Topiknyitó: Portfolio 2017. 02. 01. 19:32

Kétharmados többségben a budapesti olimpia ellenzői  

Ugrás a cikkhez
Több mint kétharmados többségben (68 százalék) vannak azok, akik nem támogatják a rendezést, mert azt gondolják, hogy túl sokba kerülne, és azt a pénzt inkább hasznosabb dolgokra kellene fordítani - olvasható a HVG cikkében. A hetilap...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=243424
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 30. 17:08
Előzmény: #1575  pitcairn2
#1580
"mégse citálták EU-s bíróság elő a magyar államot" hát ezt meg honnan a fészkes fenéből tudod? :) írtam már: az EJEB-hez előbb végig kell menni a magyar fokokon, ki kell meríteni a hazai jogorvoslati lehetőségeket. ergo: lehet, hogy a hazai bíróságok előtt vannak még ilyen ügyek, de az is, hogy már kint van az EJEB-nél, csak még nem zárult le
pitcairn2 2017. 08. 30. 17:07
Előzmény: #1560  upgrayeddAKS
#1579
nem lehet valódi magántulajdonnak tekinteni azt amibe törvényi eszközökkel kényszerítenek bele... nekem kb. itt indulnak el a problémáim a rendszer kapcsán megjegyzem szerintem állami nyugdíjra sincs semmi szükség mindenki szépen takarékoskodjon MAGA...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 30. 17:06
Előzmény: #1576  pitcairn2
#1578
tény, hogy marhaság :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 30. 17:05
Előzmény: #1570  Törölt felhasználó
#1577
Ja, hát sok példát lehetne hozni arra, miért írt hülyeségeket :) Látszik, hogy a joghoz sincs lövése...
pitcairn2 2017. 08. 30. 17:04
Előzmény: #1560  upgrayeddAKS
#1576
inkább tény...
pitcairn2 2017. 08. 30. 17:04
Előzmény: #1561  upgrayeddAKS
#1575
évek óta megy a manyup vinnyogás, mégse citálták EU-s bíróság elő a magyar államot azaz a lépés 100%-ban EU-kompatibilis volt...
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 30. 17:00
Előzmény: #1559  pitcairn2
#1574
Ne haragudj, de eszményi alany vagy alattvalónak. Ha fidesz vagy mszp lennék, akkor különösen hasznosnak tartanám és erősen értékelném, hogy ennyire zavaros fogalmaid vannak a magántulajdonról. 1. Magánpénztártag voltál? 2. Ha igen, nyilatkoztál-e a maradásról?
Törölt felhasználó 2017. 08. 30. 16:58
Előzmény: #1572  salve
#1573
Na de még mindig 12 (vagy 11?) évnyi balos kormányzást is oda sorolt, míg a 11 évnyi Orbán kormanyból csak 7-et. Annyi erővel a Gyurcsány, Medgyessy, Horn fóbiát is ráhúzhatnád, sőt azokat aranyaiban erősebben. De te valahogy mindig Orban fóbiának próbálod beállítani azt, ha valakinek nem egyezik a véleménye a tieddel...
salve 2017. 08. 30. 16:55
Előzmény: #1563  elemes
#1572
"nem az újraelosztás termeli ki a kádárnépét, hanem az illiberális rendszer" mondtam én, hogy orbánfóbiában szenvedsz de tudom, leírtad korábban időrendben hogy szerinted mettől meddig "nem volt hatalmon Kádár a rendszerváltás óta" tényleg rögeszme ez már nálad én úgy látom
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 30. 16:55
Előzmény: #1559  pitcairn2
#1571
Ez Rogán elvtárs szintje. Ő is azzal érvelt nyilvánosan a rádióban, amikor a fidesz kifosztotta a magánpénztárakat, hogy nem magántulajdon, mert nem rendelkezhetsz vele teljeskörűen. Rogánra mindig számíthat Orbán, amikor piszkos munkát kell elvégezni. Rogán még a netadót is képes volt védeni, amikor az volt az irányvonal. Ne haragudj, de egy fórumlakótól magasabb színvonalat várnék el, mint egy politikustól. Adalék: Véletlenül láttam a Rogán családot átkelni egy utcán. Hihetetlen, de néha ők is kiszállnak a luxusautójukból és gyalogolnak. Rogán elvtárs figyelmetlenül kelt át, és Cili asszony a fülem hallatára leteremtette, hogy nem vigyázott eléggé a gyerekekre. Rogán fülét-farkát behúzta és meghunyászkodott. Csak akkor nagylegény, ha magyar embereket kell kifosztani, netadóval sanyargatni vagy éppen sürgősen helikopterezni kell.
Törölt felhasználó 2017. 08. 30. 16:42
Előzmény: #1560  upgrayeddAKS
#1570
Na meg a legtriviálisabb, ha valakinek tartós bérleti joga van, akkor nem tehetem ki csak úgy, amíg ő is betartja a rá vonatkozó feltételeket. Speciel nagyon jó párhuzam, ha az állam vagy állami szervezet rendelkezik ilyen joggal, aztán egyik napról a másikra államosítják. Akkor lehet ugye mondani, hogy előtte sem rendelkeztél vele szabadon. Persze pitcairn logika alapján...
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 30. 16:40
Előzmény: #1559  pitcairn2
#1569
Rendben. Fejtsd ki ezt a "rosszaságot" a magántulajdon szemszögéből! Induljunk ki onnan, hogy a tehermentes házam a magántulajdonom. Mi történik akkor, amikor hitelt veszek föl rá és jelzálogot jegyeznek be rá?
kiegyezo 2017. 08. 30. 16:39
Előzmény: #1543  pitcairn2
#1568
Nem, nem gyujthatod fel a tarsashazi lakasodat. Nem kotheted a kutyadat a kocsid utan. A tulajdonodat kepezo puskaval nem lodozhetsz a Kossuth teren. Rengeteg fele korlatozas van olyan tulajdonokra, amiknel fel sem merul(t eddig), hogy tulajdon-e. A manyup-ra az a korlatozas, hogy nyugdijcelu. Az illeto nevere szolt, az o neveben fizettek be. En hajlamos volnek ennek alapjan magantulajdonnak tekinteni, ahogy a kormanyzat is legalabb is felt a drasztikusabb lepestol, ezert kellett onkent nyilatkozni, fobe loves terhe mellett, ugye.
Törölt felhasználó 2017. 08. 30. 16:38
Előzmény: #1548  pitcairn2
#1567
Nem komálom az újbeszélt, amit csinaltak a manyuppal, az mondjuk ki lopás, aki nem haborodik fel, sőt elfogadhatónak tartja, azt kommunistának hívják.
Törölt felhasználó 2017. 08. 30. 16:36
Előzmény: #1543  pitcairn2
#1566
Akkor ezek szerint jogos a félelem az önyup, LTP, start számla esetén is, hogy holnap államosítják... Plusz ugye szintén igaz a haszonélvezeti joggal terhelt ingatlan tulajdonra is... Azért vicces a kettős mérce, ahogyan méregeted a magantulajdont attól függően, hogy ki államosította...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 30. 16:35
Előzmény: #1550  pitcairn2
#1565
Nyilván kened-vágod, hogy a magyar bíróságokra adtak-e már be ilyen pereket, és ha igen, milyen redménnyel... másképp fogalmazva: erősen kérdéses egy ilyen per valódi sikere, mert ha a magyar bíróságok igazat adnak is a felperesnek, akkor a magyar állam mint alperes bármikor visszakozhat. Számos olyan per van, amiben a magyar patkányállam ellen az állampolgárok pert nyertek, állambá meg annyit mond, hogy nyasgem, elvenni úgy sem tudod, stb. Ha meg a bíróságok mégis állambának adnak igazat (eleve sztem illetékesség hiányában áttennék a pert vagy ilyesmi... de nem vagyok jogász, nem tudom pontosan), akkor eljut az EJEB-ig, és ott mehet a hercehurca elölről. Szóval elég gyenge lábakon áll az a kijelentésed, hogy politikai hozadéka IS lenne. Sztem k..va nagy energiával lehetne nagyon kicsit nyerni. Anyagilag szinte semmit (a belefeccölt idődet nem fogák megtéríteni), politikailag meg mégis mit? Ezeket a genetikai hulladékokat az sem buktatta meg, hogy mértszaros lőrinc x év alatt 100 milliárdokkal gyarapodott, akkor az mekkora hír lenne már, hogy Jani bácsi Bivalymucsaröcsögéről pert nyert ellenük... :)
kiegyezo 2017. 08. 30. 16:32
Előzmény: #1540  pitcairn2
#1564
Má' bocs, de ez zoldség. Van arra unios szabaly, hogy ha a tizenhatoson belul felrugnak, akkor tizenegyes jar? (felteve, hogy te tamado csapat tagja vagy, aki felrug, az meg vedekezoe). Nem, nincs ilyen szabaly. Megis befujja a biro, vagy nem, de ez az o kompetenciaja. Van, amire vannak egyseges szabalyok, van, amire vannak iranyelvek, keretek, es van, ami mindenkinek a sajatja. Pl. iskolakoteles kor felso hatara. Pl. sebessegkorlatozasok. Cegformak, egeszseg- es nyugdijbiztositasi formak. Tavolrol sem egyenkockak az orszagok, es nincsen mindenre szabalyozas "odafonn" - gondolom, ez nem csak nekem tunik igy
elemes
elemes 2017. 08. 30. 16:30
Előzmény: #1557  pitcairn2
#1563
simán :) MÉGIS, a passzív-szenvedő-hibáztató viselkedés aránya a népességben alig 10% merthogy nem az újraelosztás termeli ki a kádárnépét, hanem az illiberális rendszer.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 08. 30. 16:29
Előzmény: #1553  Phylaxa
#1562
"A kifosztás viszont nálam azt jelenti, hogy marad a 70%-os állami nyugdíja és a magánrészt ellopják. Ez biztosan nem történt meg." Nem biztos. Vegyünk egy pénztártagot (aki vagy akar olimpiát rendezni Budapesten, vagy nem, hiszen ez olimpia topic, de sajnos a rezsim disznóságai összefüggenek). Illetlen dolog, de ez a pénztártag meghal, mielőtt elérné a nyugdíjkorhatárt. Férfiaknál ez a valószínű eset. Nyilván te is ismersz olyanokat, akik korán haltak meg. Ebben az esetben a pénztártag vagyona örökölhető, az állami nyugdíjrendszer járulékfizetőjének örökösei viszont a nagy semmire jogosultak. Kifosztottnak érezhetik magukat a magánpénztártag örököseihez képest.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 08. 30. 16:27
Előzmény: #1556  pitcairn2
#1561
Komoly? :) Már bocs, de lövésed sincs, miről beszélsz. Nem azt írtam, hogy pertársaság/perközösség etc. nem alakulhat, hanem azt, hogy a jogalanyok helyett nem fog egy EU-s szerv eljárni kvázi hivatalból. Ja, és ha x fő meg is támadja, és meg is nyeri, akkor sem lesz az ítélet kötelező érvényű mindenkire.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók