Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
OlafGrof 2020. 05. 13. 22:24
Előzmény: #71844  Murdoch
#71860
Lehet h sok szep haz van csak nem aruljak oket, de mondom nekem csak akkor van eselyem, ha az epitest magunk csinaljuk ugye akkor megsporolok egy jo 20-eddigi arakkal 40 milliot a munkadijon. Szoval idealis esetben nekem 30telek 30 epito anyag es a munka dij lenne egy normalis csaladi haz. Ehelyett jelen pillanatban vehetsz telket 60-70ert a munka dij min 40 de lehet keveset mondtam es epito anyagok is legalabb 30 plusz az epitkezesi vallalkozo haszna. es igy jonnek ki a 150 millios ujepitesű csaladi hazak.
Erdekesseg kepp megneztem a legolcsobb ujepitesu haz ami min700as telken van az 185misi a 22 ben. 
Zoom1
Zoom1 2020. 05. 13. 21:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#71859
Kapnak adókedvezményt, átállnak hosszúra... nagyobb hal megeszi a kisebbet.
Törölt felhasználó 2020. 05. 13. 21:20
Törölt hozzászólás
#71858
impudent 2020. 05. 13. 21:08
Előzmény: #71855  impudent
#71857
A turizmus vendeglatas a fo oka a vírusnak es a sok szennynek ez ma mar negativum drasztikusan csokkenteni köll
tihamer
tihamer 2020. 05. 13. 21:06
#71856
Anno: Ingalanár robbanást vár a guru.  Versus  Ingalanár csökkenést vár a fórumozók többsége.
Nemsokára lesznek jó vételi lehetőségek.✔
"Mindig jókor jön annak, ki várni tud." ✔
                                               Gróf Lev Tolsztoj
impudent 2020. 05. 13. 21:04
Előzmény: #71847  CyrusTheGreat
#71855
Családuknak ?
Kire gondulsz az eus pénzekbul luxushazakat felhuzó parasztra aki sajátjaként kezeli vagy a Meszarus vagy hasunlura ?
Vagy az osszeganyolo feketezo kicsikre akik fertozo konyhakat tartanak fenn.
Ki a francnak hianyuznak ?
Törölt felhasználó 2020. 05. 13. 21:03
Törölt hozzászólás
#71854
Törölt felhasználó 2020. 05. 13. 21:02
Törölt hozzászólás
#71853
Zoom1
Zoom1 2020. 05. 13. 20:56
Előzmény: #71851  CyrusTheGreat
#71852
Ezt én is így gondolom... az idei szezonnak annyi, talán jövőre. Valahol azt olvastam, hogy sziget se lesz idén, még a Pók u-ban is fellélegezhetnek :)
CyrusTheGreat 2020. 05. 13. 20:45
Előzmény: #71849  Zoom1
#71851
Nem azt írtam, hogy teljesen kiesik a turizmus, hanem a turizmus egy bizonyos fajtája esik ki. És nagyon nem mellékes, hogy panzióban, hotelben vagy egy magánlakásban szállnak meg. Nézd csak meg az idei átadásokat a VI. kerületben, csak egy szálloda átadása áprilisban az újonnan átadott magánszálláshelyek 75%-ának megfelelő szobát jelent - ezzel nem lenne probléma dinamikusan növekvő kereslet mellett. Most pedig mi lesz?
Bécsben már a helyi kávézókban/éttermekben/szórakozóhelyeken elkölthető voucher-ekben gondolkodnak, hasonló szisztémán gondolkodnak a UK-ben is. Szerinted mi lesz a legfontosabb az országoknak? Az, hogy a polgáraik K-EU-ba repüljenek inni/fogyasztani, vagy az, hogy ezt náluk tegyék meg? Ne felejtsd el, hogy a buliturizmus csak a következő matek mentén jön ki:
küldő ország kocsmai/éttermi ár > célország kocsmai/étterem ár + célország szállás + célországa utazás
Ha ez az egyenlet nem teljesül, már nem működik. Egy objektíven meghatározható felső növekedési korláttal bíró iparág újraindításában reménykedsz, ahol a felső korlát lenyomásán fognak dolgozni a küldő országok a következő egy évben folyamatosan. Én nem biztos, hogy olyan sok pénzt tennék erre...
És még egyszer: nem a turizmust temetem, az menni fog, csak egy bizonyos, erősen árérzékeny szegmense fog (remélhetőleg a teljesen megérdemelt) feledésbe merülni itthon.
Murdoch 2020. 05. 13. 20:36
Előzmény: #71849  Zoom1
#71850
Ez nem úgy működik, hogy beindítják. Amíg nincs vakcina, addig nincs bizalom. A lazábbak persze utazni fognak, de ez töredéke lesz a megszokott forgalomnak.
Zoom1
Zoom1 2020. 05. 13. 20:31
Előzmény: #71847  CyrusTheGreat
#71849
Biztosan be fogják indítani előbb utóbb, mert egy teljes iparág kieséses azért fájó. Az, hogy panzióban, szállodában szállnak meg az mellékes. Legfeljebb az rbnb is eltűnik, mint az über, de attól még minden megy tovább.
Zoom1
Zoom1 2020. 05. 13. 20:17
Előzmény: #71845  Zoom1
#71848
Mostanság a bank is nagyobb marzzsal számol. 
CyrusTheGreat 2020. 05. 13. 20:11
Előzmény: #71845  Zoom1
#71847
Igen, sok családnak a megélhetése a turizmusból származik. Nem féltem Budapestet, egy csodálatos város, lesznek még turisták, akiknek lehet szolgáltatást nyújtani, kézműves termékeket eladni, kulturális műsort adni, normális vendéglátással. Akik nem hiányoznak és nagyon úgy tűnik, hogy el is maradnak - azok a bulaturista primitív bunkók. Az, hogy kiugrunk Londonból/Manchesterből berúgni egy-két éjszakára és összeokádni pár lépcsőházat, az remélhetőleg megszűnik (eddig optimista vagyok). 
A turista meg majd megy szépen szállodába, amiből egyre többet adnak, egyre több kap használatbavételi engedélyt. Nem fognak megszűnni a fapados járatok, nem fog megszűnni a nemzetközi turizmus - csak éppen annyiba fog kerülni, hogy nem fogja megérni eljönni ide pusztán berúgni. Lehet persze erre is alapozni, de akkor az praktikusan feleződő szolgáltatási és szállás árakat fog jelenteni...
impudent 2020. 05. 13. 20:07
Előzmény: #71843  OlafGrof
#71846
A telkek ollan minha Érden lennének és a hely színvonala mint azé a romos házé mint amit látsz a kepen.
Ingyen tán él lehet fogadni a telket annak aki oda akar kijárni hétvégén vagy szegény.
Sajnos ez a sok élemedő idaig fajultatta a gondolkodást hugy mán ez is sláger termék de kinek azt nem tudom.
Zoom1
Zoom1 2020. 05. 13. 20:04
Előzmény: #71840  CyrusTheGreat
#71845
Ezek munkahelyek, és sok családnak a megélhetése... Pl. a bőrdíszműves, a Váci u-ban árus, az alkalmazottak, a szállítók, és nem utolsó sorban az adóbevétel... nos páran vakarhatják a fejüket, hiâba nyithat ki a bolt, amíg nincs turista, nem éri meg. 
Murdoch 2020. 05. 13. 19:50
Előzmény: #71843  OlafGrof
#71844
Járd be alaposan a 22. kerületet. Ezrével vannak az igényes, jobbnál-jobb házak. A hirdetésekben egy év alatt volt kb. kettő. A mostani kínálat hulladék.
OlafGrof 2020. 05. 13. 19:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#71843
A telkeket nem tartom szemetnek, sőt, nagyon szivesen epitkeznek rajtuk ha megfizethetoek lennenek (foleg a zsineg utcai amit jonak tartok). A haz amit linkeltem nem erdekel, azt csak erdekesseg keppen hoztam, h 250/nm aron is van haz 22. ben, azt belatom mondjuk, hogy ebben az allapotban kapja az ivet...
Mellesleg gyanus h sokaig nem fogjak ezt a nicket se turni az adminok.
impudent 2020. 05. 13. 19:42
Előzmény: #71840  CyrusTheGreat
#71842
Addig jó amig ez a sok most éltűnt tróger nem gyün vissza.
Eleddig csak kárt okoztak de sajnos mán szívárugnak visszafele.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók