A kárpótlási jegyek ügyében az utóbbi időben igen aktívnak mutatkozó ügyvéd, dr. Varga Tamás keresetet adott be a Fővárosi Bíróságra, amelyben kérte a bíróságot, hogy a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. Törvény 21. § (1) és (7) bekezdése alapján határozatában kötelezze a Központi Kárrendezési Irodát (KKI), valamint Pénzügyminisztert, a kárpótlási jegyek kibocsátójának képviselőjét, mint adatkezelő szerveket a kárpótlási jegyekkel kapcsolatos kérdéseik pontos(!) megválaszolására.
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=45509
Én ma kaptam egy levelet a Nemzeti földalapkezelőtől az volt a kérdésem lehet-e kárpótlási jeggyel fizetni az állami fődárveréseken,,,a válasz az volt forduljak a megyei kirendeltséghez mert nekik nincs módjuk erre választ adni :-)
Jó pár napja elindult az állami vagyonelemek elektronikus értékesítése persze kárpótlási jegyet nem fogad be ,,,október 31.-én indul az állami földek értékesítése egyenlőre kárpótlási jegy még véletlenül sincs megemlítve mint lehetséges fizetőeszköz ,,,
"A tőzsde a magyar gazdaság felpörgetésének egy újabb csatornája lehet, amelyen keresztül például a kis- és közepes vállalatok forráshoz jutása, de nagyobb állami cégek, mint akár a korábban már sokat emlegetett MVM, Szerencsejáték Zrt vagy az MKB részvényei egy részének a tőzsdei bevezetése is megtörténhet, az új vállalatok esetleges megjelenésével és a forgalom várható felpörgésével pedig esély lenne arra, hogy Budapest a régió meghatározó tőkepiaci központja legyen. Az persze továbbra is kérdés, hogy ezeket a céloknak az eléréséhez miért van szükség az osztrákok részesedésének megvásárlására, az azonban biztos, hogy a magyar állam szívesebben foglalkozik majd a tőzsdével, ha azt a sajátjának érzi."
Kárpótlási jegy: Most mennyi is az annyi?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=45509