Hát , a magam részéről nem várnám... lesz eladó részény, és lehet, hogy esni fog az árfolyam, de egyre feljebb megy az ára záráskor. Ez lenne a helyes :)
Fekete Pákó bemondott 2018. őszén egy 40 - 50 milliárd EBIDTA értéket két-három éven belülre. Ez a prognózis idősíkon jövőre "megérik", s ha csak a 2/3-a teljesül (vírus vetület miatt), az már bizakodásra adhat okot, és addigra remélhetőleg a vagyontömeg (portfólió) is jelentősen meghízik.
Szia ! Adtam egy + Véleményem szerint, sokkal több lesz a nyereség, növekedésében ( mármint funda alapon gondolva ) nem olvastam olyat ami veszélyt/kockázatot jelent, és az árfolyam jelenleg alulárazott ( szerintem ). Ma zöld volt. És azt gondolom, hogy az árfolyam mozgása független a beszámolóktól, pénztügyi eredményétől, lehetőségeítől. Amikor akarják meglindítják az árfolyamot. Jelenleg olyan nincsen vételi szándék a feltornászására. Látszik hogy az OPUS veszi magát rendszeresen, ami helyes, de ahhoz, hogy egy igazi nagyágyú részvény legyen, ahhoz előbb eredményében, teljesítményében a Telekom, és Richter felé kell kerülnie. ( szerintem ). A Vasúti építőiparból további vásárlások is létrejöhetnek , akár Szerbiában is.... Továbbra is aztgondolom, hogy az OPUS GLOBAL elsődleges feladata/kötelessége felnőni a nagy Hazai tőzsdei társaságokhoz felnőni, amire most minden esély megvan. Holnap 14-kor szavazás a Budapest-Belgrád vasútról. Nagy kérdés, hogy az OPUS mikor jelent erről... mindenesetre ez már a bevételi oldalon is számolnunk kell... HAJRÁ :)
A részvény árazása kapcsán egy szélesebb körben elfogadott értékszámítási metódus kapcsán a mostani árfolyam 15-20 milliárd Ft nyereséget feltételez évi szinten a következő 10 évben. Ennyi jövedelem remélhetőleg csak az építőipari szegmensből (R-Kord, MM, Eurogenerál) befolyik évi szinten a következő évtizedben, bár tudjuk, hogy ez a szegmens azért elég politikai érzékenységű a megrendelői oldal és a cég specializációi (pld-ul: vasútépítés) tekintetében, bár ha a cégek kellően nagy referenciával, tapasztalattal bírnak bizonyos speciális területeken, akkor jöhetnek majd máshonnan is megrendelések. Az agrárium, élelmiszeripar esetében évi szinten az 5 - 10 milliárd körüli összeg szerintem szintén nem elrugaszkodott elvárás, sőt, lehet, hogy ez nagyon pesszimista vállalás a következő évtizedre. Energetika, na ez egy igen képlékeny rész, de ha bármibe is belekezdenek, az "üzemi méretből" adódóan évi min. több tíz milliárd bevétel, remélhetőleg pár százalék százalék profittal. Turisztika, ezzel a szolgáltatási ágazattal országos szinten mindenki nagyon optimista volt hónapokkal ezelőtt, de látjuk, hogy vannak bőven kockázatok az ágazatot illetően, de a működési költségek is a "Földön tarthatóak", szóval ha működik, akkor inkább egy évtizedes távlatban a jövedelmezőség mértéke a kérdés inkább. Vagyonkezelés, egyéb és egyelőre el nem költött készpénz, nehéz mit mondani erről. Egy biztos, hogy ha jövedelmezőségi szinten mérjük a részvények árazását és optimistán tekintünk a jövőbe, akkor ennél sokkal alacsonyabb szinten tartósan nem illik maradni és inkább a 400 - 500 - 600 tartomány körüli mocorgás lehet reális pár éves távlatban. Amennyiben a meglévő vagyont vesszük súlyosabb tényezőnek a részvény árazása kapcsán, akkor viszont már most igen alul vagyunk árazva. Úgy gondolom, hogy ezeken a szinteken hatalmas kockázatot nem jelent befektetői szempontból a részvény, a kérdés inkább az, hogy mennyi ideig türelmes az ember. Részemről túl sok lehetőség nincs, így max. csipegetni tudok a következő időszakban is és bár pár napja úgy nyilatkoztam (tekintettel, hogy szinte mindegyik vételem negatívban van és jelenleg felezés környékén tartok), hogy nem érdemes égetni a folyó forrásaimat, de azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy ha befektetői vénával áll az ember a történethez, akkor nem érdemes ezt az induló fázist elvesztegetni (bárcsak most kezdhetném), még ha csak minimálisan is tud az ember néha invesztálni.
NEW OPUS GLOBAL