Topiknyitó: ecofun 2020. 09. 01. 13:14

KARÁCSONY TAKARODJ !!!  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
totoro
totoro 2020. 09. 01. 22:31
Előzmény: #111  signal2
#119
Járdán tilos kerékpározni - kivéve ha az úttest kerékpáros közlekedésre alkalmatlan.
signal2
signal2 2020. 09. 01. 22:29
Előzmény: #117  WLM
#118
Hidd el, én ennek IS utánanéztem már, ahogy általában mindennek. Várom tőled, hogy a KRESZ melyik paragrafusa alapján kell leszállni. 
WLM 2020. 09. 01. 22:15
Előzmény: #111  signal2
#117
Ezt is rosszul tudod nézz csak utána.Le kell szállnia.
sanka 2020. 09. 01. 20:02
Előzmény: #113  signal2
#116
Szard, kit érdekel.....!
bigyula 2020. 09. 01. 19:30
Előzmény: #111  signal2
#115
A KRESZ szerint - legalábbis én még úgy tanultam - a kerékpár jármű.
Peterbond 2020. 09. 01. 18:56
Előzmény: #107  globaltrend
#114
""Nekem nem kellett a szocik lopasabol se amikor 10 es 100 milliokat loptak es nem kell a Fidesze se"
ez természetesen csak mellébeszélés a részedről
hiszen folyamatosan orbán ellenzékének kampányolsz itt egyébként"
.
Jó párszor elmondtam már. 2010-ig a Fideszre szavaztam és még plakátokat is ragasztottam ki középiskolás koromban meg szóró lapoztam önkéntesként.
.
Én nem az ellenzéknek kampányolok. Most se tudnád megmondani melyik pártnak kampányolok. Egyszerűen leírom mi az ami zavar a Fidesz kormányzásban. Ugyanez megvolt 2010 elött is. Az hogy azt akkor épp nem a portfolió fórumán fejtettem ki egy dolog. 2016-ig nem is volt regisztrációm itt. Ettől még megtörtént.
.
"azzal amit írtam: nem tudod, nem tudjátok garantálni azt, hogyha holnapután hatalomra kerülne orbán mai ellenzéke, akkor becsületesebben és vagy jobban is kormányozna mint orbán!"
.
Hát becstelenebbül már nem nagyon lehene. 2010-ben nem volttak ilyen kijelentések. akkor simán elhitted róluk hogy menne és most hogy kiderült hogy nem e NAGYON nem akkor meg jössz azzal hogy á más még rosszabb lenne.
.
""2. a kiflitolvajt ne keverjük a bankrablóval" - ez is hiteltelen, hiszen 30 éves tapasztalatával a fejében a mygar választópolgár tudja nagyon jól, hogy ez mese habbal, mert aki a kiflit elviszi arról itt k-európában mindenki nagyon jól tudja, hogyha a bankot is megkapná, akkor azonnal kifosztaná azt is (lásd a rendszerváltásunk óta eltelt 30 év tapsztalatait)"
.
Tudom ezt már átbeszéltük TE ellopnád ha tehetnéd te magad monddtad. Ebből következtettél hogy mindenki más is eltenné. Ez RÓLAD mond el véleményt nem mindenki másról.
signal2
signal2 2020. 09. 01. 18:52
Előzmény: #109  sanka
#113
Leszarom a topik címet, ha erre céloztál.
signal2
signal2 2020. 09. 01. 18:51
Előzmény: #107  globaltrend
#112
"nem tudod, nem tudjátok garantálni azt, hogyha holnapután hatalomra kerülne orbán mai ellenzéke, akkor becsületesebben és vagy jobban is kormányozna mint orbán!"
Ezt nem is lehet, és nem is kell! Most egy dolgo látszik: hogy Orbánék hatalmukkal visszaélve törvényesítgetik folyamatosan a brutális mértékű lopásaikat. Mivel soha senkiről nem lehet tudni, hogy mit fog csinálni, amikor hatalomra jut, ezzel a kérdéssel teljesen felesleges foglalkozni. Csak spekulációra és rágalmazásra jó. Ellenben az világos, hogy Orbán helyett mást kell kipróbálni, mert korrupcióban még Gyurcsány is kenterbe veri.
signal2
signal2 2020. 09. 01. 18:49
Előzmény: #106  bigyula
#111
A keresztbe menő járművel szemben biztosan. De most arról írtam, amikor a kerékpáros a gyalogossal együtt megy át a zebrán. Nincs benne a KRESZ-ben, hogy ilyenkor le kell szállni. Tudniillik az viszont benne van a KRESZ-ben, hogy a járdán szabad kerékpározni, maximum 10 km/h sebességgel. Innen nézve sem logikus, hogy a zebrán le kellene szállni.
bigyula 2020. 09. 01. 18:44
Előzmény: #108  sanka
#110
Nem tartok be SZABÁLYOSAN közlekedő kerékpárosnak, sőt segítem őket. A robogósokat, motorosokat is.
sanka 2020. 09. 01. 18:33
#109
Amúgy muszáj ezt a birka topikot etetni?!
sanka 2020. 09. 01. 18:32
Előzmény: #106  bigyula
#108
Nem értem miért kell betartani, én is közlekedek bicajjal is, autóval is, soha nem tartok be a bringásnak. Ha bicikliznél tudnád, hogy miért nem kell mindig leszállni a bringáról ha átmegy a zebrán. Van olyan helyzet mikor én is leszállok a bringáról, ennyi.
globaltrend 2020. 09. 01. 18:26
Előzmény: #75  Peterbond
#107

"Nekem nem kellett a szocik lopasabol se amikor 10 es 100 milliokat loptak es nem kell a Fidesze se"
ez természetesen csak mellébeszélés a részedről
hiszen folyamatosan orbán ellenzékének kampányolsz itt egyébként
de hidd el azzal sincs semmi baj ha az ellenzéknek kampányolsz és azzal se lenne, ha 1000% ig bizonyítottan nem veszel részt a választásokon
tudod mivel van a baj (a ti ellenzéki szemszögetekből)?
azzal amit írtam: nem tudod, nem tudjátok garantálni azt, hogyha holnapután hatalomra kerülne orbán mai ellenzéke, akkor becsületesebben és vagy jobban is kormányozna mint orbán!
erre azt szoktad írni, tudjuk kívülről: "1. abból hogy a kormány korrupt, nem következik az hogy az ellenzéke is korrupt lenne" - csakhogy az ellenzéke ma is hatalmon van már sok önkormányzatban, és bizony lopnak, csalnak, hazudnak sorozatban máris!
"2. a kiflitolvajt ne keverjük a bankrablóval" - ez is hiteltelen, hiszen 30 éves tapasztalatával a fejében a mygar választópolgár tudja nagyon jól, hogy ez mese habbal, mert aki a kiflit elviszi arról itt k-európában mindenki nagyon jól tudja, hogyha a bankot is megkapná, akkor azonnal kifosztaná azt is (lásd a rendszerváltásunk óta eltelt 30 év tapsztalatait)
ismét meg kell állapítsam: értem, értjük hogy nem akarjátok feladni, de miután nem tudjátok garantálni (sem te, sem signal sem euler sem a többiek) hogy kormányváltás esetén megszűnnének azon jelenségek amiket most kifogásolsz, így, tudomásul kell vennetek hogy a választók nem neked, nem nektek hisznek inkább, és így ciklusfélidőben ezért vezet most is a fidesz a felmérésekben
bigyula 2020. 09. 01. 18:26
Előzmény: #105  signal2
#106
Szerintem benne van, hogy a gyalogosnak előnye van a zebrán. A kerékpáros nem gyalogos. Ha leszáll, akkor az. Én autósként direkt nem engedem el a kerékpárosokat, ha zebránál rajta ülnek, de ha leszállnak, akkor azonnal megállok.
signal2
signal2 2020. 09. 01. 18:23
Előzmény: #102  bigyula
#105
Bizony kell, de a legtöbb bringás a városban felnőtt, akinek van autója és jogosítványa is. Gyerekek nem szoktak a nagy forgalmú városi utakon tekerni. Sokszor egyébként nem egyértelmű a KRESZ.
Példának itt van ez: nincs benne expressis verbis, hogy a zebrán le kell szállni, és csak tolni lehet. Amúgy szerintem nem is logikus, mert ha leszállok, több helyet foglalok, és lassabban érek át. Ha autóval vagyok, akkor vagyok boldog, ha minél hamarabb átérnek a zebrán. 
Piroson természetesen nem megyünk át, és valóban sokan mégis megteszik. Hozzáteszem, hogy gyalogosok is.
signal2
signal2 2020. 09. 01. 18:19
Előzmény: #97  1valaki
#104
Kicsit viccesen fogalmazva: lehet, hogy ideiglenesen meg lesz szüntetve. Habár szerintem, amelyik a parkoló sávban van, az maradhat. 
Peterbond 2020. 09. 01. 18:19
Előzmény: #94  WLM
#103
Bocs de ez egy elég jó összehasonlítás volt. Akkor évekig szidta a legtöbb ember a 4-es metrót. Most meg egy szó se, de panaszkodnak hogy nem a balos dolgokról megy a szöveg ( miközben megy ) csak azért hogy erről elterelje a figyelmet. Meg megy a relativizálás hogy azok is lopnának ennyit. Mit ad isten 2010-ben nem ez volt a szöveg. akkor 50 milla is sok volt és majd a Fidesz. Amikor az meg 50.000 milliókat lop annyit mondunk hogy bárki más is lopna annyit?
.
Mégha a régi MSZP-re ezt mondanák vagy a gyurcsányra. Na de a Jobbik az LMP a Momentum? És még akkor is lehetne egy új pártra szavazni. De nem nekünk ez a kormány kell ha bele gebedünk is majd. Mint amikor az ember tartja az értékpapírját és már 100-adára is eset de csak azért se adja mert nem ismerheti be hogy rosszul döntött és csak mondja hogy ez jó papír meg a többi még többet eset volna meg tolvaj részvény.
bigyula 2020. 09. 01. 18:18
Előzmény: #99  1valaki
#102
Autós vagyok, de a legtöbb szabálytalanságot a városban a kerékpárosoktól látom. Annó, amikor az általános iskola alsó tagozatára jártam (70-es évek közepe-vége), tanagyag volt a KRESZ. 14 éves kor alatt nem lehetett közúton kerékpározni. Én vizsgához, jogosítványhoz kötném (a segédmotoros kerékpához hasonlóan) a közúton való kerékpározást.
signal2
signal2 2020. 09. 01. 18:18
Előzmény: #99  1valaki
#101
Csak, hogy világos legye: 
ÖTÖDSZÖR IS: a körúton és környékén nem volt megoldva kerékpáros közlekedés, így ők a gyalogosok vagy az autósok közé voltak kényszerítve. Tehát vagy szabálytalanul, vagy balesetveszélyes körülmények között kellett arra tekerni. MINDENKÉPPEN kellett már ide valamilyen megoldás. A mostani megoldás egyáltalán nem tűnik rossznak, ugyanis a google maps alapján nem látszik hatalmas dugó, olyan meg főleg nem ,ami ne lett volna korábban. 

Topik gazda

ecofun
4 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek