MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország
Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.
A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.
"Stephen F. Cohen Oroszország-szakértő szerint az amerikai média nagy része rossz szolgálatot tesz, és árt az állampolgároknak, amikor tartalmakat hallgat el Trump NATO-orosz viszonnyal kapcsolatos érveiből. A New York-i Egyetem és a Princetoni Egyetem nyugalmazott professzora a CNN műsorában elmondta: a médiának azt is abba kellene már hagynia, hogy Donald Trumpot orosz kémnek vagy Putyin emberének állítja be."
Na nem gondoltam tisztára, hogy vannak kapitalistáid! Akik nem kapitalista módon viszonyulnak a kapitalista rendszerhez azoknak komoly versenytársak a hangyaszorgalmú kapitalisták!
Nem az "én" kapitalistáim. Az enyéim elég vérszomjas fajta. Ráadásul ez (taposóakna-gyártás) speciális iparág, kevés a versenytárs, a bizalom elsődleges.
A hangyák pedig nincsenek kódolva :-)
Az a specialitásuk, hogy külön-külön meglepően buták, de együttműködnek, ez erőssé és ellenállóvá teszi a rendszert (a hangyabolyt). Ha valami: az együttműködés van kódolva, de az tényleg.
A 400-500 kapitalistát nem kell (sőt nem is lehet) irányítani.
Aki a centralizált döntéshozatalban és az engedelmes végrehajtásban él, talán el se tudja képzelni, hogy NINCS SZÜKSÉG központi irányításra. Nézz meg egy hangyabolyt, akár többszázezer apró hangya, irányítás nélkül mekkora szerkezeteket épít.
Nem szeretem az oroszokat, mert nem tisztelik az USAt, harcban vannak a CIAval, beleszólnak a világpolitikába, ott is bombáznak, ahol a NATO legerősebb hadserege nyuszi módra harcol a világbékéért!
Ráadásul egy narcisztikus vezető olyanra is képes mint egyes USA elnökök!
Nyugaton is "irányítani" kell azt a 4-500 kapitalistát, mert a káoszt is ők okozzák! Putyin ijesztgeti őket szankciókkal!
A nyugati nagyvállalatok erőforrásai a "volt" gyarmatokban rejlik!
A nagy vállalatok vezetői viszont lehetnek narcisztikusak a befektetők legnagyobb örömére!
A brit gazdaság visszaesése a napi sajtóban gyakori hír, ez minenképpen fontos érvet húz ki a magyarok kilépése mellett pénzért agitáló pampák fegyvertárából.
A Szovjetunióban Sztálin halálára már kiépült az a rendszer, hogy (bár a hatalmat egyetlen ember gyakorolta) az ember "cserélhetővé" vált. A rendszer stabilitását a gazdasági erőforrások erős központosítása adta.
Mégis összeroskadt -- amikor Reagan ezt a pontot támadta: véreztessük ki a szovjet gazdaságot.
A mai putyini rendszer relatív eredményességét az adja, hogy az egyszemélyi vezető rendkívül intelligens, ezért sokszor hoz jó döntéseket -- viszont az, hogy a saját személyes pozícióját is folyamatosan biztosítania kell (szélsőségesen nárcisztikus személyiség, mint az összes diktátor), ismét visszahozza azt a kort, amikor egy emberen múlik egy százmilliós ország sorsa.
A nyugati típusú rendszerekben nem "négy-öt" kapitalista kezében van a hatalom, hanem mondjuk 400-500. Ez önmagában is stabilabbá és rugalmasabbá teszi a rendszert, de még inkább az, hogy a versengésre épült nyugati rendszerben a nárcisztikus (saját személyes dicsőségükre törekvő) emberek igen ritkán jutnak csúcspozíciókba.
A nyugati rendszer erőforrásai a nagyvállalatok -- amelyeknek első számú vezetői nem saját magukat tolják, hanem a cégüket.
Igazi kivétel (mondom, nagyon ritka) Donald Trump, akinek szélsőségesen nárcisztikus vonásai igen hasonlóak Putyinéhoz, csak messze nem annyira intelligens, ezért lenne utyin számára kedvezőbb Trump megválasztása: ismeri a gyenge pontjait és ki is tudná játszani.
"Mintegy 30 milliárd forint értékű kerékpárút fejlesztésről döntött a kormány, a turisztikai szempontból legfontosabb útvonalak fejlesztését nemzetgazdasági szempontból kiemeltnek minősítették - jelentette be a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) kerékpározásért és az aktív kikapcsolódásért felelős kormánybiztosa háttérbeszélgetésen szerdán Budapesten.
Révész Máriusz hozzátette: a fejlesztések koordinálása érdekében döntöttek arról is, hogy a tárcán belül külön kerékpáros főosztályt hoznak létre.
A kiemelt állami fejlesztések közé sorolta a Budapest-Balaton kerékpárút fejlesztését, a Balatont a Kis-Balatonnal összekötő kerékpárút fejlesztését, a Balatoni bringakör komplex fejlesztését, a Tisza-tó körüli kerékpárút hiányzó szakaszának kiépítését, valamint az Eurovelo 6 útvonal Rajka-Dömös, Szentendre-Budapest, Dunakeszi-Budapest, Budapest-Érd-Százhalombatta szakaszainak komplex fejlesztését. A fejlesztésekhez szükséges forrásokat uniós és hazai források biztosítják, a fejlesztések többsége 2018-ra megvalósulhat - mondta."
ez egy érdekes kérdés, mert TÉNYLEG van olyan, hogy egy vezér halálakor kártyavárként dől össze a hűbéresi rendszer. minél centralizáltabb a hatalom, annál gyakoribb.
MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország
A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.