Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 01. 13. 22:29
Előzmény: #276  berlini
#280
Kolléga úr itt régen nem a részvények valós fundamentumai határozzák meg a papírok árazását. Nemcsak a bejelentés fogja nyomás alá helyzni az OTP árfolyamát, hanem Matolcsy úr elnöklésével a Monetáris Tanács sorozatos intézkedései...

Kit fog ilyen környezetben érdekelni az OTP eredménye?!

Zsiday úr többször már bevalotta, hogy rosszul értékelte, prognosztizálta a folyamatokat, én erre nem különösebben baziroznék...
Törölt felhasználó 2013. 01. 13. 22:23
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#279
Már ne haragudj a kisember miért hibás?! A Mari néni azt a hitelt vette fel, ami számára a legolcsobb volt, fingja nem volt a deviza kockázat fogalmával. Azt senki nem láthatta előre, hogy bejön egy gazdasági válság megkétszereződik a hitelállomány, megkétszereződik a törlesztő részlet. Jeleneleg, hogy lassan elmúlik a pénzügyi válság a devizahitelesek változatlanul annyit fizetnek, mint a válság legsúlyosabb időszakában.

Még a gazdaságpolitikai döntéshozok előző és mostani kormány (Varga Mihály, Rogán Anti, Mesterházi stb.) szintén éltek a lehetőséggel és eladósodtak svájci frank alapú hitelben, még a legképzettebb szakemberek sem látták a valós kockázatot, de leginkább a bankoknaj kellett volna önmérsekletet gyakorolniuk, akiknek a több évszázados tevékenységük alatt hatalmas tapasztalati tőkéjük gyűlt össze (Pl. Raiffeisen Bank stb..)
Törölt felhasználó 2013. 01. 13. 22:15
Előzmény: #264  Törölt felhasználó
#278
Kolléga úr ne csusztassunk, ha szabad kérnem. Tehát, hogy magyarországon nincs valós verseny a bankok között, illetve a hitelezés általános zserepét válasszuk ketté.

Meg kell teremteni a bankok között a valós verseny feltételeit, a fogyasztók jogait következetesen képviselnie kell a hatóságoknak és akkor itt is kedvezöbb lesz a hitelfelvétel paraméterei.

De a hitelre mind az államnak, mind a cégeknek, mind a háztartásoknak (a kevésszámú vagyonos kivételével) szüksége van.
Törölt felhasználó 2013. 01. 13. 22:10
Előzmény: #265  berlini
#277
A gazdaság felpörgetése a magán hitelezésen keresztül is megtörténik, tehát sajnálhatnád, hogy a lakosság nem él, vagy nem tud élni a hitel lehetőségével.
berlini
berlini 2013. 01. 13. 22:03
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#276
Ha bejelentik pár héten belül az MNB matolcsisitását, akkor lehetséges a 3800.
Utána (bizva a gyorsjelentésben) szerintem megindul 5000 felé.
Ha húzzák az időt az MNB-vel, akkor látok esélyt egy lassú emelkedésre. (Mintha lenne már egy pár elemző a Zsidain kivül aki velem ért egyet. Ezért.)
Törölt felhasználó 2013. 01. 13. 19:15
Előzmény: #274  berlini
#275
Itt az ideje, hogy visszatérjünk egy kicsit az OTP-hez is. Nem gondoltam volna, hogy egy nap alatt legyűri a 4180-4230-as sávot. Az utolsó 2 trademből a 2. 0-ás, az előző 3985-4380-ás +. Tkom 355-->386 4 tőzsdenap alatt sem volt rossz.
Full cash-ben vagyok. Beszállni 4180-as rés fölött gondolnám semleges hírek esetén. A MNB elnök személyéről a döntés sacc/kb egybeesik a Gyj.-sel ami elbizonytalanít. S&p-ben DAX-vban sem tarthat ki örökké a jókedv, lehet képbe kerül újra a 3800?
berlini
berlini 2013. 01. 13. 18:35
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#274
Igen, (amit nem jól csináltak, de ez már messzire vezetne.)
Törölt felhasználó 2013. 01. 13. 18:11
Előzmény: #272  berlini
#273
Abban az adósságban az NDK-s területek reorganizációja is benne volt.
berlini
berlini 2013. 01. 13. 18:05
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#272
Igen, akit a válság akkor kapott el, amikor előtte éppen eladósodott, az rosszuljárt.
Ettől még azonban a gondolatmenetem igaz marad.
Németország 1998-2000-ben kezdett el egy versenyképesség növelési reformsorozatot és a 2000-2004 időszakban folytatva azt kezdték el az előtte rohamosan növekvő államadóságot először szinten tartani, utána csökkenteni. Ha ezt akkor nem teszik meg, akkor ma nem ők lennének a válság európai nyertesei.
Törölt felhasználó 2013. 01. 13. 18:03
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#271
Ja egy ilyen CHF-es a másik utcában felakasztotta magát az elárverezett háza garázsában. 100millás háza 30-ért ment el. Egy SZDSZ-es orrú vette.
Hajrá hitel!
berlini
berlini 2013. 01. 13. 18:00
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#270
"dicsőitett hitel" nélkül nincsen még értéken tartott megtakaritásod sem.
Törölt felhasználó 2013. 01. 13. 18:00
Előzmény: #267  berlini
#269
Legelemibb gazdaság filozófiai fejbelövést követték el a 2002-2010 közötti időszakban. A gazdaságban mindig is jelenlévő ciklikusságot figyelmen kívül hagyták. Akkor kezdtek államadósságot növelni, amikor csökkenteni kellett volna, felkészülve, hogy hullámvölgyben pénzköltéssel stimulálva a gazdaságot, kisimítva az amplitúdót. A vállalkozók szintúgy, a tetőn sikerült hitelből fejleszteniük, ami magasabb rezsiköltséggel és amortizációval jár. Megnézném azt a be CHF-ezett vállalkozót, hogy mennyivel járul hozzá a munkanélküliség számszerű csökkentéséhez, mert szerintem nem munkát ad, hanem segílyt kap.
berlini
berlini 2013. 01. 13. 17:54
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#268
12 éve mondom szűkebb körben, hogy hihetetlen nagy hiba volt bebeszélni a magyarok többségében, hogy -jelenlegi életszinvonalukon- nem élet az élet saját lakás, kocsi nélkül. Erre még évi súlyos százmilliárdokba kerülő állami kamattámogatásos hotelprogramot is inditottak. (FIDESZ hiba.)
Utána a szocik rájöttek arra, hogy ez nem finanszirozható és előbb rontottak az előnyösségén utána eltörölték azt. (Bárcsak a többi nem fenntartható állami kiadással is hasonlóképpen jártak volna el.) Nem vették azonban észre, hogy a helyettesitőképpen elterjedő devizahitelfelvétel mekkora kockázatokat rejt. Nálunk még a román állam is okosabb volt. Ott korlátoztak. (MSZP-hiba.)
berlini
berlini 2013. 01. 13. 17:46
Előzmény: #264  Törölt felhasználó
#267
Tartok tőle, hogy a kapitalizmus egyik hajtóerejének lényegét nem érted.
Itt mindenki teljesiteni próbál.
Akinek sikerül az adójából eltartja a nyugdijast, gyermekeket stb. és ha a maradék többet hoz a konyhára mint a közvetlen létfenntartása, az megpróbálja befektetni szabad pénzét gondolva a jövőre, nyugdijas korára, vagy arra, hogy felnövőben lévő gyermekeit támogathassa. Legtöbben nincsenek abban a helyzetben, hogy ebből a pénzből közvetlenül pénzt csináljanak. (pld. vállalkozással.) A többség rábizza a pénzét egy pénzintézetre, aki bevállalja, hogy azt értéken tartja, sőt egy kicsit értéket növel rajta. Ez a pénzintézet ezt az igéretét csak úgy tudja beváltani, hogy megfelelő hozzáértéssel kihelyezi ezt a szabad pénzeszközt sok vállalkozáshoz akiknek mindene meg van a fejlesztéshez, prosperitáshoz, kivéve a pénzt. Ezek a vállalkozások ebből a pénzből teremtenek új munkahelyeket (pld. a Te gyermekeidnek,) azért, hogy a profitja nőjön, (ez neki jó) hogy minél több adót fizethessen (ez az államon keresztül nekünk jó) és hogy visszatudja fizetni a felvett hitelt, (mert ha csődbe megy akkor Te sem kapod vissza kamatostúl a pénzed, még az elhelyezett betétet sem.)
Jól működő pénzügyi-közvetitő rendszer nélkül nem működik semmi. Nemhogy gazdasági fejlődés nincsen, de a recesszió valószinűsége nő. Ha minden csődbe megy, akkor a Te filozófiád sem jön be. Mert a hosszú évtizedekben összehozott vagyonkád is értékét vesziti, pont akkor amikor pedig abból szeretnél megélni.
(És nehogy azt hidd, hogy a tuti befektetések, mint az arany minden kockázaton felül állók. Én még emlékszem 370 dolláros aranyárra. Most befektetni 1700 dollár felett és utána csodálkozni, hogy x év múlva a befektetés már csak a felét éri butaság.)
Bocs, ha egy kicsit szájbarágós voltam.
(Amúgy Szécsényi már 180 évvel ezelőtt rájött arra, hogy mi hiányzik egy magyar fellendüléshez. Még ma is érdemes beleolvasni a Hitel cimű művébe.)
Törölt felhasználó 2013. 01. 13. 17:35
Előzmény: #265  berlini
#266
Ezt a visszaesést pontosan a dicsőített hitel okozta. A felvevők, devizahitelezést lehetővé tevő döntéshozók egyaránt hibásak. A bankok csak éltek a lehetőséggel, ez a dolguk. Akinek van esze az nem vesz föl, aki meg hülye, annak meg nem adnak, mert valszeg BAR listás. A lakáshitelesek 20 éves futamidejének a fele, 2/3-a hátra van, itt addig semmiféle tejjel-mézzel nem lesz.
berlini
berlini 2013. 01. 13. 17:24
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#265
Itt nem 10 millió amerikai nyugdijas él. Abból élünk, amit a gazdaság megtermel.
Én nem a magán hitelfelvétel visszaesését sajnálom.
Magyarországon tavaly már az amortizáció mértékéig sem folyt beruházás. Olyan cégek sem fejlődnek, akiknek erre lehetőségük lenne. Ilyen mértékű hiteleépülés ugyanilyen recessziót váltana ki Nyugat-európában is. (10-50 milliárd eur értékű cégek eszközállományának tekintélyes része, a saját tőke 30-50%-át kitévő hitelállománnyal rendelkeznek.)
Törölt felhasználó 2013. 01. 13. 17:18
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#264
Pl. De ha azt akarod, hogy a te pénzedet (betétedet) +30%-os személyi kölcsönre kiadják, ami az erdélyi OTP leánynál csak 18%, akkor tedd.
Elvből nem vennék fel hitelt, meg már nem is leszek rászorulva soha.
A hitel lendületet ad a dolgoknak, de a hatása csak átmeneti. Fajlagos költségei magasak, belőle él nem kevés alkalmazott, részvénytulaj az osztalék által, ami veszteség. A pénz mindenhatósága túldimenzionált, pedig csak egy értékmérő, mint egy colostok, hőmérő vagy mértékjeles pohár. Téves megközelítése a dolgoknak, manapság főleg, hogy a pénz likviditásával próbálják stimulálni a termelést. Ez a hatás csak átmeneti lehet, és akkor kiderül, hogy a király meztelen.
Törölt felhasználó 2013. 01. 13. 16:51
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#263
Ezt a felvetésed nem egészen értem, tehát véleményed szerint egy átlagos intelingenciával rendelkező ember nem vesz fel hitelt a banktól (pl. lakás hitelt)?!
Törölt felhasználó 2013. 01. 13. 16:06
Előzmény: #261  berlini
#262
"- mindenféle illetéken,
- csökkentett betéti kamatokon és
- növelt hitelkamatokon keresztül."

Engem, meg szerintem egy átlagos intelligenciával rendelkező honpolgárt az első kivételével nem érint amit felsoroltál.
berlini
berlini 2013. 01. 13. 15:58
Előzmény: #258  Törölt felhasználó
#261
jÓ LENNE HA KÖRÜLNÉZNÉL ÉS TÁJÉKOZÓDNÁL!
A bankrendszer egésze már évek óta veszteséges.
Az OTP nyereségének egyre nagyobb hányadát éri el a leánybankjainál.
De egy igazi fideszes félreértése a folyamatoknak az a kijelentésed, hogy
"Majd ha otp veszteséget jelent...na majd akkor lehet pampogni."
Ugyanis a bankok veszteségessége nem azért baj, mert az ember sajnálja őket, meg a részvényeseiket, hanem azért, mert igy egyre kevésbé képesek ellátni a szerepüket, ami nélkül nincsen gatdasági fejlődés.
Minden külön adót Te és Én fizetünk meg, mert átháritják:
- mindenféle illetéken,
- csökkentett betéti kamatokon és
- növelt hitelkamatokon keresztül.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek