Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
SeldonKuper csütörtök, 13:09
Előzmény: #62679  Shortelek
#62680
Erre miből jöttél rá?
Shortelek csütörtök, 10:08
Előzmény: #62678  Murdoch
#62679
"az ukrán orosz testvérnépi kapcsolatot viszont lenullázták."
Valóban, az oroszok.
Murdoch csütörtök, 10:02
Előzmény: #62677  sztiv
#62678
Nem kétlem, de mindketten ott vannak a BRICS-ben és talán a nyugattal szembeni ellenállás fontosabb. Az usa számára meg rendkívül fontos lett volna, hogy Kína és Oroszország se álljon össze, mégis összeboronálták őket. Mondjuk az ukrán orosz testvérnépi kapcsolatot viszont lenullázták.
sztiv csütörtök, 09:43
Előzmény: #62676  Murdoch
#62677
https://en.wikipedia.org/wiki/2020%E2%80%932021_China%E2%80%93India_skirmishes
Érdemes videókat is nézni az X-en ezekről.
A növekvő ellenszenv a világ két legnépesebb állama között viszont kézzel fogható. Kérdéses, hogy pár év/évtized múlva nem lesz-e ugyanolyan háborús gócpont köztük a határon vagy a dél-kínai tengeren.....
Murdoch csütörtök, 09:29
Előzmény: #62675  sztiv
#62676
India-Pakisztán is balhézik, aztán jobbára levezetik a feszültséget a határnál…https://youtu.be/LZ0ue-XGl9c?si=ofcfDsVwCbB239tp
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Attari%E2%80%93Wagah_border_ceremony
sztiv csütörtök, 08:57
Előzmény: #62632  Placi82
#62675
Kinai-Indiai békefenntartók???? Te tudod mi zajlik évtizedek óta a kínai-indai határon? Ezek folytatnák ott a háborút az oroszok-ukránok helyett :D
Murdoch csütörtök, 00:19
Előzmény: #62668  Istvan78
#62674
Ha nem tudsz angolul az a te bajod, de ilyenekkel nem égetném magam. Bár lehet jobb így.
Murdoch csütörtök, 00:13
Előzmény: #62671  Istvan78
#62673
Bla-bla. ‘Normális’ állam nem fegyverez fel szélsőséges milíciákat, volt is baj belőle:
https://khanna.house.gov/media/in-the-news/congress-bans-arms-ukraine-militia-linked-neo-nazis
Aljas érdekből persze mindjárt más, akkor kaphatnak fegyvert a nácik is:
https://responsiblestatecraft.org/azov-ban-lifted/
Mondanám hogy szíveskedjél alaposan elolvasni a második linkben leírtakat, csak jön az önbecsapásos skizofrén állapot ilyenkor és a tagadás.
Placi82 szerda, 23:52
Előzmény: #62671  Istvan78
#62672
Na István én itt befejeztem veled ezt a meddő vitát. Másnak biztos van türelme hozzád. Nekem nincs. A csillagos eget is letagadod. 
De utoljára segítek, hátha ha magad kutatod ki, akkor saját szemednek már csak csak hiszel de szerintem  Te és Ti még akkor se.😀
1 írd be hogy Google! 
2. Ird oda be hogy Janukovics bukasa után  Dnyetropetrovszk terület - >azov zsoldos csapat  szervezese,.....aztan  olvass tovább, és tovább, és tovább....... 
Aztán később végül keresd meg hogy az Ukrán kormány kesobb oda kuldte a katonaságot hogy a szeparatista, autonomiat,. Nyeltorvenyt etc, követelő, aláírást gyűjtő etc.. szeparatista tüntető embereket megvedték az attrocitasoktol... Na  azt viszont   szerintem nem fogsz találni! 
Na szevasz. 
Istvan78 szerda, 23:30
Előzmény: #62670  Placi82
#62671
Hol segítették fegyverrel ezeket a csoportokat, hol fizették meg őket, hol kaptak zsoldot? A cikkben nem az AZOVról van szó egyébként. Nézd meg mit írnak ezzel kapcsolatban a cikkben, amit bizonyítékként hozott Murdoch Ukrajna náci mivoltára. 
Nálunk is voltak szélsőjobbos csoportok, amiket pártok támogattak: MIÉP, Jobbik, most a MiHaMo.
A székházügyet én már itt kitárgyaltam, a végkimenetele valóban az oroszokra lett tragikus, de az szélsőséges orosz és ukrán csoportok összecsapása volt, nem állami akció.
Placi82 szerda, 23:05
Előzmény: #62669  Istvan78
#62670
Csak ezeket a csoportokat akik Romákat öltek.. Azokat nem díjazta, nem jól megfizéttek, nem fegyverrel látták el, nem támogatták,  se kormanyzatilag se sehogy Magyarországon, se Szlovákiában sehol másutt EU ban Hanem azonnal fel leptek ellene!!!!!!!!!!!! Érted fel léptek ellene, és a műanyag lakat rájuk rothadt nálunk. De Ukrajnában szélsőjobbos csoportokat, Segítsél már valakik megszeztek, nem ítélték el, sőt pénzt, zsoldot  paripa, fegyvert is kaptak?? Hol volt a kormány ki ezt elitelje, és elhatarolodjon? WTF? Hol volt az EU és ukrán  neoliberálisok  kik ezt eliteljek? Na??? Na? Röhej. Mi lett volna ha a roma gyilkosságok után  a magyar kormanypart azonnal nem lép fel anno és büntető hadjáratot indít az elkovetok ellen.  Azzonal megbuknak... De Ukrajnában?? Ott mi is  volt segítsél már? Mit csinált az ottani kormány?
Amugy Donyecki székház tűz és egyéb szeparatista törekvések vegwredmenyére keress már rá. a googliban mert csak a tajekozatlansagodat  mutatod. 
Istvan78 szerda, 22:37
Előzmény: #62667  Murdoch
#62669
Ebben a cikkben egyetlen szó sincs arról, hogy oroszok ellen követtek volna el erőszakot ezek a szélsőjobbos csoportok.
Ehhez hasonló csoportok nálunk is voltak, romák ellen még egy gyilkosság sorozat is volt, ilyen csoportok meg-megjelentek katonás hadrendbe állva romák ellen fellépve, például Gyöngyös környékén.
Ezek a csoportok Ukrajnában felléptek LMBT rendezvények ellen tiltakozva, az Amnesty International ellen, stb. (lásd a cikket). Ilyen csoportok minden országban vannak, Oroszországban is.
A cikkben még:"ezek a csoportok gyengén teljesítenek Ukrajnában a közvélemény-kutatásokon és a választásokon"
Ha ezzel azt akartad felmutatni, hogy Ukrajna náci ország volt, és nácitlanítás miatt meg kellett támadni, akkor ez nagyon nem sikerült. 
Istvan78 szerda, 20:57
Előzmény: #62666  Murdoch
#62668
Ezeket emelted ki, ezt nagyon kevés választja el a népirtástól:
"For months, the US-backed regime in Kiev has been committing atrocities against its own citizens in southeastern Ukraine, regions heavily populated by Russian-speaking Ukrainians and ethnic Russians."
"Alexander Omelyavenko, a Donetsk resident, told CNN, “We are Ukrainian but they kill us, so we probably need our own country."
Murdoch szerda, 19:37
Előzmény: #62662  SeldonKuper
#62667
Nézzük mi volt a háború előtt, mert hirtelen az oroszok lettek a nácik, ezer cikk van, de pl.:
https://www.atlanticcouncil.org/blogs/ukrainealert/ukraine-s-got-a-real-problem-with-far-right-violence-and-no-rt-didn-t-write-this-headline/
Murdoch szerda, 19:21
Előzmény: #62665  Istvan78
#62666
Aki beégett az te voltál, mert én akkor nem beszéltem népirtásról. Valami olyasmi szerencsétlenkedést odafirkantottál, hogy ugyan nem beszéltem népirtásról, de arra gondoltam. Jó, mindegy, mint ahogy korábban is írtam a sok hazudozásnak, mellébeszélésnek előbb-utóbb vége lesz, különösen a fronthelyzetre vonatkozólag.
Istvan78 szerda, 17:54
Előzmény: #62664  SeldonKuper
#62665
Üres duma, ne hivatkozz a történelemre és a tudományra, hanem bizonyíts! Itt a PLaci félék semmit nem tudta bizonyítani az állítólagos népirtásró. Murdoch is beégett legutóbb, amikor ezt akarta feleleveníteni, olyan linkeket hozott ide, amik nem bizonyítottak semmit.
Egyébként nem mondtál semmit arról, miért "ukrán mosdatás" az, ha azt mondom, hogy az ukrán 2. front nem amiatt volt ukrán nevű, mert ukrán nemzetiségű katonák votak benne.
SeldonKuper szerda, 16:11
Előzmény: #62663  Istvan78
#62664
Mondtam, hogy ami nem illik a koncepciótokba az nem is létezik! Legyen az történelem, legyen az tudomány! 
Mond miért kellene nekem elhinni, amit összhablatyoltok itt nap mint nap, ha figyelmen kívül hagyjátok a tudományos kiegészítéseket is a mantrázott szövegeitekhez?
Itt nincsenek oroszbarátok, hanem objektív vélemények az oroszokról is!
Amik szintén olyan függetlenek mint a ti "ukrán agresszor mosdatásaitok"!
Istvan78 szerda, 15:52
Előzmény: #62662  SeldonKuper
#62663
Miért mosdatás ez, indokold!
Amiket PLaci vagy bárki más elő szokott itt adni ebben a témában, hazugság, konteó, a dolgok egyoldalú, önkényes bemutatása, legtöbbször a történések folyamáből egy oroszbarát szempontból kedvező szakasz kiragadása. Sokszor bebizonyították független vizsgálatok, hogy az orosz (és más nemzetiségi) nyelv ek használatának korlátozása, ami megállja a helyét. 
SeldonKuper szerda, 15:46
Előzmény: #62660  Istvan78
#62662
Ha már a lakmuszt ideidézted! A 2.Ukrán frontot éppen most mosdatod, de az nem Ukrajna Hadseregének az alakulata, mivel nem is volt Ukrajna külön, szabad állam! De nem érdekel benneteket, hogy mit tett az ukrán nacionalista kormány az orosz lakosságú területeivel. Ezt már (placy2) kifejtette, de átment rajtatok mintha megsem írta volna! Nem szeretnétek hallani, mert az nem illik a koncepciós megoldásaitokba!
SeldonKuper szerda, 15:34
Előzmény: #62658  gazmber
#62661
Na, szóval te azt gondolod, hogy amit te kitalálsz az még igaz is lesz, vagy inkább én találtam ki, de rátok fogom húzni?
Csupa konteo! De ha te így gondolod, arról neked kell számot adni, nem nekem!
Na mondjad még mit találtak ki a muszkák, amivel az ukránokat elveszejtik?

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók