Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
user01
user01 2021. 06. 26. 19:41
Előzmény: #43498  butan
#43500
Ez egy álellenzéki
Idejének 98%-ban a magyar jobb- és baloldali maffiaellenes pártok összefogását szapulja, a maradék 2%-ban a fidesiszta maffia propagandistáinak panaszkodik a magyar jobb- és baloldali pártok maffiaellenes összefogásáról.
 
Minek foglalkoztok vele?
peter_s 2021. 06. 26. 19:40
Előzmény: #43498  butan
#43499
Hogy miért kellene tibetezniük meg ujgurozniuk a levélben? Azért mert ők kapcsolták össze ezeket az ügyeket a Fudan egyetem ügyével, azért. Tudom, hogy a mainstream politikai szekértáborokból nehéz megérteni az elvek és ügyek mentén való politizálást de annyira nem bonyolult: ha annyira fontos egy csoport problémája és ügye, kommunikációt építek rá (utcákat nevezek el, transzparensekkel, zászlókkal fejezem ki együttérzésemet), futtatom a médiában, akkor nem engedem el és belállok, és az ügy megoldására törekszem. Ha meg nem tudom megoldani, meg igazából nem is érdekel, akkor nem emelem fel azt az ügyet. Tényleg nem való nektek a centrizmus, nektek látványpolitizálás, lájkvadászat meg propaganda kell, meg egy ellenségkép, aki bárki lehet a szekértáboron kívül.
butan
butan 2021. 06. 26. 19:29
Előzmény: #43496  peter_s
#43498
Hát de baszki, a te problémád az hogy nem tibeteznek és ujguroznak a fudan és vasút beruházással kapcsolatos közleményükben, ami nettó hülyeség, amivel kapcsolatban most elküldenél felesleges kérdéseket feltenni. Az egész amin itt pörögsz egy erőltetett zagyvaság. Miért kellene tibetezniük és ujgurozniuk abban a közleményben? Teljesen értelmetlen lenne. Minek baszták volna szét az üzenetet ezzel? Ennek semmi értelme. Semmi. Ezt engedd el.
peter_s 2021. 06. 26. 19:28
Előzmény: #43490  badsector1
#43497
Ez eddig oké, írtam is, hogy egyet értek a levéllel alapvetően. Azt hiányolom, hogy ha már felemelték az ujgorok és tibetiek ügyét ebben a kérdésben, akkor miért nem állnak bele, és a levélben miért nem álltak ki az ügy mellett, amit felemeltek. Miért kellett belekeverni az ugjurokat és a tibetieket a Fudan ügybe? De ha nem akarjátok megválaszolni, akkor elmondom, hogy szerintem miért. Az ellenzék tudja, hogy Kínában a rezsim elnyomja az ujgurokat és a tibetieket, mások nyomorát használta fel saját politikai céljainak eléréséhez, hogy a Fudan ügyet ki tudja maxolni. Csak ezt itt nem merik kimondani, mert szarul érezném én is magam, ha ilyenekkel vállalnék közösséget. Még egyszer, a levél rendben van, csak az ujgurok és tibetiek melletti kiállást hiányolom alapvetően. Minek ügyeket felemelni ha később nem állok bele?
peter_s 2021. 06. 26. 19:22
Előzmény: #43489  butan
#43496
Már bocs de a Fudan elleni tüntetésen nem én pózoltam tibeti zászlóval és az ujgorok elnyomását hirdető transzparensekkel, hanem az ellenzéki pártok és politikusok. Miért nem az ellenzéki politikusoknak teszed fel a kérdést. Miért nem kérdezed meg Szél Bernadettet, hogy miért a vállára terített tibeti zászlóval szólalt fel a parlamentben? Még egyszer megkérdezem: mi köze a Fudan egyetemnek az ugjurok és tibetiek problémájához? Az utolsó mondatod téged minősít, belém kellett egyet rúgni mert nem azt mondtam és írtam, amit hallani szeretnél. De okés, ez egy olyan szint, ami alá nem megyek.
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 06. 26. 19:18
Előzmény: #43492  bigyula
#43495
Ha más ország finanszírozza a campus létesítését, akkor a fidesz nem tudja megcsapolni a pénzforrást! :D
peter_s 2021. 06. 26. 19:17
Előzmény: #43492  bigyula
#43494
De értem mi a Fudan egyetemmel a probléma. Azt nem értem, hogy az ujguroknak és a tibeti embereknek ehhez mi köze van? Mert nem én kevertem bele az ujgurokat és a tibetieket a Fudan ügybe, hanem az ellenzék és ha jól látom, ezt az itteni kommentelők ezzel egyet is értenek. Akkor még egyszer megkérdezem: Miért kellett a Fudan ügyhöz az ujgurok és a tibetiek ügyét ha ezekkel az ügyekkel az ellenzéki pártok nem akarnak foglalkozni a továbbiakban és nem törekszenek a megoldásukra sem? Egyszerűbben nem tudom feltenni a kérdést. Várom a választ.
butan
butan 2021. 06. 26. 19:16
Előzmény: #43491  Zöldbéla
#43493
Itt a moderátor gondoskodik a neveltetésünkről. Úgyhogy én is csak utolsó szarháziaknak szeretném nevezni őket, hogy ne menjek túl a fórumunk etikettjének modorosan szűkre szabott  határain.
bigyula 2021. 06. 26. 19:03
Előzmény: #43487  peter_s
#43492
Te tényleg nem érted, hogy a Fudannal mi a probléma? Hát nem az, hogy ide jön(ne), hanem az, hogy hogyan. Jöjjön úgy, mint bármelyik másik egyetem, ami ide jött: saját pénzen (nem a magyar adófizetőkén!) vegyen/építsen campust. Építtethet kínai vállalkozókkal is, nem érdekel, ha nem magyar adófizetői pénzből jön ide! De ne mi finanszírozzuk már!
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 06. 26. 18:37
#43491

A fidesz és a polt féle ügyészség így küzd a pedofília ellen:
https://rakosmente.ezalenyeg.hu/kozugy/fohsz-tivadar-is-meguszhatja-a-bortont-polt-peter-megment-meg-egy-fideszes-pedofilt-57517
(A neveltetésem tiltja, hogy leírjam a véleményemet.)
badsector1
badsector1 2021. 06. 26. 18:03
Előzmény: #43487  peter_s
#43490
Ebben a kérdésben feleslegesen kötekszel, a fudan egyetemre lehet esetleg jövőre  befolyásuk, ezért jó ha tudják a kínaiak, hogy mire számíthatnak.
butan
butan 2021. 06. 26. 18:03
Előzmény: #43487  peter_s
#43489
Ez egy levél ami konkrétan a fudan és a belgrádi vasút beruházásokról szól, hogy sikerült ebbe beleszőnöd a tibeti, ujgur meg lmbtq témákat? Ne komolytalankodj már. És mert nincs a levélben tibet meg ujgur, sőt, az abba együttes késői slágereit se említik meg, ebből levezetted hogy az ellenzék se lesz jobb mint a jelenlegi kleptokrácia? Hát ennék a szokásos helikopterszindrómás kirohanásaid is jobbak szoktak lenni.
peter_s 2021. 06. 26. 18:02
Előzmény: #43486  geza77
#43488
Na, már megint a brexit para. Ti minden hülyeségnek bedőltök, amit a mainstream médiában leírnak? Rá kell néznem a brit részvényekre mert amikor megy a nyavajgás és a Mari nénik rettegnek, akkor szokták megrántani a papírokat. Ugye coca cola részvények is azért zuhantak 2%-ot mert Cristiano Ronaldo arrébb rakott két kólásüveget az EB sajtótájékoztatón? :))
Na, akkor mindenki nyugodjon le, Nagy-Britanniában nem lesz élelmiszerválság, a font nem fog összeomlani, a cégek nem fognak hanyatt homlok menekülni és a lakosság sem fog kivándorolni a brexit miatt. Ezt hallgatjuk már lassan 5 éve. Ami most történik az egy gazdasági átrendeződés, ami eltart még kb. 1-2 évig, és komolyabb krízis nélkül fog végbemenni. Gondolom azért kért kb. 130 ezer magyar letelepedési engedélyt UK-ban mert szeretik a nyomort és a nomád életmódot, és nem akarnak visszamenni a magyar paradicsomba. Ne vicceljünk már...
peter_s 2021. 06. 26. 17:50
#43487
Az ellenzéki miniszterelnök-jelöltek levelet írtak a kínai elnöknek. Ez igazán remek, egyet is értek vele, csupán egy megjegyzésem lenne: a levélben miért nem szerepel az ujgurok és a tibetiek ügye? Azért kérdezem mert az ellenzéki pártok képviselői tibeti zászlókkal és az ujgorok elnyomására utaló transzparensekkel pózoltak a Fudan egyetem elleni tüntetésen, Szél Bernadett pedig a parlamentben a vállára terített tibeti zászlóval szólalt fel a Fudan egyetem ellen. HOL VAN A TIBETIEK ÉS AZ UGJOROK MELLETTI KIÁLLÁS A LEVÉLBEN? Vagy arról van szó, hogy a tibetiek és az ujgorok ügye csupán egy kommunikációs patron volt, amivel a Fudan ügyet meg lehetett lovagolni és tulajdonképpen ezeknek a szerencsétlen, elnyomott embereknek a problémája nem is érdekli különösebben az ellenzéki politikusokat és a szavazókat sem? Gondolom tisztában vannak vele, hogy Kínának ez egy érzékeny pontja és inkább meg sem említik. Na, ez a problémám az LMBTQ-val is, hogy a jogtiprás valójában senkit nem érdekel, csak a népszerűség és lájkok kimaxolásának erejéig emelik fel az ügyet. Ezek után hogyan bízhatunk abban, hogy a B csapat jobb lesz, mint O1G?  Aki közel van a politikusokhoz, rákérdezhetne a tibeti és ujgorok problémájára, hogy miért van szőnyeg alá söpörve. Én hiába kérdezem meg, szokásos válaszok jönnek a politikusok kommentfalain: jár a krumpli, O1G-t kérdezzem erről meg arról, fideszbérenc, miért nem a fideszes lopásokkal foglalkozom stb.
https://parbeszedmagyarorszagert.hu/hir/ellenzeki-miniszterelnok-jeloltek-levele-kina-elnokenek
https://www.facebook.com/szelbernadett/videos/530424974757957
geza77
geza77 2021. 06. 26. 17:23
Előzmény: #43485  exley
#43486

ez majdnem így lehet : DE AMI KICSIT NEM AZ, AZ NEM AZ.
ha kilépnénk innen menne aki tud, maradnának a nem fókuszáló tekintetű fidesz brkák, eladósított csokkirályok, ...
sebaj be lehet telepíteni az országot török, kínai, ukrán.... bérszavazókkal, nyelvet nem beszélő segédmunkásokkal , akkor aztán lesz igazi szép Magyarország.
na meg jön az éhenhalás, mint a brexit után :)
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210626/olyan-valsagba-kerult-nagy-britannia-hogy-kifogyhatnak-az-elelmiszerbol-489906
exley 2021. 06. 26. 16:45
Előzmény: #43481  bigyula
#43485
3,14_csába:) Lépjünk ki:) Az Angolok is kiléptek és jobb lett nekik, nekünk is jobb lesz:) Lépjünk be Kínába:) Jobb lesz nekünk is:) "Eben-Guba", "közös lónal túros háta":) A rizsevők legalább messze vannak, nem látják ahogy lölö, petya, köpcös kilopja a ferde szemüket) Éljen Kína, hajrá Magyarok:)2 Útánam a vízözön:) "szép új világ". Kína ne nagyon udvaroljon a Narancsnak, könnyen rajt veszítt:)bedöntöttük a Varsói Szerződést, KGST-t, a Szovjetúniót, most döngöljük földbe az uniót, Folyt köv..KÍNa. A beka altt sem lesznek csak üzleteljenek a köpcössel:)
geza77
geza77 2021. 06. 26. 14:43
#43484
"Mindenki a maga sikere kovácsa, ez bárki legyen , azt gondolom, tehát mindenki, mindenki, tehát kell hozzá, hogy valamire vigye, vagy valamire ne vigye, ahhoz is kell ám nagyon sok minden, ez lehet pozitív, negatív."
M.L.
tessék megtanulni, álmotokban felriadva hibátlanul elmondani, mint a szorzótáblát, hisz volt akinek bejött és heted7 országra a csodájára járnak ennek a hihetetlen fejlődésnek!
Tony Robbins, Coelho, kyosaki... mind mehetnek a répába
*
NEKÜNK SAJÁT ÉS NÁLUK SOKKAL HATÉKONYABB SIKERGURUNK VAN  :             LÖLŐGURU
*
https://coub.com/view/2gdqdr?fbclid=IwAR05pyiGME1s_9Sdt4k48QHrOlaGHGGdgvjRCTfTvFPu6f5IzfQD5WCgrUA
peter_s 2021. 06. 26. 13:04
Előzmény: #43477  bigyula
#43483
Bocs, valóban csak kérdeztél én meg durván válaszoltam. 
Nem minden az, aminek látszik. Természetesen vannak ügyek a Fidesz és az ellenzék oldaláról, ami szerintem hasznos és amit tudok támogatni, tehát látom a jó dolgokat is, nincs ezzel gond. Van olyan szereplő is Mo-n, akivel egyet is értek és szívesen támogatnék is, ez MZP és az MMM mozgalom de sajnos ha így folytatják, be fogják darálni őket a pártok és betagozódnak a jelenlegi rendszerbe. Sajnos ez a politikai paletta színesítése nagyon nehéz dolog, mert az átlag szavazó dönti el a választást, akinek a saját kényelme sokkal fontosabb, mint a társadalmi érdek és a mainstream politikai pártok pont erre az érzésre alapozzák a politikájukat. Éppen ezért az én felfogásom nem lehet népszerű a politikai palettán, mert csak egy elhanyagolható kisebbséget tudok megnyerni olyan ügyekkel, amelyek a társadalmi érdekeket szolgálják ki. Pl. hiába akarom én megadóztatni a gyorséttermi láncokat, a coca colát mert egészségtelen és környezetszennyező, bevezetni a dugódíjat, járulékot emelni, hogy javítsam a közszolgáltatások színvonalát. Jön Orbán, Gyurcsány vagy valamelyik celeb politikus és azzal hülyíti a népet, hogy én agyon akarok adóztatni mindenkit, jönnek a megszorítások stb. és ő az ellenkezőjét fogja tenni. Vagy itt van a támogatások ügye, én alapból ellenzek minden EU-s támogatást és pénzosztogatást, főleg a tőkeerős vállalkozásoknak és inkább a piacra bíznám az elosztást, és a brüsszeli vízfejet kipukkasztanám, na ezzel sem lennék népszerű. Attól, hogy én egy nagyon kisebbségi álláspontot képviselek, még van véleményem.
butan
butan 2021. 06. 26. 12:56
Előzmény: #43481  bigyula
#43482
Felhagyhatna már azzal hogy a mi saját pénzünkből éget rommá minket a világ előtt. Tényleg iszonyat lúzer nép vagyunk hogy ezt is hagyjuk.
bigyula 2021. 06. 26. 12:33
#43481
Ez meg már mi?
.
"Orbán külföldi lapokban, egész oldalas fizetett hirdetésekben üzen Nyugat-Európának"
.
https://hvg.hu/itthon/20210626_Orban_egy_dan_lapban_fizetett_hirdetesben_mond_nemet_az_europai_birodalomra
.
Ezek szerint nincs kifogása az ellen sem, ha külföldi kormányok/szervezetek a magyar sajtóban egészoldalas hirdetésekben fejtik ki, hogy milyen Magyarországot, kormányt, kormányzást tartanak jónak...

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek