Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2024. 09. 10. 14:20
Előzmény: #62873  Zsolt90
#62880
Szerbia.Írtam hogy Vucsics. Ők jó kapcsolatban állnak egymással, mármint az Oroszokkal. . Történelmileg is.  És most is. Ha tippelnem kellene a hírszerzésuk se ellenséges, hanem baráti egymással. 😉. És most tizen huszonakarhany év után, úgy gondolják hogy azért egy alap úgymond védekező kiképzés mindenkinek. Most.. Sőt a nőknek is önkéntesen.Aki akae.És a fizetést is kap arra a 70-80 napra. Nem lesz olcsó. Szerbia nem gazdag. De megteszi. Hmmm....... 
omaha 2024. 09. 10. 12:00
Előzmény: #62874  Murdoch
#62879
Alakul.a helyzet, aztán majd lőni is fognak? Merre?
Lowrider 2024. 09. 10. 11:38
Előzmény: #62877  Lowrider
#62878
A mai világunk társadalmi szempontból egyik legnagyobb baja az, hogy, a szülők mindent is ráhagynak, mindent is megengednek a gyerekeiknek, mert hát ugye az övé a világon a legkülönlegesebb, mindig mindent meg kell kapnia. Na, ezekkel a szülőkkel is meg kéne értetni, hogy a gyereke csak számára a legkülönlegesebb, mindenki másnak csak egy idegen. Ezért is van, hogy már lassan ha este kimész, a 13 évesektől is félni kell, ha kettőnél többen vannak.
Lowrider 2024. 09. 10. 11:35
Előzmény: #62876  Murdoch
#62877
Persze, egyértelmű. Csak tanulja meg, hogy nem mindig az van, amit ő akar, és hogy a saját érdekeit egy közösség érdekei mögé kell helyeznie!
Murdoch 2024. 09. 10. 11:28
Előzmény: #62875  Lowrider
#62876
Ezzel egyetértek. Nekem nem volt belőle problémám, pedig nem vicces helyen voltam és húzós alakok voltak a kiképzők. Nyilván azóta megtisztult az állomány, lehet normálisan is kialakítani egy ilyen rendszert. És most persze nem arról van szó, hogy rögtön menjen a frontra az ember.
Lowrider 2024. 09. 10. 11:18
Előzmény: #62874  Murdoch
#62875
Ráférne a mai fiataljainkra, de úgy, ahogy Izraelben. A csitriknek sem ártana egy kis fegyelmet és alázatot tanulni.
Murdoch 2024. 09. 10. 10:35
Előzmény: #62873  Zsolt90
#62874
Tudtommal Litvánia, Svédország visszaállította, horvátoknál jövőre, franciák-németek-hollandok még ötletelnek. Egykébként 2-3 hónappal nincs bajom, mellesleg Svájcban is van. Ott egyébként a tartalékosok viszik haza a fegyvert, lőxerrel, elég komolyan veszik a dolgot.
Zsolt90 2024. 09. 10. 10:05
Előzmény: #62870  Placi82
#62873
Hol tervezik a sorkatonai szolgalatot? Magyarorszagon biztos nem. Szerbiatol hallottam max. 
Istvan78 2024. 09. 09. 23:13
Előzmény: #62871  Placi82
#62872
Eddig se volt kommunikáció, nem állt szándékodban kommunikálni, csak a zavaros elmélkedéseidet akartad közhírré tenni.
Placi82 2024. 09. 09. 23:03
Előzmény: #62869  Istvan78
#62871
Szerintem ártalmas szamodra az önálló gondolkodás. Ebben egyetértünk. Akkor itt be is fejezhetjuk a kommunikációt egymassal. Koszike. 
Placi82 2024. 09. 09. 23:01
Előzmény: #62867  Zsolt90
#62870
Sajnos nem szerintem. Vihar előtti csend és ujratervezes. Tudják ez a ruszkik is ezért rendelnék ballisztikus rakétákat Irán tol, pedig nekik is van több ezer, és hadigazdasagra álltak már szinte át.
Vagy ott van Vucsis kijentese ma, pont olvastam, hogy mindenkinek újra lesz sorkatonainszolgalat., tervezik. Csak 70 nap lesz úgy olvastam talan. És fizetésüket is megkapja ez ido alatt! Ez korrekt. . Nagyapámtol aki képzett ki katonákat 2ik VH alatt 44 ben, tudom hogy kB 2 hónap a gepkarabely használata, gránát dobás, arokasas és az alap funkciok ismerete a kiképzés során. Ez egy védekező nagyon alap kikepzesre elég.  Nem lesznek profik, de tudják, hogy kell lőni..... 
De biztos csak a véletlen műve hogy ekkora költséget bevallanak, most.  Legyünk optimista hogy 20 év után, véletlenül akarják bevezetni most ott. 
Istvan78 2024. 09. 09. 22:57
Előzmény: #62868  Placi82
#62869
Nekem ezekből a zavaros katyvaszaidból csak a megalapozatlan fölényeskedésed, sértegetésid jönnek át.  A többi nem, nem is akarom elolvasni, félek ártalmas lenne számomra.:)
Placi82 2024. 09. 09. 22:52
Előzmény: #62865  Istvan78
#62868
Zsenialitasod határtalan. Viccelek. Adtam én is egy mínuszt pedig nem szokásom. Ez már röhejes. A neoliberális azon Woke eszmek  kitatalo, nagytokesek akiket ha ismerned a történelmet, már 200 éve is háborúkat robbantottak ki. Kormányok át, külpolitikat irányították Csak akkor még nem volt atombomba így nem volt baj ha mind a két vagy több ország paraszt gyerekei lőttek egymást a fronton, és rengeteg polgári áldozat és pusztítás volt. Kit érdekelt ez? ha háborús  adósság és kamat keletkezett.? Mert kiprovokaltak  háborúkat. Tökmindegy hogy az Porosz-Habsburg haboruktol a az második  világháborúig terjedo milliós áldozatokkal járó konfliktusok voltak. Általában mind a két félt háborús koltsegeihez szükséges hitelek, kötvények, háborús  allampapirokat történő kibocsatasat  intézzek és finaszirztak. Természetesen magas kamaton. Aztán a háború végével a szenvedő országok megmaradt  adofizetoinek tuleloi alhattak a cehhet, és a visszafizetést. Hisz az államadósság nem evul el. Régen se volt gyakori az államcsod.volt rá precedens de ritka. Szóval a magas kamat mindig megerte a sok millió hullát.De ha után néznél a gyarmati birodalom, vagy a keletindiai,. Nyugat indiai társaság, vagy a rabszolgakereskedelem, vagy a Bur háborúk okait érdekeit finaszirozasat, Kínai  opium háború,1 2,3 felvonasat es sorolhatnam napestig a szörnyű háborúkat amiket ezek szerint te nem is ismersz, nem hogy azok geopolitikai és gazdasági vetületet. Fogalmad sincs. Akkor lenne értelme viatkoznunk. De nálad  az alapszintű, komolyan mondom a legalapabb szintű tudás, gazdasagtortenelmi ismeret sincs meg, hozzateszem a társaidnak se. Hogy megertsd a jelen korunk folyamatát. A jövőt én se tudom, de azért legalább értem mi- miért történik most a világban a geopolitikaban. Az hogy te az általam használt neolibek és a demokrata közé egyenlőséget  teszel. Az azt jelenti hogy a neoliberálisokra te mint  demokratikus, szó jo ertelmeben liberális, demokrata, humanistakra gondolsz. 🤣
Ezt ha nem provokációnak szántad, akkor a válaszom. Muhahhaaha🤣🤣. Nekünk nincs miről beszélnünk István! Először Lexikális tudásod kellene fejleszteni.! De nagyon. De az hosszú évek  lenne reszedrolEs neked, ha kicsit is a szo jó  ertelmeben liberális lennél nincs jogod ítélkezni se Kína, se. Oroszország tortenelme és ember fajtái között.vagy mostani cselekedeteik folott. Mert az a demokratikus. Járjal már utána az Opium háborúnak és muvelodj.Miert óvatos a nyugati tőkevel szemben Kína? Kína sose volt expanziv, hódító típus az elmúlt 3000 évben.. Oroszország is elvan a hatalmas területen, és a nyersanyaga felett csak nem kellene csesztetni.(kiveve kommunista=bolsevik=neoliberális korszakát) Meg a nyersanyagára acsingozni egyeseknek. Ezt már tőled okosabb bölcs  Kissinger is megmondta, de aztán szóltak neki a társai hogy most ez ugyben fogja be a száját és rögtön be is fogta. Nekem nem azzal van bajom hogy az USA neolibeknek expanziv törekvés során, Kínat és Oroszországot, vissza akarjak az uralmuk alá szorítani ahol Kína termel árut nyomtatott dolllarert, és oroszok dollaert adnak csak minden  nyersanyagukat, és mindent kiprivatizalnak, csakis dolllarert. Leszarom. Komolyan semmi bajom nincs vele, okosabbak nagyobb hatalmuak, etc.. Nem  érdekel!! Hanem azzal van bajom, hogy  ezért az érdekért 3ik világháború szélére sodrodtunk mert már a 20 ik vörös vonalat lepi át az USA elit.  Én elhiszem hogy te ezt ne fogod fel, de nagyon közel járunk. 
Zsolt90 2024. 09. 09. 22:01
Előzmény: #62862  Placi82
#62867
En speciel pont azert erzem, hogy letekerodtek az extrem hangok, mintha elult volna a nagyobb balhe veszelye. Rosszul gondolnam?
Istvan78 2024. 09. 09. 21:25
Előzmény: #62865  Istvan78
#62866
* ...egyenlő a demokratával...
Istvan78 2024. 09. 09. 21:23
Előzmény: #62862  Placi82
#62865
Csak egy dolgot jegyeznék, bár többet is tudnék. Nálad a neoliberális egyenlő a mekratával és ennek ellentettje a diktatúra, ami Oroszországban van. Te a diktatúra pártján állsz, ahol erőszakkal egyben tartanak népeket, az erősebb leveri a gyengébbet, az emberek, népek vágya, akarata nem számít, csak az számít, hogy mikt akarnak a diktátorok és szemben álljanak az USÁval, csökkenjen az USA dominanciája és persze növekedjen Kínáé és Oroszországé. Inkább nem minősítem a világnézetedet.
Placi82 2024. 09. 09. 19:26
Előzmény: #62863  the_outsider
#62864
Én nem. De te biztos, hogy súlyos kezelés, alatt állsz. És személyeskedsz is. Hát, hányszor mondtam el hogy az Orosz ukrán proxy háború a G7(USA) - BRICS(Kína orosz) egypolusu kontra dipolus  manifesztációja. Te 
És ezek után még van  p...ád ezt kérdezni, ráadásul ilyen  stílusban???  Ez igen. Tipikus.........
the_outsider 2024. 09. 09. 19:17
Előzmény: #62855  Placi82
#62863

Tehát tulajdonképpen tőled (mint vátesz) tudhattuk meg 2,5 éve, hogy az amerikaiak védeni kívánják a dollár szerepét a világban? Most meg még az is kiderülni látszik, hogy Trump meg nagyokat mondva különösen ezt kívánja.      
        
Most, de őszintén! Te valami kezelés alatt állsz? Vagy csak álltál, de mostanában elhanyagoltad?
Placi82 2024. 09. 09. 19:05
Előzmény: #62860  Istvan78
#62862
Gazdasági kényszerpályán mozog az USA. Mindegy hogy Trump.lesz az elnök, vagy Kamala, Vagy egy plüss nyuszi. Az "adminisztráció" fog dönteni. Egy nagy (gazdasági) birodalom se omlott össze a történelem folyaman nagy háború nélkül. Kivéve a Szovjetuniot. Na de hát a Szovjet árnyék  kommunista vezetők 80.as években már a "neoliberális gazdasági elit. "  voltak. Ott könnyű volt az átmenet.... Khmmm. Ha művelt lennél, akkor olvastál volna arról az időszakról.... Egy alom kölykei voltak😉
.No, de most Putyini Oroszországban a neoliberálisok nincsenek jelen. A hatalomban meg főleg nem. . Vagy szigorú kontroll alatt.. . Kínában meg nincsenek neoliberálisok egyáltalán. Zéró, semmenyi, nulla. Így nix atmenet, hatalom átvétel. Ergo..én speciel irigylem Murdochot hogy Svájcban van. Ahogy a dolgok állását nézem. Itt már az 30 ad rangú dolog hogy az oroszok hány kmt nyomultak előre, vagy ukrán dron szetlott egy finomitot...De hát ehh, felesleges, úgyse megy át..... 
Murdoch 2024. 09. 09. 19:01
Előzmény: #62860  Istvan78
#62861
Ja, hogy akkor nem is az a lényeg, hogy az usa érdekek valójában mennyire demokratikusak? Nem mellesleg ezt írtam:
"Illetve most ugye Trump is kijelentette, hogy aki a dollárt támadja, ott 100%-os vámok lesznek, kemény idők jönnek, bár még ez is jobb, mint vmi háború."

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek