Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 10. 08. 06:46
Előzmény: #60259  Törölt felhasználó
#60260
Jó reggelt!
link
Törölt felhasználó 2012. 10. 07. 20:51
Előzmény: #60258  Törölt felhasználó
#60259
...folytatva a "fonalat" (mert el kellett menjek), ez a PSZÁF FIZIKAI "gyorsasága" oda vezetett, hogy a PSZÁF a Pszáftv.-ben leírt ügyféli jogrendje okán, mentesítette magát, az érdemi ügyvizsgálat alól...!
...azaz, a bíróság "nyakába akasztotta" a döntés ódiumát...!
...a bíróság meg élhetett, a Simicska féle "aranyköpés" lehetőségével, ami szerint: "az Alkotmány, mindenki számára biztosítja a hülyének lenni jogát"...!
...azaz, a Pszáftv. ügyféli jogból való kizárásának előírására hivatkozva, - röviden -, "kiröhögött"...!
...én meg azt gondolom, hogy ez a komplett jogalkalmazási "húzás", - nagyságrendileg -, kb. olyan volumenű "kábítás" lehet, mint a rendszerváltás során, a gázolaj és a HTO közötti árrés volumenből "megcsapolt", jövedelem folyam volt, az akkor hatalmon lévők számára...!
...talán most, azzal az eséllyel, hogy mégsem kerül ebből az ügyletből magánzsebekbe, az "eredmény"...!
...de még nem vagyok ám ebben olyan nagyon biztos, csak reménykedem ebben...!
Törölt felhasználó 2012. 10. 07. 16:28
Előzmény: #60256  cree1
#60258
...hmm...!

"...Nem az a kérdés, hogy mikor adod be a PSZÁF- hoz, hanem az, hogy előzetesen le van-e vele egyeztetve, amit leadtál...
Korábbi tapasztalatom alapján, ha nem is egy nap alatt, de egy héten belül kijött minden, amit előre leegyeztettünk..."

...igen...!!!
...ilyen esetekről van nekem is tudomásom...! ...Köszi...!

...olyanról mint a Rába esete, - hogy másnap már határozat született -, nincs...!
...jogszerűnek, - na peeeeersze -, az...!
...azzal, nincs is gondom...!
...csak rettenetesen "kilóg a lóláb"...!!!
...merthogy, érthesd, itt az internetes közösségből, - 2-en is -, még az előzőnap, - késő délután, a BÉT honlapján megjelentetett MNV kérelem okán, - másnap -, az engedélyező határozat megjelenésének napján, e-mail-ben, nyújtottak be ÉSZREVÉTELT, a "vételi ajánlatra" vonatkozóan...!
...azaz, - nem jogilag -, de technikailag, - ELKÉSETTEN nyújtották azt be -, amit a PSZÁF-nak már FIZIKAILAG nem volt módja figyelembe venni...!!!!!!!!!
...én meg, ezt a "motivációt", JOGFOSZTÁSNAK látom, ráadásul szándékosnak...!

...számomra, - és gondolom, sokunk számára -, ezért is nem csak vélemény, hanem megalapozott GYANÚ az eset, több vonatkozásában is...!
...én ezt a gyanúmat, írásban is közöltem az ügyészségekkel, rendőrségekkel, ám a benyújtásom időpontjában és az eljárás alatt, - úgymond -, "idő előtti" lett a feljelentésem, ezért elutasították, de magán vádként folytathattam volna az eljárást, de beláttam, az "idő előttiségét", oszt' "függőben hagytam" az eset folytatását...!
...abban egyeztem meg az ügyészekkel, ha megszűnik az "idő előttiség" "ódiuma", újra indítom az eljárást...!
...persze, jó lenne, nem újra indítani, hanem "helyére tenni", - a hibák kijavításával -, az esetet...!
...a Strasbourg is ide vezet, hiszen "befogadás" estén, egyezségre szólítja fel a feleket (állam + egyén) és csak akkor hoz döntést, ha egyezség nem jönne létre...!
cree1 2012. 10. 07. 15:28
Előzmény: #60256  cree1
#60257
Ha igaz, hogy az MNV még nyár elején kapta meg a forrást a tranzakcióra, akkor semmi meglepő nincs benne, hogy októberre már minden előzetes jóváhagyással rendelkeztek.
cree1 2012. 10. 07. 15:26
Előzmény: #60252  Törölt felhasználó
#60256
Kedves Nantal!

Nem az a kérdés, hogy mikor adod be a PSZÁF- hoz, hanem az, hogy előzetesen le van-e vele egyeztetve, amit leadtál...
Korábbi tapasztalatom alapján, ha nem is egy nap alatt, de egy héten belül kijött minden, amit előre leegyeztettünk.
cree1 2012. 10. 07. 15:22
Előzmény: #60254  tigus7313
#60255
1.) Tényleg nem sikerült 2007-ben, de akkor még ua ingatlan 32 milliót ért, amit ma megkapsz 18-ért. Szerintem a KGT/Leisztingeres támadás mögött egyértelműen az ingatlan volt, ami mostanra nem aktuális.
Azaz nem húzható semmiféle egyenes a két helyzet közötti pontokra, a külső helyzetet nem ecsetelve az állam a nyugdíjpénztárak beolvasztásával alakította a likviditást, és így az árfolyamot, és nem a felvásárlási ajánlatával.

Az ellenséges ajánlat szempontjából is drasztikusan eltér a véleményünk.
Ha van valaki, aki hitelt érdemlően tudja bizonyítani, hogy hosszú távon a hazai munkahelyek megőrzése, a cég felvirágoztatása érdekében vásárol, az nyilvánvalóan az állam. Azaz más szereplőnek nem azért van nehezebb helyzete ennek bizonygatásában, mert az állam önkénye okán ezt nem meri egy IG kijelenteni, hanem azért, mert itt az állam céljai egyértelműek és nyilvánvalóak. Nem hiszem, hogy Győrt szeretné elveszíteni a Fidesz, és a Rába fiaskó biztosan ezt jelentené.
Ha pedig nézzük az IG-t, a tagok többsége nem is remélte, hogy ilyen out-ja legyen 2011-ben, ezért a maguk szempontjából is így döntöttek. Az, meg hogy a management is mellé állt, azt gondolom előzetes egyeztetés biztos megelőzhette, amiben a saját jövőjüket is biztosítva láthatták.
Összefoglalva: az állam a cég szempontjából nem ellenséges tulajdonosként érkezett, és nem hiszem, hogy egyetlen olyan tényt is tudnál mondani, ami az elmúlt egy évben erre utalna. Az, hogy más csak ellenségesként érkezhetett volna csak, az így nem merném kijelenteni, különösen az out oldalán.

A konklúzióval is egyetértek, bár azt meg kell jegyeznem, hogy én a tulajdonostók 2-3 éven belül többet várok, mint azt hogy hagyja dolgozni a céget, és az S91-ben segít...
Azért eddigi tapasztalatom alapján azt ki merem jelenteni, hogy mindig szerettem volna egy olyan tulajdonost, aki nem árt, és hagy dolgozni... :)
tigus7313 2012. 10. 07. 14:28
Előzmény: #60250  cree1
#60254
annyiban kicsit több a véleménynél, hogy 2000 Ft feletti árfolyamon sem sikerült 15%-nál többet szerezni egy befektetői csoportnak sem 2007-2008-ban.
bármilyen más befektető megjelenése esetén (akár orosz, kínai, stb.) az ilyen áron történő felvásárlást az IT azonnal ellenségesnek minősíti, és ezáltal nincs is lehetőség komoly részvényfelajánlásokra számítani, így nem is sikerült volna ilyen mértékű tulajdonszerzés.
az igaz, hogy a befektetők döntöttek, így marad a 3-as pont.
némi félreértés van köztünk, én lámának javasoltam, hogy ha kritizálni akar, akkor ott az új tulaj, ha már nem hozta az ő elvárásait.

ezzel egyetértünk:
"Az állammal szemben két elvárás volt előzetesen. Először is ne ejtőernyőzze tele a céget, ne kergesse bele felelőtlen pénzköltésbe, és hagyja a managementet dolgozni. Ez ahogy írod eddig rendben.
A másik, hogy hozzon olyan új elemeket, transzparens módon támogassa a cég fejlődését."

az első talán megvalósult, egyelőre nincs veszélye.

a másodikban én nem is nagyon hittem,és továbbra sem feltételezem az eddigi tevékenységük alapján, hogy képesek ilyen építőjellegű támogatásra.
illetve egy esetben igen: valószínűleg az S91-ek nyerni tudnak a budai vár esetében, és talán ha a Kravtex túléli, a helyközi Volános tenderekben.
hadiipari extra megrendelés a költségvetés helyzetét látva nem várható.
a diplomáciai kapcsolatok gyenge kezelését látva innen sem várható komoly támogatás.

összefoglalva: a cég önerőből fogja hozni az eredményeket. a fent említett tételeken kívül nem lesz kézzelfogható haszna az új tulajdonos jelenlétének. (a 2013-as tervekhez pl mát látni kellene a busztenderek kiírását, az állam koncepcióját, ezeknek semmi jele)

esetleg, ha csökkenti a részesedését, akkor beépülhet az árfolyamba az eredményesség!!!
Törölt felhasználó 2012. 10. 07. 14:14
Előzmény: #60250  cree1
#60253
"3) Ebben a pontban teljesen más a véleményem, mert egy 75%-os tulajdonosnak nem lehet célja napi ordibálás, hosszabb távú célokra koncentrál. "

Szerinted milyen hosszabb távú célok vannak, amiket biztosnak tekinthetnek a tulajdonosok? A legnagyobb probléma éppen ezeknek a kommunikációjában és garantálásában van. Ha egy kiszorítás közeli 7x%-os tulajdonos annyit mond, hogy növeli a cég értékét, az kevés. Ebből ugyanis nem következik, hogy a tulajdonos társak látnak belőle valamit.
Főleg akkor, ha úgy jutott az üzletrészhez az illető, ahogy esetünkben.
Szerintem túl nagy türelmet feltételeznek itt jópáran, ha azt gondolják, hogy majd 2013 májusban joviálisan meglapogatjuk Pintér vállát a közgyűlésen. Itt és most kell a hosszú távú célokat nagyon érthetően kimondani, és annak megfelelően a másodpiaci árazás feltételeit megteremteni. Bármelyik elmaradása a hazudozást/időhúzást valószínűsíti.
Törölt felhasználó 2012. 10. 07. 14:06
Előzmény: #60250  cree1
#60252
...hmm...!

1-2) "Szinte teljesen egyetértek, csak azzal a kitétellel nem, hogy csak az állam tudta volna ezen az áron megszerezni. Mivel ez nem ténybeli kérdés, hanem sokkal inkább vélemény, vagy ahogy írod meggyőződés kérdése, nem is érdemes vitatkozni róla."

...én, messze NEM VITATKOZOM...! ...ám lenne egy tiszteletteljes kérésem hozzád, hogy csak egyetlen egy olyan PSZÁF "vételi ajánlat" jóváhagyásra MUTASS RÁ (prezentálj), ahol egyik nap benyújtják a kérelmet, másnap pedig már határozatban meg is adják a hozzájárulásukat...!!!
...ha, egyetlen egyet is tudnál "prezentálni", csak akkor lenne tisztességes vitatnod, - a megalapozott gyanúinkat -, azaz, messze nem csak véleményünk ez...!
...ha, sikerülne, csak egyetlen egy ilyen jóváhagyást is prezentálnod, dőlne meg, a mi megalapozott gyanúnk és válna véleménnyé...!
...amiért köszönettel is tartoznánk a számodra, - mert én -, a kutakodásaim során, ilyennel nem találkoztam...!

...előre is köszönettel, ha tudsz segíteni...!
Törölt felhasználó 2012. 10. 07. 13:47
Előzmény: #60248  tigus7313
#60251
...hmm...!

..."láma", inkább a "tigus" kommentjéről "vezetem le", az ok-okozati összefüggéseket, bocsi...!

1.) ...nagyjából helyes következtetés a tigusé...!

2.) ...na, erre a pont, több "kiegészítésre" szorul...!

a.) "az első fele igaz, de az indok inkább a kényelmesség, illetve az üzemi és nettó nyereség nagyfokú elmozdítását okozó ingatlanfelértékelést szerették volna elkerülni."
...ez a meglátás, nagyon közel lehetséges a valósághoz, de ez, az IT hibája...!

b.) "továbbra is meggyőződésem, hogy más vevő nem tudta volna megszerezni ilyen áron a Rábát (így erre a menedzsment sem készült fel)."
...lehet ilyen magyarázata, a történéseknek, de a közgyűlések tényei, - horribilis hibái -, más valószínűségekre utal...!

c.) "Sajnos az tény, hogy a menedzsment ingatlanértékelési választása megkönnyítette az ilyen áron történő államosítást (persze a törvényi szabályozás pongyolasága is közrejátszott, de ismétlem: más felvásárló, nem tudta volna megszerezni ilyen áron)"
...a menedzsment "választása", adta a lehetőségét, a Tpt. "félre érthetőségének", ez valós meglátás...!
...csakhogy, nekem is a tavaszi közgyűlés, meghívói "mizéria" okán kerültek a szemeim elé, az ALAPSZABÁLY előírásai, a "felvásárlásokra" vonatkozóan...!
...ennek "ódiumait", már bele építettem a PSZÁF ellen folyamatban volt keresetembe, ám - röviden -, a bíróság "kiröhögött"...! ...na, itt a bíróság nagyon is "hunyó lehet", mert a jogorvoslat lehetőségétől zárt el, amit az EU charta tilt...! ...még a LFÜ óvással közbeléphet, - amit igényeltem is -, de ugye az esélyét tartjuk 0-nak, ám várjuk ki az október közepét, hogy biztosak legyünk az esélyünk latolgatásában...! ...ez után következhet Strasbourg, ahol a bírósági "lesöprést", nagy valószínűséggel "helyre teszik", aminek az átfutási idejét 1-2 év közzé teszem, valószínűleg közelebb az egy évhez, a benyújtás napjától számítottan...!

...azt gondolom, hogy az MNV-nek és a Rábá-nak is, úgy hiányozhatott az 51 % feletti "felajánlás", mint "ablakos Tóthnak, a hanyatt esés"...!
...de azt sem zárnám ki, hogy ilyen áron kellet volna "állam apunak", akár az egész is, egy reprivatizációhoz...!
...szerintem, a felajánlás mértéke okán, előbb, vagy utóbb muszáj lehet ebbe belevágni...! ...de, azt is gondolom, hogy a hibás "ajánlatot", javítani lesznek kénytelenek, mert a piac több oldalról is "szoríthat", nem teljesen függetlenül a Tpt.-től...!

...stb. stb. stb...!
cree1 2012. 10. 07. 13:07
Előzmény: #60248  tigus7313
#60250
1-2) Szinte teljesen egyetértek, csak azzal a kitétellel nem, hogy csak az állam tudta volna ezen az áron megszerezni. Mivel ez nem ténybeli kérdés, hanem sokkal inkább vélemény, vagy ahogy írod meggyőződés kérdése, nem is érdemes vitatkozni róla.

3.) Ebben a pontban teljesen más a véleményem, mert egy 75%-os tulajdonosnak nem lehet célja napi ordibálás, hosszabb távú célokra koncentrál.
Az állammal szemben két elvárás volt előzetesen. Először is ne ejtőernyőzze tele a céget, ne kergesse bele felelőtlen pénzköltésbe, és hagyja a managementet dolgozni. Ez ahogy írod eddig rendben.
A másik, hogy hozzon olyan új elemeket, transzparens módon támogassa a cég fejlődését. Ez szerintem a 2013-as tervekkel kapcsolatban derülhet ki, amit vsz. egyikőnk sem ismer.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 07. 11:23
Előzmény: #60248  tigus7313
#60249
Valaki nemrégen beírta hogy ha a Rába profin ügyködne akkor az állami szerep az árfolyamra kedvezően hatna !
Messzemenőkig egyetértek vele.
Sajnos a menedzsment retorikája kevés így pedig a fundamentális növekedés nem tud eljutni a piachoz nem tudja kompenzálni a Rábával szemben kialakult idegenkedést !

Ebben a temában MNV kritizalás nem építő jellegű !
Állam élelmes volt a hiba a múltban van.

MNV kritikám is megvan.
Semmi stratégia nincs és azonosul a régi "langyosviz" elképzelésekkel!
tigus7313 2012. 10. 07. 10:48
Előzmény: #60246  pancserlama.
#60248
1. volt egy válság, ahol az árbevétel közel lefeleződött (58 mrd-ról 33 mrd-ra).
A 60 mrd-os árbevétel elérését 2015-re becsülte a menedzsment. Efelé jó úton haladnak, idén bőven 40 mrd felett lesz az árbevétel.
egyelőre nem tűnik elérhetetlen célkitűzésnek.

2."Törvényesen de értek alatt tartották nyilván az "ingatlan" tudva hogy ha vevő jön törvényesen viheti értek alatt !"

az első fele igaz, de az indok inkább a kélnyelmesség, illetve az üzemi és nettó nyereség nagyfokú elmozdítását okozó ingatlanfelértékelést szerették volna elkerülni.
továbbra is meggyőződésem, hogy más vevő nem tudta volna megszerezni ilyen áron a Rábát (így erre a menedzsment sem készült fel).
Sajnos az tény, hogy a menedzsment ingatlanértékelési választása megkönnyítette az ilyen áron történő államosítást (persze a törvényi szabályozás pongyolasága is közrejátszott, de ismétlem: más felvásárló, nem tudta volna megszerezni ilyen áron)

3. igenis érzek hangulati ingadozást, aminek ezek szerint a fő oka az állami tulajdonosban történő csalódásra vezethető vissza. talán ezt a rész kellene erőteljesebben kritizálni, ha már kritizálni kell valamit.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 07. 09:55
Előzmény: #60245  tigus7313
#60247
Ha előző IT telek témára gondolsz akkor sem érzelmi
Törvényesen de értek alatt tartották nyilván az "ingatlan" tudva hogy ha vevő jön törvényesen viheti értek alatt !
Mi ez ha nem figyelmetlen, felületes, tiszteségtelen hanyag vagyon kezelés !?
Nem MNV a hunyó aki ezt kihasználta

Mama mondta
Nem a farkas a hibás ha a juhász nem vigyáz a nyájra!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 07. 09:49
Előzmény: #60245  tigus7313
#60246
Egyáltalán nem az .
A cég "menedzselése" kritikán alluli
60 Mrd árbevétet és 5-8 % nyereséget tud a cég és hol van ez ?
Továbbra is kisstilüsködnek és lassú még infláció sem követő stratégiát (!!) követnek !

Jelenleg úgy tűnik hibás döntés volt érintetlen vagy meghagyni a vezetést
Az előző IT vel együtt menniük kelett volna !
Élen a pénzügyi vezetőkkel !

tigus7313 2012. 10. 07. 09:32
Előzmény: #60244  pancserlama.
#60245
ez is elég hangulatinak tűnik!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 07. 08:24
Előzmény: #60243  Törölt felhasználó
#60244
Jó reggelt !
Az előző IT akarva akaratlanul tőrvényesen de tiszteségtelenül áralat átjátszotta a Rábát az államnak !
A menedzsment pedig évek óta erodálja a Rába vagyont !
Hozzáértés az pl.hogy egy hiteleségi problémákkal küzdő vezetés a hiteleségével érvel a piacon ?!
Főleg etr tetézve hogy pár százas részvényvásárlással teszi !?
Sajnos ez jellemző évtizedek óta a Rábára

A gond az hogy ez MNV ,HM,Wáberer szinrelépésével sem változott !

tigus szerint hangulati a kritikám
Nem, simán nyomon követem az eseményeket és adott lépéseket támadom vagy támogatom a véleményemmel.
Állam megjelenésétől (likviditás ) sokat vártam
Bevallom jelenlegi állapot szerint tévedés volt a likviditás szűkülése "játszanom"
Hibásan és érdektelenül állnak a Rábához szerintem joggal kritizálom őket.
Előző és mostani IT t hasonlóan ....
Pintért és gittegyletét szintén a ...
Törölt felhasználó 2012. 10. 06. 22:54
Előzmény: #60240  pancserlama.
#60243
...hmm...!

1.) "A gond az hogy senki nem követett el hibát !"
...nem a "túrót"...!
a.) az "állam apu", akkor amikor alulértékelt, "vételi ajánlatot" tett...!
b.) a PSZÁF, akkor amikor ezt engedélyezte...!
c.) a bíróságok, akkor amikor a hatáskörükbe eső ügyben, nem vállalták az ügy tárgyalását (ez EU alapjogi charta sértés lehet)...!
d.) a Rába, akkor amikor az ingatlanokat hagyta valós érték nélkül, beszerzési értékben a mérlegben...!
2.)"Telek ott van ha értékelné a piac betenné az árfolyamba!"
...a piac, csak akkor képes értékelni, nem csak a telek (városrét), hanem az összes ingatlan valós értékét is, ha az valós értéken szerepel a mérlegben is...!
...következésképpen, ha a mérlegben, valótlan értéken lévő ingatlanok vannak feltüntetve, valótlan részvényértéken árazzák, a részvényeit is...!
...hiszen semmi garancia arra, hogy egyet gondol az IT, - oszt' oda az ingatlan -, valakik "nokiás" dobozban megkaphatják a "kiegészítést", az olyan hülye befektetők helyett, mint amilyen én és Te is vagy...!
3.) "Az hogy egy szűk réteg ezt szeretné kevés !"
...nana...! ...messze nem "szűk réteg", a józan ész...!
...én el tudom képzelni, hogy a korábbi IT, - érdekei ellen való volt -, a valós értéken betenni az ingatlanokat a mérlegbe...!
...most is látok ilyen érdeket, "állam apu" oldalán, merthogy ha "betenné", hát "ki lógna a lóláb", a "vételi ajánlatából"...!
...na, ehhez adhatna inicializálást, a hazai "JOGI IPAR"...!
...de eddig erre nem volt hajlandó...!
...ám Strasbourg segíthet...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 06. 10:33
Előzmény: #60239  Törölt felhasználó
#60242
Megkockáztatom érik a vezetés cseréje
2007 óta sikertelenség kapaszkodas és tulzott ovatosság felelem jellemző rajuk!
Kérdés
Lúzerek?
Kiöregedtek, kifújtak ?
Eljárt a tudásuk ambíciójuk felett az idő?
Fiatal dinamikus ambícióval teli vezetésre van szükség a Rábában ?

pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 06. 09:23
Előzmény: #60240  pancserlama.
#60241
gázolás =gazolás

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek