Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
egy_kezdo 2014. 04. 03. 18:03
Előzmény: #2695  pomperj
#2700
Jaj János! (Előre is elnézést).

Mikor állsz be egyszer a nagyobb alapok mellé és pozitív gondolatokat forgatva élvezed az UP-ot a Csendes-óceán naplementéjében?
Mivel időd nem engedte követni a híreket, amit kötve hiszünk, segíteni szeretnénk neked, nehogy ismét rosszkor állj be shortba és engedelmeddel felsoroljuk a fundamentális változásokat:

1. Nem tört ki a fegyveres konfliktus a krími népszavazás hétvégéjén – március 15-16. (+400 forint)
2. AB nem a legrosszabb döntést hozta devizahitelek ügyében, ez is +
3. Ukrajna megkapta az IMF hitelt (+250 forint)
4. S&P levette a negatív előrejelzést Magyarországról = felbecsülhetetlen (de legyen 50 forint és minden következő hónapban újabb 50 forint, ha Eltolcsy és a Fi…sz nem tolja el).
5. Sok „vezérürü” cég emelte a várakozásait a magyar GDP és az OTP számait illetően. Várakozásaik szerint enyhül a kormány a bankok felé és nem a worst case lesz a devizacsomag (szerintük). Ezek értéke felbecsülhetetlen, de ha bejön, akkor egy éven belül minimum +500 forint és a „Csányi gap” betöltése.
6. Ma bejelentették a 145-147 forint osztalékot.
7. Nincs választási bizonytalanság, lehet tudni, hogy kikkel kell egyezkedni a következő években.
8. Nemzetközi hangulat jó. (FED,ECB,BOJ és képzeld még MNB is)
9. S&P ATH

Ezek miatt vagyunk 4300 fölött. Abban van egyedül igazad, hogy bármelyik pont elromolhat és akkor mehet lefele is a papír, de ma még nem ez a helyzet. Az is igaz, hogy egyre nehezebb feljebb menni. Azért érdemes néha pozitívan gondolkodni, legalább addig, amíg a piac többsége ezt teszi, így felfele is lehet nyerni. Utána majd leszünk negatívak és shortban is, ha máshol nem akkor a teniszpályán :)

Minden jót

P.S: A magyarok többsége szerint, a végleges felszabadulás napja, 1991 júniusában jött el, a záhonyi hídnál és nem 45 április 4-én (akkor is volt kivonulás meg be-átvonulás, de az a magyaroktól nagyobb részt függetlenül zajlott a fejük fölött, mindkét irányba). Képzeld már a Köztársaság tér neve sem a régi és van Metro 4 ;)
Törölt felhasználó 2014. 04. 03. 16:57
Előzmény: #2697  Törölt felhasználó
#2699
Én úgy vettem észre eddig, hogy nem egészen realtime, csak megközelítőleg.
Törölt felhasználó 2014. 04. 03. 16:53
Előzmény: #2696  egy_kezdo
#2698
Köszönöm mindkettőtöknek a választ, ill. mindenki nevében (azaz, ha úgy teccik többesszám első személy:)).
Törölt felhasználó 2014. 04. 03. 16:45
Előzmény: #2695  pomperj
#2697
Az Investing.com-on az OTP árfolyam realtime adat?
egy_kezdo 2014. 04. 03. 16:40
#2696
A lényeges kérdések:

1.Lesznek-e valakik, akik ma vagy holnap, megijednek a választások relatíve jól kiszámítható eredményétől és ezért profitot realizálnak?

2.Lesz-e meglepetés a J....k párt térnyerésében hétfő reggelre?

Amennyiben mindkét kérdésre a válasz nemleges lesz, akkor a 4300 betonalapként működhet, egészen egy fundamentálisan rossz forgatókönyv bekövetkezéséig (pl Orosz támadás, tragikus devizacsomag, államosító gazdaságpolitika, Ukrán csőd stb stb)
pomperj
pomperj 2014. 04. 03. 16:37
Előzmény: #2686  Törölt felhasználó
#2695
Mostanaban nem ertem ra a magyar temakat nezni. Nalunk haz renovalas van, 20 munkas fur-farag zajong, borzalom.
Meg egyebkent is: a brazil/orosz/kinai piacokra fokuszaltam.

De tegnap megneztem OTP-t is, es a kovetkezot gondolom:

1) Fundamentalisan nulla a kulonbseg a marc.13-i 3500 Ft-os ar, es a mai apr.3 (felszabadulas unnep elotti nap) 4300Ft ar kozott. Semmi nem valtozott, csak a hangulat: a Nyugat beletorodott a Krim annektalasaba, es ad egy kis penzt Ukrajnanak, kolcsonbe, ezzel ad nekik szereny eselyt az onerobol valo kimaszas elkezdesere.

Ez a 2 teny a fundamentumokat lenyegeben nem valtoztatta OTP-nel. A hangulatot igen.

2)Az OTP 20% vad rallyja marc.13 ota tisztan technikai alapu: a nagy alapok vasarolnak, mert SPY rallyja szepen emelte kozben a NAV-jukat. Van penz be-aramlasuk, amit be kell fekteteni.
Vesznek. Ennyi van a 800Ft ar-emelkedes mogott (azert ez nem keves).

3)SPY nagyjabol a marc. 10 koruli csucsra emelkedett. Ezt a szintet most harmadszor eri el SPY. Ugy gondolom, van eselye 1930 korulig menni, extreme overthrow eseten 2000-ig is akar. es majus-junius a vegso csucs;
addig 2 FED ules ujabb tapering-el talan kijozanito hatasu is lesz. A piacra beomlo penz nagyobb resze most Japanbol jon! Mert BOJ az AFA emeles hatasat kompenzalja.

Nekem ugy tunik, a regota zavaros SPY Elliott struktura elkezdett kivilagosodni; legalabbis van elkepzesesm ra, mi lehet a helyes count.

link

4)A Fundok kozul az EUFN hasonloan SPY-hoz a csucson jar, RNE nagyjabol 10%-al van most alatta, ESR pedig inkabb a novemberi csucs alatt van 15%-al.
De, eppen ugy nez ki, mintha mindegyikbol eppen kifogyott volna a vasarlasi szufla.

5)OTP tovabbra is az 1 eves eso csatornaban van, csak eppen most a felso elen.
Lasd:
link

Meg mindig jonak latszik a double-correction w-x-y modell.

6)Sokkal erdekesebbnek latom Tcom-ot es (meglepetes!) MOL-t is,
mintha mindketto nagyon az 5 hullamos Elliott (C) vegen jarna. Innen akar uj hosszabbtavu bull piac kezdodhet, erdemes lehet megvenni a dip-eket, lassankent olcson csipegetni.

(OTP-nel szo sincs errol. Szerintem OTP-ben nincs vege a bear-nek. Innen lefele kene induljon.)

Good luck.
berlini
berlini 2014. 04. 03. 12:08
Előzmény: #2690  egy_kezdo
#2694
Igen, hasonlókon morfondirozok én is.
Ma reggel azt hittem, hogy jön a korrekció és ezért eladtam 2000db-ot.
Egy órával ezelőtt viszont már inkább az általad leirtakat érzem én is.
Márpedig ha van egy-két ilyen középtávra vásárló, akkor ez ég mehet akár 100ft-ot is felfelé.
Igy vissza vettem az eladott 2000db-ot.
Törölt felhasználó 2014. 04. 03. 12:00
Előzmény: #2692  egy_kezdo
#2693
A kicsik még mindig várják a 2700 forintos szinteket :-)
egy_kezdo 2014. 04. 03. 11:48
Előzmény: #2691  kimpaa
#2692
El kell olvasni a "nagyok" várakozásait: Enyhülést várnak és ezt megveszik előre.

Aki 4350-ig veszi, annak két hónapon belül a 3,5%-os osztalékhozam felszorozva, évi 21%-nak számít, feltéve, hogy nem esik be tartósan és nagyon 4200 alá. Azért számolnak is a "nagyok".

Amennyiben nem jön be, majd eladják valahogy...

Kockázat nélkül nincs profit, és akkor kell venni, amikor a "kicsik" nem mernek...
kimpaa
kimpaa 2014. 04. 03. 11:24
Előzmény: #2690  egy_kezdo
#2691
Választások előtt mi értelme így felverni az árfolyamot? MIért vesz ha valószínűleg marad minden a régiben s az a bankoknak azért nem olyan jó.
egy_kezdo 2014. 04. 03. 10:51
Előzmény: #2684  egy_kezdo
#2690
Érdekes, hogy a 4200-as szint áttörése óta, minden nap itt van egy robot, amelyik 5K, de az ellenoldal súlyától függően akár 10-25K-s csomagokat villant meg eladásra. Viszont amikor „belenyalnának” a vevők a csomagba, akkor nagyobb része azonnal visszavonásra kerül. Ezt ötödik napja játsszák.

Feltevődik a kérdés: van-e valós eladási szándék mögötte, vagy csak a remegő kezűeket akarják a saját vételeikbe kergetni? Eddig az utóbbi válasz jött be, 4 napon keresztül, délutáni vételekkel.

Ezért ma is valószínűleg itt van még a vevő, de minél olcsóbban akar venni ….
(Természetesen, előbb-utóbb valós lesz az eladási szándék is.)
egy_kezdo 2014. 04. 03. 08:44
#2689
Az osztalék mértéke részvényenként 145,-Ft, azaz a részvények névértékére vetítve 145%. Az egyes részvényeseknek ténylegesen fizetendő osztalék mértéke a Társaság Alapszabályának megfelelően kerül kiszámításra és kifizetésre, azaz a Társaság a saját részvénynek minősülő részvényekre eső osztalékot felosztja az osztalékra jogosult részvényesek között.

Az osztalék kifizetésére 2014. június 10-étől kerül sor az Alapszabály szerint meghatározott eljárási rendnek megfelelően.
berlini
berlini 2014. 04. 02. 21:43
Előzmény: #2685  egy_kezdo
#2688
Igen, a reuters hirről most 15 perccel a magyarországi megjelenés előtt hallottam. (Nagyon segitőkész a brókerem. Amikor a hirre visszavontam a 4300Ft-os eladási megbizásomat, akkor megjegyezte, hogy ezek a felvásárlási stroryk a vevő számára 85%-ban árfolyamvesztéssel járnak. Általában neki van igaza, de most ez bejött.))
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 21:30
Előzmény: #2686  Törölt felhasználó
#2687
SPY új csúcs!!
Törölt felhasználó 2014. 04. 02. 21:24
#2686
Kedves pomperj, most lenné(n)k igazán kíváncsi(ak) a véleményedre az otp-vel kapcsolatban. Sajnos, pont csend honol az irányodból hosszú napok óta. Bár, látható az aktuálisan változó előrejelzésed a weblapodon: legutolsó a nagy ütközés a csökkenő trend felső szárához(amit mai nap majdhogynem elért) és aztán zuhanás 3K felé. Változatlanul így gondolod?
egy_kezdo 2014. 04. 02. 17:39
Előzmény: #2683  berlini
#2685
Biztos tudod a választ az első kérdésedre ;)

Szóval, a magyar (és más fejlődő) piacon, még mindig versenyelőnyben vannak a "nagyok". A londoni és az USA minősítések, IMF dealek, Reuters infók, több órás (néha 1-2napos), de legalább pár perces késéssel kerülnek a nyilvánosság elé.

USA-ban ezekért kemény büntetés jár. Talán majd egyszer a többi piacon is.

egy_kezdo 2014. 04. 01. 21:58
Előzmény: #2682  berlini
#2684
Tovább megy-e?
Kontra:
1. el akarták érni a 4300-at és megállnak
2. elfogytak a vevők??

Pro:
1. Hagyták esni a robotok, de nem volt nagyobb eladó 4250 körül.
2. Rogán bejelentésére alig tudott 15 forintot esni, pedig adták a magyarok.
3. Igazából, akik vették eddig, nem tudnának kiszállni, mert nincs sok vevő sem
4. Ahhoz, hogy kiszálljanak, kell még egy SC hullám, magasabb szinten. Ha átmegy a 4300-4350-es sávon, jön az igazi SC.
5. Eddig minden nap megállították egy lényeges szintnél, azért, hogy másnap pár óra várakozás után azt átvigyék.
6. Akkor szokott tovább menni, ha már senki sem hisz benne, ilyenkor lehet igazi SC-t előidézni.
7. Nem jött meg a forgalom.
8. ECB-től várnak csodát a nagyok,USA ATH.
9. El kell hitetni a piaccal, hogy 4300-4500 sávban lesz kereskedés pár napig.

Amennyiben a pro-ból egyik sem támasztja meg, csúnya lehetne a vége, mert maga alatt vágná mindenki az árfolyamot, ezt a nagyok látják is....
berlini
berlini 2014. 04. 01. 21:43
Előzmény: #2680  egy_kezdo
#2683
Most, hogy az OTP már több elemzőháznál egymásután fel lett minősitve, újból felmerül a kérdés, miből jósolnak ezek?
Mint minden normál halandó a banki gyj-kből, egyéb nyilvános információkból és a makrókörnyezet elemzéséből és annak várható hatásáról a részvényre, vagy vannak súgások a cég jobban informált köreitől?
Már egy hónapja azon töröm a fejem, hogy a javuló NPL90 ellenére miért növelték a céltartalékolást 2013 4. negyedévben abszolult értelemben és ezáltal arányosan még inkább. Mert ha ezt csak Ukrajnában és oroszországban tették volna, azt még érteném. (Március 7.-én még nagyobb volt a bizonytalanság.)
De a többi relációban?
Lehet-e folytatni ezt a számomra már tézottnak tűnő óvatosságot, vagy ez a trend most megáll, esetleg visszafordul?
berlini
berlini 2014. 04. 01. 19:20
Előzmény: #2679  egy_kezdo
#2682
Az elmúlt 10 nap téged igazolt, gratulálok. (Szerencsére most én is jó irányban álltam.)
Törölt felhasználó 2014. 03. 28. 15:07
Törölt hozzászólás
#2681

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek