Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 11. 05. 12:45
Előzmény: #899  Törölt felhasználó
#900
Nem tudja valaki mikor jelent a Konzum?Csak félévente kell neki?Köszi előre is.
Törölt felhasználó 2006. 11. 05. 12:35
Előzmény: #898  Törölt felhasználó
#899
ja legalább ezt elértük :)

DE MILYEN ÁRON!!!!!!! :DDDD
Törölt felhasználó 2006. 11. 05. 06:55
Előzmény: #897  Törölt felhasználó
#898
A forgalmához képest ez a leglátogatottabb,legpezsgőbb topik.:)
Törölt felhasználó 2006. 11. 05. 00:57
Előzmény: #896  Törölt felhasználó
#897
de mocsok hülyén érzem magam, a fene elromlott az egész estém.
Törölt felhasználó 2006. 11. 04. 18:03
#896
Re: a nagy IQ-sokknak! :-) Elözmény válasz erre 11.03
:DDDDDDDDDDDDDD
ez már tényleg sokk
jgy

Re: a nagy IQ-sokknak! :-) Elözmény válasz erre 11.03
Ja ez nem ak onzum topic?
jgy

Re: a nagy IQ-sokknak! :-) Elözmény válasz erre 11.03
Hajrá konzumkaaa!!!!
jgy

Ezeket csak azért idéztem jgy-től, mivel péntek délután ő kezdte el a beírogatást, és a konzum éljenzését a Novo-topicban.
Az enyém csak természetes reakció volt a Konzum topicba, és csak tényeket írtam a Novoról.
Jgy becsüllek téged, amiért Te is tudsz bocsánatot kérni, és elismerni a hibádat!!
Jó emberi tulajdonság, és értékes is!
Többször nem kívánok a Konzum-topicba beírogatni Novot reklámozni, legfeljebb Konzummal kapcsolatban normálisan kérdezni. Egyelőre azonban maradok a Novonál..
Úgyhogy nyugodtan írogassatok itt, és örülök, hogy normálisan meg tudtuk beszélni ezt az egész dolgot, Jgy vallomása, megbánása alapján is!
Bocsi mindenkitől, ez marad a Konzum-topic!
Sok sikert kív. mindenkinek!

Üdvözlettel:
BigBroker24
pami2 2006. 11. 04. 16:16
#895
Big barátunk turbora kapcsolt de sikerült a pásztort visszaterelni a saját b..... közé és visszatért a nyugalom eme szigetre
Törölt felhasználó 2006. 11. 04. 12:26
Előzmény: #893  Törölt felhasználó
#894
ezt az ámokfutást, én szélgyellem magam!
Törölt felhasználó 2006. 11. 04. 12:24
Előzmény: #892  Törölt felhasználó
#893
Igen elnézést, ez az én hibám volt!!!

Törölt felhasználó 2006. 11. 04. 03:08
Előzmény: #891  pami2
#892
sracok huzzatok mar vissza a jatszoterre es hagyjatok ezt meg a nagyfiuknak....mit kell mindent bepiszkitani? Ez mas topik, a novo topikban lehet almodozni de ide ne szemeteljetek mar... . koszi.
pami2 2006. 11. 03. 14:32
Előzmény: #890  Törölt felhasználó
#891
Jgy! megvan mondva....
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 14:29
#890
az előbbi szólásom az econet topicba ment volna..
jgy-nek mondd meg amit előbb írtam!
pami2 2006. 11. 03. 14:28
Előzmény: #888  Törölt felhasználó
#889
Big!én értem a te gondodat-az a baj hogy kritizálják a papirodat.
de a te mostani tulzott aktivitásodat a novotol teljesen független topikokba nem látom át???
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 14:22
#888
bocsi azt hittem leány vagy! :-))
leírtam mi a fő probléma, szerintem érthető volt!
amit Kata és a Novot mocskoló haverjai (gazdagodó,stb.) csinálnak ár pár hete a Novo-topicban!
többször nem kívánom leírni!

minden jót!
ha egyes idióták a Novot mocskolják, a novosok és jöhetnek ide, más topicocba!! ez egyértelmű!! .:-)
pami2 2006. 11. 03. 14:19
Előzmény: #886  Törölt felhasználó
#887
Big! figyuu ,nem haragszok a "kedves"-ért de fiúbol vok:)
nem tom mi lelt téged, de ma marhára elemedbe vagy.ez mind piszok érdekes volt amit irtál de akit érdekel tudja hol találja.
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 14:11
#886
Időpont: November 28. du. 13:00

A közgyűlés napirendje:

1. Az Alapszabály módosítása, figyelemmel a gazdasági társaságokról szóló új törvény rendelkezéseire, ezen belül a Társaság nevének megváltoztatása.
A javasolt új név: Genesis Energy Befektetési Nyrt.

2. Az Igazgatóság felhatalmazása a Társaság alaptőkéjének felemelésére az alábbi feltételek szeint:

a.) Az alaptőke-emelés módja: új részvények zártkörű forgalomba hozatala pénzbeli hozzájárulás ellenében.
A pénzbeli hozzájárulás mértéke: az alaptőke-emelést elhatározó igazgatósági döntést megelőző 6 napban a BÉT záró árainak átlagára, de max. 2800 Ft/részvény!

b.) Jegyzésre jogosultak: a részvénytársaság részvényesei, valamint az igazgatósági határozatban megnevezett azon személyek, akiket az Igazgatóság az általuk tett vételi szándéknyilatkozatra figyelemmel feljogosít a részvények átvételére vonatkozó kötelezettségvállalásra.

c.) Az alaptőke-emelés maximális öszege:
1 600 000 000 (1,6 mrd) forint,
a kibocsátandó új részvények száma:
max. 3 200 000 db egyenként 500 forint névértékű dematerializált törzsrészvény.

d.) Az Igazgatóság felhatalmazása
a közgyűlési határozat meghozatalától számított egy éves időtartamra érvényes.
Az Igazgatóság azonban jogosult a tőkeemelést max. 3 részletben végrehajtani a fentiekben leírt feltételek betartásával.

3. Az igazgatótanács megválasztása, díjazásának megállapítása.

4. Az audit bizottság megválasztása,
díjazásának megállapítása.

5. A Társaság és az Acquisition Pro Ltd. közötti megállapodás jóváhagyása.

6. Tájékoztatások:
- Genesis Solar Magyarország Kft. megalapítása
- Genesis Solar (Spanyolország) üzletrészeinek (részvényeinek) megvásárlása
- Tudományos tanácsadó testület alapítása

Határozatképtelenség esetén a közgyűlés megismétlésének időpontja:
2006. november 28. du. 14:00
A megismételt közgyűlés a megjelent részvényesek számától függetlenül határozatképes!
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 14:01
#885
pami!!
Nem én kezdtem kedves!

jgy írt be először a mai nap a Novotrade-topicba a Konzummal kapcsolatban!
Képzeld nem rakták ki a szűröm, aktvívabb lettem, mint korábban! :-)

Amúgy csak tényeket írok a novoról, miért baj ez?

minden jót!

Ha jgy és más fórumból érkezők is írogathatnak a Novo topicba, akkor a novosok miért ne írogathatnának más fórumok topicjaiba????
Szólásszabadság van!
Biztos Kata is ezt mondaná most, iagazd van Kata! :-)
pami2 2006. 11. 03. 13:31
Előzmény: #883  Törölt felhasználó
#884
Big! megkergültél hogy nem találsz haza a topicodba ?vagy kirakták a szűröd?
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 13:24
#883
tuti árfolyam-tipp:

év végéig, max. januárig..

meglesz a 2800 Ft, ezt itt kijelentem!!
Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 13:18
#882
Figyelem!!

Rendkívüli hírek!!

Akár 2800 Ft-ot is adhatnak egy résvényért az új alaptőke-emelők!!

Döntés erről november 28-án, a rendkívüli közgyűlésen születhet!

Törölt felhasználó 2006. 11. 03. 13:16
#881
Novotrade - Döntött a közgyűlés az alaptőke-emelésről, július végén szabadon jegyezhető lesz az új kibocsátású részvény (a zártkörű jegyzés lezárultával). Nem hallani róla, hogy a Deutsche Balaton AG - ők korábban nem értettek egyet a többi nagytulajdonos által előterjesztett stratégiával - kifogásokat emelne. Az árfolyam egyelőre stagnál, láthatólag már beesett volna, de mindig akad egy "jótét lélek", aki apró, párdarabos vásárlásaival visszahúzza 400 forintra. Van azonban két közvetett tényező is - az alaptőkemelés és a napkollektorgyár-építés nagyszabású tervének közvetlen emelkedést generáló hatásán kívül -, amely nem is olyan sokára, már idén ősztől hatással lehet a papírra. A nyugdíjpénztáraknak kötelező lesz ezentúl olyan portfoliókat összeállítani, amelyekben részvények is szerepelnek - ez várhatóan minimálisan 10 milliárd friss tőkét hoz a BÉT-re. A tőke nagyrésze a vezető részvényeket fogja megtalálni, de jut belőlük majd a mid chip-eknek is - ám amíg a blue-k árfolyamán nem fog meglátszani a hazai injekció, addig a Rába, Synergon, Állami Nyomda stb. kurzusát felfelé mozgathatja. A spekulánsok első körben ebbe a mid-rallyba kapcsolódhatnak be, amikor azonban azoknak "beáll" az árfolyama, jobb hiján a kisebb papírokhoz fordulhatnak... Az is elképzelhető, hogy lesz néhány merész befektető, aki 2-3 éves távlatban - ennyi idő alatt a nyereségadó csendesen kimúlhat hazánkban - olyan papírokba pakol jelentősebb összeget, amelyeknél sanszos, hogy többszörösére száguld az árfolyamuk... Ilyen produkcióval a MOL, Richter stb nem kecsegtethet, ellentétben az Econettel, Humettel, Novotradedel... Rendkívül nagy a kockázat, de nagy lehet a haszon is, és vonzó az adózás elkerülésének, illetve átvészelésének magyar ember számára édes lehetősége (kamatozó banki befektetés esetében a 20 %-os adó a rendszeres és automatikus banki levonás miatt nem elkerülhető - részvény esetében értelemszerűen akkor kell csak adózni, ha eladás történik, és a haszon realizálódik!)

Idézet egy emberkétől!! Vmelyik topicban írta a Novoról!

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek