Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2013. 03. 07. 23:35
Előzmény: #431  berlini
#480
12 napja vettem ezt a 3000db-ot.
Viszketett a tenyerem, hogy ma eladom, nem tettem.
Törölt felhasználó 2013. 03. 07. 23:35
Törölt hozzászólás
#479
berlini
berlini 2013. 03. 07. 23:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#478
Full longban vagyok. (Túlnyomóan OTP-ben.)
Sőt van 3000db hitelből vett OTP- pakkom is 4670Ft-on véve.
Törölt felhasználó 2013. 03. 07. 23:26
Törölt hozzászólás
#477
Törölt felhasználó 2013. 03. 07. 23:21
Törölt hozzászólás
#476
berlini
berlini 2013. 03. 07. 23:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#475
Nagyon optimista vagy.
Abban igazad van, hogy az elmúlt napokban mindig megvették az eséseket.
A forgalom lehetett volna jelentősen nagyobb, (mondjuk 10 milliárd feletti,) akkor könnyebben elhinném, hogy holnap tovább megy fel, függetlenül attól, hogy mennyire teljesiti felül az OTP az elemzői becslések átlagát, (30 milliárdos 4. n.éves nyereséget.)
Törölt felhasználó 2013. 03. 07. 23:01
Törölt hozzászólás
#474
berlini
berlini 2013. 03. 07. 18:48
Előzmény: #472  herlas
#473
Kösz!
Én is igy tapasztaltam. Ha az OTP "csak" túlteljesiti az elemzői konszenzust, akkor az esetek többségében esik a gyj. napján.
Ami meglepett ebben a statisztikában, hogy többször előfordult az is hogy jelentős (50%-os vagy nagyobb) túlteljesitésnél is esett a gyj. napján.
Kiváncsian várom a gyj.t 5 óra és 15 perc múlva, majd a reakciót rá holnap reggel.
herlas 2013. 03. 07. 17:25
Előzmény: #467  berlini
#472
Cikk a szokásos reakciókról, jelentés után.
link
pomperj
pomperj 2013. 03. 07. 14:18
Előzmény: #470  pomperj
#471
Itt egy link a blogomhoz.

link

Ide szoktam beirni a japan (es az azsiai) piacokrol a velemenyem.
Talan van, akit erdekel.

pomperj
pomperj 2013. 03. 06. 20:45
Előzmény: #469  mobilizmo
#470
1)A japan gazdasagi miniszter marc. vegere 13.000-es NIKKEI-t tart kivanatosnak. Es febr. kozepe ota, amiota ez a nyilatkozat elhangzott, ennek megfeleloen lassabban tovabb emelkedett. Ha a mostani emelkedesi tempo marad, akkor meg kb. 10%-ot kell emelkedjen.

2)Igen, az agresszivebb BOJ elnokjelolt kerult a szekbe. Eddig semmilyen beavatkozas nem tortent, csak szavakal elertek a "munka" felet. A hivatalt marc.19-en veszi at.

3)Tovabbra is Mizuho bank es Nomura a legbiztosabb tippem. Ket hete a korrekcio korul kileptem, most epitem vissza a poziciom. Tovabbra is azt gondolom, foleg bank es exportalo nagy ceg fog a yen gyengulesbol profitalni elso korben, tehat ezekbe erdemes belepni.
De DoCoMo Wireless (DCM) es NTT is elindult felfele. A ket japan ETF index (EWJ, JOF) biztos tipp tovabbra is.
mobilizmo 2013. 03. 06. 20:24
Előzmény: #468  pomperj
#469
A többiektől ismét egy kicsit elnézést kérek a témáért.
Múlt héten /vagy most a hét elején/kiderült,hogy a BOJ elnöke egy eléggé radikális manusz lesz a mostanihoz képest.Az alelnöke szintén. Tehát továbbra is várhatóak 'unortodox' lépések,sőt talán sokkal gyorsabb ütemben,mint amről szó volt. Neked változott-e valamit az elmúlt egy hétben a véleményed a japókkal kapcsolatban,vagy még biztosabb vagy a dolgodban,mint eddig?
pomperj
pomperj 2013. 03. 06. 20:06
Előzmény: #467  berlini
#468
1) Az a gondolat, hogy a poziciod felet eleadod egy biztos kb. 5% nyereseggel, a masik felevel megvarod a gyj.-t, az okos es ovatos lepesnek tunik nekem.

-Akkor meg egy "igen pocsek", azaz az elemzok altal varthoz kozeli (es persze valojaban csalodast kelto erdemeny) eseten is nyeresegesen tavozhatsz.
-Ha pedig bejon a varakozasod, es lelkes ar-ugras kovetkezik, akkor abbol is lekaszalhatod a penteki zarasig a nagy reszet. Sot, tarthatod tovabb.

2) A legnagyobb kockazat az, hogy a 300Ft-os arfolyam lelektani szakadast okozhat a kulfoldi befektetoknel. Es akarmilyen jo a gyj., arra a piac eladassal reagal.

berlini
berlini 2013. 03. 06. 19:20
Előzmény: #465  pomperj
#467
Amúgy Te mit tartanál egyértelműen pozitiv gyj.-nek?
berlini
berlini 2013. 03. 06. 19:05
Előzmény: #465  pomperj
#466
Nem tudom mi van velem.
Tavaly végig, minden gyorsjelentés előtt arra számítottam, hogy az OTP, a tetőző NPL90 arány miatt, csökkenő céltartalékolással a 440 milliárdos működési eredményéből egy-két éven belül eléri majd a 200-280 milliárdos adózott nyereséget.
Most, hogy a PSZÁF által közölt tavaly 4. negyedéves összesítő eredmények is arra engednek következtetni, hogy erre most már nemcsak remények hanem tények is lettek, mégsem hiszem már el hogy megtörtént az áttörés.
Nekem nincsenek belső információim, de biztos vagyok benne, hogy a profi elemzőknek igen.
Abban is biztos vagyok (Te is irtad,) hogy a profi elemzők (úgy ahogy az elmúlt években sorozatban) szándékosan alulbecslik a gyj.-k eredményeit. De ez az alulbecslés általában csuőán 20-30%-os. Ha fenti számitásaim bejönnének, akkor az OTP a becsült 30 milliárd helyett (felülmúlva a 3. negyedéves 43 milliárdot,)a 4. negyedévre kb. 48 milliárdot kellene hogy jelentsen. Ez 60%-kal lenne több a median-becslésnél, ami azért már túl nagynak tűnik. (Azaz az elemzők dilettantizmusát bizonyítaná.)
A másik, ami elgondoltat:
én is irtam, hogy az elmúlt napok forgalma az emelkedő napokon a közepesnél nagyobb volt, (és nagyobb volt mint a korrekciós napok forgalma.)
Tény azonban az is, hogy az igazán nagy beszakadások alkalmával (pld amikor Kósa-Szijjártó páros brillirozott 2010-ben,) akkor az OTP tudott beszakadni napi 40-70 milliárdos forgalommal is.
Ettől igazán messze vagyunk ezekben a longos napokban. (4-7 milliárdos forgalom.)
Magyarul gondolkodom, hogy holnap zárom a hitelből 4670 ft-on visszavett 3000db-os pozicióm. realizok egy kis pénzt és nyugodtabban várom a gyj.-t éjfél után 2 perccel (még mindig full tőkében.)
pomperj
pomperj 2013. 03. 06. 13:50
Előzmény: #464  berlini
#465
Ha nem lesz varatlan katasztrofa hir, akkor az utolso het armozgasai alapjan azt gondolom, hogy
POZITIV lesz a gyj.

A nagyobb forgalmu napokon emelkedett, a kisebb forgalmu napokon korrigalt az OTP ara. Raadasul van a volumen diagramon par nagy tuske, nagy vasarlasokkal, es mindegyikhez emelkedo ar tartozik.
Ugy gondolom, a nagyok csendesen akkumulalnak. Egyik-masik nem is csendesen.

Mennyi lesz OTP ara a jovo het vegen? Azt tippelem, 63% valoszinuseggel arra szamithatsz, hogy gyj utan par nappal 5300Ft kozelebe emelkedik az ar.
berlini
berlini 2013. 03. 05. 19:17
Előzmény: #461  berlini
#464
A tegnapi eseménytelen, kisforgalmú nap végén záróban lenyomták a részvényt több mint egy százalékkal.
Ma viszont a közepesnél kicsit nagyobb forgalommal felment 4800 fölé (+3%)
Kiváncsi vagyok, hogy holnap lesz-e lefelé korrekció (kismértékűt várok,) és ha igen akkor milyen forgalommal.
Ha Jánosnak igaza van, akkor csütörtökön este a hétfőtől csütörtökig terjedő négy tőzsdei nap árfolyamalakulása és a forgalmak megadják a többségi várakozást a 4.negyedéves gyj minőségét illetően.
berlini
berlini 2013. 03. 04. 19:44
Előzmény: #462  herlas
#463
Sajnos úgy lesz ahogy eddig.
Eddig sem az volt az legnagyobb baj, hogy kitalálták, eldöntötték és bevezették, ahnem az, hogy miután kitalálták, nem modellezték le annak hatásait (pozitivakat, negativakat) és nem ez alaján döntöttek és vezették be.
Még mindig ott tartunk, hogy a devizahiteles problémáról csak demagóg módon lehet megszólalni.
Ma is. A jobbikos képviselő nem azt kritizálta, hogy a bankokra többszáz milliárdos veszteséget kényszeritettek rá, anélkül, hogy a valósban rászorultakon segitettek volna,(megmentették a legkevésbé rászorult 20%-ot,) hanem örül annak, hogy már voltak eredmények és követeli a további mentőakciókat. Mintha a pénzt a bankok csak úgy nyomtathatnák hozzá. De ez népszerű ma nálunk. Aki józanul elmondja az igazságot az bank és nagytőkés bérenc. Igy ebben a témában az marad a nemzeti hős, aki mer nagyot álmodni és a többieknél még nagyobb marhaságot kitalálni.
Meg kell már végre tanulni, (3 év recesszió után illene,)keményen veszteséges és a hitelezést erősen visszafogó bankrendszerrel nem lesz gazdasági fejlődés.
Egy pár napja még azt hittem, hogy ezt a Nemzeti Együttműködés Kormánya is belátta és összeülnek a bankokkal...kitalálnak valami értelmeset, megállapodnak és KIVÉTELESEN BETARTJÁK AZT.
A mai hirek nem ebbe az irányba mutatnak.
Sajnos.
herlas 2013. 03. 04. 19:18
Előzmény: #461  berlini
#462
A friss hírek a devizahitelesek újabb megmenteséről szólnak, konkrétumok nélkül. Valami lesz, de beárazni lehetetlen. A rádióban a Századvég elemzője például arról beszélt az MNB kapcsán, hogy ha 1%-ért kapnának devizaforrást a bankok az MNB-től a régi helyett a lakossági devizahitelek mögé, akkor szerintük kb. 30%-kal csökkennének a havi törlesztőrészletek. Lehet-e úgy csinálni, hogy a bankok ezúttal ne veszítsenek, netán még nyerjenek is? Egyáltalán lenne-e szándék megállapodásra, egyeztetésre, vagy kitalálják, eldöntik és bevezetik?
berlini
berlini 2013. 03. 03. 23:18
Előzmény: #460  berlini
#461
Ezzel együtt a fene tudja, hogy holnap merre megy.
Pozitivumok:
- olasz izgalom alábbhagyott,
- USA megspórolja a 85 milliárdot ennek ellenére nem úgy tűnik, hogy összeomlik a világgazdaság. (Pénteken az USA-indexek nem szenvedtek.)
- FED folytatja a pénznyomdát, ami a részvények felé tereli a befektetőket.
- Túlestünk a Matolcsi kinevezésen pénteken és kiederült, hogy ezt már beárazta a piac. (Tudjuk, hogy kuszaszemű bármilyen baromságra képes, de szerinem most egy ideig visszafogja magát. Mondjuk a következő héten biztosan.)
- Vargát mindenki normálisnak tartja, (még az ellenzék is, aki hivatalból hűlyének kell hogy tartson minden kormánytagot.) Igy az ő kinevezése és első kijelentése, hogy hitelezés nélkül nehéz gazdasági növekedést elérni reményt ad arra, hogy a bankokkal a tárgyalások folytatódnak egy olyan eredménnyel, ami jó az országnak és jó a bankoknak is.
- az elmúlt hetekben nem volt komoly benfenntes részvényeladás, sőt! (Lásd Csányi felesége alább.)
Negativumok:
- az OTP az elmúlt egy évben 20%-ot, az elmúlt fél évben 30%-ot ment fel. Korrekciót inkább csak az olasz események váltottak ki, de még az sem tudta a várt 4400 alá visszavinni az árfolyamot. Jelentős korrekció nélkül van ismét 4700 fölött. Nem kizárt egy újabb korrekció.
- a korekciós napokon a forgalom mindig nagyobb volt, mint az azután következő longos napokon.
- az elemzői konszenzus a 2012 4. negyedéves teljesitményre csak 30 milliárd adózott nyereség, ami több mint 30%-kal alacsonyabb mint a 3. negyedéves nyereség. Ha ezt nem is hiszem el, az valószinű, hogy Magyarországon a hitelezés visszaesése az OTP-nél is folytatódott 2012 végéig. A nyereségességet ez évben is rontja a jegybanki alapkamat sorozatos csökkentése, a kamatmarzs valószinűleg csökkent az év végéig.
- valószinűleg nem lesz semmi az én nagy reményemből, az orosz leánybanki 2011 4. negyedéves teljesitmény (20 milliárd adózott nyereség) túlszárnyalásából. Mert egyedül egy orosz 22-24 milliárd (ami biztosan kiszivárgott volna már idáig,)feljebb vitte volna a professzionális elemzők becslését. (Ezek eddig is vigyáztak arra, hogy 20%-kal alulbecsüljenek, de egy orosz 24 milliárd és egy kissé csökkenő céltartalékolás 50 milliárd fölé vinné a nyereséget csoportszinten. Ekkorát azonban eddig még nem tévedtek a jólfizetett elemzők. Valószinűleg most sem fognak. Ezzel viszont megtörik az orsoz hitelezési dinamika, ami eddig ki tudta egyensúlyozni a többi OTPbank gyengülő vagy stagnáló teljesitményét. És ez lenne az elmúlt egy év legrosszabb OTP-hire.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek