Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ahihetetlengyula 2021. 05. 25. 15:20
Előzmény: #119139  ncseed!
#119140
Ez egy ingatlanos fórum te agyhalott, ami arra hivatott, hogy megvitassuk a piaci mozgásokat és mindenki elmondja a véleményét, amik lehetőleg valós számokon alapulnak. Nem arra, hogy föcsögő nyállal, érvek nélkül támadd az ellenkező véleményt mint egy sértődött kisgyerek.
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 25. 15:18
Előzmény: #119132  ahihetetlengyula
#119139
"nagy erővel próbálják meggyőzni az ellenkezőjéről."
Én biztosan nem akarlak meggyőzni se téged se mást semmiről, max a véleményemet írom le!
Írtam: Drágállod? Ne vedd meg, ne vedd bérbe! Ennyi.
***
A paprika ára 1200-1600Ft/kg pedig itthon is terem tudtommal... LUFI VAN!!!!!  Luxusprofitot kaszálnak a termelők akik kihasználják a "szűkös kínálatot"!!! 
Nem éri megvenni! 
Akkor ne vedd meg!
****
A Suzuki Swift legolcsóbb változata 4.260.00 Ft.
 Itt is LUFI!!!!!!!!!!!!! Mindenhol lufi...
ahihetetlengyula 2021. 05. 25. 15:17
Előzmény: #119134  ncseed!
#119138
Nem fáj, szeretek más hibájából tanulni.
XisCixis 2021. 05. 25. 15:14
Törölt hozzászólás
#119137
ahihetetlengyula 2021. 05. 25. 15:13
Előzmény: #119133  lohran
#119136
Nincs azzal baj, ha valakinek más a véleménye. Csak az bosszant, hogy a láthatóan torz számokra, amik tények és statisztikai adatok, nem reagálnak. Helyette jön a végtelenített lemez a nem kenyérre kell, infláció, gyenge forint, a kormány nem hagyja szlogenekkel. Persze, ezek is valós dolgok, nem véletlenül nem omlott össze már két éve a piac...
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 25. 15:12
Előzmény: #119129  HerrLudwig
#119135
Teszek rá milyen jószág! 
A fodrász is lesz*rhatja az átlagfizetést meg én is! Neked is jogod van lesz*rni!
Mondtam: "Nem átlag Lajcsinak akarom kiadni hanem annak aki megfizeti. Nem mindenkinek kell megfeleljen az ár hanem csak EGYNEK! "
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 25. 15:10
Előzmény: #119131  ahihetetlengyula
#119134
És ez miért fáj neked? 
Hadd döntse már el mindenki hol akar bukni...
lohran 2021. 05. 25. 15:08
Előzmény: #119132  ahihetetlengyula
#119133

trollok, szakembernek álcázva
20 fillért ezek nem adnak már semmire nemhogy 40-50 milcsiket.
max egy-két remegőkezű még hitellel vásárol mert beijedt a süket szövegtől.
vesznek egy garzont 40 ért ami 15 öt ér.
piszok nagy biznisz
ahihetetlengyula 2021. 05. 25. 14:59
#119132
Egyébként az is alátámasztja a lufit, hogy aki megemlíti, hogy valami nincs rendben a számokkal, azt egyből három oldalról személyeskedve támadják és nagy erővel próbálják meggyőzni az ellenkezőjéről. Jön a végtelenített infláció, családtámogatás, gyenge forint, nem kenyérre kell, csak te vagy szegény duma. Én tisztelem az Ő véleményüket, de ha valaki mást gondol, akkor az nettő hülyeség. Érdekes.
ahihetetlengyula 2021. 05. 25. 14:52
Előzmény: #119124  ncseed!
#119131
Fú de értetlen vagy... A befektetéshez képest nevetséges a hozam, ki mondta, hogy olcsó a lakbér?
lohran 2021. 05. 25. 14:47
Előzmény: #119119  macisajt
#119130

hányan lettek ott betegek ?
ott lakott Mátyás király is és meghalt 65 évesen rejtélyes betegségben.
HerrLudwig 2021. 05. 25. 14:36
Előzmény: #119128  ncseed!
#119129
Nem jók a példáid, mert a benzin meg a led-tv, azok tradable jószágok, a lakásbérlés viszont nem az.
Akkor már más non-tradable jószágokkal kéne összehasonlítanod, mint a fodrászat. A fodrász ára leszarja az átlagfizetést? Nem. Ergo, a lakbér sem szarhatja le.
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 25. 14:09
Előzmény: #119123  HerrLudwig
#119128
Lesz*rom az átlagbért, az átlagfizetést meg mindent. Annyiért fogom kiadni amennyiért TUDOM! A mindenkori lehető legtöbbért! Ha lesz bérlő 500e/hóért akkor annyiért! Ha nem akkor nem.
Nem átlag Lajcsinak akarom kiadni hanem annak aki megfizeti. Nem mindenkinek kell megfeleljen az ár hanem csak EGYNEK! Az sem érdekel ha bankot rabol hogy kifizesse. Teszek rá hogy adót csalva jutott a pénzhez vagy éjt nappallá dolgozva kereste meg. A pénznek nincs szaga.
***
A benzin ára is lesz*rja a magyar átlagfizetést, a led tévéjé is meg még ezer mindené és nem lesz olcsóbb akkor se ha jóval kevesebben tudják megvenni.
berlini
berlini 2021. 05. 25. 14:09
Előzmény: #119121  ahihetetlengyula
#119127
Gyula, ugyan nézzél már körül, hogy mi mennyibe kerül a lakás épitéseknél felújitásoknál.
Akkor rájössz, hogy csak álmodozol arról, hogy az ingatlanárak nem követik a magyarországon szinte vágtató 10%-os épitőanyag-dij inflációt.
berlini
berlini 2021. 05. 25. 14:04
Előzmény: #119115  ahihetetlengyula
#119126
És ha te mondod akkor arra mérget is lehet venni.
(Egy mérgezett lufi)
Van egy érdekes megfigyelésem.
Az emberek annál gyorsabban és annál radikálisabban mondanak véleményt minél kevésbé ismerik 
- a körülményeket (ingatlan helyzete, állapota) 
- a személyes adottságokat (kereset, családi méret, bérlet tervezett hossza)
és sokkal differenciáltabban itélik meg a dolgokat, ha szinte minden részletkörülmény tudatában tehetik ezt meg.
Egy rövid sztori:
2 évvel ezelőtt egy vidékről tervezetten Budapestre felköltöző (Előretudottan cégen belüli munkahelyváltoztatás)
A terv egy sorház vétele volt, amelynek az elkészültét nagyon óvatosan (okosan) egy évvel a költözés elé szerződték.
A sorház nem készült el. 
A legutolsó igéret a  felköltözés pillanatában az volt, hogy az egy éves csuszáson felül lesz még 3 hónap.
A legolcsóbb , de élhető megoldást keresték a belvárostól nem túl messze. (2 szobás butorozott lakást mert még egy hokedlijük sem volt)
Megnéztek több lakást. Lett volna 100 ezer alatt is, de büdös dohos ágyakkal, rossz  állapotú gépészettel. És a másik véglet egy 180 ezres vadi új lakás volt teljesen friss berendezéssel. (Mintha lakberendező tervezte volna)
Amikor azt meglátták, akkor azt mondták, hogy a lakás fekvése állapota szuper, de ki az a hülye aki ezt ilyen áron kiveszi? (Ezt konkrétan meg is kérdezték a bérbeadótól, aki erre a nyers kérdésre be is gurult egy picit és egy fillért nem engedett az árból. )
Pár hét mulva mégis ezt a lakást vették ki.
Nem 3 hónapig laktak benne, hanem több mint egy fél évig. Akkorra készült el az új sorházuk.
mr_bob
mr_bob 2021. 05. 25. 14:03
Előzmény: #119115  ahihetetlengyula
#119125
jó észrevétel. úgy gondolom a kiadási piac árai közelebb vannak a valósághoz, mint az eladási piacé. lakbért nem szokás hitelből fizetni, ezért jobban korrelál a bérekkel. ha azt mondom, hogy kiadóként szeretnék elérni évi bruttó 8% hozamot, ami szerintem jogos elvárás az adózás, amortizáció, egyéb költségek miatt, akkor egyből nem 45 milliót ér, hanem csak 24-et. érdekes dolgok ezek, nagyjából az állami támogatásokkal van túlárazva ez a példa. ha a 8%-kal nem értetek egyet, akkor kérlek javítsatok ki. valahol az interneten olvastam róla, hogy ez egy reális hozam elvárás ingatlan kiadás esetén.
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 25. 14:03
Előzmény: #119121  ahihetetlengyula
#119124
Látod... szerinted olcsó a lakbér, Lajcsi szerint drága.
Erről beszéltem. Magyarországon tök mindegy Lajcsi mennyit fizet a nímeteknél bérlésre.... lesz*rják. Én is. 
HerrLudwig 2021. 05. 25. 13:58
Előzmény: #119118  ahihetetlengyula
#119123
Na ezaz! És itt még azt sem lehet elsütni, hogy "de azt nem az átlagfizetésből szokták, mert azt a mikulás meg a húsvéti nyuszi fizeti", mert ugye, bérelni nyilván fizetésből bérelnek.
berlini
berlini 2021. 05. 25. 13:47
Előzmény: #119114  kszsah1
#119122
Telkeknél is egyre nagyobb a veszély.
Hallottam olyanról aki bérbeadta és a bérlő szándékosan éveken keresztül hulladéklerakónak használta.
10m vastagságban kontaminált lett a talaj, még a szomszéd utcában is használhatattlanok lettek a furt kutak.
A költségeket persze a tulajon verték le. A telek értékének tizszeresébe került neki..
Mondhatnánk, hogy akkor venni kell egy olyan telket, ami majdnem mindig viz alatt van, (pld Tiszaholtág). De a veszélyek ott is megvannak.
Unatkozó HO-sokról irnak a lapok, akik veszélyes ragadozóhalfajok betelepitésével szórakoznak. Ha egy ilyen megharapja a fürdőzőket, akkor életed végéig fizeted a rokkantsági nyugdijat. (Hiába mondod, hogy a viz alatt lévő telket még körbe sem tudod telepiteni.)
Nehéz a telektulajdonosok élete!
Hiszen fenti veszélyek mellett még 100-200 kiválasztott fórumba is be kell irni, hogy a telkektől meg tudjon szabadulni.
De ide érdemes beirni.
Én szivesen segitek. 
ahihetetlengyula 2021. 05. 25. 13:46
Előzmény: #119116  ncseed!
#119121
Ráadásul félre is értetted amit írtam, a 160 ezer nevetséges összeg egy 45 millió forintos új lakás kiadásánál. Adózás és amortáció után szörnyű a hozam. Ezt csak az emelkedő lakásárak iránti vágyakozás tartja még életben. A véleményem szerint nem sokáig, de ez csak az én meglátásom. Üdv,

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók