Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
dixike 2019. 07. 15. 19:19
Törölt hozzászólás
#44360
dixike 2019. 07. 15. 19:18
Törölt hozzászólás
#44359
dixike 2019. 07. 15. 19:17
Törölt hozzászólás
#44358
Törölt felhasználó 2019. 07. 15. 19:10
Előzmény: #44355  Criscito
#44357

Mondjuk az nyitott kérdés, hogy ki mit ért minimális alkun :) Ez a lakás befektetőnek sz.r, nem bogarászom át az összes fényképet, de megnéztem az alaprajzát és étkező az hiányzik, a nagyobbik szobából le kéne választani egy étkező részt. Mondjuk ha igaz, amit mond, akkor nagyon jó áron adta el a panel lakását.
Ez nekem mondjuk az egyik heppem, de kiadásnál szerintem sokat számít, ha a bérlőknek van privát szférája is és nem egymáson mászkálnak át. Persze diák az még részben igénytelen erre, mert a kollégium is semmivel nem jobb ebből a szempontból, de mondjuk ha nem is többért, de könnyebben kiadható az olyan lakás, ahol 2 ember úgy tud lakni, hogy saját privát szobája van (tapasztalat) és ez igaz diákra, de dolgozóra is. Családnál is számíthat ez.
A BP-i albérletek drágák és elég gyakori az, hogy összeállnak ketten és úgy vesznek ki egy kisebb lakást és tudom tapasztalatból hogy ha a lakás méret megfelelt nekik, akkor plusz előny volt, hogy itt van 2 különbejáratú szoba, máshol meg tipikusan nagy nappali-konyha és ráadásul szintén gyakran még onnan nyíló szoba. Nagy öröm lehet a nappaliban lakni ilyenkor, borítékolhatóak a konfliktus helyzetek.
Úgyhogy kizárásos alapon ezt saját célra vehette meg valaki, akár fiatal pár, aki(k) mondjuk az infoparkban dolgozik és az 1-es villamos miatt abban bízik, hogy tartani fogja a lakás az árát, mert sajnos ez családnak használhatatlan már 1 gyerektől is és el kell majd adni.
Én gyerekkoromat közös szobában húztam le öcsémmel, talán emiatt is érzékeny vagyok arra, hogy legyen privát szférája mindenkinek de én úgy látom, hogy hosszú távon az ilyen lakások értékesebbek. Legalábbis könnyebben kiadhatóak, szóval nem csak én gondolkodom így. Érdekes pedig a panel lakások beosztása jó szokott lenni ilyen szempontból, de ennek a hirdetésben nincs jó beosztása.
berlini
berlini 2019. 07. 15. 18:40
Előzmény: #44324  RASchumann
#44356
Sajnos vannak itt sokan akik szórakozni jöttek ide.
Lakásuk nincsen és irigykednek azokra is akiknek legalább egy csónakházra futotta.
Tehát olyan tanácsokat ne fogadjál el, amelyek:
1. hivatkoznak egy valós értékre. (És ezt egyedül ők tudják)
2. a pánikeladási forgatókönyvet vázolják mint javaslatot. Ugyanis csak akkor kell megnézni a legolcsóbb hirdetettet és az alá le menni. Igy részvényt szoktak eladni, ha fontos, hogy 20 mp-en belül elmenjen. Normális ember nem igy csinálja.
De hiányzik a javaslat: (Előre bocsájtom semmi csodás nincs benne.)
1. Számtalan ingatlanos oldal van, ahol csak azokat a lakásokat szabad megnézni, amelyek fényképesek, állapotleirás van hozzá és a lakás elhelyezkedése (házon belül és a ház pontos helye) meg van adva. Itt kaphatsz egy pontosabb képet arról, hogy más hogyan , milyen hirdetési stratégiával hirdet, de ez csak egy pillanatfelvétel.
2. Kövesd a kiválasztott hasonló lakásokat és pár hétig nézd meg hogy hogyan változnak a hirdetési árak. Igy viszonylag hamar kiderül, hogy ki tett fel falból egy hirdetést és miután nem talált palimadarat, elkezdi lépésekben csökkenteni az árat.
3. ha igy kezded sejteni, hogy milyen árakon kelnek el ténylegesen a hasonló lakások, akkor attól függően, hogy mennyire sürgős az eladás, tedd fel a hirdetést, de vigyázz arra, hogy a hasonló lakások csoportjában ne kerüljön a legdrágább egyharmadba, mert igy meg sem fogják nézni. Viszont, ha nem sürgős az eladás, akkor az induló árad tartalmazzon lehetőséget arra, hogy engedjél  belőle 5-10%-ot és maradjon alkura is.
4. Ha az első hirdetésedre nem jelentkezik senki, akkor még nem kell pánikolni. Ha már háromszor csökkentetted a lakásárat, és egy telefonhivásod sem volt, akkor valószinűleg nem jól mérted fel a lakás forgalmi értékét. Mégegyszer megvizsgálnám az 1.-3 pontokban leirtak alapján, hogy jól mértem-e fel a helyzetet.
A legfontosabb!
Szánj rá időt, ha elkésve inditasz, akkor abból kapkodás és olcsó eladás lesz.
Criscito 2019. 07. 15. 18:10
Előzmény: #44354  Gaguse
#44355
Felhívtam. Ez volt az és elkelt alig egy hónap alatt. https://ingatlan.com/xi-ker/elado+lakas/panel-lakas/budapest+11+kerulet+etele+ut+41/29660396 *
Az eladó elmondása szerint minimálisan volt csak alkuképes. Nem panelprogramos egyébként, maga az épület elhanyagolt állapotban van, teljes renoválásra szorul. A lakás egyébként nem rossz, de azért néhány milliót rá lehetne költeni simán. 
Gaguse
Gaguse 2019. 07. 15. 18:01
#44354
Koszonom a valaszokat! En meg kivarom a julius augusztusi idoszakot, talan meg a szeptembert. Ha addig is hullaszag lesz akkor nem veszem meg a telket amit kiszemeltem. Meglatjuk...
Criscito 2019. 07. 15. 17:40
Előzmény: #44350  Gaguse
#44353
Hat ugye melyik piacrol van szo? En egy panelt figyelgetek a XI-ben, szerintem kicsit tularazott, egy honapja van fent, az elso napon 4-5 ember volt megnezni... en nem vennem meg egyebkent. Felhivom mindjart  a hirdetot, hogy mi van vele, par napja azt mondta, hogy mar van vevoje.
RASchumann 2019. 07. 15. 17:39
Előzmény: #44350  Gaguse
#44352
Május óta hirdetek a hasonló hirdetések árazásának legalját belőve 40mFt-ra, június végéig senki!!! sem jelentkezett, pár kamumadarat leszámítva. Június végén július elején 3 lépcsőben csökkentettem az árat, összességében 5 millióval 35mFtra. Azóta nézik azért, hetente mondjuk 4-en, de semmi komoly.
RASchumann 2019. 07. 15. 17:30
Előzmény: #44333  sakal83
#44351
Köszönöm a választ, kb ilyesmi a stratégiám. A lufit leszámítva igaza lehet Impudentnek is, de nem én akarok lenni a láma, aktuális piaci áron akarom eladni. 2015-2016 körül adott el ismerős 16 millióért újlipóti kb 58m2es téglát. Azóta tolták a pumpát...
Gaguse
Gaguse 2019. 07. 15. 16:56
#44350
Amugy kerdeznek valamit?  Van valaki aki el akar adni mostanaban es sikerult nrki? Mindenki azt mondja hogy semmi hivast nem kap. Ki mit tapasztal?
Törölt felhasználó 2019. 07. 15. 16:51
Előzmény: #44348  Törölt felhasználó
#44349
Csak tudna nekem is olyan áron szerezni előtte.
Törölt felhasználó 2019. 07. 15. 16:48
Előzmény: #44347  NASASpaceShuttle
#44348
Kb erről beszélek én is.
Csak vannak itt mások, akik szerint minden ÉRTÉKE a forgalmi érték/2, ha nem /3.
De legyen "igaza", azt majd Ő is nyakába kapja a fenti navos illetékalapkiegészítést :D
NASASpaceShuttle
NASASpaceShuttle 2019. 07. 15. 16:20
Előzmény: #44335  Törölt felhasználó
#44347
Megnézték a közelben végbement adásvételeket és felhúzták az árverésen kialakult vételárat a háromszorosára illetékalapnak. Amúgy meg is érte volna azt az árat ha nem lettek volna vitatottak a használati viszonyok, és nem lett volna garázda az egyik tulaj, nomeg ezáltal lerombolt a tulajdonrész. Szóval hiába az egyedi forgalmi/piaci érték, egy NAV-os az átlagosat látja forgalmi értéknek.
tihamer
tihamer 2019. 07. 15. 15:39
Előzmény: #44345  tihamer
#44346
"Az I. világháború idején vagyonát 900 millió dollárra becsülték, ekkor már többek között banki, hajózási, bányászati és vasúti érdekeltségei is voltak. A The New York Times Rockefeller halálára írt nekrológjában már 1,5 milliárd dollárra becsülte vagyonát. Akkoriban ez volt  a legnagyobb vagyon, amelyet valaki a saját erejéből - tehát nem örökség révén - elért. Halála évében az amerikai GDP 92 milliárd dollár volt. GDP arányos vagyonát a mai giga-gazdagok, Bill Gates vagy Sam Walton még csak meg sem közelítik."
tihamer
tihamer 2019. 07. 15. 15:28
#44344

Rockefeller titkát, egy saját idézetével tehetjük meg:
"Sokkal inkább vagyok saját magam zsarnoka, mintsem hogy másvalaki zsarnokoskodjon felettem."
Egy anyagilag független ember gondolata is valahogy így hangozna.
Gaguse
Gaguse 2019. 07. 15. 15:24
Előzmény: #44341  sakal83
#44343
Azzaz, megmondom neki hogy 8 kp aztan elmegyek max 9ig. Azt mondtak 10.2 ert vette, nem fogja odaadni ennyiert. Meglatjuk🙊😅
bendeguz_sly
bendeguz_sly 2019. 07. 15. 14:57
Előzmény: #44341  sakal83
#44342
Szekszárdon ismerős árulja a lakását, jó helyen, szép lakás, hónapok óta nem megy el, ma - 9% az aktuális ár, Facebookon meg nagy betűkkel írja, hogy ÁRZUHANÁS.
Másik havernak meg pénze van, ő már nem vesz, mert szart árulnak drágán, inkább máp+. Illetve kívárás. 
Ez két ember az én buborékomból. Mindenki más vett már házat, lakást az elmúlt 5-6 évben. 35 körüli korosztaly
sakal83 2019. 07. 15. 14:50
Előzmény: #44340  Gaguse
#44341
8m:)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek