Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 11:19
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
nem érdekelt a magas árfolyamban....EZEN RÖHÖGNÖM KELL....jobb nem volt?
speki 2006. 05. 09. 11:26
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
HA EZ IGAZ LENNE: A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE 500-700 FT....my God! :-)
Humetből,ecoból kiszálltam...hajrá konzum!!!!!
Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 11:33
Előzmény: #3  speki
#4
szerintem más a sztori, de ez hamarosan kiderül...

amúgy a fő tulaj a nyilvános ajánlat óta folyamatosan veszi a részvényeket, nézzétek meg a bejelentéseket.

a részvényenkénti saját tőke amúgy 300 forint, a konszolidált pedig 430 forint
balta
balta 2006. 05. 09. 12:29
#5
Csak egy meglehetõsen régi képet találtam az interneten az aranytojást tojó áruházról: link
Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 12:31
Előzmény: #5  balta
#6
garex story?
Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 13:17
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
A garexben a sztori a CSŐD!!!
De ezt már irtam.
Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 13:24
Előzmény: #5  balta
#8
ezért egy forintot nem adnék :)...habár a retro szoci stílus megint divat lesz :)))
Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 13:31
#9
"HA EZ IGAZ LENNE: A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE 500-700 FT" - Ez biztosan igaz. Az már más kérdés, hogy a részvény ára biztosan soha nem lesz ennyi, SZVSZ.

"nem érdekelt a magas árfolyamban....EZEN RÖHÖGNÖM KELL....jobb nem volt?" - ha érdekelt lenne, akkor már rég felhúzhatta volna, pár ezer darabbal. Nem tette. Ezzel szemben 90 forinton tett ajánlatot.

"amúgy a fő tulaj a nyilvános ajánlat óta folyamatosan veszi a részvényeket, nézzétek meg a bejelentéseket. " - a piacon összesen két kereskedési napon vett, kb. 50k-t, hogy átlépje a 75%-os tulajdonosi határt (társasági jogi oka volt ennek)

"a részvényenkénti saját tőke amúgy 300 forint, a konszolidált pedig 430 forint" - ez igaz, az áruház egy Kft.-ben van, tehát az értéke a konszolidált mérlegben jelenik meg. Ahogy mondtam, kb. 500 millió forinton van nyilvántartva, a reális érték ennek kb. négyszerese.

"Csak egy meglehetõsen régi képet találtam az interneten az aranytojást tojó áruházról:" ha emlékeim nem csalnak, most is hasonlóan néz ki... Tervbe van véve egy nagyobb felújítás.
..

A fair értékbe természetesen nincs belekalkulálva az illikviditás, ami elég nagy diszkonttényező, valamint az, hogy a fő tulajdonos közvetlen irányítást biztosító minősített többséggel rendelkezik a cégben (ergó azt csinál, amit akar).

Ahhoz, hogy az árfolyam még feljebb menjen, tényleges vevőre volna szükség, nem csak spekikre, akik megtalálták az utolsó "olcsó" papírt a piacon.
Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 13:44
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
azért ha már írogatsz egy cégről, megnézhetnéd a history-t is. 64 %-ot szedett össze a fő tulaj az ajánlatban, most 76 % van neki. ez nem 50k, hanem 520k különbség (persze elüthettél egy 0-át)

a saját tőkét meg nem az 500-700 forint miatt írtam(ennyit soha nem kapsz a papírért), csak szerintem a nagy különbség igenis számít. ha nem hiszed, járj utána (kérdezz meg jogászt mi változik május 20-tól)
Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 15:09
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
megremegtek??
speki 2006. 05. 09. 15:12
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
bocsi konzumosok!

Én adtam el 141-153 forinton 6200 db-t...
pénteken vettem 105-110 forinton ,majd el is indítottam hír nélkül egy pici rallyt, máig tartott így éreztem....persze lehet tévedek :-)
Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 15:19
Előzmény: #12  speki
#13
azé nagy a pufferolás az eladói oldalon....:) simlis ez az esés....
speki 2006. 05. 09. 15:27
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
bizti az is van
Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 15:28
Előzmény: #14  speki
#15
az hát szivatás volt...(vagy az is)...vevő oldal-t 1-2megírták...
Törölt felhasználó 2006. 05. 14. 10:40
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Konzum rajongóknak egy kis hír a cég háza tájáról - Pécsről. link
Törölt felhasználó 2006. 05. 15. 11:22
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
még öt nap
lifetrai 2006. 05. 15. 20:51
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
Miben bízol?
Ha jól értem, akkor 5 nap múlva már a konszolidált saját tőke számít kiszorításkor minimum árnak. Szóval ennek értelmében jobban megérte volna 05.20-a előtt kivinni a papírt, nem?
Egyébként én is ezt látom reális alternatívának, ezért raktam rá egy kisebb tétet...szóval alulértékelt a paper, de ha senki nem érdekelt a felértékelésében, akor maradnak az ilyen egy két rémhírterjesztő által keltett feszültségek...
Törölt felhasználó 2006. 05. 16. 08:27
Előzmény: #18  lifetrai
#19
ha logikusan cselekvő fő tulaj lennék, én pontosan ezt akarnám. hiszen így meg tudna spórolni mintegy 130 forintot részvényenként. eddig nem nagyon használta ki a tőzsdei jelenlét előnyeit, nem tudom minek tartja forgalomban a papírt
Törölt felhasználó 2006. 05. 16. 08:27
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
amúgy elulértékelt papírt venni nem olyan baromság:)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek