Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 07. 21:24
Előzmény: #106799  Andy01
#106800
Látom a cinizmus nem az erősséged... na meg a humor sem.
Andy01 2021. 02. 07. 21:22
Előzmény: #106795  Giovanni_Gatto
#106799
Törölt felhasználó 2021. 02. 07. 21:22
Előzmény: #106796  ncseed!
#106798
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 07. 21:19
Előzmény: #106795  Giovanni_Gatto
#106797
Az én svájcba emigrált haverkám meg téged tud megvenni lajossal együtt és mindenki h*lye aki nem svájcba megy! Állítólag nímetországból emigrált magyarok nyalják nála a padlót informatikus munkabérért de belefér mert ott szalámiból van a kerítés!
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 07. 21:16
Előzmény: #106795  Giovanni_Gatto
#106796
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Elfelejtetted megírni hogy Bugatti a céges kocsid, nem ám valami szutymurutty ódi!!!!
Giovanni_Gatto
Giovanni_Gatto 2021. 02. 07. 21:13
#106795
Mivel vasárnap este van, gondoltam megosztom én is a történetemet. Itt vagyok dubaiban , junior rendszergazdának jöttem ki, többet kerestem kezdőként mint a vezető kórház senior szívsebésze.
Most nem mondom meg mennyit keresek, de képzelhetitek ha juniorként ennyit, akkor miként állok most.
Már itt vagyok jó régóta dubaiban, 3 éve, annyit kerestem, hogy egy egész lakótelepet megtudok vásárolni Magyarországon. Sőt igazából nem is egyet hanem több lakótelepet, pl békásmegyerit + káposztást. Jut eszembe Magyarország, anyám ott él, ha majd beteg lesz, franc se ápolja, megy az elfekvőbe, aztán eladom a lakótelepi lakást káposztáson, ezért is írok erre a fórumra. Pénzből meg majd veszek vietnami tőzsde etf-eket, most olvastam nemrég a befektetés józan ésszel-t. De térjünk vissza. Szeretném még elmondani, hogy én vagyok a nyertes, akik otthon maradtak egyetem után cégeket csináltak azok vesztesek, az igazi győztesek alkalmazottak külföldön.  Bárhol tudok alkalmazott lenni a világon. A legfontosabb rengeteg baráton van itt, és több barátnőm, nagyon de nagyon elfoglalt vagyok. Annyira elfoglalt vagyok és nincs időm, hogy soha nem olvasom ezt a topicot. Hétvégi és hétköznapi programom , hogy bringázok a több céges autóm körül,  nagyon nagy köröket teszek, mert rengeteg céges autót kaptam, szóval bringázok az autókörül, az iphone 12 pro maxommal és magyar  ingatlan befektetési fórumokra írok, miközben a számtalan  dubai-i báratom meg körben áll és tapsol. Ordibáljak, most mutasd meg nekik. Néha egy kerekezek is, mert rettentő izmos vagyok, céges fitnesz bérletem van az összes fitnesz terembe Németországba, vagyis dubaiba. Itt olyan gazdagság van huu,  el sem tudjátok képzelni, ott abban a szutyokban , pl annyi céges iphone 12 pro maxot kaptam, hogy azzal dominózunk a barátnőmmel. Fehér pöttyöket festettünk rá és így lehet vele dominózni. Írok még később de vacsorára, jön át az orvos miniszter barátom meg az emír barátom, befektetési tanácsokat akarnak kérni tőlem.
mr_bob
mr_bob 2021. 02. 07. 20:49
Előzmény: #106793  berlini
#106794
köszönöm!
berlini
berlini 2021. 02. 07. 20:38
Előzmény: #106787  mr_bob
#106793
Régen 2/3 volt az anyag 1/3 a bér.
Ma már nehéz kijelenteni, hogy mi a megközelitően pontos anyaghányad. Volt olyan év amikor a bérek (igy a dijtételek minden szakmában) 50%-kal mentek fel, de tavaly például nem és a járvány ellenére 10%-kal tovább nőttek (kb a megelőző évek ütemében) az anyagárak. 
Lehet egy lakást:
- klimával épiteni (vagy hőszivattyús rendszerrel a fűtést is megoldani) vagy anélkül
- különböző biztonsági rendszerekkel (kamera, bejelzős riasztó)
- okos otthonrendszerrel,
stb.
De ha a két összehasonlitandó lakóház a fenti szempontok szerint kb egyenértékű, akkor is óriási különbség van egy minden felületen 15-20 ezer ft /m2 árú burkolatanyagokat használó lakás és egy még mindig jó minőségű de szlovák burkolólapokat (3-4 ezer ft) használó lakás fajlagos bekerülési költsége között.
Egy jó minőségű konyhát meglehet venni gépekkel 1,5 millióért, de ugyanakkora méretű konyhát, ugyanolyan funkciókkal egy budai villába nem épitik be 5 millió ft alatt. (De van 10 milliós konyha is)
Lehet autómata garázskapuval és kertéskapuval is épiteni vagy anélkül, de ha épitesz még akkor is nagy különbség van az anyagárak között.
De visszatérve az alapkérdésre:
Minél inkább luxus lakás kategóriáról beszélünk annál inkább  közelitünk a 2/3-os anyaghányadhoz a bekerülési költséghez viszonyitva.
Egy közepes szinvonalú lakásnál az anyaghányad ma már ennél alacsonyabb.
De a főleg vidéken még mindig gyakori kalákában épülő lakásoknál (házaknál) az arány ismét 2/3 fölé kerül. papiron. Merthogy a saját és a haverok idejét nem számszerűsitik.
Benzedrine
Benzedrine 2021. 02. 07. 20:22
Előzmény: #106787  mr_bob
#106792
Londonban sem aranyból vannak a téglák...
berlini
berlini 2021. 02. 07. 20:20
Előzmény: #106780  ncseed!
#106791
Szerintem nem helyes senkit sem eltanácsolni innen.
Mindenkit más motivál.
Engem speciel nem érdekel. Csak amit ir.
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 07. 20:13
Előzmény: #106787  mr_bob
#106790
Mindennek annyi az ára amennyit valaki kifizet érte! 
Törölt felhasználó 2021. 02. 07. 20:06
Törölt hozzászólás
#106789
tihamer
tihamer 2021. 02. 07. 20:01
Előzmény: #106787  mr_bob
#106788
Telek ár❗
mr_bob
mr_bob 2021. 02. 07. 19:54
Előzmény: #106785  ncseed!
#106787
vidéki nagyvárosokban nincs 1 milliós négyzetméter ár az új építésű szegmensben, pedig gondolom azt sem lopott téglából építik. ennyi lenne a bérköltség különbözet a főváros és vidék között? 200-300 ezer forint négyzetméterenként? @berlini te szoktál ezekhez érteni. átlagosan a teljes építési költség hány százaléka anyag, munkabér, stb.?
Andy01 2021. 02. 07. 19:49
Előzmény: #106780  ncseed!
#106786
Necseed,  Remelem, csak humorbol iratad ezt a hozzaszolast.
Ludwig irasai erdekesek es kar lenne, ha kimaradna a forumrol! 
Nem art egy kis kitekintes es osszehasonlitas az itthoni ingatlanokkal foglalkozoknak. Hogy mi is tudjuk, " mi van nímetben".
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 07. 19:29
Előzmény: #106782  CyrusTheGreat
#106785
amíg a tégla és társai kb ugyanannyiba kerül itthon mint a mesés nyugaton addig ez marad ha esetleg nyolcszor leírva még nem fogtad volna fel.
ncseed!
ncseed! 2021. 02. 07. 19:28
Előzmény: #106781  Murdoch
#106784
Ha ingatlanpiaccal kapcsolatos a dolog akkor bizonyos szintig semmi bajom vele, de amikor a saját f*rk*t sz*pja valaki hogy mekkora ász mert milyen sokat keres külföldön és milyen tőzsdei portfóliója van meg hülye mindenki aki ingatlanba tesz pénzt című lemez pörög akkor bocs, de szerintem akik ide jönnek nem erre kíváncsiak. Azok sem akik amúgy árcsökkenést szeretnének. Ráadásul teszi ezt úgy hogy saját bevallás szerint sosem jön vissza és sosem vesz itthon ingatlant. Biztos én vagyok a marha de ha engem nem érdekel a bagzó macykák párzása kkor nem megyek fel egy állatos fórumra bizonygatni hogy mennyit keresek és mind hülyék vagytok mert nekem biciklim van.
***
Nyugodtan bontakozzon ki az általam korábban említett csoportban, de ne itt.
lohran 2021. 02. 07. 19:27
Előzmény: #106779  greenman76
#106783
Totál káosz a piacon a fejekben ezt hozta a bankóprés
CyrusTheGreat 2021. 02. 07. 19:25
Előzmény: #106776  ncseed!
#106782
Lehet, h a lakasarak fele-harmadaba kerulnek, de nagyjabol ketszer rosszabb az elerhetoseguk az itteniek szamara, no ezert mennek ki...
Murdoch 2021. 02. 07. 19:19
Előzmény: #106780  ncseed!
#106781
Szóval aki pozitív külföldi példákat le mer írni, húzzon innen. Pedig pontosan úgy van, ahogy Fire írja, vagy örökölsz, vagy lelépsz. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek