voltam felháborodva. Azóta egy olyan úton voltam társ, ahol megpróbáltam esélyt adni a konfrontáció mentes rendezésre, mert hittem azt, hogy lehet win-win szituációt csinálni ebből, ha az MNV partner akar lenni, és van rá mandátuma. Mostanra napnál világosabban kiderült, hogy a mandátum biztosan hiányzik. Azt meg, hogy akar-e, azt meg döntse el aki akarja. Én nem akarom, mert önmagában lényegtelen. Az ingatlanértékelésen látszik a legtisztábban az egész ügy vége: Azokat a lépéseket sem teszik meg, ami nem kerülne pénzbe, ha be akarják tartani azt, amit lebegtetnek. Ezek után miért várnék/remélnék pénzbe kerülő támogatást a jövőben? Sokkal nagyobb az esélye, hogy a további megszorításokban majd odadobnak valami frankó kis állami feladatot, hogy oldja meg a rába a profitja terhére, mert 73,6%-ban állami tulajdonosa van. Én meg NER-jek egyet, ugye?
watson
watson 2012. 10. 11. 15:05
Előzmény: #60420  pancserlama.
#60421
1702-vel egyetértek.
megjegyzem, ha valaki rossz fényt vet az a jogsértő és nem az aki vitatja... ;)

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek