Azt azért nem mondanám. Van 2-3 állampapír konstrukció, ami 7% körüli kamatot hoz, kockázatmentesen. Ehhez képest a 8% oszti karcsú (de talán még a 10% -is), ekkor kockázat mellett.
A 2700 körüli zóna nagyon erős technikai szint, 1 éves időtávon volt már támasz, és ellenállás is. Ritkán viszi át elsőre (tartósan), bár nem példa nélküli. Belenyalni belenyalhat, de most azt mondanám, hogy 60 a 40 -hez, hogy elsőre visszapattan róla. Szerintem most annyit áraz a világ, hogy egy bizonytalansággal kevesebb lett. Pár hét múlva megnyugszanak a kedélyek, egy bő fél év múlva pedig azt is megtudhatjuk mire lehet számítani Turmp -tól. Kellenének még impulzusok. Egy jó jelentés ezt megalapozhatja.
Afganisztán kapcsán az amerikai megszállásra gondoltam, csak előtte a szír helyzetet neveztem háborúnak/polgárháborúnak, hiszen ott az oroszok és az amerikaik is folyamatosan beavatkoznak így, vagy úgy.
Ukrajnát a maláj gép 2014 -es lelövése óta kerülik a légitársaságok, Szíriában volt háború/polgárháború, Afganisztánban szintén. A citromfejű sajtzabáló meg hetente rakétázott Japán felé. Olyan nagyon nyugodtan azért nem lehetett utazni akkor sem. Azóta az egyetlen új konfliktus az izraeli. Az oroszok már 2014 óta harcoltak Ukrajnában, csak nem így, nyíltan, ahogy most.
Továbbra sem osztom a nézeteidet a következők miatt. 1. Tegyük fel, hogy ezek a kapacitások Mo. -ra jönnek. Már a most kiépülőben lévő új kapacitásokhoz is Ázsiából hozzuk a munkaerőt, és jelentős kedvezményeket adunk multinacionális cégeknek, akik mint tudjuk, kiviszik a profitot az országból (legalább is ez a narratíva). Tehát az előny a foglalkoztatottság növelése lehetne, de állítólag már most a teljes foglalkoztatottság küszöbén vagyunk. Én biztos nem adnék adókedvezményt egy cégnek sem azért, hogy Távol-keleti munkaerőt foglalkoztasson cserébe. 2. Ha más regionális országba vándorolnak ezek a kapacitások, akkor pedig azáltal, hogy gyakorlatilag már minden régiós EU tagállamban magasabbak a bérek, tőlünk indíthat meg egy újabb kivándorlási hullámot a munkaerőért folytatott verseny. 3. Hangsúlyozom, a vámháború keresletcsökkenéshez vezet. Hogy mekkorához, azt majd meglátjuk. A világ már most ettől szenved. A fentiek miatt nem hiszem, hogy ebből Mo. bármilyen módon is profitálhat, sőt!
Értem, hogy mire gondolsz, de nem értek egyet. Mindenki protekcionista intézkedéseket fog hozni, és mindent meg fognak tenni, hogy a kapacitást ne vigyék el a cégek. Másrészt, 4 évről van szó, nagy cégek esetében nem is vagyok benne biztos, hogy ekkora befektetést, erőforrás átcsoportosítást megér.
Továbbra sem értem. A kereslet fog csökkenni. Kevesebbet fog exportálni mindenki. Ez nyilván költség csökkentésre ösztönöz mindenkit, de még inkább kapacitás szűkítésre. Honnan jön ide a kapacitás?
Trump előző ciklusában a képviselőház demokrata többségű volt, emlékeim szerint. Most azt is viszik a republikánusok. Akik Trumpnak szurkonak/örülnek, azokhoz van egy kérdésem. Kifejezett szándéka EU -s termékre vámokat kivetni, létező vámokat emelni. Németország ezzel nagyon rosszul fog járni. Ha Mo. állítólag azért gyengélkedik, mert Németország szenved, akkor hogy a viharba fogunk jól kijönni abból, hogy a vámháború miatt Németország még nagyobb nehézségekkel néz majd szembe, és gyengébben fog teljesíteni? Őszintén nem értem, mi Turmp győzelmében Mo. érdeke.
Érdekes gondolat. Trump vámok bevezetését, illetve emelését ígérte EU -s termékekre, ergo Németország rosszul fog járni. Mi állítólag azért teljesítünk rosszul, mert a német gazdaság szenved. A jövőben a vámháború miatt a németek még a mostaninál is jobban fognak szenvedni. Ebből hol jövünk ki jól mi, szerinted?
Olvasd el még egyszer, mit mire reagálva írtam! Szerintem sok magánszemély van (több mint ezer, ami még nem is tűnik elrugaszkodottnak ismerve csak a 100 leggazdagabb magyar vagyonát), akiknek van akkora pakkjuk, mint simonzolinak. Ha egy nap csak ketten közülük véletlenül úgy döntenek, hogy eladják azt, vagy éppen annyiért vesznek, már borul a papír piaca. 400 milliós napi forgalmaknál 80 millióval érdemben lehet hatni az árfolyamra. Ennyit állítottam csak. Nem volt itt szó oda-vissza vásárolgatásról. Egyébként szolgáltatótól függően már egy 100 forintos árfolyamváltozást is le lehet kereskedni költséghatékonyan, pozíciómérettől függően.
Nem tartom relevánsnak. Ha lenne vételi erő, a kutyát nem érdekelné a certi. Egy átlag napon, simonzoli kaliberű játékosok tudnák érdemben mozgatni az árfolyamot. Az, hogy intézményi befektető nincs, az egy dolog (bár elég súlyos már önmagában), de az, hogy kisbüfikből sincs annyi, hogy érdemi volument kereskedjenek le, az már über gáz. Lehet magyarázni bármit, de ez is csak a kereslet-kínálat törvénye szerint alakul. Az hogy miért nincs vagy épp van kereslet, már lehet vitatkozni.