MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország
Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.
A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.
Valamikor nagyon-nagyon-nagyon régen, egy távoli galaxisban (1 éve), eme "német" úriember még Magyarország kukoricára térdepeltetését szorgalmazta a migránskérdésben való "különutassága" miatt:
A külügyminiszter emellett az EU külügyi tanácsában az egyhangú döntéskényszer, avagy a vétójog megszüntetését javasolta, mely szerinte gyakran „a legkisebb közös nevezőhöz” vezet, és megosztottságot eredményez. " . Értelmezi a híreket amit lassan szivárogtatnak Brüsszelből.....nincs itt semmi belső infó....
"...A miniszter az Európai Unió reformjáról is beszélt, és úgy vélte, Németország elfogadja Emmanuel Macron francia elnök kinyújtott kezét, és támogatja a reformot."
A német szociáldemokrata politikus hangsúlyozta, hogy Európának a jelenlegi helyzetben össze kell tartania. „Sosem képzeltem volna, hogy egyszer egy amerikai elnök Oroszország és Kína mellett Európát is országa ellenfelei között nevezi meg” – hangsúlyozta a német külügyminiszter a Madsack-médiacsoport központi szerkesztőségének adott interjúban.„Tudatosan meg fogjuk védeni az érdekeinket. Európában össze kell zárnunk, és nem szabad, hogy a szóbeli támadások megosszanak bennünket. A német nemzeti érdeknek neve is van, úgy hívják: Európa. Ha Európa nem tud közösen fellépni, el fognak bánni vele” – emelte ki.Egy másik nyilatkozatában a Funke német médiacsoportnak arról beszélt, Európa nem számíthat többé az Egyesült Államokra. „Ha fenn akarjuk tartani a kapcsolatot, akkor újra igazodnunk kell hozzá. Az első lépés, hogy elkötelezzük magunkat egy szorosabb Európa mellett” – tette hozzá. A politikus szerint komolyan kell venni Kelet-Európát Hayoung JeonMaas szerint a kelet-európai uniós tagállamok félelmeit komolyan kell venni, de semmi esetre sem szabad a jobboldali populisták malmára hajtani a vizet.„Nem szaladgálhatunk Európában magasba emelt mutatóujjal. Új Ostpolitikra van szükség Európában. Igen, vannak olyan országok, melyek kormányai nekünk nem tetsző döntéseket hoznak. A jogállami hiányosságokat világosan meg kell nevezni, de senkit sem szabad kirekeszteni. Kelet-európaiakra, olaszokra, osztrákokra, mindannyiukra szükségünk van. Az a feladatunk, hogy egyben tartsuk Európát” – fogalmazott.Maas megjegyezte, hogy Donald Trump európai útja megmutatta, a viselkedése milyen óriási kihívást jelent a diplomácia számára. Maas szerint Európa és az USA kapcsolatának változása azt jelenti, hogy Európának most korábban természetes dolgokért is meg kell küzdenie.A miniszter az Európai Unió reformjáról is beszélt, és úgy vélte, Németország elfogadja Emmanuel Macron francia elnök kinyújtott kezét, és támogatja a reformot. Macron példája egyébként Maas szerint azt bizonyítja, hogy igenis lehet Európa jelszavával választást nyerni.Szerinte azonban nem elegendő a bankszektor és a költségvetés terén reformokat végrehajtani, hanem egységes európai külpolitikára is szükség van. A külügyminiszter emellett az EU külügyi tanácsában az egyhangú döntéskényszer, avagy a vétójog megszüntetését javasolta, mely szerinte gyakran „a legkisebb közös nevezőhöz” vezet, és megosztottságot eredményez. Szerinte le kell fektetni, hogy mely kérdésekben elegendő a többségi szavazás egyhangú döntés helyett.„Ez nem a szuverenitás megsértése. Ellenkezőleg, egyedül egyik európai ország sincs abban a helyzetben, hogy külpolitikai konfliktusokban érvényesíteni tudja nemzeti szempontjait” – érvelt a politikus."
"...Kimaradni akkor kell, ha az a nemzetközi jog olyan rendelkezéseket tartalmaz, amelyeket nem szeretnénk elfogadni."
A (nem is olyan titokban) tervezett EU-reformok mentén simán előrevetíthető, hogy már rövidebb távon is meg fog szűnni az egyes tagállamok vétójoga a senki által meg nem választott, internacionalista módon "kinevezett" EU-vezetés számára prioritást élvező témák esetében. A migráció egészen biztosan ilyen téma (lesz).
Igaz, közben el is ült a migrációs nyomás. " . 60 millióan várakoznak az ENSZ adata szerint! így szerintem ez sem fedi a valóságot.van nyomás! az EP választásig erősítettek az EU határvédelmén. amint annak vége lesz....újból lesz MIGRÁCIÓS nyomás..... amivel kezdeni kell valamit....mert embertelen lenne engedni, hogy a tengerbe fulladjanak azok akik ELMENEKÜLNEK a nyomor elől...... . Ez várható 2019 májusától! :(
Látod ezt nem értik meg! :) Miről szól a szöveg? Mi a lényege? Az senki sem érdekel...... NINCSEN benne,hogy EMBERI JOG lesz a migráláshoz való jog...... . szó szerint nincsen benne, de arról szól ez az egész tervezet! . szín tiszta KVÓTA vita lesz ez is..... a végén pedig síri csend.... amint kiderül, hogy mégis az lesz.....
Igen, én ismerem (sokakkal ellentétben). Nekünk is van Migrációs Stratégiánk.Ez az Agenda végül nagyrészt kudarc lett. Igaz, közben el is ült a migrációs nyomás. Jelenleg az évtizedes átlagos létszám érkezik. Én egyébkén pont ezt linkeltem, amikor azt állította valaki, hogy az EU nem csinál semmit.
Ettől még éppenséggel nem kellene kimaradni, pont így van most is. Itthon adaptáljuk a különböző nemzetközi egyezményeket. Kimaradni akkor kell, ha az a nemzetközi jog olyan rendelkezéseket tartalmaz, amelyeket nem szeretnénk elfogadni. A kormány álláspontja szerint ilyen lehet akár az is, hogy alapvető jogként definiálják a migrációhoz (áttelepüléshez) való jogot, ezért mi ekkor nem tudnánk érvényesíteni a saját migrációs politikánkat, csak éppen ilyen nem szerepel még egyetlen nemzetközi egyezményben, és tervezetben sem.
MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország
A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.