Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 13:09
#880
hello!
vegyetek novot, én is beszállok jövő héten!

Rendkívüli közgyűlés lesz!
ahogy BB is írta itten!

2800 Ft meglesz!
figyeljétek azért!
bocsi a beírásért
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 13:07
Előzmény: #878  Törölt felhasználó
#879
Bocsi de a Novotradnek van saját topikja.
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 12:55
#878
„Semmi sem nehezebb, veszélyesebb és kétesebb kimenetelű, mint egy rend bevezetéséért síkra szállni. Mert az újító ellen fordulnak mindazok, akiknek a régi viszonyok kedveznek, és puszta lagymatag védelmezőkre talál azokban, akiknek pedig az új rend hasznára volna.”
Machiavelli

(Idézet Rényi Gábor irodájának faláról)

Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 12:54
#877
Igazad van, felmegy az árfolyam 2000 Ft-ig lazán, majd irány a 3000 Ft is!
Utána pukk, és ismét irány a 3000 Ft, majd 4000 Ft!
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 12:53
#876
Rényi Gáborral készített interjú fontosabb részletei
(Manager Magazin, 2006. október)

Rövidítések:
MM = Manager Magazin
R.G. = Rényi Gábor

MM: Hogyan határozná meg most ezt a céget? Mi a Novotrade stratégiája?
R.G.: Ez egy teljesen új cég már. Egy napelemgyár. Azok a vállalatok, amelyek ezerféle dologgal foglalkoznak, a szocializmusban jól tudtak prosperálni, de utána már nem.

MM: A napelem megint egy olyan dolog, amiben annyira hisz, mint a könyvben? Vagy ismét csak egy jó ötlet, amiben egy ideig részt vesz, azután elengedi?
R.G.: Természetesen igen, ez is egy innováció. Én nem vagyok a könyvdisztribútor vállalat stratégiai befektetője, inkább inkubátor.
A Novotrade annak idején ezért jött létre, hogy új dolgokat hozzon.
Most a napelemek gyártását fogom „inkubálni”.

MM: Tehát lehet, hogy tíz hónap múlva megint felbukkan egy hír, hogy valami újba fog? Vagy már a visszavonuláson gondolkozik, annak ellenére, hogy mindenki munkamániásnak írta le?
R.G.: Jól érzem magam itt. Az üzletember nem úgy gondolkodik, hogy amikor elérte a korhatárt, akkor nyugdíjba megy. Nem akarok kertészkedni. Lehet, hogy lassabban, lehet, hogy más stílusban, de dolgozni szeretnék.
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 12:53
Előzmény: #874  Törölt felhasználó
#875
SzuperNOVA

nőnőnőnőnnő aztán felrobban :DDDD
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 12:51
#874
:-))))))))))))
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 12:50
#873
1,6 milliárd Ft-os alaptőke-emelés!!
Névváltoztatás!

Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 12:50
Előzmény: #871  Törölt felhasználó
#872
:DDDDDDDDDDDDDDDDD

Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 12:49
#871
Hajrá Novoka!

November 28-án rendkívüli közgyűlés!!
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 12:45
Előzmény: #869  Törölt felhasználó
#870
természetesen én is azt szeretném :D

hajrá konzumka :DDDDDDDDDD
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 12:38
Előzmény: #868  Törölt felhasználó
#869
Nézd nem véletlenül alakítgatom ugy a portfoliom mint
Green mester..
Sajnos végigvettem 259-től lefelé ugyhogy 10%-kal magasabb a beker áram mint azövé.
Illikvid részvény nem kell sok pénz a lufifujáshoz tavasszal ez ment a Humettel Gardéniával stb egy unatkozó bróker és néhány jó hír kell hozzá és limites ralli lesz lásd eco és a fentiek.Reméljük nem lesz veszteséges a cég..
Egyébként majd meglátjuk mi lesz ,inkább nekem legyen igazam...:))
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 11:21
Előzmény: #867  Törölt felhasználó
#868
Az álmok, nem midnig teljesülnek , erre nemrégen rá kellett jönnöm.

Közel sem biztos ,hogy fél évet kell ülni benne mint aohgy az sem, mint ,hogy nem két évet. és apakliban az is benne van ,hogy soha semmi nem lezs belőle (kicsi az esélye, de benne van)

hát ennyi, persze bízok benne, de kezdek nem rágondolni, ez a jó lt befektetés :D
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 10:53
Előzmény: #866  Törölt felhasználó
#867
Készenállok hogy haszonnal eladjam még idén.
Nem értelek neked is van és 400-ért akarod eladni akkor mi ez a két év vagy soha...:)
Majd meglátjuk de ezt szerintem érdemes kiülni ha fél évig is kell.
Törölt felhasználó 2006. 11. 02. 22:45
#866
Én se adtam még el a konzumot :-)

Sőt vettem gardeniát is :-)
Törölt felhasználó 2006. 11. 01. 13:38
Előzmény: #864  Törölt felhasználó
#865
hőőőőőő

Alekszandrosz, úgy látom tem ég mindig nem állzs készen arra ,hogy a konzum lehet hogy csak 2 év múlva lesz valami, illetve lehet hogy soha.
Törölt felhasználó 2006. 11. 01. 11:58
Előzmény: #831  Törölt felhasználó
#864
Vettem ecot is 2000 db-t 68ért,kicsit hütlen leszek a Konzumhoz.
Törölt felhasználó 2006. 10. 31. 19:17
Előzmény: #862  Törölt felhasználó
#863
Rallyt akarok!!!!!!És adjatok el nekem előtte 200 ért vagy az alatt:)))Már minden rallyzott még az eco is.
Törölt felhasználó 2006. 10. 30. 20:49
Előzmény: #860  Törölt felhasználó
#862
Testvéreim a Konzumkában, izgalmas volt a mai nap is.. :)

legalább forgalom volt, és tartjuk magunkat keményen:)
Törölt felhasználó 2006. 10. 30. 20:32
Előzmény: #860  Törölt felhasználó
#861
úristen, hogy emnniyszer hasznátlam az azért szót utólag is elnézést kérek minden műértő nyelvésztől!

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek