Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 10. 09. 12:21
Előzmény: #60319  pancserlama.
#60320
"A piacon a kereslet a tiszta átlátható papíroknál tartós." Na ez a bajom, ilyet keresve sem találok a béten. Azaz pl. ezeket vásárolva öngondoskodó állampolgárként, építgessem a nyugdíj alapom és ne értékvesztés legyen hosszútávon a vége.Nekem úgy tűnik sajnos a Rába sem lóg ki a sorból és Neked van vlamiféle küldetéstudatod / vagy éppen csalódottságod / a Rábával szemben. Volt itt bőven stratégia,bővülés stb. pl.Estarnál,de lehet emlékszel még 2000ft feletti Matávra is.Most hol vannak és vajon hol lesznek 5-10 év múlva ? Nem akarok túl negatív lenni mert azért lehet itt kereskedkedni,trédelgetni de mint hosszútávu befektetés jobbnak látom ember magának kitalál valamit és abba fektet, mittudom én pl. turull tenyésztés vagy birka hangot adó autókürt gyártása ezek valszeg jövedelmezőbbek lennének mint Rába és társairól álmodozni...
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 09. 12:03
Előzmény: #60317  Törölt felhasználó
#60319
Figyelem a többi papírt is
Szerintem a Civin félék szélmalomharcot folytatnak, és a sajátrészvényüket járatják le.
Üldözési mániában szenvednek,vagy a szegények megmentői,küldetéstudatuk van…. amitől lehet hogy szimpatikusak és jófiúk is))
Vircsafttal nem lehet részvénykeresletet elérni!
A piacon a kereslet a tiszta átlátható papíroknál tartós.

Rába egyenlőre kakukk tojás ))
Vannak (menedzsment részvényvásárlásának körülményei) erre utaló korságok,de azért ebből a szempontból nézve Rába még vegytiszta, igaz nyikorogva üzemelő, de tiszta cég.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 09. 11:55
Előzmény: #60313  tigus7313
#60318
Ezek mind MNV színrelépésétől független az államosítást megelőző tervek.
Változott a menü, azóta történt egy komolyszándékot sugalló ,legalább is feltételezhető tulajdonos színrelépése, ami felülírja az eddigi elképzelést.
Az elvárás is megnőtt.
Az eddigi általad írtak (relatív) nem nagydurranások, persze nem is elhanyagolhatók, de más az elvárás.
Mérleg és könyveléstől független egy 30-40 mrd vagyon van a kezükben ahhoz a 2015 ig a 60 mrd árbevétel olyan mint egy elefántszellentés.
Ezt a hatalmas vagyont jelenleg csak MNV (állam) tudja érdemben elvárható nyereséggel üzemeltetni ! (vagyonra gondolok és nem az üzemre)
Szerintem privatizáció óta hordozza ezt a problémát a Rába.
Anno a „hasznos üzemeltető tulajdonos” színrelépését a menedzsment megtorpedózta, azóta sem tud egy eredményes jó gazda színre lépni a Rábánál!
Tisztelem az 60mrd árbevételt a 10%-os EBIDTA hányados tervet, szerény, de ok. elfogadom
Viszont számomra fontosabb a sajáttőke arányos (valós érték) nyereség
Jelenleg sorvad,kopik a Rába vagyon !
Törölt felhasználó 2012. 10. 09. 11:46
Előzmény: #60311  pancserlama.
#60317
Láma te más papírok életéet is nyomon követed vagy csak Rábázol ? Úgy tűnik elbeszélünk egymás mellett, Civin pl. most épp a "jófiúk" csapatában próbál jogainak érvényt szerezni, pszáf,rendőrség stb. intézményein keresztül, hasonlóan mint itt Nantal és hasonlóan patannak le a gumi falról / egyenlőre.. / Szóval pont azon megy a többi cég papírjaiban is az erőlködés, hogy az árfolyamok valami valós értéket mutassanak és ne csak a befektetők kiforgatása legyen a cél.
Másrészről ha a Rába árfolyama hirtelen duplázódna vagy háromszorozna akkor meg azt lehetne az állam fejére kenni, kisemmizte/elszedte / a részvényesektől 815-ön majd látványosan duplázott.Lehet van valami stratégia csak nem akarják hogy hatása ilyen gyorsan és látványosan jelentkezzen az árf.-ban is.
Törölt felhasználó 2012. 10. 09. 11:46
Előzmény: #60309  tigus7313
#60316
...hmm...!

...teljesen azonosan látom, a Rába menedzsment (nem az IT), lehetőségeit...!
...persze, kitudnám egészíteni még...!
Törölt felhasználó 2012. 10. 09. 11:37
Előzmény: #60308  pancserlama.
#60315
...hmm...!

...egyszer kérdezted, hol a francban vannak a befektetők, hogy itt "ácsorog" a Rába részvény árfolyama...?

...na, itt a válasz: link

"...Részletek hiányában nem tudok hozzászólni, én összességében hiszek az igazságszolgáltatásban ami napjainkban jogszolgáltatásnéven fut….szóval a rendszer hol káromra hol előnyömre, de mükszik..."

...a gond, a "hiszékenységedben", vagy az "érdekeltségedben" akad, mint nálam is volt, amíg be nem nőtt, a "fejem lágya"...! ...:-)))...!

...ám, teszek ide egy linket, amelyre vonatkozóan nem gondolhatod azt, hogy nincs "kellő", belső tapasztalata: link
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 09. 11:31
Előzmény: #60312  Törölt felhasználó
#60314
Mert léptékkel alulértékeltebb mint a többi.
Azt kell hinnem az értő kezek (cég,politika...)hiánya miatt értékelődik ennyire alul.
Minden alulértékelt (sajnos a kormány okozta légkör is bejátszik ebbe)
DE a Rába eszement mértékben alulértékelt.
Szerintem normál átlagos gazdasági és politikai légkörben a Rába 30-40 mrd közti értéket képvisel.
tigus7313 2012. 10. 09. 11:30
Előzmény: #60311  pancserlama.
#60313
"Első a hír,terv stratégia…elképzelés és jövővázolás majd bizonyítom a vásárlásommal az elkötelezettségem !
Ez volna a színvonalas eredményre vezető helyes út !"

ez mind megtörtént!
terv, stratégia:
2015-re 60 mrd árbevétel, lehetőleg 10%-os EBIDTA hányaddal,
stratégiai partnerszövetségek, inkább az EU piacra koncentrálva,
Alkatrész esetében még egy nagy vevő kiépítése.

hírek:
Scania üzlet komoly bővülése,
Volvo, BPW megrendelés növekedés,
stratégiai szerződés 5 évre John Deere,
URAL tgk piacra belépés,
Fehrer kapcsolat kiépítése (kapunyitás a VW-hez)
RFI felépítése-mérnöki tudás, fejlesztések eladása céljából

elkötelezettség:
névérték feletti árfolyam reális,
saját pénzből részvényt veszenek.

szóval nem értelek.
árfolyammal lehet probléma, de ezzel nem nagyon (talán érthető, mi a gond a túlzott állami befolyással, és igen, ha ez nem változik, lehet, hogy az árfolyam se fog)

Törölt felhasználó 2012. 10. 09. 11:19
Előzmény: #60310  pancserlama.
#60312
Nagyjából értem a cégtől mit vársz,hogy állami segítséggel, mint pl. Gdanski hajógyár kitörési lehetőség / stratégia / szélerőművek gyártása,logisztikai bázis kiépítése stb.új értéket,lehetőségeket teremtsen. De mint részvény az árfolyamnak illene árazni a cégértéket vagy a jövőbeni lehetőségeket ami a bétpapírokra nem jellemző...vagy a Rábát ezalól miért kivételnek látod ?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 09. 11:15
Előzmény: #60309  tigus7313
#60311
4. félreérthető voltam nem a nagyságrend a kisstílű és nem a pénztárcájukra akartam minősíteni.
Sőt ellenkezőleg tiszteletem a szándékért.
A gondom az előzőekben leittak.
A Rába nem Civin kategória hogy árfolyamot elsődlegesen (!) felbeszélje felmanipulálja.
Első a hír,terv stratégia…elképzelés és jövővázolás majd bizonyítom a vásárlásommal az elkötelezettségem !
Ez volna a színvonalas eredményre vezető helyes út !
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 09. 11:01
Előzmény: #60309  tigus7313
#60310
Pedig az vagyok.
Nem a van vagy nincs a problémám.
A minőség a tartalom a célhoz vezető út.
Szerintem szintvonaltalan és kisléptékű a kommunikálás,(üzenete is) nem egy nagyreményű céghez illő
Illetve a legnagyobb kiábrándultságot kiváltó a szavahihetőség megingása!
Bizalomvesztéshez vezetőnek értékelem, hogy az MNV megnyilvánulásából kiderül vagy sugárzik, hogy nincs stratégia (ami szerinted nem baj,talán szerintem sem) annak ellenére, hogy belevágott a Rába államosításba ! szóval ha OV. azt mondja stratégiánk van és kell a Rába ! majd kiderül hogy mindenrendben minden jó nem kell semmit tenni a Rába környékén akkor ez összevissza beszélés és számomra kiábrándulás.
Kalapot emeltem volna ha azt mondja kell a Rába mert ocsó és majd drága lesz… de az előbbi kapkodást hozzá nem értés vagy megváltozott az elképzelés..stb üzen.
Nekem nem megnyugtató ha azt akarja sumákul üzenni, hogy békén hagyja nekem az az üzenet a megnyugtató ha teríti a lapjait és dönthetek kell vagy nem kell!
Pintérék privát vásárlásnak csak akkor van súlya, ha a Pintéréknek továbbá a cégbeli ügyködésüknek is van !
Így egy a részvényárfolyam felbeszélése vagy bennfentesség…kinek milyen a szájvize alakul ki !
Szerintem nagy hiba közölni,hogy MNV nek nincs Rába stratégiája !
Wáberer cáfolt és nem jövőt vázolt….
Pintérék „felbeszélik” fel pőtyögik vásárlással az árfolyamot.

Célszerűbb tartalmasabb volna ha „eladnák” (Pintérék,MNV,Wáberer) a céget a tudásuk eredményűkön keresztül.
Jelenleg ezzel a stílussal,technikával,eszközökkel a spekiket célozza meg ami átmeneti vagy tiszavirág életű.
tigus7313 2012. 10. 09. 10:38
Előzmény: #60303  pancserlama.
#60309
most se nagyon értelek.

eddig éveken keresztül problémát jelentett, hogy a cég nem kommunikálja eléggé az alulértékeltségét, nem mond árfolyamcélt.

most, hogy megtörtént, megy a brusztolás, hogy miért nincs még névérték felett....
sajnos érthető, és számukra igazolódott, hogy semmi értelme árfolyammal kapcsolatos prognózist adni.

azért csendben megjegyzem, van akinek számított.

a kommunikáció megfelelő úton halad:
1. megtörtént a tőzsdén tartás kommunikálása
2.alulértékeltség tőlük szokatlan, ezáltal erőteljesebb jelzése (megjegyzem a Rába soha nem volt gyorsvonat, hogy az árfolyam másnap le is kövesse, ráadásul egy többségi állami tulajdonossal...)
3. megtörtént a kommunikálása, hogy az állam egyelőre békénhagyja a céget, vagyis egyelőre nem árt, igaz nem is használ. de ez időt jelent, ami a saját tőke növekedésén keresztöl ad némi biztonsági támaszt az esetleges érdeklödőknek, vevőknek (évvégére 900 felett a saját tőke).
sajnos ez eddig kárenyhítésre (megváltozott körülmények miatti zűrzavar csititása) volt elég.
ami most, kell, hogy következzen:
az alulértékeltség bizonyítása:
november közepei menedzsmenttájékoztató, utolsó negyedév várható előjelzéseivel, vagyis a milliárd feletti nettó eredmény megerősítése (ezt február közepén számokkal is)
ezenkívül új bejelentések, illetve akár helyzetjelentés a meglévő vevőkről (pl. Scania a vártnak megfelelően tovább emelkedik, vagy Class követi a John Deere volument, vagy az URAL komolyabb megrendelést adott. de ezenkívül a mostani helyzetben némi kitekintésre is szükség lesz, vagyis új területek bejelentése, legalább olyan szintig, hogy mennyi van, milyen fázisban.
4.
saját pénzen, igazán érthető ok nélkül (értsd: tulajdonosi kontrollt nem jelent, meg ott van az opció, ami sokkal olcsóbb) elkezdték vásárolni a részvényt= pozitív visszacsatolás a névérték feletti értékkel kapcsolatosan - vidéken nem kisstílű ez az összeg sem....
5.
roadshowzni ezekre az eredményekre, meg a jövőbeni kilátásokra alapozva lehet majd.
6. az állam kommunikáció szintjén a hadiiparban tud hozzátenni, meg hogy kiírják végre a budavári busztendert....
esetleg egy befolyáscsökkentés kilátásba hekyezése is sokat segíthet (a Richter is nagyon jól működik 25%-os állami tulajdonnal:))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 09. 10:20
Előzmény: #60307  pancserlama.
#60308
Anti nem tudom ((
Nekem a nyomvonal az nyom és vonal...
Szóval kitartóan nyomom a vonalat.
DE
Látom a pereskedési vonalat Te is nyomod rendesen.))

Az miért van hogy mindenhol lesem tolják a fejedet.
Normál esetben én ennek örülni szoktam, igaz ennek ellenére nap mint nap letoják…….
Részletek hiányában nem tudok hozzászólni, én összességében hiszek az igazságszolgáltatásban ami napjainkban jogszolgáltatásnéven fut….szóval a rendszer hol káromra hol előnyömre, de mükszik.

No fontos még az is, emberek is jók, nomeg szeretem őket…………pl. a pereden kimondottan jó csaj volt a birónő.
Idézem watsont szerinte jó volt a feneke)
Akkor meg hol, vagy is mi a gond a baj?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 09. 10:09
Előzmény: #60305  Törölt felhasználó
#60307
1702
Hm
Szerintem is lejárt az ésszerű várakozási idő.
Nagyvalszeg MNV az iparági stratégiával…stb hablatyolt !
Semmi kialakuló stratégia szándék…. megy a értéktelen színjáték a ripacskodás, Pintér és társai méltóságon aluli kisstílű (vagy öntelt) párszázas vásárlásokkal színjátékkal… Wáberer nyilatkozata pont az in.
Azt magyarázza, amire nem képes valós tartalmas szerepe vélhetően nincs…

Szóval.
Valószínűbb az O.V felébredt és eldöntötte vegyük meg a Rábát effektus
Érthetetlen miért vette meg a Rábát az állam, ha nem akar tenni semmit?!
A csapásirány az eladósodottság csökkentése nyomos érvet vél a paraszt ha még is államosít a kormány !
A befektetőknek pedig megkell mindent tenniük a befektetésük védelmében.

longolo
Pintért (egyelöre) nem sorolnám Cicinhez )))
remélem nem is ezen az uton haladunk.
(Persze minden megtőrténhet)
Törölt felhasználó 2012. 10. 09. 10:07
Előzmény: #60301  pancserlama.
#60306
...hmm...!

..."láma"...! ...most nem a kommentedre válaszolok, - konkrétan -, ám átvitt értelemben, IGEN...!

...2008-ban, - hozzáértésem okán -, az M35-ös autópálya környezetvédelmi eljárásába, egy horribilis, ÉSZREVÉTELT, (tanulmányt!) "csatoltam", ügyféli jogom okán...!
...na, azóta, "le sem tojtak", pedig többször is érdeklődtem az eljárás "hogyléte felől"...!
...a tavaszon, - van egy "figyelő hálózatom" -, riasztást kaptam, hogy valami "beindult"...!
...képzeld, - "álnok módon" -, akkor már egy éve, környezetvédelmi engedélyt adtak, az autópályából, egy 5 km-es szakaszra, ami a nyomvonal változatok közötti, DÖNTÉST is tartalmazta...!!!
...szóval, jogvesztő helyzetbe "sodortak"...!
...egy másik szakasz ÉSZREVÉTELÉHEZ kapcsoltan, azonban, IGÉNYT NYÚJTOTTAM BE, a már jogerősített nyomvonalbeli HIBA kijavítására, az engedélyező hivatal saját hatáskörében, merthogy MÉG, az 1 éves - javíthatósági -, határidőn jócskán belül voltak...!
...de, le sem tojtak...!
...most derült ki, hogy egy kisváros, 150 érdekelt lakosa, - ugyan ennek az autópálya nyomvonalnak az ügyében -, pert nyert a környezetvédelmi hatósággal szemben, amit meg az "ellenfél" panaszolt meg a Kúriánál...!

...na, most, - tudva lévő, hogy az EU támogatási kereteinek felhasználásában (lekötésében) hazánk nagy bajban van, mert nincsenek kész tervek, a támogatási kérelmek benyújtásaihoz...! ...ez is ilyen projekt lenne...!
...csakhogy, itt 2 db nyomvonal változat között kellet volna TISZTESSÉGGEL döntést hozni...!
...a lényeg, hogy a két változat közül, az egyik, a kisvárost NY-ról kerülné meg, kifejezetten jó minőségű szántóföldeket szét trancsírozva és a közlekedési problémákat meghagyva, míg a másik, a kisvárost K-ről kerülné meg, kifejezetten rossz minőségű, rét művelésű ágú, termőföldeket felhasználva, ráadásul a meglévő közlekedési problémákat (átmenő forgalom) megoldva lenne mód, az engedélyezésre...!
...ritting, a jó minőségű szántóföldek szét trancsírozását okozó változatra adtak környezetvédelmi engedélyt...!

...én meg CSAK MOST JÖTTEM RÁ, hogy a rosszabb minőségű termőföldeken vezetett nyomvonalat, - SZÁNDÉKOSAN -, tervezték olyan területekre, amelyek természetvédelem alatt állnak...! ...én ugyan, - a 2008-as észrevételemben -, ezen területek kikerülését javasoltam, de ugye "le sem tojtak"...!

...mit gondolsz, mi lehet a megoldása ennek a bünti esetnek...???
Törölt felhasználó 2012. 10. 09. 09:58
Előzmény: #60303  pancserlama.
#60305
Miért ne soroljuk ? Oké kisebb cégek,de a jogorvoslatért küzdenek mint malac a jégen,Civin-Nutex,Dióslaki-Hunmining,állami segítséggel gründolt rádió egy év alatt csődbevitele-Estmédia stb.De vegyünk nagyobb céget pl.Cig, Estar.
A Rába mint cég nem vitatom, hogy jó,de mint tőzsdei közép vagy hosszútávu befektetés a hazai viszonyok közt siralmas az összes többi papírral együtt.
Törölt felhasználó 2012. 10. 09. 09:44
Előzmény: #60292  cree1
#60304
Egyrészt Watson már leírta az általam is 90%-ban gondolt tényezőket. Pár dologra azért reflektálnék:

"Szerintem olyan ítélet nem születhet, ami az államot egy magasabb vásárlási értékre kötelezi, [..] Ezért csak az ügylet semmisségét lehetne kimondani, de akkor vissza kell adni a részvényeket pénzért. "

Szó szerint egyetértünk. Ezért is volt a harmadik kérdésem az, hogy tenne-e új ajánlatot.

"Ezért egy klassz kis káosz lenne, és biztosan esne az árfolyam, mert több év távlatában nem lehet visszacsinálni már az ügyletet. "

Egyrészt kicsit sem biztos a több év. Elég egyszerű per, van két ellentétes állítás, amihez nem kell sem tanúk serege, sem különösebb bizonyítás, csak eldönteni a papírokból és a törvényekből. Szerintem májusra lemegy.
Másrészt: na bumm, káosz lesz. Most is az van. A piac leprásként kezeli a céget az MNV tulajdonrésze _és_ mellébeszélése miatt. Most sem jutnék a pénzemhez legalább egy évig, ha akarnék, de legalább rendbe kerül a cég.
Harmadrészt: nem nekem fáj jobban, ha esik, és a végén semmisnek mondja ki a bíró. Eddig is a béka feneke alól néztem az értékét. Ellenben Pintérék, és az MNV alá dolgozók nagyon pofára fognak esni a nem várt csomaggal. Mennyit szedhettek együtt össze tavaly a piacról/MRÖP-ből? 10-15%-ot? Szerintem mindent meg fognak tenni, hogy megtámasszák minimális bukóban, azaz 600 körül alulról korlátos a történet. Túlélem.

Szóval egyre kevésbé látom az értelmét a türelemnek, ami egyébként is elfogyott mostanra.
IMF hitel szemmel láthatóan nem lesz, most fizetnek ki megint százmilliókat, hogy elmagyarázzák miért jó ez nekünk. Így új buszok sem lesznek. És persze HM is tesz mindenre. Semmi, ami ellensúlyozná a csökkenő piaci likviditást, és a továbbra is létező kiszorítási kockázatot.
Vagy betol valahogy az MNV annyit, hogy árában legyen a cég a maszatolás ellenére, vagy berakja _most_ az ingatlant, vagy elhúznak a cégből a szükséges vagy a lehetséges mértékben.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 09. 09:25
Előzmény: #60302  Törölt felhasználó
#60303
Pintér elnők vez.ig egyértelmű nyilatkozatott tett hogy évégére névértékfölé kívánják a Rába részvényeket.
És nem azt mondta hogy a menedzsment magánemberként veszi, hanem ezt mind a cégvezetője nyilatkozta.
Szóval valamit a cég is lép az árfolyamügyben…..stb
Amúgy meg hogy a sok szélhámos cég trükközik,pofázik összevissza az egy dolog akinek kára van belőle tessék számon kérnie !

DE egyelőre a Rábát ne soroljuk ebbe a körbe.
Pintér sem.
Törölt felhasználó 2012. 10. 09. 09:13
Előzmény: #60301  pancserlama.
#60302
Nyilatkozatot tett ? Ne nevettess,itt a béten cégek simán nem jelentenek,kavarnak a névértékkel,apportokkal hamis üzleti tervekkel stb.és évek óta nem lehet számon kérni őket.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 09. 08:59
Előzmény: #60297  Törölt felhasználó
#60301
Nantal45

Szerintem MNV nek semmi más lehetősége nincs mint felbeszéli felhajtja az árfolyamot 1200+1 éves kamat és az elégedetlenek kiszállhatnak és elcsendesedik a téma.
Néhányaknak marad egy rosszemlékű történet de lecseng s történet.
Pereskedés sokat már nem ér
Egyéni perlésekben még lehet fenékbe billenteni a szódás lovát talán még sikert is hozhat,de már Rábával kapcsolatban előtérben van a spekuláció a cég
Szóval a lentebb irt MNV,Rába, Pintér eredménnyel kecsegtetőbb lehet.
pl. Pintér akár számon is kérhető hisz nyilatkozatott tett a névértékfelettire …tanácsot adott sugallt a részvényeseknek, befektetőknek…DE ez jogász téma

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek