Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2019. 06. 14. 11:48
Előzmény: #41998  because
#42000

Sorházat ne vegyél soha, az a legszarabb konstrukció, a paraszt éjjel nappal a nyakadon, méregdrága
a XVI ker meg drága és szar ahhoz képest
impudent 2019. 06. 14. 11:47
Előzmény: #41997  because
#41999

a szülőnek kell a jó ,mert ha az nincs akkor a gyereknek sem lesz jó."A gyerekekért a szülők a felelősek 18 éves korukig, ami"
ezt pont Te írtad.
itt van minden elrontva ,nézd a sok szerencsétlen roncs embert.
because 2019. 06. 14. 11:46
Előzmény: #41994  Dwayne.Hicks
#41998

2. pont felejtős. A panelt nagyon nehéz lesz eladni egy pánik idején.
Panelt most kell eladni, ilyen áron, amíg még megveszik.
Egyébként mindent eladnék és vennék most magunknak pl. egy új vagy akár régebbi sorházi lakást a XVI. ker-ben. Rengeteg jó terület van ott és nem tömegnyomor még a kerület... kulturált, minden közel van, ellátottság nagyon jó.
because 2019. 06. 14. 11:42
Előzmény: #41995  impudent
#41997
Ezzel nem értek egyet. A gyerekekért a szülők a felelősek 18 éves korukig, amit "beletesznek" a gyerek jövőjébe ezekben az években, az a gyerekek egész életére kihatással lesz. Nem alárendelés, ha valaki törődik a gyereke életével és előnyben részesít mindent,  ami nekik jobb. Ha nekik jobb, a szülőnek is jobb lesz.  Hidd el, megéri.
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 06. 14. 11:41
Előzmény: #41994  Dwayne.Hicks
#41996
"forgassam Athéni ingatlan(ok)ba (ne nevessetek, Zsiday szerint most kell ott vásárolni)"
Erről amúgy hol lehet olvasni?
impudent 2019. 06. 14. 11:38
Előzmény: #41994  Dwayne.Hicks
#41995

Elöször is ne a gyerekeidre hivatkozz, Ők akkor is jól vannak ha Te nem rendeled alá magadat Nekik, sőt jót tesz Nekik.
Éld úgy az életed ,hogy Neked jó legyen és utána minden kialakul.
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2019. 06. 14. 11:30
#41994
Kérdezném a kedves fórumozó kollégáktól hogy mi lenne a véleményük a jelenlegi helyzetemről.
Sajnos 2008-ban vásároltunk egy sorházat Bp agglomerációban, ahogy azt illik CHF-re. Bár ugye se nekem, se a páromnak semmi segítség nem adatott meg szülői részről a mai napig. Illetve ahogy kinéz jó sokáig nem is fog. Sőt, van hogy nekünk kell segíteni a szülőket. 
Vissza szerettünk volna költözni 2014-2015 környékén Budapestre, de sajnos több magánéleti probléma is közbejött. Tartósan beteg kisgyerek, ezzel együtt lelki problémák, illetve kényszeredett munkahelyváltás a részemről (felvásárolták az üzletágat amiben dolgoztam). Szóval volt elég bajom, és persze pont a legjobb időszakban amikor lakásvásárlással kellett volna foglalkoznom, akkor pont nem ilyen gondolatokkal voltam "tele". Na mindegy...
Az összegyűjtött 10M-ből + kb. ugyanennyi hitel végül vettünk egy gazdagréti panelt amit a beton szintig kellett levernem és felújítanom. most már több mint egy éve ki van adva (150k+rezsi). Hitelünk van még, de már nem sok, gyakorlatilag nincs 10M összesen a két ingatlanra.
Kérdések/lehetőségek a fejemben:
1. lehet-e még rosszabb a helyzet a jövőben és vegyek Budapesten BÁRMI ÁRON magunknak valamit? Mert hogy ez volt az eredeti cél 2015 táján, csak beidegesedtem a CSOK hatására és anno azt mondtam hogy ez hülyeség ami itt zajlik és méregből vettem egy panelt. Persze utólag visszagondolva lehet hogy magunknak kellett volna inkább az akkori árakon. Minden viszonyítás kérdése ugye...
2. kivárjak és vegyek még egy befektetési panelt hitelre, amitől gyorsan meg tudok szabadulni ha beindulnak az ellentétes folyamatok?
3. ne csináljak semmit, hanem várjak és fizetgessem a hitelt. Ez esetben max 3 év és végtörlesztve minden.
4. adjam el a panelt és forgassam Athéni ingatlan(ok)ba (ne nevessetek, Zsiday szerint most kell ott vásárolni)
A gyerekek 9 és 5 évesek per pillanat. Az iskola és közlekedés miatt lenne cél Budapest.
Ki mit csinálna? Előre is köszi az építő jellegű véleményeket.
lohran 2019. 06. 14. 11:29
#41993

ez egy merő pénzosztogatás a politikai kegyelteknek.persze átlagember is beleesik , főleg a jobb móduak.gyakorlatilag kipakolják az államkasszát egy teljesen ész nélküli ,politikai propagandával ,pár százezer ember luxusát fizeti meg a többi.
visszaélés ?
szinte csak az van.
5. vagy 10.lakását veszi meg belőle a gazdag töki , kiadásra vagy eladásra kerül nem kis haszonnal.
az építők is lehúzzák a részt belőle a szar lakóparki meg egyéb tákolmányokért.
de az átlag is spekulál vele, bevállal mindent a pénzért.
soha meg nem született gyermekek, megszületett de nem kívánt gyerköcök, válások fémjelzik ezt a hamis utat.
egy soha hazug célját el nem érő propaganda a leendő tb fizetők akik vagy kivándorolnak vagy meg sem születnek vagy ingyenélők lesznek Ők is mint az állam ezt preferálja.
mi lesz itt húsz év múlva ?
nem tb fizető hanem gnóm ,zombi emberkék
berlini
berlini 2019. 06. 14. 11:27
Előzmény: #41988  impudent
#41992
Nagyon túlárazott, de azért azt is nézd meg mit kapsz 15 millióért Budapesten vagy ugyanott Budaőrsön.
Szerintem nem tudja eladni 89-ért, még a 65 millió ft is kérdéses.
Szerintem nem sürgős, azért a magas inditó ár. Mindig vannak balekok jeligére.
(Én örülnék, ha az újabb épitésű, nagyobb házam a XVI. ker.-ben 80-ért elmenne.)
johai 2019. 06. 14. 11:26
Előzmény: #41987  DAXHU
#41991
Vilag vegen van,es tularazott.
Moriczra 1 ora alatt jutsz be...allaga jo,kepek alapjan  fekvese is,de ugy veszi a tulaj mintha most ujjitotta volna fel,es meg ratesz valamennyIt a haszon vegett:)
berlini
berlini 2019. 06. 14. 11:16
Előzmény: #41983  Criscito
#41990
Ezek a válásokkal nem számolnak
A keresztény tanokból ez az egy amiben hisznek.
impudent 2019. 06. 14. 11:13
Előzmény: #41988  impudent
#41989
de Ti nyugodtan vegyétek meg 90 millióért , Nekem jobb a bankban ez az összeg mint ez a snassz ház
impudent 2019. 06. 14. 11:03
Előzmény: #41987  DAXHU
#41988

kb 15 milliót megér víkendháznak.
már aki szeret túrázni.
6 szorosan túlárazott
DAXHU 2019. 06. 14. 10:59
Előzmény: #41986  johai
#41987
Mi a véleményetek erről a házról? A Halom utcában van.
https://ingatlan.com/budaors-kohegy/elado+haz/csaladi-haz/pest+megye+budaors/28912157
johai 2019. 06. 14. 10:36
Előzmény: #41980  1kor13
#41986
Nem csak a dugo lehet problema,bar az egyre fokozodik,hanem a tomegkozlekedes mikentje,kivel utazik a gyerek egyutt,egyaltalan nem mindegy.
Vagy a metro,jaj de jo velik sokan,milyen gyors,aztan a gyakorlatban azt kell tapasztalnia hogy nagyon nem szivesen megy le a fold ala....lehet klausztrofobias is,nem mindenk tud rolla.
johai 2019. 06. 14. 10:31
Előzmény: #41982  Invader
#41985
Tenyleg lutri a csok.
Az nyer aki teljesit,ha megvan a vallalt gyerekszam,nem kell visszafizetni kamatostol.
Aztan nyugodtan el lehet vallni.
*
Az arak irrealisak,15-16kerben vannak azert meg jo veteli lehetosegek csaladi hazak teren,de ezeket fel kell ujjitani,es ahogy mondod 40 milla mar keves,kell a csok is....viszont ilyenkor epitkezni?
 40-50 misi kozott lehet meg vasarolni jo adottsagu csaladi hazakat,korant sem ment fel annyira ez a szegmens mint a tobbi.
Legnagyobb bizonytalansagi tenyezo a szabalyozok allando valtoztatasa!
Ezt lehet kivedeni valamennyire telkes ingatlan vetelevel....nem kozos,megosztott,stb,hanem 1/1 tulajdonjogu ingatlannal.
1kor13
1kor13 2019. 06. 14. 10:24
Előzmény: #41983  Criscito
#41984
Azt gondolnám, hogy ezeket a követeléseket el lehet adni behajtó cégeknek. Akár Angliába, akár Új-Zélandra, akár Thaiföldre menekül az ember, behajtó cégek vannak mindenhol. És mire a követelés aktuális lesz, még kevésbé lehet elbújni, mint ma. Nehogy jöjjön valami szélsőséges párt egy "behajtuk a hazaárulók adósságait" szlogennel...
Criscito 2019. 06. 14. 10:12
Előzmény: #41982  Invader
#41983
Szerintem a CSOK, és egyéb támogatások csak olaj a tűzre. Rengeteg országban (a régiónkban) hasonló utat fut az ingatlanpiac, pedig ott nincs 10+10+10 millió a családosoknak. *
Mi lesz válás után? Tegnap írta valaki, hogy az ismerőse felveszi a babaváró 10 millióját, majd lelép külföldre. Az állam meg vagy utoléri, vagy nem. De mivel az állam rossz gazda, ezért megvan rá az esély, hogy sosem fogja behajtani a tartozásokat, ahogy történik ez az egykori szocpol esetében is. *
https://www.portfolio.hu/finanszirozas/hitel/30-milliarddal-tartoznak--a-hoppon-maradt-szocpolosok-az-allamnak.320179.html
Invader 2019. 06. 14. 10:06
#41982
Sziasztok! Olvasgattam rengeteg hozzászólást, illetve elemző cikket, de sehol nem írnak arról, hogy mi lesz majd ha a CSOK-ot felvevő párok elválnak. Statisztikák szerint a házasok 20%-a elválik 5 éven belül. Na most akik felvettek alsó hangon 10+10 millió hitelt, és nem lesz meg a három baba, azoknak elég szép kamatot kell majd visszafizetni. Csak az ismerőseim körében is látom, hogy nyakra főre veszik fel a 20-25 milliós közös hiteleket, és házasodnak már fél év ismeretség után. Babavárónál is ha nem lesz meg a gyerek 6 éven belül, 18 milliót kell visszafizetni. Szerintem pár évig még kitart az őrület, aztán kb. 5-8 év múlva itt nagyon nagy bukások lesznek. 
Másfelől meg azt sem értem, hogy ki tud megvenni egy XVI. kerületi /semmi extra/ ikerházat 70-90 millióért (közös falakkal, kis kerttel, kocsibeállóval). Én itt lakom, nem szeretnék elköltözni innen mert imádom. Páromnak, illetve nekem is vállalkozó szüleink vannak, 40 millióval tudtak segíteni. ami lássuk be nem sok fiatalnak adatik meg manapság Magyarországon. Legalábbis az én ismerőseim között nem. Ebből az összegből 3 éve a kerület egyik legszebb részén a Honfoglalás lakóparkban 100m2-es kertes sorházat tudtunk volna venni (Csabaliget lakópark, 30 millió volt kulcsrakészen). Most pedig? 45 millió egy alsó kategóriás ikerház Nagytarcsán. Vagy felveszünk CSOK-ot meg 20 millió hitelt és beállunk az eladósodott fiatalok táborába, mint az összes kollégám, így maradok Budapesten, aztán ha nem jön össze a gyerek, vagy megcsal a párom, akkor fizetjük a kamatos kamatokat életünk végéig.
 Csak egy példa: Egyik ismerősöm 68m2-es lakást vett 38 millióért a XVII. kerületben a Helikopter lakóparkban. Ebből 26 millió a hitel 20 vagy 30 évre. Kb. 260.000 a nettó fizetése.  68m2 egy életre, egy tervezett gyerekkel. Bármikor bejöhet egy válás, egy kamat emelés, egy munkahely elvesztése. Másik ismerősöm Budapestről költözött ki Halásztelekre, 28 milliós ház, ebből 25 millió hitel, valamint a 3 millió önrész is hitelből volt szülőktől. 
 Szerintem az emberek most megint túl vállalják magukat, mint 2008 előtt. Legalábbis én ezt látom. 
Sajnos mi megszívtuk ezt a CSOK-os időszakot. Ezek már egy mesterséges, a realitástól elrugaszkodott árak. Szerencsére semmi sem tart örökké...  

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek