Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sehmet
Sehmet 2023. 03. 06. 11:32
Előzmény: #97148  Törölt felhasználó
#97160

Azt írtam, hogy az ilyen jellegű fogyasztási adókkal közgazdaságilag - figyelemmel az "igazságosság" kritériumára - nincs gond.
Az, hogy csalnak, visszaélnek vele, nem az adó "hibája". Akkor vonjuk ki a készpénzt és a bankkártyákat és szüntessük meg a netbankos számlákat, mert visszaélnek velük, hamisítják, feltörik, stb.? Érdekes logika!
Törölt felhasználó 2023. 03. 06. 11:31
Előzmény: #97157  signal2
#97159

"Ugyan a malom ÁFÁ-stul veszi a búzát, de azt visszaigényelheti. A búzatermelő ÁFÁ-stul veszi a műtrágyát, de azt visszaigényelheti."
.
A búzatermelő nem igényelheti vissza az Áfát. A műtrágya végfelhasználója.
Akkor igényelhetné vissza ha a műtrágyát továbbszámlázná.
signal2
signal2 2023. 03. 06. 11:24
Előzmény: #97157  signal2
#97158
Így szoktatk ÁFÁ-t csalni. Számlákat fogadnak be, ami mögött nincs teljesítés, é a láncban van egy külföldi kanyar is, majd a számlák ÁFA-értékét visszaigénylik. 
signal2
signal2 2023. 03. 06. 11:23
Előzmény: #97156  Törölt felhasználó
#97157
Lehet, hogy így gondolta, de nincs benne. Ugyan a malom ÁFÁ-stul veszi a búzát, de azt visszaigényelheti. A búzatermelő ÁFÁ-stul veszi a műtrágyát, de azt visszaigényelheti. És ez így megy végig a láncon (minden ÁFA-körös visszaigényleheti), és a ami az államnál marad, az csak a végső fogyasztő által megfizetett ÁFA.
Törölt felhasználó 2023. 03. 06. 11:20
Előzmény: #97155  signal2
#97156

Szerintem arra gondolt, hogy pl a kenyér árában benne van a műtrágya áfája is.
A termelő nem adta tovább a műtrágyát és az áfája benne van a búza, a kenyér árában is.
Ha nem így gondolta majd kijavít.
signal2
signal2 2023. 03. 06. 11:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#97155
Minden köztes szereplő vissza tudja igényelni a felszámított ÁFÁ-t, ha nem ÁFA-körön kívüli. Tehát ami a költségvetésben marad, az csak a végső, kiskereskedelmi teméken lévő ÁFA. Mondjuk a kenyérem szerintem 18% az ÁFA.
signal2
signal2 2023. 03. 06. 11:09
Előzmény: #97143  badsector1
#97154
A zöldség és a gyümölcs a legalapvetőbb és legegészságesebb élelmiszerek. 27% ÁFA van rajtuk. Ahogy a pékárukon és a húsKÉSZÍTMÉNYEKen is. 
A magas ÁFA - alacsony jövedelemadó csak addig működik, amíg nettőban ki nem egyenlítődnek az árak a szomszédokkal. Onnantól kezdve komoly problémával találkozik a hazi kiskerszektor, ugyanis, aki teheti, másik országba megy vásárolni. Sőt, mivel a hazai kiskerszektoron külön adó is van, ezért nemcsak az ÁFA-különbözet, hanem ez is feszíti őket pluszban más országokhoz képest.
Az a vicc, hogy a fidesz ezt eladja úgy, hogy nem szorít meg, holott lófaszt. Az árakban fizetjük meg a megszorítást. Végül is mindegy, hogy a jövedelmedet csökkentik 5%-kal, vagy a boltban kell 5%-kal többet fizetni, de változatlan a nettó fizetésed.
00000 2023. 03. 06. 11:07
Törölt hozzászólás
#97153
signal2
signal2 2023. 03. 06. 11:04
Előzmény: #97142  Shortelek
#97152
Valójában a fidesznél csak jobb alternatíva van, mert a fidesz semmi mást nem csinál, mint hogy a brutáis mértékű propagandájával (miben azt hazudja, hogy milyen jó dolgokat csinál, és az ellenzék milyen rossz) leplezi a valódi célját és tevékenységét: a hatalom kisajátítását és a közpénzek saját magukhoz csatornázását. Ehhez le kellett bonatniuk a jogállamot. Magyarország ma sem jogállamnak, sem demokráciának nem tekinthető.
Törölt felhasználó 2023. 03. 06. 11:02
Előzmény: #97140  Sehmet
#97151

Mire elkészül egy végtermék, addigra több lépcsőben többszörösen lenyúzzák az ÁFÁT mindenről, ezt azért érted, minél bonyolultabb egy termék annál több az egymásra épülő áfatartalma.
00000 2023. 03. 06. 10:57
Törölt hozzászólás
#97150
Törölt felhasználó 2023. 03. 06. 10:57
Előzmény: #97148  Törölt felhasználó
#97149
Bocsi elírtam nem 9 hanem 16 féle áfakulcs van. 9 csak a különleges áfa.
Törölt felhasználó 2023. 03. 06. 10:51
Előzmény: #97136  Sehmet
#97148

"Az ÁFA-val nincs semmi gond, az alapvető élelmiszereken csak 5 % az ÁFA. Ez a fogyasztási adó az egyik, legigazságosabb és legjobban érvényesíthető adónem, mivel akinek több a fogyasztása, az többet fizet, akinek pedig kevesebb, és különösen az alapvető élelmiszerekre terjed ki, az pedig nagyon kevés ÁFA-t fizet."
.
Szerinted Magyarországon melyik adóval történik e legtöbb adócsalás?
Ha kilépnél az "elméleti életedből", akkor rájönnél hogy pl. hány magyar vállalkozás számláz 20%-os áfáva,, mert így versenyelőnyhöz jut.
Azt is tudod hogy Magyarországon 9 féle áfakulcs létezik?
Vagy csak leírod hogy semmi gond nincs vele.
Peterbond 2023. 03. 06. 10:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#97147
Még 2 nap és kijön a februári is. kíváncsi vagyok végre lassulni fog-e már a 26,2%-ról hogy Sehmet elmondhassa hogy hatott Orbán intézkedése. Azért közbe a régió a mga 13-15%-ával jól elvan Orbán oltása nélkül is. mi talán szeptemberre leszünk ezen as zinten. de csak mert annyival magasabb volt a tavalyi bázisunk akkor már.
https://24.hu/fn/gazdasag/2023/02/23/inflacio-magyarorszag-europai-unio-2023-januar/
badsector1
badsector1 2023. 03. 06. 10:41
Előzmény: #97139  Sehmet
#97146
"Ha nincs jobb alternatíva akkor igen, "
   
egy gondolkodó embernek be kellene tudni látnia, hogy 16 év teljhatalomnál még az is jobb, ha egy egy 4 évre akár gyurcsány megszakítja orbán ámokfutását, így orbánnal nem szaladt volna el ennyire a ló.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 06. 10:41
Előzmény: #97140  Sehmet
#97145
Az amúgy hogy van, hogy ha megnézem a Spar, Tesco stb számlát azon minden 27% os áfávan szerepel míg ha megnézek egy számlát németországban ott tételesen megvan, hogy milyen típusú élelmiszereket vettem pl húsok, alkohol, stbstb, és a végén külön fel van tüntetve, hogy mennyi a netto, menni 5 mennyi7 % MwSt-t fizetett... Elméletben igen, van rajtuk egy alacsony ÁFA? de a számlán valahol mégse. Ezt meg tudod magyarázni ?
Peterbond 2023. 03. 06. 10:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#97144
"Bizony van alternatíva."
Amiket írtál igaz de én állami szinten gondoltam nem egyén szinten. Megoldották a csehek, németek, lengyelek stb az orosz gázról leválástés még átlagban többet se fizettek mint mi. Csak akarat kérdése volt és mint kiderült még drágább se lett nekik a gáz ( a cseheket én nem is nézem a maguk TÉNYLEGES negyed árával mert az kiugróan jó eredmény ).
.
Arról nem beszélve hogy egy egy faluba ledobott milliárdos stadionfejlesztés helyett energia korszerűsítési programokkal vagy geotermia fejlesztéssel több 10.000 lakás távfűtésében lehetet volna kiváltani a gázt és évi szinten spórolni milliárdokat és egyben csökkenteni az energia függőségünket.
.
Sőt ezt immár tavaly óta látva már 1 éve meg lehetne tenni. Nem is 1000 milliárdból mint a TAO programok eddig. Egy 100 milliárdos keret ( Tao-ra jelenleg is megy ennyi évente ) 10 települési fúrással 50.-100.ezer lakás bekötésével a távfűtésbe mekkora spórolás lenne már éves távon is. Megoldaná a teljes gázfüggőségünket? Persze hogy nem. De elindulnánk végre egy úton. 
badsector1
badsector1 2023. 03. 06. 10:36
Előzmény: #97136  Sehmet
#97143
"Az ÁFA-val nincs semmi gond, az alapvető élelmiszereken csak 5 % az ÁFA. "
    
a nem alapvető élelmiszerekre viszont 27% az áfa, és ez számít mikor a pénztárhoz tolod a bevásárlókocsit.
Shortelek 2023. 03. 06. 10:34
Előzmény: #97139  Sehmet
#97142

"Ha nincs jobb alternatíva akkor igen"
Szerinted nincs jobb alternatíva a fideszen kívül,te nagyon elkötelezett fidesznyik vagy, biztosan fizetnek téged ezért.
Törölt felhasználó 2023. 03. 06. 10:33
Előzmény: #97139  Sehmet
#97141
azért vannak nagyon furcsa tények,(túlárazott beszerzések, olaj, lélegeztető gép....) és vannak rá emberek és szakhatóság, melyeknek ezeket ki kellene vizsgálniuk, de valamiért nem teszik. Nem érdekes? És ezek is tények, hogy nem teszik. 
A nemzetgazdaság számai is tények. pl. infláció itthon és nyugaton. A mezőgazdaság számai is tények. Hol vannak pozitív trendek ezekben? Mi alapján mondhatnánk, hogy jó irányba mennek a dolgok? Ilyeneket csak az védhet, aki vagy érdekelt ebben a hazug, és ködös rendszerben, vagy szakmailag nem hozzáértő? Én nem vagyok az, de mégis feltűnnek nekem ezek a dolgok. És nagyon nem tetszik a visszfejlődés tendenciája, de ezeket a folyamatokat, számokat nem analizálja senki, nem keresik a válaszokat. Csak a propaganda nyomja a klasszikus felelősöket,személyeket, szaknciókat. 

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek