Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
FR73 2024. 05. 28. 11:08
Előzmény: #20638  Sehmet
#20640
Igen, benyújtom a saját számítási módomat, ők elfogadják, és onnantól minden helyes lesz. Szerinted tudok olyan számítási módot csinálni, ami 3%-ot csal? Szerintem igen.
Azért, mert valami el van fogadva, attól az még torzíthat.
tihamer
tihamer 2024. 05. 28. 10:58
Előzmény: #20637  FR73
#20639
Erre mondta annó Bokros Lajos, hogy nincs az a béremelés, amit én ne tudnék elinflálni.
Meg is tette a 90-es évek közepén. 
Akkor is szépen kaptam az államkötvény kamatokat. Ugyanaz a vagyontranszfer folyt, mint most, Tobbek között a minimálbéres adófizetők dolgoznak az államkötvény tulajdonosoknak.
FR73 2024. 05. 28. 10:44
Előzmény: #20636  ktamask
#20637
Ezt hívják ár-bér spirálnak. Könnyű elkezdeni és piszok nehéz letörni, mert az úgy kezdődött, hogy a másik visszaütött.
Na ezért volt oltári nagy baklövés, amikor 2022-ben egyesült ámokfutással a pénzügyminiszter, a gazdasági miniszter és a jegybank világbajnok inflációt csiholt ki a magyar gazdaságból.
EU zónában 8-9% volt az infláció tavaly, abból könnyebb kiiktatni az ár/bér spirált, mint nekünk a 17,6%-ból.
ktamask 2024. 05. 28. 10:33
Előzmény: #20633  tihamer
#20636

Volt itt arról cikk, hogy a bankok meg szolgáltatók 14-15%-al emeltek 2 éven át.
De gondoljunk bele jobban, a minimálbérek is ennyivel emelkedtek, miért ne emelnének?
Ugyanígy a kereskedelmi láncok is emeltek béreket, amit ki kell gazdálkodni.
Csak úgy lehet kigazdálkodni valamit, ha árakat emelnek.
Logikailag......
FR73 2024. 05. 28. 08:53
Előzmény: #20634  tihamer
#20635
Az a véleményem, hogy 3%-ot észrevétlenül le tud faragni a KSH, és ezt nemcsak megteheti, hanem meg is fogja tenni, tulajdonképpen mind a kormánynak mind a gazdaságnak az a jó, ha meg is teszi (ugye milyen fura?). Ez nemzetközi tendencia, ennyit a lyukas CPI módszertanok miatt nemzetközileg elfogadható módon is le lehet faragni (Nudli szokott jönni azzal, hogy de hát ezt becslik és ezt elfogadják nyugaton is, hogyne fogadnák el, nem mennek árfelírni a boltokba, hogy ellenőrizzenek, 3% eltérést nem tudnának sehogysem bizonyítani).
Továbbra sem tudnám megtippelni, hogy 3 éves távon a FixMÁP, új PMÁP vagy BMÁP lesz a nyerő.
Károgóknak pedig előre egy kis értelmezést a fentiekhez: ha 8% inflából a KSH 5%-ot mutat ki, és én emiatt 6,5% HUF kamatot kapok, az akár jó is lehet, ha a HUF/EUR árfolyam illetve a hasonló kockázattal elérhető EUR kamatot, az adózást, a költségeket együtt nézem. Azt értem, hogy -1,5% tényleges reálhozamnál az instant elkurvázás lenne a nyerő, de azt az opciót elengedem.
tihamer
tihamer 2024. 05. 28. 07:25
Előzmény: #20633  tihamer
#20634
2020-as évek: - Stagfláció.
PMÁP ✔️
tihamer
tihamer 2024. 05. 28. 07:17
Előzmény: #20632  ktamask
#20633
Zsiday Viktor: Egyik jegybank sem éri el az inflációs célját2024. 05. 16. Zsiday Viktor (Citadella)Ha bekövetkezik egy világgazdasági válság 5-6 éves távon, akkor a magyar gazdaság nem fog évi 1 százaléknál nagyobb mértékben nőni a következő években – mondta a HOLD-nál elérhető Citadella alap portfóliókezelője.Zsiday Viktor, a Citadella alap alapkezelőjének írásait és szemléit itt böngészheti a HOLDBLOG-on.Zsiday Viktor a Portfolio Hitelezés 2024 konferenciájának záróprogramjaként vázolta fel Magyarország makrogazdasági kilátásait két közgazdász, Palócz Éva, a Kopint-Tárki vezérigazgatója és Tardos Gergely, az OTP Elemzési Központjának igazgatója társaságában. A Portfolio.hu anyagából idézzük Zsiday Viktor gondolatait.Milyen a nagy kép dióhéjban a magyar gazdaságról?A nagy európai bérkonvergencia jelentős része lezajlott, a görögöket, portugálokat nagyjából utolértük, az elmúlt húsz év sikertörténet az egész régió számára, ugyanakkor a hátszeleket nem mindig tudtuk kihasználni (sok ország kihasználta őket), amikor pedig szembeszél volt, a gazdaságírányítással is problémáink voltak.Milyenek a következő évek konvergenciára vonatkozó kilátásaink?Évente 1-2 százalékkal nő a magyar termelékenység, strukturálisan nagy költségvetési hiánnyal és nyomott munkanélküliséggel működik a magyar gazdaság.Ez azt jelenti, hogy ha bekövetkezik egy világgazdasági válság a következő 5-6 évben, akkor a magyar gazdaság nem fog évi 1%-nál nagyobb mértékben nőni a következő években.Hogy állnak a bizalmi tényezők a magyar gazdaságban?Két százalék körüli reálkamat van beárazva az amerikai kötvényekbe, Magyarországon minimum 3% az egyensúlyi reálkamat, ami azt jelenti, hogy reálisnak tekinthető, 5% körüli infláció mellett 8% körüli kamatra lenne szükség, enélkül gyengülni fog a forint. A magyar költségvetés hiánya magas egy olyan környezetben, amikor nincs recesszió az USA-ban. Zsiday feltette a kérdést: mennyi lesz a hiány, ha beüt egy amerikai recesszió?A befektető semelyik központi banknak nem hiszi el, hogy eléri az inflációs célját.Marad a magas kamat és a megemelkedett infláció?A globális megatrend a jegybanki függetlenség csökkenése, ami magasabb inflációt ígér a következő időszakra."
ktamask 2024. 05. 27. 21:07
Előzmény: #20631  ktamask
#20632

A számok azt mutatják, hogy bizony vannak még lelkes MÁP Plusz-hívők, az összes jegyzés közel 11%-át tartják a mai napig a magyarok, annak ellenére, hogy az időközben elszálló infláció miatt nem érte meg: jóval több pénzt lehetett volna zsebre tenni a prémium állampapírral az utóbbi 5 évben, és az idő közbeni MÁP Plusz-PMÁP-csere is kifizetődőbb stratégia lett volna.
Jelen ;-) (utóbbi)
oliza 2024. 05. 27. 18:21
Előzmény: #20629  oliza
#20630
a "kiemeltek" között keresd
ktamask 2024. 05. 27. 16:10
#20627

Ha volt is túlfizetés diktálósoknál, augusztus körül, akkor utána jöttek a 0-s számlák, tehát végülis nem lett túlfizetés, mint ahogy sokan aggódtak.
Értem, hogy elszámolásig atom szarul jön/jött ki, átláthatatlan volt.
ktamask 2024. 05. 27. 16:07
Előzmény: #20625  oliza
#20626
Milyen táblázatot? néhány lapot visszanéztem,de nem látom..
oliza 2024. 05. 26. 18:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#20625
Én csak azért írtam az infót, mert jövőre is lesz fűtési szezon, és aki havonta diktál, annak nem olyan rossz, ha ezt a táblázatot ismeri és használja. Akkor megérti azt, hogy mikor - miért számolnak piaci árat és könnyen rá lehet jönni, hogy "mit is jelentsek" hogy ne legyen piaci ! 
Persze a végén ha túllépi a 63.645 MJ-t akkor nincs menekvés.
fokukac 2024. 05. 26. 15:18
Előzmény: #20614  Hathor
#20624
újra kéne kötnöd azt a szerződést, mert ez extrém. Átraktak lista árra, én a helyedben holnap felmondanám. 
Én nemrég váltottam yetteles 5G-s netre :) most a 15% emelés után havi 5700 Ft. 
a tv-t meg lemondtam :) 
Törölt felhasználó 2024. 05. 26. 07:04
Törölt hozzászólás
#20622
slash 2024. 05. 26. 06:31
Előzmény: #20619  oliza
#20621
jó. ezt jó hírnek vettem. :-) 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek